Skocz do zawartości
Jackuzy

Mój Lcd 8.4" 640x480 :d Jak Się Podoba?

Rekomendowane odpowiedzi

Zmontowałem taki oto LCD :

 

Dołączona grafika

 

 

...troche pisałem o nim w temacie o 5,4" LCD pod LPT.

 

Matryca wyciagnięta z laptopa Toshiby 8,4" TFT 512 kolorów ale podpięta do PC uzywa 16 (około). W ogóle matrycka jest bardzo szybka nizby się mozna spodziewać (na oko nie podam szybkosci reakcji ale stwierdzam to po braku smużenia za szybko poruszjącym sie kursorem myszy).

 

Podłączony jest do drugiej karty graficznej na PCI przez złącze cyfrowe VFC....z samą karta mam pewien kłopot (S3 Trio64V2) bo nie chce działać jako karta pomocnicza i będę ją musiał wymienić na inną....

 

Na ekranie parametry wyswiętla Samurize a poza tym można go wykożystac jako drugi moniotorek :D (zdaza mi się przenieśc okno GG na niego i tam gadac na duzym monitorze robiąc co innego :D) Filmy tez da się wyswietlić ale z racji ilości kolorów nie jest to najlepszy sposób ich ogladania :-P....

 

Stojak/obudowa zrobiona z plexy i aluminium :D co jest co nie musze mówić :D szybka przednia ma grubość 6mm podstawka 8mm i to wszystko chyba......

 

Poniżej fotki :D

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

_____________________________________Edit 4.3.06

 

Bawiłem się troche samurize i zmieniłem nieco układ wskażników i tło :D teraz wyglada tak :D :

 

Dołączona grafika

 

 

_____________________________________Edit 20.12.06

 

Jako że dziś mam urodziny postanowiłem zajzeć tu i przy okazji poprawiam linki do zdjątek :D teraz siedzą na moim serwerze więc nie wygasną jak te wczesniej :D (przynajmniej dopuki będzie istniał serwer :D)

 

Pozdro dla wszystkich nadal odwiedzających mój temat :D (teraz to już wasz temat jednak bardziej)

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny panelik. Postaraj się o inną kartę i jest gites ;]

MAsz radeona 9550, nie da się tego zrobić w oparciu o jedną grafę?

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za słowa uznania :D

 

-DaRoN- niestety ale nowoczesne karty (czyt po ok. 2002r) nie posiadają tego złacza, VFC znaczy się ostatnią karta jaka widziałem żeby miała na nie miejsce był Geforce 2 MX400 którego posiadam również....ale chyba wiadomoże nie będe wyciagał radka żeby wstawić geforce'a....tym bardziej że jezeli jednak miałbym jedną karte, byłby jeden obraz i na maluchu miał bym cały pulpit....1. Nie wygodnie się raczej działa przy 640x480 jako standard rozdziałka, 2- samurize zajmowł by mi część pulpitu, 3- ogólnie nie wygodnie by to było....lepiej druga karte wpiąc i mieć spokój i dodatkowy submonitrek z osobnym ekranem który nie bedzie zabierał częsci pulpitu :D

 

-gRaBaRz.oS- Umiesz do tego nie trzeba specjalnych uzdolnien :D tylko pomysł, informacje (internet jest przepastny...poszukiwania na tematy LCD zajeły i jakieś 2-3 tygodnie no i jak zawsze pomysł ewoluował) i jakieś 2 tygodnie pracy :D plus troche $ i już :D

 

-cinek204- tutaj jest więcej iformacji na temat połaczenia :D :

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=1977636

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam zlozylem cos takiego kilka miesiecy temu...

na sharpie LQ9D02C i s3virge... standardowy inwerter z regulacja podswietlenia niestety uwalilem o-\ ale dokupilem inny z allegro za 10zl i smiga jak zloto...

widze (i czytam) ze zagospodarowales sobei go przy pomocy samuraize wiec musiales dzialac pod xp... a u mnie jest z tym problem... kiedu podlacze to na kompie z xp to podczas uruchamiania kompa (bios itd) jest wszystko w porzadku ale gdy tylko xp wkroczy do akcji na ekranie mam mnostwo smieci ogolnei obraz poprzesuwany, porozrywany - nic nie widac... nie wiem w czym rzecz bo na 98 i linuxie nie ma problemu, w xp wszelkie ustawienia odswierzania itd nic nie daja o-| jakies pomysly jak to rozwiazac??

