Skocz do zawartości
Ranken

Naklejka Windowsa - Zmiana Budy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Chce zmienic obudowe, a mam na niej naklejoną naklejke windowsa(oczywiscie mam oryginala windy :D ), no i jak bym chcial ją odkleic i przykleic na nowa obudowe no to by sie napewno podarła :mur:. I mam pytanie czy mozna dostac od microsoftu nowa nakleke z Product Key? Jesli tak to gdzie mam napisac albo zadzwonic <_< Taki mały problemik, ale bede wdzieczny jak mi ktos pomoże. POZDRAWIAM ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj solidnie podgrzać naklejkę suszarką i delikatnie podważaj np. nożykiem do tapet.

 

Tzn. cały czas podgrzewaj i z wyczuciem podważaj, klej powinien puścić.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hipoll

tyle ze po zdjeciu tej naklej i naklejeniu na inna bude system straci swoja legalnosc

 

chyba ze zdejmiesz ta naklejke tak ze bedzie niedo poznania, ale bedzie problem z jej przyklejeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze po zdjeciu tej naklej i naklejeniu na inna bude system straci swoja legalnosc

 

chyba ze zdejmiesz ta naklejke tak ze bedzie niedo poznania, ale bedzie problem z jej przyklejeniem

O to nowosc. Od kiedy windows jest przypisany do obudowy?

 

 

Elementami świadczącymi o legalności oprogramowania są:

1. Umowa licencyjna

 

2. Certyfikat autentyczności

 

3. Legalny nośnik

 

4. Podręcznik użytkownika

 

 

Dodatkowym dokumentem mogącym świadczyć o legalności oprogramowania jest faktura zakupu.

 

Zalecane minimum to 2 – 3 z wymienionych wyżej atrybutów legalności. Jeżeli z jakichkolwiek przyczyn użytkownik nie posiada minimum dokumentacji wymienionej powyżej, wówczas każdy przypadek analizowany jest indywidualnie, przez organy do tego uprawnione na podstawie towarzyszących mu okoliczności.

 

Dodatkowe informacje na temat legalności oprogramowania można znaleźć na stronie http://www.microsoft.com/poland/piratnie/.

W OEM'ach dostarczonych z całymi komputerami, certyfikaty są naklejane na obudowe przez producenta, ale obudowa nie ma nic do legalnosci systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Certyfikat autentyczności

No własnie ta naklejka jest certyfikatem autentyczności (przypatrz sie na samą górę tej naklejki) :mur:

 

No chyba, że się myle ;)

Edytowane przez Ranken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hipoll

kazdy oem jest przypisany do kompa, obudowa jest czescia kompa, na obudowie jest naklejka z licencja ktorej jak pogadasz z ms to sie dowiesz ze odkleic niewolno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy oem jest przypisany do kompa, obudowa jest czescia kompa, na obudowie jest naklejka z licencja ktorej jak pogadasz z ms to sie dowiesz ze odkleic niewolno

Obudowa nie jest czescią komputera.

 

Producenci PC muszą naklejac certyfikat na obudowie, bo taki zapis jest w licencji OEM dla producentów

 

 

 

 

Pytanie:

Co to jest etykieta Certyfikatu Autentyczności?

 

Odpowiedź:

"Certyfikat Autentyczności" (COA, Certificate of Authenticity) jest etykietą umożliwiającą identyfikację oryginalnego oprogramowania firmy Microsoft. Zawiera on szereg zaawansowanych zabezpieczeń pomagających zweryfikować autentyczność zakupionego oprogramowania. Certyfikaty Autentyczności mogą także zawierać kod paskowy używany do śledzenia produktu.

 

Należy zachować etykietę Certyfikatu Autentyczności. Etykieta Certyfikatu Autentyczności powinna być zawsze dołączona do produktu, którego autentyczność potwierdza. Etykiety certyfikatów autentyczności nie mogą być kupowane oddzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualna licencja producenta OEM.

http://oem.microsoft.com/downloads/Public/..._SB_License.pdf

 

 

Przypomne tylko ze wg, nowej licencji moge byc producentem komputera, ktory sam sobie składam.

Wg licencji, musze nakleic certyfikat na obudowe. A jesli mój komputer nie ma obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lepszy pomysl wytnij kawalek starej budy z naklejka i wspawaj do nowe :]Wszystko bedzie full legal :>

 

A tak na serio zadzwon do MS i sie zapytaj. Przypuszczam ze uslyszysz odpowiedz ze XP jest nielegalny. Niestety MS lubi zaskakiwac

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób moda, wytnij Dremelem kawałek blachy z nalepką. Wywierć dziurki, zrób gwinty i śrubami imbusowymi przymocuj do nowej obudowy :wink:

Ewentulane nity zamiast śrubek.

 

Będzie oryginalny (obudowa) i oryginalny (Windows) :)

 

A co w sytuacji gdy np. podczas przeprowadzki niechcący zedrę/zniszczę nalepkę. Albo będę mieszkał na Dolnym Śląsku i mi podtopi kompa (naklejkę rozmoczy) - będę nie legalny :?:

 

Ja nie naklejałem, trzymam w kopercie nalepkę, paragon i płytę od Windy. Jakby co to zawsze mogę nakleić gdyby się czepaiali podczas kontroli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brutale :P

 

Rozwiązanie problemu z nowymi naklejkami nazywa się LABEL OFF 50 i jest dostępne w niektórych sklepach z częściami RTV (oraz wysyłkowo).

Spryskać dokładnie naklejkę - odczekać ~2 minut - ostrożnie oddzielić od podłoża (można używać - ostrożnie! - noża / skalpela / żyletki itp narzędzi) - przykleić na jakąś folię albo taki papier (woskowany) jakiego używa się jako ochronę papierów samoprzylepnych :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc sprawa wygląda tak:

Dzwoniłem do tego BOK'u Microsoftu i powiedziano mi ze w takiej sytuacji nalezy zerwac ten certyfikat z obudowy(bedzie oczywiscie porwany) i wysłać na adres ...(podała mi adres jak ktos chce to moge mu napisac :D ) Bedzie to troche trwało bo podobno są kolejki ale przyslą za jakis czas NÓWKE B-) B-) POZDRAWIAM!!

 

PS. Proponowałbym ten temat podwiesic :lol: .

Edytowane przez Ranken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hipoll

ot nowosc

sie zmienila polityka ms widac

 

tylko powiedz jak w tym czasie udowodnisz ze win jest orginalny :)

 

wiec jak wpadna pieski to zrekfiruja do czasu wyjasnienia :)

 

wsumie daj mi na priva adres bo moja naklejka jest tez pokiereszowana i wrobocie z 20 pokiereszowanych znajde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hipoll

no jesli trzyma fakture zakupu(oile nie jest ona tylko w jakis przypadkach gdy naklejka sie uszkodzi)

 

bo plyta sama nic sienie udowodni

 

takich ksiazeczek z plytami to mam na peczki

 

i fakktura sie do tego tez znalazlaby(fakture zawsze mozna zrobic)

i moze to bedzie legalny system ?

Edytowane przez Hipoll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak sorki nie powiedzialem trzeba kopie rachunku zakupu i krótkie pisemko z opisem sprawy;)

ADRES TO:

Microsoft Sp. z o o

Aleje Jerozolimskie 195a

do Pani Gabrieli Wodzyjewskiej(nie jestem pewnie czy nie przekreciłem nazwiska ale na 99% nie). Jak dopiszecie ze do tej Wodzyjewskiej to bezposrednio dojdzie a jak nie no to troche dluzej bedzie chyba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...