Skocz do zawartości
Gość

ATI Radeon X800 / XL

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bachus81

hehehe dobre

 

moim skromnym zdaniem to na 99% się da, ale jak to zrobić to nie mam pojęcia

 

pewnie RT ktoś już próbował

 

podmienialiście bios?

 

moze wyjdzie nowy RT i coś zaradzi na to

 

mnie strasznie dziwi fakt baaardzo słabego podkręcania kart x800- pisał o tym @Outlander

 

pamiątki nie chcą iść więcej niż 850 mhz (425) a przecież to DDR3

 

one powinny iść przynajmniej 1000 mhz (500) i to na dużym luzie

 

moze problemem jest niedovoltowanie, może mod BIOSU coś pomoże??

 

bo jeśli nie to jestem baardzo rozczarowany x800, cena 1000 zł a wydajność niewiele większa od 6600 GT które można kupić za 750-800 zł (Firmowe) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując jeszcze do tematu Silencer & X800XL

podsyłam link jak to zrobił benchmark.pl:

 

http://www.benchmark.pl/artykuly/rzut_okie...L/strona-1.html

 

Dla mnie to w sumie żaden argument ale to dla

tych niedowiarków co uważają, że to ZŁE rozwiązanie

 

Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jakies prawdopodobiensto ze podczas podwadzenia radiatorkow na pamieciach na x800xl zdejmiemy radiator z kawalkiem pamieci ? Czy ten klej ktorym sa przyklejony radiatory pusci i bez problemu bedzie mozna zdjac radiatorki ? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jakies prawdopodobiensto ze podczas podwadzenia radiatorkow na pamieciach na x800xl zdejmiemy radiator z kawalkiem pamieci ? Czy ten klej ktorym sa przyklejony radiatory pusci i bez problemu bedzie mozna zdjac radiatorki ?  :mur:

1331369[/snapback]

Kleje bywaja diabelnie mocne, szczegolnie jak sa juz dluzszy czas na karcie. Ja zdejmowalem radiatorki fabryczne z herculesa 9700Pro to podwazalem calosc nozem. Samo "ukrecanie" nie wsytraczalo, za mcno trzymalo. Ogolnie na sile ciagnac nie radze bo mozna cos ulamac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. X800XL to zupełnie inna karta.

1271813[/snapback]

Club3D X800 posiada rdzeń R430 czyli ten sam co X800XL.

Radeon X800PRO blink.gif

R430

215RBCAKA11F

N13744.00

0449AAH

Niedowiarki mogą dostać zdjęcia mojej karty.

 

Własnie też się nad tym zastanawiam i każdego dnia otwierając serwisy dla o/clockerów mam nadzieję że właśnie opracowali jakiegoś softmoda X800-->X800 XL (w stylu X800 Pro VIVO--> X800 XT (PE)). Jeszcz nie znalazłem wiadomości że ktoś próbował i stwierdził że się NIE DA, tak więc ciągle jest nadzieja. A swoją drogą X800 nawet z 12 potokami to i tak świetna propozycja za tą cenę.

1315826[/snapback]

Problem w tym że w X800 niema żadnych mostków które można by połączyć. Rdzenie X800 i X800XL wyglądają identycznie, z tego można by wnioskować że zwykłe wgranie biosu od XL powinno dać 16 potoków ale podobno nie daje ...

 

EDIT: Czy ktoś wie jakie pamięci ma Club3D X800 256MB VIVO ?? Bo zapomniałem zrobić zdjęcie gdy była czysta a niechcę odrywać radiatorków ...

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

no Panowie dzialajcie :D

 

jeśli uda się wam odblokować potoki i będą sprawne oraz Silancer 4 or 5 schłodzą ten grzejniczek to moze być to bardzo interesująca propozycja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kupilem wkoncu Asusa :).

Sa w incomie (hurtownia) po okolo 1330zl (brutto).

A teraz inicjatywa i dwie prosby ;-).

Inicjatywa jest taka ze jesli ktos ma taka mozliwosc to niech zeskanuje przod/tyl karty w relatywnie wysokiej rozdzielczosci (300DPI wystarczy), i zahostuje to na imageshacku

Byla by tutaj swego rodzaju baza PCB radeonow x800XL, moglibysmy porownac czy sa czy tez niema roznic w konstrukcji lub podzespolach.