 

zdjec mojego nie bede wrzucal bo i po co jak to tylko matryca i kabel... nie obudowywalem tego z racji na braku mozliwwosci korzystania pod xp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na przykład w tych kartach te złacza na górze to właśnie te VFC ?

 

http://www.allegro.pl/item89887138_4x_ati_...lem_gwara_.html

 

http://www.allegro.pl/item88915918_ati_mach_64_vt_1mb.html

 

 

A swoją droga to ja mam taką matryce. Rozmiar chyba coś koło 10cali. Da się ją podłączyć w ten sam sposób co ty podłączyłeś swoją ?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suuuper :D w jakich lapciach można dorwać takie matryce? szukam na allegro ale żadko pisze na jakiej matrycy jest sprzet :/ a z tego co widze to zrobienie takiej zabawki nie jest drogie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Generic- A próbowałes dostroich czestotliwosci H i V sinc przy pomocy Power Strippa? Ja tym stroje bo na róznych czestotliwosciach róznie to wygląda...poza tym może też być sprawa z ekranowaniem (tez tego doswiadczyłęm) jezeli nie zaekranujesz dobrze sygnałów synchronizacji i zegara możesz nie móc uzyskac obrazu w ogóle (mimo iz w dosie niby wyglada dobrze)...

 

-TomekB- tena góże to prawie VFC ;P to jest VGA feature connector a dokładniej swój własny typ ATI podobne ale nie takie same....troche inny pinout i ustawienie działania wyjscia (trzeba zapodac wysoki sygnał na wszystkie enable external sinc itp 5V przez rezystor 4,7om) troche googli i będzie więcej informacji :D a ta matrycka to nie jest czarnobiała??? poza tym tam chyba bys musiał dac -30V? czy tylko mi się wydaje ze tam jest -? A to już takie łatwe nie jest :D

 

-Qlawy- Ja robiłem tak że sobie na oko wybierałem lapka z danego okresu (około 94,95 rok) z kolorową matrycką i szukałem wszelkich informacji :D Takie jak moja i podobne siedza w Toshibach T19xx i Compaqach 4/xx co dokładnie gdzie siedzi nie wiem....tzn LQ9D023jest w Toshibie T1950CT a LQ9D02C jest w compaqu 4/50CX(?) jak się nie myle :D generanie szukaj sharpów z serii LQ9xxx i LQ10xxx chociaż tych drugich nie gwarantuje..... poza tym po znalezieniu jakiejś matrycy kolejnym problemem staje się PINOUT a to w końcu najwazniejsze....niestety jest bardzo mało informacji i nie dotyczy wszystkich typów niestety.....jedyna racja to SZUKAĆ SZUKAĆ i jeszcze raz SZUKAĆ google przedewszystkim:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca rzeczywiście jest chyba cz-b, a co do 30V to tam jest na szczęście plus :)

 

Jak dostałem tą matrycę to szukałem opisów pinów, ale nic nie znalazłem niestety :(

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca rzeczywiście jest chyba cz-b, a co do 30V to tam jest na szczęście plus :)

 

Jak dostałem tą matrycę to szukałem opisów pinów, ale nic nie znalazłem niestety :(

Niestety ale w takim razie musze CIę zmartwić...z tego co wiem to nie da się B&W podłączyć pod VFC....no ale przeciez moge byc w błedzie :D grunt to poszukac rozpiski pinów bo to jest podstawa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem kilku podejrzanych ( http://www.allegro.pl/search.php?string=to...y=491&country=1 ) ale one wszystkie chyba są czarnobiałe (no poza jednym), ablo raczej 2 kolorowe :blink:

