Skocz do zawartości
stokrotka

Kupujemy tuner TV

Rekomendowane odpowiedzi

:) Witajcie

Mam do Was pytanko jako że posiadacie większą wiedzę w tym temacie ode mnie :) . Chcę sobie kupić kartę telewizyjną , lecz kompletnie nie wiem nic o tego typu sprzęcie. Stąd pytanie do Was.

Mam maxyalnie 150 zł. Nie będe się bawił w jakieś zgrywanie, obrabianie, dekodowanie czy inne bajery. Chce tylko wpiąć kabel telewizji kablowej i oglądać sobie normalnie TV :lol: .

Dlatego proszę Was o pomoc. Jaką kupić??

najlepiej żeby była stereo i umozliwiała także oglądanie alternatywnych telewizji(BorgTv czy jakoś tak) :D

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje że pomożecie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o szybkość przełączania kanałów. Otórz kolega ma Aver Go 007 FM i kanały na firmowym sofcie przełączają się w żółwim tempie.

Pamiętam z akademika, że inni koledzy używali Pixelview fly (w latach 99-2k) i ich firmowy soft działał zajebiście szybko, nie pamiętam aby kanały przełączały się tak wolno.

Nie będę wspominał o Borgtv, który na tamtych kartach działał jak rakieta. No i kompy mieliśmy o wiele słabsze.

 

Czy współczesne tunery wszystkie tak wolno przełączają kanały, czy to tylko AVER? Jak z tym zjawiskiem radzi sobie Winfast 2000 Expert?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

CHciałem kupić monitor z tunerem TV od razu ale wszedzie odradzają więc zwracam się tu do was z pytaniem, jaką kartę muszę kupić aby:

 

a) było PiP (Picture in Picture) tak żebym w okienku mógł sobie mieć TV i np gadac na GG

B) chcę podłączyć zwykłą antene TV, ale w przyszłości (niedługiej) planuje kupienie Dekodera Polsatu, więc chyba z tego co tu czytam musze mieć inną kartę. Jeśli jest jakaś co obsluguje zwykłą antene i Polsat Cyfrowy to napiszcie.

 

To by było na tyle. Głownie chodzi mi o to Picture in Picture bo mam bardzo mały pokój i z chęcią bym wywalił TV i został tylko na monitorze od kompa.

 

Z góry THX za pomoc

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat 8)

 

Mam w tej chwili tuner jak w podpisie, ale szukam czegos lepszego.

Zalezy mi tylko i wylacznie na jak najlepszej jakosci obrazu z wejscia S-VHS (do karty jest podlaczona tylko PS2). Rozwazam zarowno karty PCI, jak i zewnetrzne.

TV nie ogladam, wiec ilosc obslugiwanych kanalow, PiP, pilot itp. mnie nie obchodza. Radia tez nie potrzebuje.

Jesli chodzi o cene - powiedzmy, ze 400zl nie chcialbym przekraczac.

 

Z gory dziekuje za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odkopie temat, bo po co zakladac nowy.

 

Chcialbym kupic tunet tv. W domu mam telewizje kablowa z sygnalem analogowym. Na chwile obecna mam 3 typy:

 

:arrow: Leadtek WinFast TV2000 XP Expert BOX PCI

:arrow: Leadtek WinFast PVR2000 PCI

:arrow: Leadtek WinFast PxPVR2200 BOX PCI-Ex1

 

O ile o pozycji 1 i 2 znalazlem nieco opinii o tyle o pozycji 3 nie widze wypowiedzi... Czytalem tu na forum wypowiedz jednego uzytkownika, ktory napisal, ze tuner ma gorsza jakosc obrazu niz TV2000 XP Expert - prawda to?

 

Mozecie cokolwiek napisac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś z was tuner tv Leadtek Tv2000 Xp Expert ? Mam problem z pilotem nie wiem czego wogóle ale nie działa. Wszystko podłączone prawidłowo, baterie sprawne czy może to byc wina oprogramowania? Sam już nie wiem co się dzieje z nim. Na samym początku jak włożyłem karte do kompa i zainstalowem sterowniki wraz z oprogramowaniem PVR2 to działał bez problemu. Później przestał działać, więc zainstalowałem jeszcze raz sterowniki i oprogramowanie PVR (nie instalowałem już PVR2). I dalej nic pilot wogóle nie reaguje. Z tego co czytam opinie na necie o tyej karcie to zdażają się właśnie takie, że coś jest nie tak z pilotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odkopie temat, bo po co zakladac nowy.

