Skocz do zawartości
sensei

A-data Vitesta 566/600 - Tccd In Action

Rekomendowane odpowiedzi

a skąd wiesz ??? Może jakieś krótkie uzasadnienie

Confirmed Samsung TCCD

Adata PC4500 Vitesta

Adata PC4800 Vitesta

Apacer PC4000

Centon Advanced DDR

Corsair PC3200XL

Corsair XMS PC3200C2 Rev4.1 2-3-3-6-1T

Geil UltraX pc3200 ~ Brainpower PCB

Gskill PC4400 (various) ~ Brainpower PCB ~ Not in UK (15/10/04)

Kingston HyperX PC 3200ULK2 ~ Not in UK (15/10/04)

Mushkin PC3200 Rev.2

OCZ PC3200 Rev.2 ~ Brainpower PCB

OCZ PC3700 Platinum

Patriot Extreme Performance PDC5123200+XBLK ~ Brainpower PCB

PQI 3200 Turbo 2-2-2-5 ~ Brainpower PCB

Samsung PC4000 CL3 ~ Not in UK (15/10/04)

 

Possible Samsung TCCD

Corsair XMS PC3200C2 Rev4.2 2-3-3-6-1T

Samsung OEM PC3200

 

Confirmed Samsung TCCC Memory

Corsair XMSPC3700 Rev1.1

 

Possible Samsung TCCC Memory

Adata PC4000 (can be Hynix D43, D5)

Kingston HyperX PC4000/K2 (can be Hynix D43, D5)

Kingston Value Ram PC3200 (can be D43, D5, Samsung TCCC, TCC4)

Samsung Original PC3200 (can be TCC4) ~ {Require some input on these}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tego.. jak wypada TCCC w porównaniu do TCCD? Widziałem

pamięci z takimi kostkami i jeśli toto lubi wysokie napięcia i  

lubią latać przy wysokich FSB, to chyba wiem, co zrobie z moimi

aktualnymi hynix'ami :D

Z tego co sie orientuje to TCCC nie sa niczym specjalnym i raczej odpuscilbym je sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

ja nie poniemaju po włosku.

Poza tym widział ktoś tańsze TCCD gdzieś w polsce? Proszę o cynk jakby co. Bo im więcej uzbieram kasy tym bardziej mam na nie chrapke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie poniemaju po włosku.  

Poza tym widział ktoś tańsze TCCD gdzieś w polsce? Proszę o cynk jakby co. Bo im więcej uzbieram kasy tym bardziej mam na nie chrapke

Sam szukałem i tylko ibizpl :) ma te pamiątki. Reszta pamięci na tych kostkach jest wyceniona na :( kosmiczne ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

ja nie poniemaju po włosku.  

Poza tym widział ktoś tańsze TCCD gdzieś w polsce? Proszę o cynk jakby co. Bo im więcej uzbieram kasy tym bardziej mam na nie chrapke

Sam szukałem i tylko ibizpl :) ma te pamiątki. Reszta pamięci na tych kostkach jest wyceniona na :( kosmiczne ceny.

Co to jest ibiz.pl ??

Nie moge tego zlokalizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrwa ale nie wszystkie TCCD chodza powyzej FSB 260 na amd64 , z tego co sie naczytalem review o corsairach i mushkinach PC3200 na tych kostkach to srednio ida na 250 i to tyle.

 

Jak chce sie miec pewne 270 to chyba lepiej kupic jakies pc4000 albo pc4200 , poprawdzie mnie jak sie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chce sie miec pewne 270 to chyba lepiej kupic jakies pc4000 albo pc4200 , poprawdzie mnie jak sie myle.

A A-Data to co? PC 2700 :wink: ? Przecież wersje DDR 566 to PC 4500. Jest jeszcze wersja PC 4800 ( DDR 600), ale tu juz jest możliwość, że trafią się nam Hynix B :?

 

UPDATE:

 

Te A-Data to cienizna jakaś... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pardon za drugi post ale chciałem by topik wyszedł na pierwszą stronę, bo :

 

Wszedłem w posiadanie A-Data Vitesta 566 2x512. Jako,że potestowac sensownie czyli na A64 moge w robocie ( sprzęt w domu mam na razie "nieadekwatny" do tych pamiątek, remanencik) zapodam troszkę wstępnych danych co i jak.

 

Platforma raczej "biedna": A643000+s754, ale niestety GB K8VT800 Pro i to juz "wyszło mi bokiem".

