
psla
Stały użytkownik-
Postów
63 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez psla
-
Problem rozwikłany ;) Można zrobić sztuczkę z "setlocale" i konwersją wide->multibyte->wide, natomiast niezupełnie to działa z CP-1250... Więc zostałem przy iconv :-)
-
Męczę już kilka dni systemy kodowań, i obawiam się najgorszego :D Muszę napisać konwerter ISO-CP-UTF8, każdy w każdą stronę. Problem pojawia się, gdy chcę w jakikolwiek sposób przeczytać i przetworzyć utfa. MultiByteToWideChar w ANSI C nie istnieje wchar_t i wint_t zachowują się co najmniej dziwnie, ale na pewno nie dają mi możliwości choćby przeczytania UTFa wint_t wc;while (WEOF != (wc = getwc(ptr_in))) {printf("wc %lc\n", wc);}if (EILSEQ == errno) { printf("Napotkano zly znak.\n"); exit(1); }powoduje wypisanie błędu. próbowałem też czytać binarnie plik i potem cokolwiek z nim zrobić, ale nie bardzo skutkowało.. Chciałem uniknąć stosowania iconv. Czy zna ktoś może jakieś metody na czytanie UTFa i potem jego ewentualną konwersję?
-
nie napisałeś której wersji softu używasz. Jeśli pvr2 spróbuj 'a', żeby zmienić z pal b na pal g. czy któreś inne z palów. Poza tym kasza czy szum? ;) (potencjalnie jeszcze klawisz h, ale nie pamietam w której wersji)
-
Witam, jestem posiadaczem w/w tunera. Szukam i nie mogę znaleźć, jak w tvcenter włączyć obslugę mpeg4 w sygnale dvb-t, albo jaka aplikacja obsłuży taki sygnał. TVN i TV4 odczytuję, bo są nadawane w MPEG-2. Natomiast TVP1 i pochodne nadają w MPEG4, aplikacja tvcenter uważa sygnał za zakodowany. Gdzieś ktoś napisał, że trzeba doinstalować jakieś kodeki, ale nie sprecyzował. Mogę jedynie wybrać sygnał H264 albo MPEG2... A co z MPEG-4? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt. //edit. Po nocnych przemyśleniach - H264 oznacza chyba także odbiór MPEG4, tylko że, w opcjach programu ta funkcja jest jako "nieaktywna". Nadal podtrzymuję pytanie, czy wie ktoś, jak należy to uruchomić, żeby działało :) //edit2 Problem rozwiązany ;) FFDShow potrafi to zdekodować, trzeba tylko pamiętać, czy ustawiło się limit dla aplikacji na korzystanie z niego - i odblokować ewentualnie tvcenter. TVP1 śmiga aż miło w h.264.
-
Jak napisałem - od września do września - co oznacza, że już się skończyła. Mam nadzieję tylko, że na dysk jest może dłuższa gwarancja...
-
Witam, w zeszłym roku we wrześniu zakupiłem lapka HP nx6310 Dziś po roku i miesiącu dysk wykazuje bad sectory. Dokładnej ilości sztuk jeszcze nie znam, ale są. Jako, że był on kupiony na firmę, miałem roczną gwarancję. Pytanie: Czy jest jakaś możliwość reklamowania dysku/lapka? Dysk to Fujitsu MHV2080BH.
-
Kee? w którym miejscu... Znaczy ma dwie kości po 256MB? (jedna jest nanya, druga kingmax -> tak wynika ze screenshotów z everesta). W każdym razie pamięć 1-2GB w porównaniu z 512MB da duży kop dla systemu (odciąży dysk, zwłaszcza gdy ten jest stosunkowo wolny)
-
Z tych informacji nie wynika w końcu ile ma ramu (albo jestem ślepy - widzę tylko, że pierwsza kostka ma 256MB, a druga? też 256 czy 512 czy 1GB?) Jeśli ma łącznie 512 MB ramu to dołożenie ramu dla photoshopa/gimpa/worda/softu i pochodnych (pewnie office'owi nie zaszkodzi) da baaaaardzo dużo. O czym zresztą na forum było już wspominane..... A co i za ile... Też było wspominane - "bierz najtansze" (albo prawie najtansze), bo jesli cos nie jest totalnym no-name to w kategorii laptopów nie ma dużej różnicy w wydajności.