 

Chcialbym kupic tunet tv. W domu mam telewizje kablowa z sygnalem analogowym. Na chwile obecna mam 3 typy:

 

:arrow: Leadtek WinFast TV2000 XP Expert BOX PCI

:arrow: Leadtek WinFast PVR2000 PCI

:arrow: Leadtek WinFast PxPVR2200 BOX PCI-Ex1

 

O ile o pozycji 1 i 2 znalazlem nieco opinii o tyle o pozycji 3 nie widze wypowiedzi... Czytalem tu na forum wypowiedz jednego uzytkownika, ktory napisal, ze tuner ma gorsza jakosc obrazu niz TV2000 XP Expert - prawda to?

 

Mozecie cokolwiek napisac?

Skoro masz mocne CPU to bierz najtańszy z tych 3 bo dwa pozostałe dają tylko tyle ze jest sprzętowa kompresja

i możliwość nagrywania bezpośrednio na DVD oraz Time-Shifting ze sprzętową kompresją i jest to bardzo

istotne przy CPU poniżej 1000 MHz.

Co do modelu Expert to zależy na jaką sztukę trafisz.

Jakość obrazu zależy od wielu czynników, ale najbardziej od jakości sygnału z kablówki.

PVR2000 nie będzie raczej działał w systemie 64-bit (na firmowym oprogramowaniu).

Jest jeszcze PVR3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jest jeszcze PVR3000.

Tego odradzam. Akurat przy nim jest jeden smieszny patent - sklepy go co prawda sprzedaja , ale z nim sa duze problemy a one o tym wiedza...licza , ze klient sobie z tym poradzi a jak nie to przyjmuja na zwrot. Znajomy sie tym bawil i odradza stanowczo. Leadteki sa problematyczne a ten ponoc przoduje w tym. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja też miałbym pytanko

zastanawiam się nad dwoma tunerami koniecznie PCI-Ex

a mianowicie Leadtek PxPVR2200 i Pinnacle PCTV 7010ix

Ktoś może posiada jakieś opinie co do jakości obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tego Leadteka nie znam , ale to Pinnacle to dziwna sprawa. W ofercie na www producenta nie ma tego modelu , Vobis zas ma go w cenniku za bodajze 119 zl. Tutaj zachodzi dziwna akcja : wedlug tego co napisali (a to sie po czesci pokrywa) to cos daje mozliwosc odbioru 6 kanalow na raz > 6 in 1 , jesli sie nie myle to to ma 4 oddzielne glowice czy cos takiego. Jesli tak to jakim cudem bardzo drogie tunery Pinnacle'a w Vobisie wystepuja wlasnie za te 119 zl , dodatkowo miejmy na uwadze , ze to jest 6 in 1 z 4 wyjsciami (laminat z Vobisa). Trzymalbym sie zdala bo cos zbyt pieknie to wyglada. Przy okazji , czytalem opinie ludzi o Pinnacleach i w tych ponoc wolno dziala oprogramowanie i potrafi sie wysypywac , ale rozwalilo mnie do reszty to , ze ponoc programy sterujace to cos kolo 500MB na C... Taki wpis o produkcie czytalem na jakiejs www od sklepu , ktory to mial w ofercie. Jesli to prawda to sie nie dziwie , ze to jest wolne. Sam trzymalbym sie zdala.

 

BTw , jesli dobrze pamietam to ten LEadtek ma sprzetowego MPEG'ka , a przy 2 jajowych procach do zastosowac domowych to lekki pic na wode. Model 1200 nie ma mpeg'ka , a teraz na pcie pojawil sie nowy tuner Leadteka , to jest 2300 , ktorego recki sa w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja pracuję w znanej sieci związanej ze sprzętem elektronicznym i właśnie miałem tego Pinnacla w ręku faktycznie są dwie głowice niby odbiera DVB-T i DVB-S do tego jeszcze analogowo TV i FM razem sześć możliwości sama karta wielkości GF7600

Dokładnie jak piszesz Leadtek ma sprzętowe kodowanie do MPEG-2

Mi w sumie bardziej zależy na jakości obrazu kart nie podłączałem i nie mam takiej możliwości w robocie dlatego chciałem zapytać o wrażenia

Dzięki za info z tym 3200 jeżeli dobrze mi się wydaje to 3200 ma jeszcze naziemną cyfrówkę DVB-T i tylko tym się różni od 2200 mi akurat na tym specjalnie nie zależy no i 2200 można już za 160zł dorwać w sumie 1200 to też jakaś opcja ale już wolę dołożyć te 40zł do 2200 i mieć sprzętowego MPEGA