 

Szybki look z wczoraj:

 

Vmem 2,8V, 2-2-2-6 - maksymalnie 217 Prime stable

Vmem 2,8V, 2-3-3-8 - maksymalnie 248 Prime stable

Vmem 2,8V, 2,5-3-3-8 - maksymalnie 260 Prime stable

 

Dalej niestety bieda. Niezaleznie od timingów Prime wykłada się po kilku minutach od 262 w górę. Na razie nie wiem czy to proc ma dość ( choś biłem na mnozniku 8 ) czy MoBo, choć stawiam na to drugie. To taki krótki rzut z tego co udało mi się skrzesać wczoraj.

 

Pamieci na pewno potrafia na A64 zdecydowanie więcej. Ibizpl z forum leci na nich na DFI 2,5-3-3-8 2,8V na 270 synchro i pow. 280 przy 3-3-3-8 ( jak dowiedziałem sie z rozmowy telefonicznej ).

I mały cytat z Xtremesystems:

 

"Actually we only have Adata Vitesta TCCD rams in here, so I can guarantee you that Adata-Vitesta's 566 and 600 ones uses TCCD and they can handle up to 3.7-3.8 V.

But to be honest, I could not see any difference yet between 3.2 to 3.8. 3.2 also gives me 240 fsb 2225 unstable and 225 2225 stable."

 

Tyle na razie. Za jakiś czas zapodam co ostatecznie na tym Gigabyte i screeny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

TCCD są wykonane w o wiele mniejszym procesie technologicznym niż BH5/6 i już ich osiągi nie są aż tak uzależnione od Vddr. Raczej zaleca sie prace z mniejszym woltażem, bo zwiększanie go albo daje niewiele, albo nic. Powyżej 3,3 to juz na pewno nic nie wykrzesasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

A może ktoś jest zainteresowany tymi lub innymi pamiątkami?? Bo chyba będę składał zamówienie u Czechów.

 

Cena to najprawdopodobniej trochę ponad 520zł razem z wysyłką do domu (oczywiście jeśli zbire z 10 osóB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh :)

 

Tylko teraz pojawia sie pytanie czy brac 2x256 czy moze lepiej 1x512?

Ja polecam brać jedną kostkę.. Ponieważ w przyszlosci mozesz dokupic drugą 512.. i uruchomic dual;)

u mnie wzrost w dchannel po dolozeniu drugiej kostki jest niezly.. ale nie zanotowalem tego w układach o mniejszej pojemnosci.. nie wiem czemu.. ale w aidzie mam odczyt (2x512MB) 3000MB/s około... W single mialem okolo 2600MB/s...

z pamięciami 256MB było tak.. single okolo 2500-2600.. a w dualu około 2700-2800.. nie wiem od czego to zależy, ale u mnie na modułach o mniejszej pojemności testy były słabsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

ponieważ sprzedaję te pamięci pobawiłem sie nimi ostatnio trochę, poniżej średnie moim zdaniem efekty.

Długo nie mogłem znaleźć przyczyny, dopiero ostatnio wyczytałem że moja MoBo ( MSI K8N Neo2 Platinum ) bez względu na ustawienia w biosie daje na Vdimm maksymalnie 2,73 V, więc pamięci są po prostu niedovoltowane.

Wiem że samsungi TCCD podobno lubią pracować na troszkę niższym niż znamionowe 2,8V jak podaje A-DATA, ale przy wysokim OC - 2,73 to moim zdaniem troszkę za mało.

 

Poniżej wyniki z EVERESTA na najwyższym stabilnym FSB przy 1T czyli 285 MHz:

 

 

FSB 285, 3-4-4-10

odczyt: 7477

zapis: 2852

czas oczek.: 40,09

 

FSB 285 2,5-4-4-8

odczyt: 7832

zapis: 3097

czas ocz.: 36,4

 

FSB 285 2,5-3-3-5

odczyt: 7968

zapis: 3128

czas ocz.: 35,8

 

Wszystkie testy robione w dualu na 2 x 512 MB na Vitestach 566 i

Winchesterze 3200+.

 

Czekam na jakiś nowy sensowny bios który rozwiąze problem napięcia.

 

Przy okazji, mam na stanie w tej chwili:

 

4 szt A-DATA VITESTA DDR600 512 MB - cena 550 pln

4 szt A-DATA VITESTA DDR566 512 MB - cena 500 pln

 

Wszystkie kości mają kolejne nr-y seryjne więc spokojnie będą pracować w dualu.

 

Jakby ktoś miał pytania: zbyszek2@icpnet.pl

 

pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...