A teraz dwie prosby :)

Jako ze wedlug testow asus mial deczko gorsza wydajnosc od sapphire`a to czy ludzie z innymi kartami mogliby zrobic shota z ich ustawien ramu na karcie ?

Moglbym wtedy porownac do swojej karty i zapodac odpowiednie poprawki.

I jeszcze pytanko, czy ktos wie do czego sluzy to zlacze (zaznaczone czerwona strzalka).

 

Dołączona grafika

i linki do zdjec w wysokiej rozdzielczosci (niska kompresja).

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Niestety wyniki oc i wrazenia dopiero jutro/pojutrze bo dzis braklo w sklepie 3000+ na 939 ;[ ,i mi sie asus z dfi marnuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recka HIS X800XL IceQ II:

 

1314730[/snapback]

Cena HiS IceQ II to w Polsce 1400 zł (pcprojekt.pl) a tu macie inny review, bardziej pozytywny: http://www.tweaknews.net/reviews/x800xl/index.php... w sumie 20 zł więcej niż za szafira z chłodzeniem a nie trzeba się bawić w jego wymianę, wydajność nie taka zła... jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że Shapphire chodzi po 1250 więc to już 150zł :D różnicy,

A HIS z definicji nigdy niczym nie zaskakiwał jeżeli chodzi o wyniki,

jedynie przykuwał uwagę właśnie chłodzeniem itp.

 

Moim zdaniem już lepiej albo Shapphire albo:

http://www.computer.istore.pl/sklep,740,11...n,160858,0.html

1339 ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też tak cuś się kręcę wokoł XL-a :D

 

Przymierzam się jednak do Sapphire'a + Ati Silencer 5

 

Jednak ten Asus wygląda zachęcająco :> Nie wiecie jak u niego z chlodzeniem? Jezeli wiatrak mozna sobie w pupę wsadzić, to pozostanie przy szafirku :> Jeszcze biorę pod uwage GeCube'a......to juz pewnie ~1400zł :/

 

Obaczymy jeszcze :] Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że ten Asus ma tylko 350 (700MHz) na pamięciach. Natomiast reszta 490-500. Mój Powercolor ma 400 rdzeń i 493 (efektywnie 986)pamięci. Kostki 1.6 samsung.

@ RaV[666] jestem ciekaw jak masz na swoim asusie pamiątki ustawione defaultowo.

Edytowane przez Ulv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus w x800xl ma takie same (mniej wiecej) taktowania jak kazda inna karta tego wymaga specyfikacja Ati :-).

"...Asus holds close to the ATI reference specifications for GPU and memory clock speeds, as our utilities show clock speeds of 398 MHz GPU / 972 MHz DDR, a bit slower than the specified 400 MHz GPU / 980 MHz DDR clock speeds, but close all the same...." <- z recenzji na gamepc.

 

I niestety mimo ze podobno wszystkie karty produkuje sapphire to roznia sie budowa :/.

Dołączona grafika

 

Wystarczy looknac na te kondensatory u gory po lewej stronie kart.

Kostki na asusie to samsungi 2.0ns.

Pierwsze partie wiekszosci producentow mialy 1.6ns, teraz zdaje sie juz wszystkie maja 2.0.

To wie ktos to czego sluzy to zlacze co dawalem wczesniej zdjecie >? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire X800XL Hybrid - rdzeń 392, pamięci 493 (986)...

 

Widać skąd sie wzięła wyższa wydajnosć na defaulcie u Sapphire - taktowanie pamięci.

 

Rav[666], jakie masz temperatury rdzenia i otoczenia na defaulcie karty. Pytam, bo jestem ciekaw skuteczności tego Asusowego chłodzenia...

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Outlander, roznic jest sporo wiecej, przyjrzyj sie dokladnie, chocby inne miejsce zlacza wiatraka, i to dodatkowe gniazdo ktore niewiem do czego sluzy ;), niektore komponenty sa tez innych firm, itp.

