Skocz do zawartości
reddevil3x6

Logi Ultrax Media Flat, Btc 6300, A Moze Btc 6300cl?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar kupic klawiaturke i mam pewien dylemat. Waham sie pomiedzy trzema modelami wymienionymi w temacie. Wiem, ze takie tematy juz byly, ale chyba nie zostalo to do konca rozstrzygniete, a poza tym nie bylo bezposredniego porownania wszystkich trzech modeli. Jezeli chodzi o to czy gram w nocy, to czasami tak, ale nie wiem czy podswietlana klawiaturka az tak wiele zmieni. Prosze uzytkownikow tego modelu, aby sie wypowiedzieli. W ogole nigdy nie mialem do czynienia z Btc, do Logitecha mam zaufanie. Podoba mi sie w miare tez nowy G15, ale nie dosc ze cena wysoka, to podobno jeszcze badziew. A LCD bedzie wspolpracowalo z gierkami za pare lat. Wiec ten model raczej odpada. A co do tych trzech z tematu, to jest to troche bledne kolo, bo Btc kusi cena, ale znowu jezeli bym sie decydowal na ta marke, to moze wybrac podswietlana? A z kolei podswietlana jest juz drozsza od Logitecha :mur: Wiem, ze "troszke" zamieszlem :wink: Ale moze rozwiejecie moje watpliwosci. Z gory dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem BTC 6300 (bez podświtlenia) z usb (gratis dostałem przejściówke na ps2 i z niej korzystam). W tej cenie jest bezkonkurencyjna. Jest ona nawet lepsza od logitecha (pisałem na media flacie u kolegi). Btc chodzi ciszej i sprawia wrażenie porządniejszej. Naprawdę polecam.

 

P.S. Właśnie nią napisałem tego posta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem BTC 6300 (bez podświtlenia) z usb (gratis dostałem przejściówke na ps2 i z niej korzystam). W tej cenie jest bezkonkurencyjna. Jest ona nawet lepsza od logitecha (pisałem na media flacie u kolegi). Btc chodzi ciszej i sprawia wrażenie porządniejszej. Naprawdę polecam.

 

P.S. Właśnie nią napisałem tego posta :)

A zacinają Ci się klawisze?

- alt + lewo + góra?

- spacja + lewo + góra?

- shift + WASD?

Od ponad pół roku poluję na coś zamiast starego, głupiego UltraX'a, za którego czyszczenie wziąłem się kiedyś :D i jakoś nie mogę się zdecydować :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Co jest? Zzarlo mi sygnaturke :mad: Edit: Ups, chyba cos bylo nieregulaminowe :unsure: ) mak777, a w zwyklej 6300 nie ma tego problemu z klawiszami? Podswietlana ma spoko wyglad, mam okazje kupic ja taniej, ale bez gwarancji. A skoro mowicie, ze po jakims czasie zaczynaja sie komplikacje, to chyba gwarancja bedzie niezbedna :-| To ktory produkt ostatecznie (pomijajac cene) oceniacie wyzej - Ultrax czy 6300 (ew. CL)?

Edytowane przez reddevil3x6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Co jest? Zzarlo mi sygnaturke :mad: Edit: Ups, chyba cos bylo nieregulaminowe :unsure: ) mak777, a w zwyklej 6300 nie ma tego problemu z klawiszami? Podswietlana ma spoko wyglad, mam okazje kupic ja taniej, ale bez gwarancji. A skoro mowicie, ze po jakims czasie zaczynaja sie komplikacje, to chyba gwarancja bedzie niezbedna :-| To ktory produkt ostatecznie (pomijajac cene) oceniacie wyzej - Ultrax czy 6300 (ew. CL)?

Nie powiem Ci bo ja nie miałem, tyle co wyczytałem, choćw necie gdzieś czytałem że to dotyczy tylko "świetlówki" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko 6300 (ale bez CL), ultrax jest poprostu gorszy

Ja tam mam UltraX'a i większości znajomych poleciłem i śmiga jak ta lala :) Troszkę może głośny ale wygodny i nic się nie "psuje" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając go [ciach!]ego wątku: BTC 6300 !!! (nie podświetlana).

 

Zastanawiałem się nad UltraX, wziąłem BTC. Nie żałuję, nawet nie chcę wiedzieć jak ten Logi działa...

