Skocz do zawartości
Gość

ATI Radeon X800 / XL

Rekomendowane odpowiedzi

294$ =~ 950zł ?? U nas dużoooo więcej ... 1400-1500zł to jest 440-470$ ... Dużo za dużo !!!

1348898[/snapback]

o kurcze...

 

W stanach 800xl kosztuje $100 mnej nisz 6800GT.

 

W tym momecie jest najlepsza karta za pinadze tutaj...."best bang for the buck"

 

6800GT (AGP) $360 (PCIE) $390+

Ultra $500 (pcie)

 

Nawed nie pomyslalem o 6800GT bo 800xl jest tak duzo tansza....i niedbam o SLI bo jak bym mjal piniadze zeby kupic droga 6800GT.....to juz bedzje nastepna karta....lepsza nisz 2x 6800GT (SLI)....tanej.

 

Ale i tak kupilem SLI board bo lubje Asus....i dlatego ze jest dobze mjec na wszelki wypadek.

 

Prosze mnie pszeprosic za taki Polski... :/

 

A tu najnowszy test x800xl na agp

1348757[/snapback]

 

Dziwne moja PCIE 800xl nie potszebuje sily....moze dlatego ze PCIE daje wjecej.....hmm

Edytowane przez AMDTurbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Och jak chcemy być tak dokładni to 1200 - 1800 :D (nie widziałem w sklepie ceny niższej niż 1350zł ale może takie są).

1348986[/snapback]

No dziwne że nie widziałeś ja swoją kupiłem za 1200zł w pcprojekcie a teraz skapowli sie ze mogą więcej zarobic i dali cene:

HIS Radeon X800 XL 256 MB 256 Bit TV PCI-E 1260 zł

Sapphire Radeon X800 XL 256 MB 256 Bit TV PCI-E 1260 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki teścik. Karta na razie LIGHT OC, bo nadal nie mam czasu przysiaść do montażu radiatorów i Zalmana...

 

1351110[/snapback]

Ładnie jak na light oc, ja mam troche gorzej bo procek mnie trzyma

bez OC radka

21130 5.3 1.8GHz 200fsb

22360 1.92 GHz

24434 2.3GHz

24724 2.35 GHz fsb 235MHz 2,5.4.3.7 1T

 

A i jeszcze jedno macie u siebie może w sterach (5.3) funkcje OVERDRIVE bo coś jej nie zauważyłem.

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie..mam takie małe pytanko..zauważyłem,że najbardziej cieszycie sie z wyników uzyskanych w 3d01..dlaczego nie wykręcacie wyników np w 05?? Przecież to nowe testy przeznaczone dla naszych kart??

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu, 3DMark2001 jako jedyny z nich wszystkich podaje wynik oparty na wykorzystaniu wszystkich elementów kompa i jako taki daje większe pojęcie o wydajności całego zestawu. 03 i 05 w zasadzie marginalnie traktują procesor i pamieć, bazując na mocy karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no jest w tym Komsadzie i rzeczywiście troche za drogie.Trzeba poczekać aż pojawi sie w innych sklepach.Ciekawe czy ceny coś spadną bo jak nie to chyba 6800GT bardziej sie będzie opłacało. Troche długą ma tą PCB :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne wieści z placu boju o dodatkowe potoki:

Guysz, there is _no_ modding investigation in progress. The statistics I'm collecting just allows to see if the pipelines are locked directly on-die, via laser cut on package or via BIOS.

Cóż dobre i to ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy komus sie udalo juz zlamac 30K na x800xl ale ja sie pochwale

 

30K - http://service.futuremark.com/compare?2k1=8504074

 

 

9x313 2817Mhz , mem 313mhz 2,5-3-4-7-1T ( uklon w strone Gskill poszly przy 2,9V )

 

Radeon Sapphire X800xl z 400/500 -> 436/577

 

grafka tak sobie sie kreci , trzeba bedzie nad nia z deka popracowac , ale to dopiero w bardzo dalekiej przyszlosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to jest to do czego zmierzam :lol: Widac procek odwalił w wyniku ładną robotę. Mój za Chiny Ludowe nie pójdzie 2800, więc zamierzam bić mocno grafę do tych 30K. No ale jak mówiłem dopiero po montazu chłodzenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jako taki daje większe pojęcie o wydajności całego zestawu.