 

Hanu, temperatury sprawdze jak zloze kompa, dopiero co wrocilem ze sklepu z 3000+ oemem.Pierwsze wrazenia i OC bedzie dzis wieczorem albo jutro.

Edytowane przez RaV[666]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że ten Asus ma tylko 350 (700MHz) na pamięciach.

1334588[/snapback]

Pewnie na komputroniku, bo tam jak zwykle jest z błędem :lol:.

 

Co do jakości chłodzenia ASUSa to myślę, że nawet bym nic nie zmianiał :D,

ASUS swojego coolerka ma robionego na HEATPIPE i do tego

duży wiatrak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Outlander, roznic jest sporo wiecej, przyjrzyj sie dokladnie, chocby inne miejsce zlacza wiatraka, i to dodatkowe gniazdo ktore niewiem do czego sluzy ;), niektore komponenty sa tez innych firm, itp.

1335006[/snapback]

O tak !! Inne umiejscowienie złącza wiatraczka jest ważne .. ale ważniejsze jest że jest inny wiatraczek !! Żeczywiście to dwie skrajnie różne karty :wink: :lol: B)

A na poważnie jak się przyjrzeć to widać że na obu kartach są oba miejsca na złącza i tylko od rodzaju/rozmiaru radiatora zastosowanego przez producenta zależy który wybierze :) Tak samo jest z wyjściami, dodatkowym zasilaniem .. na to wszystko jest miejsce na płytce i tylko od producenta zależy z czego skorzysta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem MSI X800XL..i z testow mi wynika, ze to cos jak 6800GT niekiedy ciut lepiej.

3d03 11k

3d05 5,2k

wiec 6800, a tymbardziej 6600gt wymiękaja przy tej karcie...

Podkreca sie niewiele bo tylko @445/1180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn ze nie ma sensu brac tego x800 ??? lepiej 6600Gt , duzo szukalem roznych testow i z jednych wynika ze jest szybszy od 6600GT i porownywalny z 6800 a z innych ze dostaje w pupe ....

1336045[/snapback]

6600gt z 6800??

niby jakim cudem??

 

Pamiętaj, że 6800 ma możliwość modów (potoki),

że nie wspomnę po podkręcaniu. Chyba miałeś

na myśli, że 6600gt po ostrym o/c zbliża się

do niekręconego 6800, ale zapomniałeś, że tamta

karta też się kręci.

 

a co to X800 vs 6600gt no to są porównyalne,

ale moje skromne zdanie i tak na ATI :D, na 6600gt ciężko

o 10K (2003) a na X800 widziałem takie wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Outlander, primo to "RZeczywiscie" ;-)

Duo, ja bynajmniej nie insynuowalem ze to sa dwie diametralnie rozne karty, tylko ze mimo ze (podobno) wszystkie produkuje szafir, to NIESA identyczne, a uwazam to za wazne z uwagi na przyszle vmody/memmody.

Moze sie okazac ze mod z jednej karty niekoniecznie zadziala na drugiej ,lub jesli bedzie trzeba dobrac inne parametry to walenie moda "na slepo" moze sie okazac smiertelne dla karty.

A skoro jestem juz przy temacie modów, to jest juz jakis pencil mod dla vgpu ?

Info dla hanu:

Ati tray tools pokazuje mi 38C enviroment i 51C dla GPU w idlu (2d winda), soft dolaczony do asusa zwiesza sie podczas instalacji ;/.Temp w budzie wedlug aerogate`a to 23,5C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to X800 vs 6600gt no to są porównyalne,

no ja akurat zmienilem karte z 6600GT@580/1280 na x800@445/1100 i powiem tylko tyle... niebo a ziema...(mowie o grach i nie tylko;))

 

 

odnosnie 12p@16p wyslalem pare maili do AlexUnwinder@mail.ru (riva tuner)...ale cos nie odpisuje hehe;)...IMO predzej czy pozniej doczekamy sie upragnionego moda;)

 

but is it possible to reach 27-28 K on winie 2830 mhz 283 2,5-3-3-7 and x800 ??

;))

 

jest mozliwe...na moim sprzecie ok 25,5k bez ACPI...

Edytowane przez RaKLeZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...