 

W BTC blokuje się strzałka w lewo + lewy ctrl, ale w sumie jest to mało uciążliwe, tym bardziej, że w innych klawiaturkach jest często gorzej...

 

Jeszcze raz polecam BTC 6300. W tej cenie - brać nie gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jenot gdybys poczytal troche to wiedzialbys ze w innych klawach jest jeszcze gorzej, np problemy przy ctrl + wsad, shift +wsad, to jest dopiero problem. strzalka + ctrl sie raczej nie uzywa.

 

@Didymos234 chce wlasnie kupic btc, tylko nie wiem ktora ta http://allegro.pl/item92386321_klawiatura_..._usb_fv_gw.html , czy ta http://allegro.pl/item92811098_klawiatura_...a_polecam_.html . mogby mi ktos szybko doradzic, zalezy mi zeby byla cicha i miala maly skok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jenot gdybys poczytal troche to wiedzialbys ze w innych klawach jest jeszcze gorzej, np problemy przy ctrl + wsad, shift +wsad, to jest dopiero problem. strzalka + ctrl sie raczej nie uzywa.

 

@Didymos234 chce wlasnie kupic btc, tylko nie wiem ktora ta http://allegro.pl/item92386321_klawiatura_..._usb_fv_gw.html , czy ta http://allegro.pl/item92811098_klawiatura_...a_polecam_.html . mogby mi ktos szybko doradzic, zalezy mi zeby byla cicha i miala maly skok.

Sorry że tak późno odpisuję, mam nadzieję że jeszcze nie kupiłeś, a jeśli nawet to dobrze wybrałeś.

 

Ja mam tą: http://allegro.pl/item92562696_btc_klawiat...rewelacja_.html od dokładnie tego sprzedawcy, zero problemu. Tutaj masz ładne foto tej klawiaturki:

 

http://www.cdmikelis.com/RACUNALNIK/files/...e_BTC6300_V.jpg

http://www.ixbt.com/peripheral/btc/6300/c.jpg

 

@Jenot.

 

Nie komenatuję Twojej wypowiedzi. Widać mało klawiatur używałeś mówiąc że jestem mało wymagający bo mi się klawisze blokują. To normalne że się blokuja niektóre kombinacje heh... Dobrze że te a nie inne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Didymos234 az zamarlem :) na chwile, ale na szczescie wybralem dobra tylko chyba od innego sprzedawcy

http://allegro.pl/item94791259_klawiatura_..._usb_fv_gw.html

 

Dobrze że te a nie inne... dokladnie.

 

jak jutro do mnie dojdzie to podziele sie wrazeniami.

No dobra, więc mamy takie same klawisze :) Jak przyjdzie podziel się wrażeniami koniecznie :) Na początku powiesz pewnie; wow - taaaaka cienka ?!? wtf. Ale po pewnym czasie jak się przyzwyczaisz na pewno ją polubisz... za takie pieniądze... wole mieć BTC niż Logitecha UltraX z wycierającymi sie klawiszami...

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam też szukam klawiatury zamiast iBox Magellan którą mam 2 lata ale powstał problem z guzikami copy paste cut. A tak a proposto nawte dotychczas bylem bardzo zadowolony z tej klawiatury. Tylko nie wiem czy BTC 6300 czy Logitech Ultra Flat X bo jakos nie jestem przekonany ani do jednej ani do drugiej całkowicie. A można zmieniać funkcje dodatkowych klawiszy w którejś z tych ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam UltraXa. Żadnych sterowników nie potrzebowała, dodatkowe klawisze ustawiły się automatycznie i nie wiem, czy da się je przestawić w windows. Pod linuksem natomiast nie ma żadnego problemu i mogę przedefiniować jak mi się podoba. Co do wygody, to jest bardzo dobrze. Pisze mi się zdecydowanie szybciej niż na innych klawiaturach, które do tej pory miałem. Drażni mnie jedynie mały Enter, ale to i tak pikuś w porównaniu z innymi modelami, które miały poprzestawiane klawisze Insert, Del itd. albo wcale nie miały klawiatury numerycznej. UltraX ma klasyczny układ, co mi bardzo odpowiada. Poza tym, mimo małych rozmiarów jest ciężka i co z tym się wiąże - stabilna. Porównywałem przed zakupem z kilkudziesięcioma modelami w MM. Ceny innych, które by mi odpowiadały, zaczynały się od 200zł lub były w komplecie z myszami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czy BTC 6300 czy Logitech Ultra Flat X bo jakos nie jestem przekonany ani do jednej ani do drugiej całkowicie. A można zmieniać funkcje dodatkowych klawiszy w którejś z tych ??

