Skocz do zawartości
Nikos_Wariat

Jaka Plyta+Proc AMD 64 Bit do 2500 PLN ????

Rekomendowane odpowiedzi

mam 2500 zl na proc + plyte .

pamieci , chlodzenie , zasilke itp. wszytstko mam

teraz mam pytanie

ktorego athlona wybrac s754 ??? s939

i teraz tam mam 2500zl to mozna kupic proca 3500+ ale 3200+ jest sporo tanszy i teraz mam do was prozbe wybrac dobra plyte glowna (aby sie dobrze podkrecala) i dobrego amd z mozliwoscia podkrecania wiec moze s939 z jadrem 0.09 ??

 

jestem poczatkujacy i prosze o wyrozumialosc i pomoc w doborze plyty glownej i proca

 

Serdecznie pozdrawiam

Nikos Wariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze tylu tu fachowcow a nikt nie chce mi pomoc ??? nie sztuka kupic najdroszego proca na swiecie i plyte. chcialem najwieksze mozliwosci do ceny ale bez przesady forum overclocing a nie wieceie ile jak model sie kreci ?? sami nie wiecei czy s 754 czy 939 ?? Nie Wiem myslalem o AMD s939 3200+ jadro 0.09nm. + plyta na Nforce3 full wypas ?

 

ale jak narazie widzie ze lepeij poczatkujacemu dokopac , walnac 3 punkty karty . regulamin przeczytalem ze zrozumieniem , sam szukalem tez odpowiedzi na forum i innych stronach niz tweak. i mam metlik w glowie a nik nie chce mi pomoc

 

czy te forum ??? albo ludzie z nich zeszlo na psy ??

czy znajdzie sie jakas normalna osoba ktora mi pomoze ??

 

Pozdrawiam

Nikos Wariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nForce 4 do kiedy mam czekac ???

 

a moja prozycja jest taka

za 2000zl z chlodzeniem wymyslilem cos takiego i postanowilem ze zmienie chlodzenie :)

 

mi sie wydaje ze najrosadniejsze bedzie to :

AMD Athlon 64 3200+ BOX s939 929.00 PLN jadro 0.09nm

Gigabyte GA-K8NSNXP-939 nForce3 Ultra SATA Raid FW GBLan 834.00

ThermalTake Tower 112 229.00zł

2x Thermaltake "SilentCat" 90x90x25mm - 21 dB 49.00zł

wychodzi 2048 wiec za 2000 to kupie.

procesor box dlatego iz podobno ma odblokowany mnoznik i sie lepiej pokreca.

 

Pozdrawiam

Nikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to? Od kiedy to pudelko definiuje czy mnoznik jest zablokowany, czy nie? OEM czy BOX taki sam procek z polowicznie zablokowanym mnoznikiem (znaczy od zadanego w dol odblokowany, calkowicie odblokowany maja tylko FXy). A ten kto gada, ze BOX sie lepiej kreci ten poprostu lamer. Powie ci to wielu "wybieraczy" procesorow (prawda Rapra ;)). Tu nie ma zadnej roznicy. Kwestia szczescia w co trafisz.

Aha no i zmien to mobo! Jest zalosne. Juz lepiej jakies MSI na nF3 brac niz GB... a kazdy wie, ze Abit i DFI robi najlpepsze plyty do o/c :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Słuchaj Lancera. Ja bym wziął 3200+ OEM (chyba że ci zależy na 3 latach gwarancji)

MSI K8N Neo2, Abit AV8Pro

IMHO coller jakiś zalman 7000B lub 7700 lub pentagram Freezone QVC-100,120

a wentyle bym wziął ekonomiczne i cichutkie- Arctic Cooling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te punkty kary to mnie rozbrajaja . To forum to ma takiego fajnego moderatora , chyba sie zakocham

 

 

Mam , wlasciwuie mialem takie samo pytanie

Dołączył: 28 Lis 2004

 

mam 2500 zl na proc + plyte .  

pamieci , chlodzenie , zasilke itp. wszytstko mam  

teraz mam pytanie  

ktorego athlona wybrac s754 ??? s939  

i teraz tam mam 2500zl to mozna kupic proca 3500+ ale 3200+ jest sporo tanszy i teraz mam do was prozbe wybrac dobra plyte glowna (aby sie dobrze podkrecala) i dobrego amd z mozliwoscia podkrecania wiec moze s939 z jadrem 0.09 ??  

 

Nikt nie potrafil jednoznacznie powiedziec tak jak i tobie .

Poszukalem n zagramanicznych forach i tam dowiedzialem sie bez problemu .