i w/g Ciebie taki wynik np. 30kilo uzyskany na a64 2,8 z x800xl w porowaniu do 25kilo uzyskanych na a64 2,6 ale z 2x6800u jest miarodajny? imho ten test przy obecnych kartach graf ograniczony jest tylko i wylacznie procem i jako taki na dzien dzisiejszy nie jest zadnym wyznacznikiem wydajnosci zestawu jako calosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Underwinder napisał że nie robi żadnego moda a tylko gromadzi dane żeby się zorientować w jaki sposób są blokowane te karty. Nic więcej nie wiadomo bo nie odpowiedział na pytynia czy już coś wie :D

 

Pozostaje uzbroić się w cierpliwość (ja zaczynam pękać :cry: ) lub próbować własnych sił ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Underwinder napisał że nie robi żadnego moda a tylko gromadzi dane żeby się zorientować w jaki sposób są blokowane te karty. Nic więcej nie wiadomo bo nie odpowiedział na pytynia czy już coś wie :D

 

Pozostaje uzbroić się w cierpliwość (ja zaczynam pękać :cry: ) lub próbować własnych sił ...

1357432[/snapback]

Tyle to wiem :P Sam tam przeczytałem :P Też tam mam konto (Kenny w avatarze) :) Ale myślałem że na PW coś może dostaliście :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może RaKleZ dostał odpowiedź na swoje maile/PW ...

1357507[/snapback]

niestety nic...:|

 

Pozostaje uzbroić się w cierpliwość (ja zaczynam pękać  ) lub próbować własnych sił ...

flash nic nie daje :|

 

z tego co znalazlem w sieci...

 

gigabyte x800 flash biosem od sapphire x800xl ...

sapphire x800 flash biosem od sapphire x800xl ...

powercolor x800 flash biosem od powercolor x800xl ...

 

karty wykrywane jako xl ale nadal 12p...

 

takze czekamy na kolejna, mam nadzieje bardziej konkretna odpowiedz Unwinder`a...

 

EDIT:

 

http://www.techpowerup.com/bios/

dostepne biosy:

 

ATI X800 XL (PCI-E) 256 MB 400/490 Samsung 2.0

Club3D X800 XL (PCI-E) 256 MB 400/490 Samsung 1.6

HIS X800 XL (PCI-E) 256 MB 400/490 Samsung 2.0

MSI X800 XL (PCI-E) 256 MB 400/490 Samsung 2.0

Powercolor X800 XL (PCI-E) 256 MB 400/490 Samsung 2.0

Sapphire X800 XL (PCI-E) 256 MB 400/490 Samsung 2.0

 

ma ktos ochote poflashowac?;)

Edytowane przez RaKLeZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba będzie napisać specjalnego flaszera (tak jak przy modzie X800 Pro VIVO do X800 XT). Jeśli oczywiście okaże się że mod przy użyciu biosu wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I see that unfortunately _all_ of currently reported 12-pipe R430 owners can forget about softmodding, as all of them have bad quads. All R430 with fully functional 16 pipes seem to be used for X800XL/XTs.

All R4x0s have 3 levels of pipeline locking: directly in die (totally faulty quads), via laser cuts on package and finally via BIOS. Reg 990 (R/O!!!) contains info about pipes blocked via the first method (i.e. directly in die). There are 4 bits for locking each quad, 0 in each of them means that the quad was disabled directly in die during manufacturing and totally locks it for enabling. So if you see something different from xxxxfxxx in reg 990 - forget about unlocking quads in it. You won't be able to do it either via shortening laser cut on package or via flashing BIOS.

game over....:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miało być tak pięknie :cry: :cry: :cry:

 

rr 990 ffffefff

 

Z innej beczki: jakie macie temperatury na swoich podkręconych GPU (standard i pod obciążeniem) u mnie 44C i 57,4C po 10 i prawie 60C po 30 minutach w artifact testerze

Edytowane przez Assarhadon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...