Skocz do zawartości
Gość Olka1991

Mass Effect

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Olka1991

Dołączona grafika

 

Mass Effect to rozbudowana produkcja z gatunku RPG z licznymi elementami gry akcji, za której przygotowanie odpowiadają pracownicy studia BioWare (twórcy popularnych i uznanych serii Baldur's Gate, Neverwinter Nights czy Star Wars: Knights of the Old Republic). Jest to zarazem pierwsza cześć trylogii gier.

 

Akcja gry rozgrywa się w roku 2183, kiedy to ludzkość rozprzestrzeniła się po całej galaktyce i została zmuszona do współpracy oraz walki z obcymi cywilizacjami o swoje miejsce we wszechświecie. Graczom przypada rola komandora Sheparda, pierwszego ludzkiego Widma – zaprzysiężonego obrońcy pokoju. Jego główne zadanie polega na powstrzymaniu atakujących armii dawnego agenta Sarena, który przeciwstawił się ustanowionemu porządkowi i chce zemścić się na rasie ludzkiej. Wraz z całym zespołem pod komendą, gracze przemierzą szereg nieznanych światów. Podczas wyprawy odkrywają, że prawdziwe zagrożenie jest znacznie poważniejsze, niż się dotychczas wydawało...

 

Optimized for the PC, Mass Effect for the PC incorporates the following features:

 

# Optimized controls designed specifically for the PC.

# High resolution visuals – Mass Effect for the PC features highly detailed textures, characters and environments.

# Fully customizable controls – PC gamers can re-map the control scheme any way they like.

# Run & Gun Control – Players can assign biotic powers or skills to ‘hot keys’ allowing them to play Mass Effect with a heavier focus on action.

# New decryption mini-game.

# New inventory screen GUI and functionality – The enhanced inventory system makes it easier for players to equip and modify their weapons and armor.

 

Forum też już ruszyło

http://masseffect.bioware.com/forums/viewf....html?forum=125

 

Premiera: Maj 2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

A miało być tylko X360:D Już widze te miny fanbojów X360:D Gierka jest dość ciekawe i ciesze sie że wyjdzie na PC, trzeba będzie zagrać.

a ty co? kompleksy leczysz czy cus?? :lol2: -normalnie lol

 

mam ta gra od dlugiego czasu,i co ?mam sie wkurzac bo wyjdzie na PC??-exlusivy potrafia byc tez i czasowe,zreszta komu moze przeszkadzac ze jakas gra pojawi sie na innej platformie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty co? kompleksy leczysz czy cus?? :lol2: -normalnie lol

 

mam ta gra od dlugiego czasu,i co ?mam sie wkurzac bo wyjdzie na PC??-exlusivy potrafia byc tez i czasowe,zreszta komu moze przeszkadzac ze jakas gra pojawi sie na innej platformie

ton wypowiedzi o czym innym świadczy...

 

Niemniej ME może nie jest idealne ale ma swój klimat ma to jest najważniejsze wiec fajnie ze bedzie na PC. Na pewno jest to dużo lepsza (imo) gra niż GoW mimo że to dwa rożne gatunki ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lecze kompleksów:P:P:P:P chodzi mi tylko o to że pewna część ludzi będzie to opłakiwać tak ja na forum gry-online fanboje PS3 płakali gdy sie dowiedzieli że Devil May Cry 4 wychodzi również na X360 i PC.

 

...mam sie wkurzac bo wyjdzie na PC??-exlusivy potrafia byc tez i czasowe,zreszta komu moze przeszkadzac ze jakas gra pojawi sie na innej platformie...

Nie bo najwidoczniej nie jesteś fanbojem X360, skoro jeszcze nie ryczysz. Niektórym takie rzeczy normalnie sens życia odbierają, a jak nie wierzysz to zobacz tu.

http://www.gry-online.pl/s043.asp?ID=6197611

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Nie lecze kompleksów:P:P:P:P chodzi mi tylko o to że pewna część ludzi będzie to opłakiwać tak ja na forum gry-online fanboje PS3 płakali gdy sie dowiedzieli że Devil May Cry 4 wychodzi również na X360 i PC.

