Jump to content

maxymili

Stały użytkownik
 • Posts

  5020
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

maxymili last won the day on April 2 2016

maxymili had the most liked content!

About maxymili

 • Birthday 12/16/1973

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Contact Methods

 • Skype
  maxymili

Recent Profile Visitors

9826 profile views

maxymili's Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare
 • Conversation Starter Rare
 • Reacting Well Rare

Recent Badges

527

Reputation

 1. Proszę o rabat na kartę: https://www.x-kom.pl/p/1175462-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-rtx-4060-ti-1-click-oc-8gb-gddr6.html Pozdrawiam ♤♡◇♧
 2. Po skalpie: https://imgur.com/NYaznJl ogólnie w stresie nie przekracza 60°C. Podziękował 🙂
 3. Jest dobrze dociśnięte. Wcześniej miałem duży radiator i także się grzało, dlatego zdecydowałem się kupić chłodzenie wodne i dalej to samo. Czy ktoś z forum ma doświadczenie i podjął by się odpłatnie takiego zadania? Okolice Legionowo lub W-wa. Mogę podjechać.
 4. Niekręcony obecnie. Wcześniej na 8 miedzianych heatpipe dużym chłodzeniu silentapc też były takie wysokie. Zamieniłem licząc na wyraźny spadek temp i no i troszkę jak by niżej, ale potem się rozgrzewa i 100C. Tak myślę, czy to nie jest wina błędnych odczytów z płyty, bo gorąca od kompa nawet w stresie nie czuć. Backplate się nie nagrzewa. Odwróciłem obieg powietrza, dałem pompkę na dół. No i żadnej poprawy. Pasta świeża, dopiero co założona.
 5. Pierwszy raz montowałem AIO. Zakupiłem Pure Loop 280 w zestawie są dwa wentylatory 14cm. Wykorzystałem nową obudowę tego samego producenta Pure Base 500. Całe chłodzenie nie zmieściło się na górze ponieważ zawadzało o RAM ok 5mm. Zamontowałem więc z przodu co utrudnia wentylację. Ponieważ górne wentylatory obudowy robiły za duży hałas wyłączyłem je. Mamy więc wciąganie powietrza z przodu i przepływ do tyłu gdzie jest wypychane. W pulpicie temperatura procka wg speed fana osiąga 49°C. Wydaje mi się, że dosyć dużo. Po uruchomieniu jakiejkolwiek gry lub bencha to już 100°C. Czy coś jest nie tak? Może pompa nie działać? Przed montażem sprawdzałem ilość płynu i było pełno. Obudowa w okolicy chłodzenia po obciążeniu 15 minut jest mocno ciepła. A może to tylko błąd odczytu? Buda nie jest tak gorąca jak była z chłodzeniem powietrznym.
 6. https://www.x-kom.pl/lista/82f46h6uk Czy można dostać kod na ten zestaw?
 7. 2 wentylatorowy jest zawsze głośny, trzy już nie. myślę jeszcze o wydajnym chłodzeniu wodnym na procka. polecacie jakieś? Rozważam taki zestaw: https://www.x-kom.pl/lista/82f46h6uk Czy to dobry wybór? Czy to chłodzenie zmieści się z przodu? Jest zadeklarowane 360mm w obudowie ale nic o szerokości i głębokości. Samo chłodzenie nadaje się do LGA 1051 i 1700. Edit: po edycji mapy chłodzenia i obniżeniu taktowania procka do standardowego (teraz wzbudza się do 100% od 83 stopni) jest już w miarę znośnie. Nową budę i chłodzenie mimo to chciał bym kupić, chociaż już nie są niezbędne.
 8. Ja nie używam słuchawek tylko głośników. Mam dobrze tłumiące słuchawki bt audiotechnica i w sumie mogę na nie przejść, ale wolał bym kupić nową obudowę jeżeli po korekcie krzywych dalej będzie mocno szumieć. Jakaś obudowa warta polecenia w celu obniżenia temperatur i wyciszenia do 500zł?
 9. Znalazłem rozwiązanie: Uruchom Ponownie + shift przenosi do opcji. Tam jedna z nich pozwala uruchomić komputer od razu do BIOS. Dzięki za wskazówkę 🙂 Obniżyłem taktowanie, zobaczymy czy pomoże. Chciał bym też podnieść dopuszczalne temperatury dla rdzenia karty, aby tak szybko się nie wzbudzała. Do jakich temperatur można podnosić bezpiecznie rdzeń GA104?
 10. No i tutaj mam dziwny problem. Od zainstalowania karty nie mogę się zalogować do BIOSu płyty głównej 🙂 Po prostu się nie pojawia taka opcja. Wcześniej miałem w BIOS ustawione szybkie botowanie, ale na chwilę pojawiał się ekran wejścia do BIOS. Teraz niezależnie czy klikam F2 czy del cały czas i tak ląduje w WIN.
 11. Chciał bym wyciszyć komputer. Po zamontowaniu nowej grafiki 3060ti w obciążeniu mocno szumi. Natomiast grafika potrafi pracować ciszej o ile procesor nie jest obciążony. Sprawdzone w obciążeniu samej grafiki w teście furmark. Wyraźnie gdy oba się grzeją buda nie daje rady schłodzić wszystkiego. Konfiguiracja: Obecna obudowa Silencium PC RG1W Płyta główna Asrock Z370 I5 8600K@4600 standardowe napięcia. Proc mocno się grzeje i chłodzenie nie bardzo daje radę nagrzewając całą budę. Pasta świeżo wymieniana. Dwa wiatraki 120mm na radiatorze proca mam ustawione na wywiewanie powietrza, zmienić to na wdmuchiwanie? Dwa wiatraki z przodu obudowy wpompowują powietrze do środka. Grafika RTX 3060Ti MSI Ventus x3 (3 wentylatory 90mm) Pamięć GoodRam Deep Black 3600MHz (bez OC 1.35V) Zasilacz SeaSonic 550W Gold. Cały zestaw pracuje stabilnie, nie zawiesza się, nie zwalnia. Natomiast nie bardzo jestem w stanie wychłodzić to wszystko. Głównym problemem wydaje mi się proc. Wysoka temperatura w budzie powoduje włączanie się wysokich obrotów wiatraków na karcie graficznej pod obciążeniem. Nawet bez OC. Jest to bardzo uciążliwe i chcę to poprawić. Fajnie było by to zrobić w miarę tanio, ale jeżeli będzie trzeba kupić nową budę lub inne chłodzenie procka to wszystko do rozważenia. Mam w zapasie kilka starych bardzo cichych wiatraków 120mm i stare chłodzenie procesora Scytche Mugen2 nie pasujące do płyty.
 12. maxymili

  World of Tanks

  WOT żyje, Clan Warsy są pełne ludzi, klany mają pełne składy i w miarę jako takich jest kilkaset. Raczej forum purepc przestało w to grać ? albo o tym pisać. Odnośnie orzeszków i miodu, taki dziś poranek: http://wotreplays.eu/site/5746873#murovanka-maxymili-stb-1
 13. maxymili

  World of Tanks

  WOT wciąż żyje :) Dodali 3 serwer. http://wotreplays.eu/site/5370806#stats
×
×
 • Create New...