 

Edit:

tylko mi wszystkiego nie wykupić jak sie okaże ze sie nadaja ;)

 

aha mam stara rive TNT2 ale ona jest na AGP ale ma takie złacze o ile sie nie myle, na PC mam s3 i Tridenta, mówisz ze s3 odpada ciekawe co z tridentem

Edytowane przez Qlawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem kilku podejrzanych ( http://www.allegro.pl/search.php?string=to...y=491&country=1 ) ale one wszystkie chyba są czarnobiałem, ablo raczej 2 kolorowe :blink:

 

Edit:

tylko mi wszystkiego nie wykupić jak sie okaże ze sie nadaja ;)

 

Nooo :D ta matrycka za 5zł od 1950CS powinna byc okik ale to na 100% jest DSTN (nie TFT jak moja) za to kawałek niżej jest cała toshiba T1950CT od takiej mam ekran :D ogólnie rzecz biorac ten typ....tylko że nie wiem czy nie lepiej szukać w compaqach bo z obserwacji wiem ze tam jest lepiej z kolorkami :D

 

TNT powinna działać S3 również alejest problem ze wszystkimi S3 jak pisałem wyżej....Trident???mysle że powinien być najodpowiedniejszy :D (apropo musze takiego poszukac :-P)

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo :D ta matrycka za 5zł od 1950CS powinna byc okik ale to na 100% jest DSTN (nie TFT jak moja) za to kawałek niżej jest cała toshiba T1950CT od takiej mam ekran :D ogólnie rzecz biorac ten typ....tylko że nie wiem czy nie lepiej szukać w compaqach bo z obserwacji wiem ze tam jest lepiej z kolorkami :D

 

TNT powinna działać S3 również alejest problem ze wszystkimi S3 jak pisałem wyżej....Trident???mysle że powinien być najodpowiedniejszy :D (apropo musze takiego poszukac :-P)

za 5zł jest oprawka do matrycy ;) a jakie jeszcze modele compqów? bo zadnego 4/xx coś tam niema, a ceny nie mówią wszystkiego, a nie zawsze pisze z którego roku sprzecior, juz o matrycy nie wspominajac.

 

co do tridentow jest pare na allegro ;)

 

EDIT:

hmm.... a takie cos? http://www.allegro.pl/item89715032_compaq_...l_bater_fv.html matryca coprawda wyglada na dwukolorową (a moze to przez dosowy programik ;) ) ale kolorki ma fajne :D

albo to http://www.allegro.pl/item90227564_compaq_...486dx_bcm_.html

 

EDIT2:

skad dorwać takiego śledzia jak masz dorobionego chyba ze mnie oczka myla :blink: --> http://www.jacekwiniarek.za.pl/LCD001.JPG

Edytowane przez Qlawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jackuzy, powerstripem sie wtedy nie bawilem... moze jeszcze poprobuje... z ekranowaniem itp nie ma problemu, pod win98 wszystko dziala bez problemu.. tak na marginesie to ja zrobilem przewod o dl tylko 50cm i niestety ni chce mis ie przedluzac o-) chociaz pewnie jak bede to chcial sensownie rozmiescic na biurku bede musial i to chyba do okolo 1-1.5m ale watpie czy nie bedzie problemow przy takiej dlugosci... w dodatku kabel mysial by isc kolo monitora crt wiec bedzie ciezko...

wlasciwie to idealnie by bylo gdyby dalos ie obraz na lcd obrocic o 90stopni i wtedy wpasowal bys ie on idealnie na front obudowy... jednak z tego co sie orientowalem nie ma na to sposobu o-(

 

a jeszcze jedna sprawa... z tego co pamietam nie moglem wlaczyc pod xp rozszerzonego na 2 ekarny pulpitu bez monitora podpietego do drugiej karty o-| poprostu we wlasciwosciach ekranu nie wialem drugiego ekranu...

