Skocz do zawartości
stokrotka

Kupujemy tuner TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcialbym sie zapytac co sadzicie o karcie TV compro videoMate E900F

notka na bit-tech : http://www.bit-tech.net/news/2008/08/13/vi...card-released/1

 

Karta jest z dw3oma tunerami analogowocyfrowymi - moze ktos ma ta karte - jak sie sprawuje , jaka jakosc obrazu i inne uwagi

Prosze o opinie

 

pozdr

arthx

Nie wiem czy faktycznie potrzeba 2 tunery ja właśnie zamówiłem hybrydową na allegro E850F i jak chcesz to jak mi doślą i się pobawię to dam Ci znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie!

Zwracam sie do was z prosba o pomoc w doborze dobrego tunera tv, ma on dzialac z laptopem i odbierac tv w dowolnym miejscu na swiecie, chodzi o to zeby nie bylo problemow z odbiorem np w USA czy innych krajach itp. Wazne zeby byl maly i nie sprawial problemow przy transporcie. Bede wdzieczny za jakiej sugestie.

Pozdrawiam

 

Znalazlem cos takiego, mial ktos z nim do czynienia?

http://allegro.pl/item464851900_dvb_t_w_mp...b_warszawa.html

Edytowane przez Kooz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam zewnętrzny tunerek TV do laptopa.

Wymagania:

- najlepiej USB ale jak będzie na PCMCIA to też spoko

- dobrze jakby był sprzętowy czyli przy zrzucaniu do min. mpeg2 robił to sprzętowo a nie programowo (obciążając CPU)

- sterowniki pod linuksa i Visę. Bardziej zależy mi na wsparciu dla pingwina

- jak najniższa cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jesli mnie pamiec nie myli to ten wynalazek pod PCI nie jest na 10 bitach , a na 9 bitowym przetworniku , tam chyba nie ma juz CXa , a jest Philips :| Nie kupilbym non 10 bitowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NoVyKoMp

Ostatnio kupilem sobie TAKI tuner i jestem z niego bardzo zadowolony...moze nie ma az tak wypasionego pilota jak te co pokazles, ale zeby placic 150zł za pilota to jakies nieporozumienie.

Spokojnie na tym tunerze odbieram tv cyfrowa naziemna nadawana ze Śremu. Jedyne co moge zarzucic temu tunerowi to fakt, ze antene dolaczona do zestawu mogli by sobie darowac, bo przynajmniej u mnie, wogole ona nie wzmacnia sygnalu, dlatego podlaczylem sie do antenki na dachu :)

No i tuner dziala zarowno na Viscie 32 i 64bitowej.

Edytowane przez czolo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czolo , on mowil o analogu , Ty podales cyfre. Soreks , nie kazdy jest w zasiegu DVBT , a jesli tego nie ma , tak i nic nie ogladnie na nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage mnie interesuje hybryda nie analog :P

 

czolo7 zależy mi także na pilocie ale to nie on podbijał cenę...chodzi tu raczej o MPEG4, dobre nagrywanie i wiele innych czynników...

 

co sądzicie o tych co podałem?

coś lepszego jest na rynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po kilku godzinach spędzonych przy google i forach, spróbuje tu spytać bo czuje sie bezradny absolutnie w sprawie tych tunerów.

 

Sprawa ma się tak: niebawem będe posiadaczem 22" monitora z rozdzielczością 1680x1050, a w domu mam kablówkę. Czy jestem skazany na zakup jakiegoś drogiego tunera, który obsługuje takie rozdzielczości, żeby móc oglądać tv na całym ekranie albo chociaż w maksymalnej dostępnej w formacie 4:3 - czy może najbardziej znany chociażby leadtek winfast 2000xp do tego wystarczy?

 

Będe mega wdzięczny za pomoc, moge nawet piwo postawić ;) , bo siedze i czytam, i na prawde jest bardzo mało info na ten temat.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Rudi , daj mi czas. Mam na stanie DTV2000H czyli na CX23888 ktorego to ma tez Expert 2000 , sprawdze , ale wiem ze Aver 303 Studio dziala bez problemow w 4/3 , 16/9 , auto , full screenie na 1680x1050 bo mam go aktualnie w kompie.