-
Możesz kupić X-Fi i używać tylko stereo. IMHO bardzo wiele zależy od jakości zintegrowanej dźwiękówki. Myślę, że Realtek HDA daje wystarczająco dobrą jakość, żeby nie zauważyć różnicy przy zmianie na X-Fi na zwykłych(tanich) głośnikach. Na tych droższych różnica będzie pewnie odczuwalna, sam musisz stwierdzić, czy jest znacząca. (kup głośniki a potem X-Fi pożycz od znajomego, żeby sprawdzić XD).
-
1. Jeśli masz inny komp - może byc WOL. 2. Być może w BIOSie możesz ustawić, żeby budził się na kombinację klawiszy na klawiaturze(w niektórych można, czy w acerach - nie wiem), kliknięcie myszką, albo o wybranej porze :)
-
Jako, że nie napisałem recenzji tego notka, wrzucę chociaż opis wymiany ramu. Podejrzewam, że w większości laptopów tej firmy, robi się to w podobny sposób. Jeśli masz jakieś wątpliwości, wpisz w google: ModelTwojegoLaptopa service manual. Znajdziesz jakiegoś pdfa, w którym opisane będą "internal" i "external" slot memory. Ja u siebie zakładałem 2 GB ramu, wyjmując 512MB. 1. Wyłącz laptopa od prądu!!!. Możesz też wyjąć baterię. 2. Odelektryzuj się - dotknij czegoś uziemionego ;) (np. kaloryfera..) 3. Niczego nie rób "na siłę". Autor nie bierze odpowiedzialności za ewentualne zniszczenia. Rzut oka na "tył" laptopa: (kliknij na zdjęcie aby powiększyć) Widzimy tam klapkę: Klapka ta jest przykręcona śrubką, odkręcamy ją. Następnie podważamy delikatnie w miejscu do tego przeznaczonym (na prawo od śrubki). Po wyjęciu klapki ukazuje nam się zewnętrzny slot pamięci i karta bezprzewodowa. Jeśli chcesz dołożyć tylko jedną kość, nie rozkręcaj lapa już bardziej ;) Jeśli jesteś zdeterminowany kręcić dalej, to w narożnikach tej przestrzeni masz śrubki gwiazdkowe. Mi udało się je wykręcić płaskim śrubokręcikiem. Po wykręceniu tych śrubek obracamy lapa, otwieramy klapę. Ukazuje się nam klawiatura. Musimy teraz przesunąć 4 "zatrzaski" (na zdjęciu widać 3) Możemy podnieść klawiaturę i wymienić ram: Należy uważać na tasiemki przy klawiaturze - żeby ich nie wyrwać. Jeśli nie czujesz się pewnie odepnij je, a potem podłącz ponownie - lepiej tak, niż je urwać albo złamać. Ja ich nie odczepiałem. Wkładamy RAM, kładziemy klawiaturę, przesuwamy "do przodu" zatrzaski (w przeciwną stronę niż wcześniej), obracamy laptopa, przykręcamy dwie śrubki. Teraz wkładamy drugą kostkę(można to też zrobić wcześniej): Kładziemy klapkę i ją przykręcamy. Zmieniliśmy RAM. P.S. Wiem, że kółeczka i strzałki nie są zbyt urodziwe, ale oddają istotę działania ;)
-
Dziś(mam nadzieję) wrzucę artykulik z dokładnym opisem zdjęcia klawiaturki w nx6310. Jeśli w nx9010 jest podobnie, to z tyłu lapka masz klapkę, którą musisz odkręcić, pod klapką dwie śrubki(u mnie gwiazdkowe) od klawiatury, na klawiaturze przesuwasz zatrzaski(koło f1,f4,f8,f12) i mozesz zdjac klawiate. Jeśli inaczej to w google wpisz nx9010 service manual. Tam to powinno być opisane.
