Skocz do zawartości
gromiak

Cos Robie Zle Czy O Co Chodzi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dysk SAMSUNG 80 GB, 8 MB, SATA II, NCQ - HD080HJ

Procesor AMD ATHLON 64 3000+ BOX / S- 939

Zasilacz CHIEFTEC GPS-350EB-101A - 350 W

Pamięć KINGSTON DDR 512 MB / 400, CL 2.5 ( KVR400X64C25/512 )

Karta PCIex GIGABYTE GF 6600 256 MB - GV-NX66256DP - BOX

Płyta główna ASROCK 939Dual-VSTA - M1695, SATA II, PCI-Ex, AGP, S-939 ( 939DUAL-VSTA )

 

Taki sprzet wlasnie dostalem i prubuje go zmusic do dzialania

Odrazu dodam ze nie mam obudowy i startuje go srubokretem (na wczesniejszym kompie tez tak rolem)

Wszystko dobrze podlaczam wciskam power i nic sie nie dzieje

Natomiast jak odlaczam 4 pinowa wtyczke od zasilacza z plyty glownej wtedy wszystko sie uruchamia cooler s kreci zasilacz sie wlacza dysk, monitor sie wlacza ale nic dalej sie nie dzieje nic sie nie pojawia na ekranie.

Probowalem pamieci przekladac w kazdym slocie startowac bez grafiki bez dysku ... o co tu moze chodzic >

POMOCY :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Wyjmij na chwile barerię z biosu - jak kupowałem płytkę pod socket A to się okazało że byla tam jakaś folia a ja głupi 2 dni zachodziłem co to moze być :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podlaczam te 4 pinowke wtedy komputer jest martwy nic nie da sie go uruchomic jak jest odlaczona 4 pinowka wtedy przynajmniej cooler sie kreci i zasilacz sie wlacza ;o

na klawiaturze tylko w momencie wlaczenia zasilacza 3 diody raz sie wlaczaja i gasna na wieki , glosniczek nic nie wydaje dzwiekow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to to samo ale miałem podobny przypadek.Gdy miałem podłączone oba zasilania na płycie s.478 to nic się nie działo zasilacz poprostu odcinał zasilanie z powodu zwarcia.Natomiast gdy była podłączona tylko wtyczka 20pin to witraki się kręciły ale komp nie wstawał.Powód zabawa z regulatorem napięcia na płycie, mosfety padły :-P .U ciiebie jak nic nie grzebałeś z płytą to może masz jednak gdzieś zwarcie oglądnij okolice socketu może zababrałeś pastą.Reasumując możliwe że płyta nadaje się tylko do serwisu ,możesz jeszcze <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> miernik i zobaczyć napięcia na mośkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówią koledzy - zasiłka albo płyta. Na początek sprawdź zasiłke może ma wewnętrzne zwarcie. Do startu płyty/biosu możesz podłączyć nawet jakiś stary zasilacz 250W na próbe.

Jak na innym nie odpala to płyta do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mam dobre i zle wiesci

dobra to ta ze zaczelo wszystko dzialac, (a nie zrobilem dokladnie nic nowego co wczoraj nie robilem) po prostu po obiedzie chcialem znow zaczac sie bawic ;o odpalila bez zadnych problemow

natomiast zla wiadomosc to taka ze dysk padl albo nie dzialal od poczatku nie jestem pewny :) male pytanko zglosze na gwarancje wymienia na nowy czy beda probowali jakos naprawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...