Nie bo najwidoczniej nie jesteś fanbojem X360, skoro jeszcze nie ryczysz. Niektórym takie rzeczy normalnie sens życia odbierają, a jak nie wierzysz to zobacz tu.

http://www.gry-online.pl/s043.asp?ID=6197611

wiesz ,sa na forum osoby co maja po 14 lat i takie co maja powyzej 35 B-) a i starsze pewnie tez, ja jestem zwolenikiem x360 a nie ps3 ktore tez zreszta posiadam,ale nie bede oplakiwal zadnego exlusiva bo przeciez gry pc pojawiaja sie na konsolach,wiec jak dla mnie funboyostwo wcale nie musi oznaczac ze ktos bedzie "ryczal" po "stracie" ,tylko raczej oznacza "stan umyslu", a z tymi "stanami" na tym forum bywa roznie :lol2:

 

a co do ME to gierkie polecam jak najbardziej,ma kilka swietnych momentow,choc i zdarza sie i potkniecia.Ogolnie to rasowy RPG z wieloma mozliwosciami dialogowymi, swietnymi postaciami i dobra gra SF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ton wypowiedzi o czym innym świadczy...

 

Niemniej ME może nie jest idealne ale ma swój klimat ma to jest najważniejsze wiec fajnie ze bedzie na PC. Na pewno jest to dużo lepsza (imo) gra niż GoW mimo że to dwa rożne gatunki ;].

Uważaj bo zaraz przyjdzie wyzywacz małych dziewczynek i będzie Ci lolował, że stawiasz koło siebie GoWa i ME.

 

 

Co do ME to dawno były już przesłanki o wersji PC. No i czy ta gra ma multiplayer? COOP mnie zwłaszcza interesuje.

Edytowane przez Bum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma multi.

 

Co do ME na PC - przecież to bylo wiadome, ze predzej czy później zobaczymy ja na "blaszakach"... dotąd kazda gra BioWare'u wyszla na komputery...

 

A co do "fanbojstwa" - wystarczy sobie poczytac oburzenie co niektorych na oficjalnym forum w dziale dotyczacymi wlasnie wersji PC... normalnie, żal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze napiszecie cos jak w tej grze z Exploracja terenu ?

Cz Alokacje sa duze ,srednie ?

 

Z tego co ja zaobserwowałem u kolegi na xboxie jak grał.

Mimika twarzy postaci jest przereklamowana - czesto się powatarza i nie wygląda naturalnie...główny bohater podnosi często (za często) brew jak hubert urbanski :lol: Fabuła jest dośc ciekawa i wątki tudzież wydarzenia pomiędzy bohaterami. Dialogi są ciekawe aczkolwiek NPC na przyklad na statku matce mogli by miec nieco zroznicowane wypowiedzi a nie ciągle te same. (chodzi o wypowiedzi nie interaktywne tylko takie normalne - jak sie przebiega kolo postaci i sie na nią kliknie - w wiedzminie to było dobrze rozwiązane, tam npc maja po kilka dialogów). Jesli chodzi o planety. Fajnie że można latać po różnych planetach różnych układów...aczkolwiek jesli chodzi o zroznicowanie terenu - to juz nie jest tak kolorowo. O ile planetki na których rozgrywa się główny quest są ciekawe, ze ciekawymi budowlami i detalami - o tyle planetki gdzie dzieją się misje poboczne wieją nudą. Spodziewałem się czegoś ciekawego po tych pobocznych planetkach. Chociazby ogromnego terenu po którym bedzie mozna się poruszać - a tymczasem robiąc taką poboczną misje zostajesz zrzucony na kawałek terenu otoczony dookola górami przez które się nie da przejść i tyle. Tytuł był tak rozreklamowany że się spodziewałem conajmniej planet o tak duzym terenie jak swiat obliviona....albo całej planety którą można dookoła objechać (zajeło by to duzo czasu ale frajda by była ;) ). Moje pierwsze wrazenie jak zobaczyłem grę - lekkie rozczarowanie. Spodziewałem się naprawde epickiej gry i wogóle czego to miało tam nie być - a tu - nic ponad standard. Za wygląd tego wszystkiego dałbym grze 6/10. Nie wiem jak fabuła bo spedziłem krótki okres czasu zafascynowany latając po planetach i szukając "tego czegoś" co tak fascynowało, i z minuty na minuty mój zawód rósł. Przeciez miala to być gra dla której xbox miał by sie sprzedawać w setkach tysięcy - a tymczasem gdybym się nią kierował to bym nawet na xboxa nie spojrzał...na szczeście są jeszcze inne gry na konsolkę dla których faktycznie warto ją zakupić. Yo