W BTC można. Programik na stronie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli bardziej dla mnie BTC. Ale coś mnie zniechęca z tymi zacinającymi sie guzikami o_O Czy może to tylko problem w podświetlanych? I czy naprawde tak gorsza jest podświetlana od nie podświetlanej BTC ?

Edytowane przez L3X-T3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli bardziej dla mnie BTC. Ale coś mnie zniechęca z tymi zacinającymi sie guzikami o_O Czy może to tylko problem w podświetlanych? I czy naprawde tak gorsza jest podświetlana od nie podświetlanej BTC ?

Nie, nie jest to tylko problem podświetlanych. U mnie np w zwykłej nie da się użyć kombinacji przycisków ctrl+strzałka_w_lewo. Tylko wiesz, blokowanie przycisków to nie jest domena BTC, tylko ogólnie wszystkich klawiatur. Tutaj nie użyjesz wspomnianej przeze mnie kombinacji, w innej - innej kombinacji. Proste.

 

Co do tego która jest lepsza - czy podświetlana czy nie podświetlana jest lepsza - to sie nie wypowiadam. Mam nie podświetlaną i jestem z niej zadowolony... więc jeśli potrzebny Ci bajer w postaci światełka to się zastanawiaj, ja tam takich pierdół nie potrzebuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj doszla do mnnie BTC 6300U i musze powiedziec ze jest bardzo slim :) pisze sie na niej bardzo wygodnie, jest cicha i ogolnie zajefajna, nie zaluje zakupu. przez to ze jest taka cienka nie potrzebuje zadnych podstawkow pod nadgarstki, bo i tak sie nie mecza. jak ja potestuje dluzej to napisze cos wiecej. jak na razie polecam.

 

 

po paru dniach uzytkowania moge podtrzymac to co napisalem wczesniej. klawiaturka super :) przede wszystkim cichutka, solidnie wykonana, ciezka, cienka, nie zacina sie, ogolnie bardzo dobry produkt. uzywalem chwile logiteha ultraxa, jest duzo gorza od BTC6300U, glosniejza, ciezej chodza klawisze i jak dla mnie po prostu brzydsza. w dalszym ciagu polecam :)

 

@Didymos234 moglbys zapodac linka do programu do programowania klawiszy funkcyjnych.

Edytowane przez teges

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.5 roku UltraX'a. Problemu blokowania klawiszy nie odczuwam, dowiedzialem sie o tym dopiero czytajac gdzies. Ta wada jest raczej brana na sile, malo kto w ogole o tym wie.

Najwieksza zaleta tej klawiatury jest wytrzymalosc. Napisy na klawiszach ciagle w pelni widoczne, tylko widac wyrazne "wypolerowanie" plastiku na czesciej uzywanych klawiszach. Ogolnie za ta kase za jaka dzis mozna brac ultraX to dobra decyzja, kiedys byly ~100pln i szly jak cieple bułki, ale tez nie mialy takiego rywala jak to btc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja gorącą polecam klawiaturę mało u nas znanej firmy Speed-link SL-6465 lub model SL-6466 (podświetlana). Sam mam właśnie SL-6465.
Jakość wykonania jest bardzo dobra, wykonana jest z aluminium (nie malowanego plastiku!!!), poza klawiszami i tyłem). Żaden klawisz sie nie blokuje, a klik jest taki jak w prawdziwym notebooku. A mogę coś o tym powiedzieć, bo poza desktopem mam też notebooka (już kilka ich było). Jak ktoś pracuje na notebooku to od razu wyczuje, że sławna UltraX nie działa tak samo. Jedynie DiNovo, no ale to już inna półka cenowa. Jedyny problem to wysoka cena w naszych sklepach.

post-134966-1144573251_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem polecam BTC. Używałem Ultraxa przez może dwa miesiące i pozbyłem się bez żalu. Jest gorsza i droższa od 6300. A BTC już od prawie roku dzielnie znosi trudy walki z moimi ciężkimi dłońmi;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...