 

Problemem jest to , ze wiekszosc tunerow jest albo swietna "ergonomicznie" (piloty leadtekow) , ale ma albo zwalone oprogramowanie , albo stery i Leadteka tez to nie omija. Z Averem jest smieszna rzecz , nowy soft pod Winde wylacza sie losowo , stary nie , za to w Leadtkach losowo dzwiek sie przelacza i gubi fonie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek dzięki za szybką odpowiedź.

 

Spokojnie mam, czas, po prostu chciałby dobrze kupić nie przepłacając.

 

Ten aver 303 studio wygląda interesująco, jest tani i jeżeli dałby rade z kablówką i takim wielkim monitorem to moge go brać :) Ma jakieś wkurzające wady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

expert 2000xp działa w 4:3 i 16:9 itd. ale nie zachowuje proporcji w 16:9 poprostu robi zwykłego stretcha do full screena btw jakościowo obraz jest naprawdę niezły nawet na dużch rozdziałkach

Tak jak kolega napisał ma ta kartę i jest świetna a tu mała próbka

 

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Tuner zgrywa w Pełnym PAL 720x576 oraz mozna powiedzieć ze skromnym HDTV heheheheh 768x576

Edytowane przez Dziuby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Na początek dzięki za szybką odpowiedź.

 

Spokojnie mam, czas, po prostu chciałby dobrze kupić nie przepłacając.

 

Ten aver 303 studio wygląda interesująco, jest tani i jeżeli dałby rade z kablówką i takim wielkim monitorem to moge go brać :) Ma jakieś wkurzające wady?

Tak , ma jedna - najnowszy soft , ktory przeznaczony jest i do Visty , jak i do XP - losowo wylacza sie. Moze cos u mnie z kodekami , ale nie wierze w to bo Vista byla gola. Za to stary soft pod XP dziala bezproblemowo , ale...tylko ten nowy dziala z Vista...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie byłoby początkowo problemów, bo w najbliższym czasie nie mam zamiaru pakować się w Vistę ;) przejde na nią, wtedy, kiedy będzie to już na prawde konieczne :) jeżeli to jego jedyna wada to byłby dla mnie git :) ale poczekam jeszcze na Twoją opinie na temat tego DTV2000H, bo nie spieszy mi się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jaką kupić kartę telewizyjną. Chętnie kupiłbym jakąś zewnętrzną, z tego co wiem działają one samodzielnie, bez komputera, ale ja chciałbym móc też oglądać TV w normalnym okienku jakiegoś programu. Na dodatek mój monitor chyba nie ma funkcji PiP (Nec22WMGX). Chyba że w karcie graficznej (Sapphire Radeon HD3870) jest możliwość ustawienia wyświetlania zewnętrznego obrazu w okienku. Wtedy jak najbardziej odpowiadałaby mi taka samodzielna, zewnętrzna karta i wziąłbym taką bez wahania.

Mógłbym teoretycznie mój obecny LCD 22" zostawić tylko jako TV, ale wtedy nie miałbym monitora do komputera i byłaby lipa.

Karta musi działać na Viście 64-bit, warto też, gdyby działała z Linuksem. Mogę wydać do około 100 zł.

Z góry dzięki za porady, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rudi , daj mi czas. Mam na stanie DTV2000H czyli na CX23888 ktorego to ma tez Expert 2000 , sprawdze , ale wiem ze Aver 303 Studio dziala bez problemow w 4/3 , 16/9 , auto , full screenie na 1680x1050 bo mam go aktualnie w kompie.

 

Problemem jest to , ze wiekszosc tunerow jest albo swietna "ergonomicznie" (piloty leadtekow) , ale ma albo zwalone oprogramowanie , albo stery i Leadteka tez to nie omija. Z Averem jest smieszna rzecz , nowy soft pod Winde wylacza sie losowo , stary nie , za to w Leadtkach losowo dzwiek sie przelacza i gubi fonie...

i jak tam, wiesz coś wiecej na temat cx23888? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o Compro Videomate M5F?