-
Temat rzeka, a jednak brakuje konkretnych odpowiedzi w necie... Tzn. ktoś mówi, że lepszy kingston, ale w żaden sposób nie uzasadni, inny powie co innego. Interesuje mnie techniczna opinia.. Zawsze wydawało mi się, że kingstony to stara sprawdzona marka (i w stacjonarce mam kingstony). Teraz przyszła pora na ram do lapka i zastanawiam się, które z tych pamięci wybrać: http://www.proline.pl/shop.php?prodid=SODIMM+1GB+667+KINGS http://allegro.pl/item243613492_1gb_goodra...lep_poznan.html Obie mają takie same CL i taktowanie, obie też wieczystą gwarancję.... Cenę też mają identyczną.. Co byście poradzili? Lapek to nx6310 ey508es (core duo, t2050). W tej chwili mam pamięci nanya(512 MB Nanya NT512T64UH8A1FN-3C), która poleci w długą ;) Swoją drogą, ktoś chce kupić? Aha. Zależy mi, żeby kości poszły w dualu. (aha, nie wiem czy lepiej pisać tu, czy na dziale z ramem...)
-
albo tar -cjvf backup.tar.bz2 / --exclude=backup.tar.bz2 a potem tylko uruchamiasz z live cd, podmontowujesz odpowiednie partycje, rozpakowujesz, i wrzucasz bootloader... Nie wiem czy to lepiej czy gorzej, ale przy okazji powinien zdefragmentować pliki ;) (A jak zalezy Ci na czasie to tar -czvf backup.tar.gz / --exclude=backup.tar.gz)
-
Opisz dokładne rozwiązanie, może komuś kiedyś się przydać....
-
wrt54gl v1.0 tez moze byc, praktycznie te same bebechy co 1.1 W Poznaniu osiągalny za 150 zł (allegro 155) Jak z żywotnością to jeszcze nie wiem, mam drugi dzień, ale znajomi ogólnie mieli serię wrt54 i nie narzekali(poza znanym problemem z P2P na oficjalnym sofcie) Zauważ tylko, że są to wersje bez modemu adsl (aczkolwiek jak masz z sieci osiedlowej to masz pewnie rj-45 jako końcówkę), tak jakby się jednak okazało, że jest inaczej.
-
Nie chce mi się dokładnie wnikać w cały temat i blubry których momentami czytać się nie da(oczywiście to do pe_te).... Wycinek... Przeczytaj co napisali inni forumowicze dokładnie, jeszcze raz, ze zrozumieniem. Potem określ problem jeszcze raz.
-
Już mam ;) Konfiguruję drugą godzinkę, bo cały czas zastanawiałem się, jakby to zrobić żeby było dobrze. U mnie w sieci stoi serwer (Linux) który dzieli mi necik na komputery po kablu :) Jako że mam kilka podsieci wydzielonych, w tym na sąsiadów, to chciałem APka podpiąć tylko do swojego interfejsu, ale też do swojej podsieci. Chciałem po prostu scalić LAN z powietrzem. W końcu zrobiłem tak: WAN niestety disable się nie da, więc static IP, jakiś adres z innej podsieci, byleby tylko nie przeszkadzał. Firewall off, DHCP off. I tak wpiąłem APka jednym jedynym kabelkiem od lanu w switch :) Ustawiłem mu IP x.x.x.254 (w końcu jakiś adres musi mieć). Wystarczy. DHCP z serwera idzie do wireless klientów, oni widzą lan, lan widzi ich. Wszyscy się cieszą. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc w wyborze. Padło na WRT54GL. Alternatywny soft wrzucę, jak ten mnie zacznie drażnić :) Póki co mam 6 m-cy gwarancji, ale APek kosztował 150zł, więc relatywnie niedużo.
-
Te tematy czytałem. Zdecydowałem się na WRT54GL. Mam nadzieję, że będę zadowolony :) Dzięki za pomoc.
-
Ok, moja wina. Musiałem kiedyś spotkać się z urządzeniem, które coś takiego oferowało, ale faktycznie, teraz nic nie widzę. Mam jednak pytanko do użytkowników WRT54GL: jak się spisuje? (stabilność urządzenia jak i połączenia - typu: co godzinę zrywa połączenie (a słyszałem już takie rzeczy)) Jak z jego sygnałem? (zasięg) Router ten był wydany w tylko jednej wersji sprzętowej? (te linksysowe v1, v2 itd.) - tutaj akurat nie spotkałem się z róznymi oznaczeniami. Takie pytanie: czy WRT54GS v4 różni się od WRT54GL tylko speed booster(czy czymś takim). Czy mają jeszcze znaczące różnice?