 

dzięki za info

Edytowane przez macias84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tak wracajac do 2300 , to tez Hybryda :

 

http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=1239

 

Natomiast jesli idzie o jakosc tak zwanego obrazu to Leadtek 2000 Expert , Leadtek DTV2000H Hybrydowy oraz swietne Compro , dla przykladu E500F. Tutaj jesli jestes bardziej zainteresowany to wpisz sie , przesle linkacza do tematu z LAba bo tam dosc szeroko opisalem to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem informacji odnośnie różnic pomiędzy Compro e500 a e500f, ale nie mogę się doszukać.

Więc jeżeli ktoś były uprzejmy cokolwiek napisać w tym względzie

 

I jeszcze jedna sprawa

Czy tuner mogę umieścić w slocie PCI-E x16?

Tylko ten slot mam wolny

 

Dołączona grafika

 

Pzdr

Macias

Edytowane przez macias84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Compro E500 to tuner pod PCIE , E500F tez ale ma wsparcie Media Center. Zobacz na pilota od E500F:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5eaf5f197a76abf4.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2d0367b776e88ec1.html

Ten pierwszy moze dzialac pod Vista ale wiem , ze seria bez F miala slabe stery pod ten system , czytalem to miedzy innymi odnosnie E650 , a sterownik glowny jest i tak ten sam...Natomiast E500F jest dedykowany Viscie , ale dziala i pod XP. Aha , E500F prawdodpobonie nie ma telegazety...pod XP na bank , pod Vista mozliwe , ze jest bo ma klawisze funkcyjne. Nie wiem czy E500 ma.

 

Vega pisal kiedys , ze muzyczne itd mozna tez wciskac w PCIEx16 , ale tutaj tylko "cytuje" , nie jestem pewien. Mozesz sprawdzic...najwyzej bedziesz mial konflikty z przerwaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tak tylko abysmy sie zrozumieli. Wersje bez F slabo laza pod Vista wedlug userow , wersja F jest dedykowana Viscie , ale ja nie daje gwarancji jak to dziala bo sam Visty nie mam :) Jednak skoro nawet pilot jest MCE , a tuner ma certyfikat to nie moze nie dzialac czy cos.

Jednak nie sugeruj sie tym zbyt mocno.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HPC2000 HYBRID TV PCI CARD

 

ktos ma?używał?

 

pytam z tego względu, ze to chyba jedyny tuner obsługujący analog/cyfre, ze wskazaniem na cyfre, gdzie ma obsługę mpeg-4...a podobno większość nadaje własnie w tym formacie

no i analog na conexancie 2xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

HPC2000 HYBRID TV PCI CARD

 

ktos ma?używał?

 

pytam z tego względu, ze to chyba jedyny tuner obsługujący analog/cyfre, ze wskazaniem na cyfre, gdzie ma obsługę mpeg-4...a podobno większość nadaje własnie w tym formacie

no i analog na conexancie 2xxx

Nie kupilbym tego. Nie jest to szerzej znana firma , a skoro tak - support moze lezec i kwiczec.

 

Nie jestem pewien , ale wiekszosc tunerow wspier MPEG4 , wszak Connexant 2388xx jest w Expercie , w DTV , w Compro itd. Natomiast DVBT nie pozwala uzywac innego niz MPEG2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby tak...ale przegladałem amatorsko temat cyfrowej naziemnej i testowania w pewnych miastach i sie okazało, że ze względu na oszczędność pasma nadawcy puszczają materiał w mpeg-4...i że tunery z 4 są bardziej "przyszłościowe" o ile można tak w tej materii stwierdzić...wiadomo przecież jak to powoli się w tym kraju odbywa

 

niemniej ten tunerek można tanio dostać(widziałem już za ~~120zł), i jak na razie ma 1 opinię czy 2, że ludki zadowolone z jakości obrazu i ogółem

 

microlab to też nie jest szerzej znana firma(bynajmniej w Polsce) niemniej kupiłem ich produkt i jestem bardzo zadowolony....więc nawet gdyby, to nie skreślałbym nowych graczy na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wszelkie zródła mówią ze jednak pozwala tez w MPEG4

Mozliwe , ze technika pozwala , ale juz nie kazdy tuner. Leadteki (mam) nie pozwalaja na uzywanie tego jesli idzie DVBT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...