świetny tuner , posiadam go od ok 3 tygodni .

Soft bardzo fajny i prosty , pilot programowalny - np. z przycisku mozna wlaczyc winampa itd.

Z pilote mozna wylaczyc i włączyc PC - za pomoca tego pilota mozna tez włączyć Xboxa 360 i kto wie co jeszcze.

ogolnie duzy Plus ta karta ma u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

i jak tam, wiesz coś wiecej na temat cx23888? :)

Mogles sie na pw przypomniec , zgubilem temat. Sprawdzialem. Dziala na 1680x1050 albo w oknie 4/3 samego tunera , albo w 16/9 na full screenie , jest jeszcze rozciaganie tego.

 

świetny tuner , posiadam go od ok 3 tygodni .

Soft bardzo fajny i prosty , pilot programowalny - np. z przycisku mozna wlaczyc winampa itd.

Z pilote mozna wylaczyc i włączyc PC - za pomoca tego pilota mozna tez włączyć Xboxa 360 i kto wie co jeszcze.

ogolnie duzy Plus ta karta ma u mnie.

jesli mnie pamiec nie myli to tuner ten jest 9bitowcem , gdy reszta to 10 bitowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie zrozumielismy sie , na obu funkcja o ktora pytales , to jest jak to dziala z 22 calami - dziala poprawnie.

 

A czy bedzie wygodniej ? Juz Ci pisze na co mozesz naciac sie majac te dwa :

 

Expert , w ogole kazdy Leadtek - przelaczanie sie PALD na PALB czyli gubisz fonie , nie da sie zaprogramowac standardu na stale , wiec ruszasz tylek do klawiatury by wciskac H. Oprogramowanie jednak jest stabilne na 2 systemach , ale oprocz fonii bedziesz mial skoki sygnalu - mocy glosu.

 

Aver - nie ma problemow z przelaczaniem sie PALD na PALB , nie gubi fonii , nie ma problemow z dziwnymi skokami sily glosu , ale...kompletnie nie nadaje sie do Visty mimo oprogramowania do niej. Wylacza sie w losowych momentach , AverCenter czy jakos tak (ten nowy pod Viste i XP na raz) wylacza sie tez losowo na XP. Starszy AverCenter tylko pod XP dziala idealnie bez problemow.

 

Dzwiek w tym 1 laczysz kablem z tunera do dzwiekowki za pomoca kabla typu audio cd , ten drugi jackiem do line in.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Swoja droga , zapytaj sie kogos o Haupague 150 MCE. Mam to na sprzedaz , lezy odlogiem , ale nawet nie chce mi sie tego sprawdzac ponownie z 22 calami. Tuner stricte MCE i na systemie non MCE trzeba bawic sie sterami i to rowno by wsio zagralo , ale gra i nie mialem problemow takich jak z Averem i Leadtekiem choc znajac zycie pewnie tez bym cos znalazl bo nawet na Compro znalazlem "lole".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś info jak to jest z tym słynnym problemem z tunerami tv, vista x64 i 4gb ram?

z tego co czytałem na chwile obecną w takiej konfiguracji nie działają w zasadzie wszystkie Leadteki, niektóre Hauppauge i niektóre Avery.

Nie znalazłem, aby ktoś zgłaszał problem z Compro.

 

Czy ktoś może potwierdzić, że Compro działają na 4gb ramu i viscie x64?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupilem sobie ponizszego Leadteka (analog, pciex)

http://www.komputronik.pl/Tunery_TV_FM/Lea...pelny,id,45958/

 

w zeszlym tygodniu byly jeszcze po 149 i musze powiedziec , ze pierwsze wrazenie jakosc obrazu dobra. Wieczorem powrzucam screeny jak zgrywa z analogowego astera i sprobuje podpiac go do Xonara , zeby zobaczyc jak z dzwiekiem.

 

Acha w odroznieniu od popularnego experta przyjmuje tez sygnal po kablu component (na razie testuje jak to wypada z podpietym PS2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jestem ciekaw czy Ci sie bedzie fonia przestawiac czyli slynne PALD na PALB w tunerach Leadteka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...