 

aha jeszcze w sprawie kolorow... kore idealnie nie sa niestety... kiedy pod win98 to podlacze to na drugim monitorze (lcd) moge ustawic 256, 16bit i 24 bit kolorow... oczywyscie jakotako wyglada to tylko przy 256... ale dlaczego nie mozna wlaczyc 16? moze wtedy to by dobrze dzialac zaczelo? i jeszcze jedno... zakladka "zarzadzanie kolorami" w zaawansowanych wlasciwosci ekranu... jest tam mozliwosc wybrania "profilu kolorow" dla danego monitora - moze cos tam dalo by sie zdzialac? tylko jak...

Edytowane przez Generic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukac sprzętów które wyglądają staro...maja procki rzedu 486/50 i kolor matryce...potem idziesz w google i szukasz co się da na ich temat...polecam www.pchub.com to jest "sklep" z czesciami do wszelakich laptopów...mozna wyczaic zazwyczaj matryce jaka jest..potem szukasz jej pinoutów (to już łatwe niejest...) i wiesz czy się nada czy nie....dobrze jakby była sharpa wtedy masz najwieksze prawdopodobieństwo ze zadziała.... A jak bedzie LQ9Dxx to masz prawie 100% ze zadziała :D (i jest TFT :D)

 

Co do Tridentów to sa ale taki kłopot ze przesyłka to 80% kosztów sprzetu...poszukam po lokalnych komisach :-P tak jak kupiłem to S3 swoje :D 6zł dałem....

 

Z tego co wyczaiłem to Contura ma matrycke DSTN (wbrew opisowi aukcji) natomiast ten LTE byłby git... :D

 

A ten śledzik to pochodzi z karty dzwiekowej :-P :D matrycka połączona jest z karta poprzez 15pinowe złącza czyli jestna kabelku i mozna ją bez problemu zdemontowac :D

 

 

-Generic- pobaw się pobaw polecam PowerStripa ale o około 1.5 metra zapomnij...próbowałem całkowita sieczka na ekranie... teraz mam 75cm i jest dobrze ale myśle ze więcej jak 1m nie ma szans....co do obrotu to bardziej od grafiki chyba zalezy....

 

A zanim właczyłeś XP przełączyłeś w Biosie zeby pierwsza karta była PCI? Bo bez tego z karta S3 mozesz zapomnieć o jej działaniu (kod 10"nie można uruchomic urzadzenia") co do kolorków to równiez juz zalezy od karty i jej sterownika mysle że gdyby się miało dobre sterowniki do danej karty to mozliwe że byłby tryp 16 kolorów z drugiej strony może winda obcina te tryby "uwazając: je za nie potrzebne i nie multimedialne (kiedyś zdazyłomi się że ucieła tryb 256kolorków :[ ale przez powerstripp go właczyłęm) ? Z zarzadzaniem kolorami próbowałem ale do tego trzeba by stworzyć własny profil kolorów...tego niestety nieumiem :D

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... wyslałem do kilku osób zapytania o te matryce, jak dostane odp na temat tego LTE to spytam ile koleś chce za niego od reki ;) moze jakaś rozsądną cene :] wtedy wezme i bedziem sie bawić :] jak uda Ci sie zrobic zeby komp działał na 2 kartach ale tak żeby ta z AGP była główna to daj znać :]

 

albo Generic powiedz jakie masz grafiki? tą na AGP i PCI i jak zrobileś zeby działały obie bez problemów (pomijajac XP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... wyslałem do kilku osób zapytania o te matryce, jak dostane odp na temat tego LTE to spytam ile koleś chce za niego od reki ;) moze jakaś rozsądną cene :] wtedy wezme i bedziem sie bawić :] jak uda Ci sie zrobic zeby komp działał na 2 kartach ale tak żeby ta z AGP była główna to daj znać :]

 

albo Generic powiedz jakie masz grafiki? tą na AGP i PCI i jak zrobileś zeby działały obie bez problemów (pomijajac XP)