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale nie bede oplakiwal zadnego exlusiva bo przeciez gry pc pojawiaja sie na konsolach,wiec jak dla mnie funboyostwo wcale nie musi oznaczac ze ktos bedzie "ryczal" po "stracie" ,tylko raczej oznacza "stan umyslu", a z tymi "stanami" na tym forum bywa roznie

Czemu to tak wziołeś do siebie:P:P:P z tym ryczeniem to przecież dosłownie nie było:D ale widziałem wiele komentarzy typu "jak mogli się sprzedać", "czemu nam to zrobili", "po co wydają to na PC" itd. widze że na tym forum są sami dorośli mądrzy ludzie, albo fanboje się ukrywają:D

 

PS: @dragonlore: Niezła kolekcja konsol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Z tego co ja zaobserwowałem u kolegi na xboxie jak grał.

Mimika twarzy postaci jest przereklamowana - czesto się powatarza i nie wygląda naturalnie...główny bohater podnosi często (za często) brew jak hubert urbanski :lol: Fabuła jest dośc ciekawa i wątki tudzież wydarzenia pomiędzy bohaterami. Dialogi są ciekawe aczkolwiek NPC na przyklad na statku matce mogli by miec nieco zroznicowane wypowiedzi a nie ciągle te same. (chodzi o wypowiedzi nie interaktywne tylko takie normalne - jak sie przebiega kolo postaci i sie na nią kliknie - w wiedzminie to było dobrze rozwiązane, tam npc maja po kilka dialogów). Jesli chodzi o planety. Fajnie że można latać po różnych planetach różnych układów...aczkolwiek jesli chodzi o zroznicowanie terenu - to juz nie jest tak kolorowo. O ile planetki na których rozgrywa się główny quest są ciekawe, ze ciekawymi budowlami i detalami - o tyle planetki gdzie dzieją się misje poboczne wieją nudą. Spodziewałem się czegoś ciekawego po tych pobocznych planetkach. Chociazby ogromnego terenu po którym bedzie mozna się poruszać - a tymczasem robiąc taką poboczną misje zostajesz zrzucony na kawałek terenu otoczony dookola górami przez które się nie da przejść i tyle. Tytuł był tak rozreklamowany że się spodziewałem conajmniej planet o tak duzym terenie jak swiat obliviona....albo całej planety którą można dookoła objechać (zajeło by to duzo czasu ale frajda by była ;) ). Moje pierwsze wrazenie jak zobaczyłem grę - lekkie rozczarowanie. Spodziewałem się naprawde epickiej gry i wogóle czego to miało tam nie być - a tu - nic ponad standard. Za wygląd tego wszystkiego dałbym grze 6/10. Nie wiem jak fabuła bo spedziłem krótki okres czasu zafascynowany latając po planetach i szukając "tego czegoś" co tak fascynowało, i z minuty na minuty mój zawód rósł. Przeciez miala to być gra dla której xbox miał by sie sprzedawać w setkach tysięcy - a tymczasem gdybym się nią kierował to bym nawet na xboxa nie spojrzał...na szczeście są jeszcze inne gry na konsolkę dla których faktycznie warto ją zakupić. Yo

nie uwazasz ze podszedles do tej gry tylko jako jakiegos wyznacznika graficznego??-przeciez ta gra to rasowy RPg gdzie fabula odgrywa nadrzedna role a nie otoczenie graficzne.Zreszta graficzka jest ladna,buzki(facjaty)swietnie zrobione a przedewszystkim gra ma wiele smaczkow i mozliwosci poprowadzenia questow ,wiec moim zdaniem olewajac fabule -glowna atrakcje tej gry twoje ocena niewiele wniesie a tym bardziej nie powinna byc brana pod uwagie.

 

Osobiscie ze swojej strony zarzucam grze :puste lokacje(miejscami) dlugie load'y i sporadyczne zwisy(na konsoli he he) ,za to fabula i mozliwosc bycia zlym gosciem lub przekupna swinia,ewentualnie zacnym harcerzem jest fajna :)

 

ps.tip-radze do niektorych zadan wybierac odpowiednich towarzyszy broni,wtedy mamy zupelnie inne mozliwosci przejscia questq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie ekploracja planet ssie, nudzi sie po pierwszych dwoch systemach - za to glowny watek jest bardzo miodny i dopracowany.

Zadania poboczne sa rozne - troche typowych przynies/podaj/pozamiataj, troche ciekawszych.

 

Ogolnie gre zdecydowanie polecam - nie moge sie oderwac (a pisze to zdeklarowany erpegowiec) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uwazasz ze podszedles do tej gry tylko jako jakiegos wyznacznika graficznego??