Ja biore 64 3000 90nm 1gig geil PC 4400 ( to juz mam ) Thermalright XP 90 plyta jakas nf4 , pewnie MSI albo EPOX .

 

Jesli masz zamiar kupic 68 GT to lykniesz go na PCI X ,

 

A FX to pomylka bo 64 3000@2500 smiga niewiele olniej za 1/9 ceny tamtego . I ma tez duala /

 

 

Buzka dla PANA MODERATORA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy wezmiesz msi neo czy epoxa to chyba wsio jedno, na obu sie dobrze kreci , na anandatech.com masz review obu plyt. Epoxa to nieiem czy kupisz w Polsce w tej chwili, msi bez problemu. jesli chodzi o procka to oema i jakies dobre chlodzenie. Do tego jakis dobry ram, koniecznie na samsungach TCCD.

 

Tyle odemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowalem ostatnio TCCD na MSI K8N neo platinium....qpa wyszla z tego. Max fsb jakie uzyskalem to 285 a po chwili i to nie dzialalo...Oczywiscie bledy byly w memtescie....

Jak z innymi plytami pod s939 nie wiem. sobiscie czekam na DFI, ale obawiam sie ze bedzie na nf4 dopiero... :(( PCI-3 SUX).

Zapomnialem dopisac, ze doskonale krecaca sie plyta na A64 to DFI Lanparty UT na ktorej mozna z TCCD dzialac do fsb 300 (450 zl) do tego procka 3200+ pod s754 900 bodajze kosztuje....

To tak na zakaske zanim dobre plyty wyjda pod 939...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta ASUS A8V Deluxe WiFig /VIA K8T800 Pro/ 939 albo ABIT AV8 K8T800PRO S939 (SATA, RAID) proponuje jezeli ci sie teraz spieszy a jezeli nie to cos na nForce4 ( w styczniu pewnie albo lutym w polsce ).

Moze byc jeszcze Gigabyte płyta gł. K8NSNXP,nForce3 Ultra = cena spora ALE PLYTA FULL WYPAS ma nawet chlodzenie mosfetow na plycie i wielofazowe zasilanie ze stabilizacja napiec i takie tam co w OC jest przydatne ... ( ok.800zl )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3200+ s939

Abit AV8

radiator to nie wiem - jakis drogi i miedziany :P -tylko zadnych towerow ,zwykly lezacy z hotpipe ,nie wiem jakie ma oznaczenie model na A64

albo jeszcze lepiej wiekszy aluminiowy i drozszy ,ale nie wiem czy jest na ta platforme

do tego wiatrak 120x120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie te plyty sa dobre kup taka na ktora cie STAC i tyle w OC beda sie roznily tym ze na jednej dasz szyne 280 a na drugiej 300 = TAK SAMO PROC BEDZIE DZIALAL !!!!!

NIE MA ROZNICY KTORA KUPISZ ...

idz do sklepu i z tego co wypisalismy wez to co beda mieli na stanie...

PROSTE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowalem ostatnio TCCD na MSI K8N neo platinium....qpa wyszla z tego. Max fsb jakie uzyskalem to 285 a po chwili i to nie dzialalo...Oczywiscie bledy byly w memtescie....

Jak z innymi plytami pod s939 nie wiem. sobiscie czekam na DFI, ale obawiam sie ze bedzie na nf4 dopiero... :(( PCI-3 SUX).

Zapomnialem dopisac, ze doskonale krecaca sie plyta na A64 to DFI Lanparty UT na ktorej mozna z TCCD dzialac do fsb 300 (450 zl) do tego procka 3200+ pod s754 900 bodajze kosztuje....

To tak na zakaske zanim dobre plyty wyjda pod 939...

939 to dual, pozatym skad wiesz ze to plyta jest winna a nie pamieci?? , jak wsadzisz te same pamieci do 754 to ci lepiej pojda z zalozenia, bo to single.

Probowales puszczac na MSI neo platinium pamieci na 2T a nie na 1T , powinna byc znaczna poprawa OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Jak chcesz się bawić w oc to tylko i wyłącznie Abit i Epox, ewentualnie MSI, a jak wolisz więcej wypasionych funkcji lub nie będzie oc to bierz Asusa lub Gigabyte'a

Jeśli w planie jest przłom stycznia i lutego to pozostaje kwestia czy wolisz AGP czy PCIe,

jak PCIe to NF4, a jak PCIe tanio to VIA K8T890 lub ATI Xpress

jak AGP to coś z obecnych bo za wiele nowych z AGP nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...