-
Kieruję pytanie tutaj, jako że na dziale laptopy i urządzenia przenośne się nie zawiodłem - przyjemna lektura :) Poszukuję urządzenia o możliwie dobrym sygnale (wrt54gx v1?), przyzwoitej cenie ~200-300zł Modem wbudowany raczej niet (zawsze można dokupić zewnętrzny za nieduże pieniądze) Router - mimo wszystko miło jakby był, chociaż podstawowym zadaniem tego urządzenia na najbliższych kilka kwartałów ma być jednak połączenie lanu z powietrzem. Wkazane: możliwie duży zasięg (mieszkam w szeregowcu, sufity jakieś kosmiczne nie są(płyty kanałowe), ale jedną - dwie kondygnacje zasięgu musi mieć) Wskazane: dhcp pass through, a dokładniej - wpinam, ustawiam szyfrowanie i komputery należą do tej samej klasy adresów co pozostałe w lanie, otrzymują adres z serwera. Tego chyba wskazany wrt54gx nie oferuje, ale ma przyzwoite tablice routingu, także w najgorszym wypadku mogę chyba stworzyć nową podsieć/klasę adresową i wtedy dhcp na AP Wskazane: QoS, ale bez niego też da się żyć Wskazane: nie wiem czemu, ale chyba linksys, żaden dlink, bo się złych rzeczy nasłuchałem Póki co w oko wpadł wrt54gc i wrt54gx (ze względu na mimo, którego i tak nie wykorzystam, ale ponoć lepszy zasięg ma) Oczywiście inne propozycje mile widziane, komentarzy odnośnie wymienionego sprzętu również. Z góry dziękuję za każdą okazaną pomoc, Piotr Edit: hmm, może lepiej powiedzieć 150-250 zł, będzie bezpieczniej
-
Program A'la Subedit Pod Linuksa (ubuntu)
psla odpowiedział(a) na Mazzi temat w Linux, BSD, Unix i inne
Szczerze mówiąc, nie wiem po co(mplayer ma w sobie funkcję przesuwania napisów), ale zawsze można pod wine zemulować. Co mówi na to gentoo-portage: media-video/sub2srt Tool to convert several subtitle formats into subviewer srt media-video/gaupol Gaupol is a subtitle editor for text-based subtitles. media-video/ksubtile Utility to edit subtitles in SRT format. Być może któryś Ci pomoże. -
Może banalne pytanie: A system widzi kartę sieciową? (w sensie jest rozpoznana/moduł załadowany)?
-
C2d Dla Mnie To Porażka, Lub Ja Czegos Nie Rozumiem
psla odpowiedział(a) na labo temat w Laptopy, Tablety, 2w1
Core Duo mają wspólną pamięć, którą dzielą między sobą w zależności od potrzeb. Nie wiem jak jest w C2D, ale raczej tak samo. -
Praktycznie kazde live distro mozna odpalic z pendrive'a. Problem w tym czy warto ;) Taki DSL (damn small linux) jest o tyle ciekawy, że ładuje się cały do ramu. Waży 51 MB (na 64 wejdzie :) ), ma Xy i fluxboksa, firefoksa i wiele innych programow. (ssh client, vnc...) Nie wiem czy ma gparted, albo partimage(ktoś pytał o soft do robienia obrazów dysków -> partimage), ale mozna zawsze ja troszeczke zmodyfikowac. Jest wyjatkowo lekka, przy uruchamianiu wrzuca się w ram i pendrive'a można wyjąć. Co prawda sieciówki w moim lapie nie rozpoznała, ale w innym kompie już wszystko śmiga jak należy. Także polecam. Innych dystrybucji nie próbowałem - wrzuciłem tą jedną i działa, także nie eksperymentuję dalej, mi wystarczy. Pytanie o USB 1.1 - jeśli masz pendrive'a 1.1 (bo podejrzewam, że żadna płyta która ma usb 1.1 nie pozwala na zbootowanie z USB), to łatwo policzyć, że 51 MB z prędkością ~ 800KB/s (może trochę wolniej) będzie się ładować ~60 sekund. Aha i jak stawiacie Linuksa na pendrivie, to pamiętajcie robić to na drugiej partycji :) Jak postawicie jako pierwszą, a drugą "zfatujecie" to windows niekoniecznie będzie chciał ją przeczytać :)