A gdzie ja napisałem cokolwiek o grafice :)

opisywałem:

 

- mimike twarzy która miała być jedyna w swoim rodzaju

- ciekawą fabułę

- pustki na planetach pobocznych + malutki teren ich eksploracji

 

Z punktu widzenia fana rpg jest fajnie - ale gra miała zrywać kaski z głów (jeśli pamiętacie kampanie reklamową tego tytułu i różne zapowiedzi w różnych magazynach "growych" ) a tymczasem jest "zwyczajnie" :)

Ocene dałem za to co zobaczyłem - do tej 6stki można dodać kilka punktów za fabułę która z tego co się orientuję jest nie byle jaka ale nie miałem mozliwosci się w nią zagłębic bardziej - i juz mamy 9/10 :)

 

A jesli juz jestesmy przy grafice to na screenach przedsprzedażowych wyglądało to jakoś fajniej - ale to tylko chłyt matetingowy

(textury otoczenia miejscami przypominają mi bardzo halo)

 

Grę oczywiście polecam - fanom rpg.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj bo zaraz przyjdzie wyzywacz małych dziewczynek i będzie Ci lolował, że stawiasz koło siebie GoWa i ME.

Co do ME to dawno były już przesłanki o wersji PC. No i czy ta gra ma multiplayer? COOP mnie zwłaszcza interesuje.

Bany lapiesz z dokladnoscia szwajcarskiego zegarka, rowno co 3 tygodnie :lol:

 

Co do tematu- na tym forum nie ma chyba uzytkownika, ktory posiadal by tylko konsole. Wiekszosc z nich ma do dyspozycji rowniez mocne pecety do grania i w takim wypadku mowa o jakimkolwiek fanboystowie jest raczej przejawem zwyklej polaczkowej zawisci osob nie posiadajacych konsoli.

 

Co do samej gry- jesli trafi mi sie (tfu tfu) dluzsze L4, to od razu w drodze od lekarza jade do MM i kupuje, chocby i za cene z dnia premiery. W innej sytuacji nie mam jak wygospodarowac dluzszych "nasiadowek" przed tv/monitorem, tak by odpowiednio delektowac sie watkiem fabularnym.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość znafca

dla mnie to tez powzny minus ze nie ma ogromnych przestrzeni do eksploracji. Pamietam ze grajac w Obliviona zamiast robic questy to jezdzilem po krainie bo byla bardzo ciekawa i wlazilem do jaskin, budynkow, lazilem po karczmach itp. To jest bardzo istotny element kazdej gry RPG moim zdaniem. Ogromny swiat w ktorym nie istnieje tylko glowny watek bo wtedy robia sie z tego flaki z lejem.

 

Ja bylem przekonany ze ME wlasnie cos takiego zaoferuje. Ogromne swiaty z wlasnymi ekosystemami, oczywisnie nie zaraz cala planeta, ale chociaz obszar odpowiadajacy powierzchania mape glowna Obliviona przypozadkowany kazdej planecie.

 

Recenzenci sie tak spuszczali nad ta gra ze ja wlasnie czegos takiego sie spodziewalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem przekonany ze ME wlasnie cos takiego zaoferuje. Ogromne swiaty z wlasnymi ekosystemami, oczywisnie nie zaraz cala planeta, ale chociaz obszar odpowiadajacy powierzchania mape glowna Obliviona przypozadkowany kazdej planecie.

Chyba przsadzacie w druga strone z wymaganiami... ;)

 

Jak dla mnie rozmiary planet nie sa az takim problemem, za to poraza mnie ich schematycznosc i monotonia (w zasadzie roznia sie tylko pogoda i teksturami podloza) - a wystarczylaby jakas, fauna, flora, na niektorych planetach jakies osady czy miasta, jacys NPC do pogadania i ew. dania jakiegos malego, lokalnego questa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Recenzenci sie tak spuszczali nad ta gra ze ja wlasnie czegos takiego sie spodziewalem.

To może trzeba było _przeczytać_ recenzję, a nie tylko zerknąć na ocenę? Wtedy wiedziałbyś że należy spodziewać sie powtarzalnej rozgrywki, z dość ubogą eksploracją planet (te określenia nie odnoszą się oczywiście do wątku głównego). Wszystkie wrażenia z gry, itd. możecie przejrzeć w temacie w dziale Konsole.