1001sales nie sprzedaje od ręki :D Wiem bo sprawdzałem musisz poczekać a im i tak za bardzo na sumie nie zalezy tylko na samym sprzedaniu :D musze poszukac kartinki ale jutro niedziela więc i tak nic nie zdziałam trzeba poczekać do poniedziałku iobskoczyc komisy w Łodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbyś mógł to rozejrzyj sie tez za taka matrycą ;) jakby co to poszukam w krk jak w szkole bede tylko dobrze by było wiedzieć ile chcą za takie coś w komisie ;) bo ja ostatnio kupiłem s3 trio za 20zł :/ ale na gwałt mi potrzebna była :/

 

żeby nie było OT:

coto za kabel idzie od śledzia do matrycy? domyślam sie ze to późniejszy wynalazek ;) i trzeba odpowiednio podpiać kable do tego gniazda na śledziu i do tego przy matrycy. Ale co to za kabel? Wyglada jak LPT :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było OT:

coto za kabel idzie od śledzia do matrycy? domyślam sie ze to późniejszy wynalazek ;) i trzeba odpowiednio podpiać kable do tego gniazda na śledziu i do tego przy matrycy. Ale co to za kabel? Wyglada jak LPT :blink:

Ja za swoje S3 Trio64V2 1M dałem 6zł :D

 

Kabel to 16 zyłowa skretka miedziana w ekranie...zakończona wtyczka gniazdo 15 pin (takie jak od joisticka) grunt to dobry ekran bez tego to ani rusz....oczywisciepodpięcie pinów trzeba rozrysowac sobie i własciwiepodpiąc :D lutowałem tokilka razy szczerze mówiąc :-P :D

 

Na poczatku całośc wyglądała TAK :D :

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... wyslałem do kilku osób zapytania o te matryce, jak dostane odp na temat tego LTE to spytam ile koleś chce za niego od reki ;) moze jakaś rozsądną cene :] wtedy wezme i bedziem sie bawić :] jak uda Ci sie zrobic zeby komp działał na 2 kartach ale tak żeby ta z AGP była główna to daj znać :]

 

albo Generic powiedz jakie masz grafiki? tą na AGP i PCI i jak zrobileś zeby działały obie bez problemów (pomijajac XP)

na PCI mam s3virge dx a na AGP w jednym kompie GF2mx400, w drugim gf3ti450

pod 98 problemu nie bylo zadnego... podpinam s3, wlaczam kompa, wrzucam plytke od windowsa, instaluje sie sterownik i juz.. we wlasciwosciach ekranu pojawia sie drugi, wlaczam go, ustawiam gdzie mis ie podoba w stosunku do glownego i wszytsko hula... nic nie trzeba bylo sie bawic z biosem...

 

a co do xp to cos mi sie wlasnie przypomina ze musialem kombinowac troche... ze kiedy jako glowna byla ustawiona karta na AGP to do tej na PCI musial byc podpiety normalny monitor zeby dzialala lub musiala byc ustawiona jako glowna - tak czy siak bylo nieciekawie o-\ w tej chwili nie bardzo mam sie jak z tym pobawic bo siedze na laptopie a komp stoi bez zasilacza o-\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada po prostu miodnie ;D

 

[ot]

widze na twoim cudnym wyswietlaczu ;) ostatnia partycje masz na plik wymiany... to chyba nie jest dobry pomysl

[/ot]

 

Gdzies wyczytalem ze to dobra rzecz osobna partycja na wymiane....szczerze to nie widze roznicy a najlepiej osobny szybki dysk na plik wymiany:D przynajmniej mi C: nie zajmuje:D

 

-Scoon- wiecej masz w temacie o ktorym pisalem wyzej:D poczytaj i do dziela...to az tak trudne nie jest wcale:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam skad to ustrojstwo bierze prąd? Z tego złącza? czy trzeba mu dorobić coś?

 

I druga sprawa, czy jeżeli sie zdaży że źle przylutuje to jakie szanse są ze puszcze z dumem tą matryce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...