 

Moim zdaniem to jedna z lepszych gier ostatnich miesięcy i fajnie że wychodzi na inną platformę [yeah, byle nie PS3 :P]. Bawi mnie zawiść niektórych :] Aha! Powiem może od razu - tak, na X360 gra ma bardzo dziwne framedropy - czasami podczas tej samej walki spada do 15 fps, a innym razem w tych samych okolicznościach jest płynnie.

 

Ja polecam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to by byla tragedia jakby planety byly wieksze... juz teraz czasami nie chce mi sie jezdzic po calej planecie zeby odwiedzic wszystkie zaznaczone lokacje.

 

a tak w ogóle tez polecam - wlasnie rozpocząłem grę po raz trzeci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasztecik

 

Czy aby tego typu framedropy to nie efekt przegrzania konsoli ??

Bylem dzis u kumpla , chlopak sobie pogrywal w Assassin Creeda x36.

konslola w ciasnej wnece pod TV , kuzwa byla dosc goraca

ogolnie w calej wnece bylo znacznie cieplej niz w pokoju :)

Tak mnie sie wydaje ze te zaawansowane graficznie gry typu

Mass Efect i Assassin Creed poytrafia przegrzac zle wentylowana konsole

potem sie ludziki dziwuja ze jednemu sie nonstop konsola wiesza

jak ma +28'C w pokoju a w konsoli powyzej 60'C ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Był pokaz dla CDP wersji PC.

 

http://www.valhalla.pl/news9126-Valhalla-t...ass-Effect.html

 

Następnie przenieśliśmy się na planetę Vermire, gdzie pokazano bodaj największą i najbardziej imponującą różnicę między konsolową a pecetową wersją Mass Effect. Jest nią ulepszona grafika. Ta bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Całe otoczenie było bardziej żywe niż na Xboxie. Wysoko nad głową drużyny latały ptaki, potężne wodospady z hukiem wypluwały z siebie miliony litrów wody. Sama ciecz zaś wygląda obłędnie. Półprzeźroczysta, falująca, zwalająca z nóg – inaczej nie da się jej opisać. Jeśli te kilka drobnych elementów wygląda lepiej, to z całą pewnością cała gra też nie raz i nie dwa spowoduje, że osoby nie znające gry wydadzą z siebie kilka „ochów” i „achów”.

tylko ta cena 99zł :P

 

http://www.youtube.com/watch?v=StltSzU0XQs...bacz_wideo.html

 

tutaj relacja

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

99zł w tych czasach to chyba norma... :unsure:

 

Nie mogę się już doczekać PC-towej wersji ;). Na konsoli najbardziej denerwowały mnie ciągłe doczytywania, mam nadzieje, że na blaszaku tego nie będzie .

No właśnie tak słabo norma. AC 75zł, Vegas 2 59zł.

 

Oby tylko zrobili dobrze polonizację. No i ciekawe ile będzie kosztowała edycja kolekcjonerska.

 

Co do loadingów to w tym wywiadzie jest mowa, że zostały skrócone.

 

PS gadżetem pewnie będzie prezerwatywa jakiej używali w miłosnej scenie ;p

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania: http://www.gram.pl/news_6wThHu1_Wymagania_...a_PC_znane.html

 

Wymagania minimalne

System operacyjny: Windows XP lub Vista

Procesor: 2.4+ GHz Intel lub 2.0+ GHz AMD

Pamięć: 1 GB (XP)/ 2 GB (Vista)

Karta grafiki: seria NVIDIA GeForce 6 (6800GT lub lepsza)/ ATI 1300XT lub lepsza (poza X1550, X1600 Pro i HD2400 )

Wolne miejsce na dysku: 12 GB

Karta grafiki: zgodna z DirectX 9.0c

 

 

Wymagania zalecane

System operacyjny: Windows XP lub Vista

Procesor: 2.6+GHz Intel lub 2.4+GHz AMD

Pamięć: 2 GB Ram

Karta grafiki: NVIDIA GeForce 7900 GTX lub lepsza/ seria ATI X1800 XL lub lepsza

Wolne miejsce na dysku: 12 GB

Karta grafiki: zgodna z DirectX 9.0c - zalecana karta obsługująca dźwięk 5.1

Na papierze nie wyglada to tragicznie - ciekawe, jak w praniu wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka naprawde swietna :) na xboxie to ponad 30h dobrej zabawy. Wiadomo cos czy wersja pecetowa ma byc jakos bardziej rozbudowana or sth? Bo na konsoli wyraznie brakowalo czasami mocy (albo czasu na lepsza optymalizacje)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...