Skocz do zawartości
Gość kev

Quake IV

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh,tak mowia tylko gracze,ktorzy zaczynali od gier 3D i nie wiedzaq co to klimat i dobra zabawa,bez urazy.PS - to jak to demko odpalic ??

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wlaczneiu gry mialem wrazenie ze gram w dooma3 ale menu jest nie te. Nie chcialem Q2 na nowym enginie ale skoro nawet akcja dzieje sie niemalze w tym samym czasie to czemu przeciwnicy i bronie wygladaja jak z innej epoki ?

 

W Q1, Q2, Hexen2 (w 1 nie gralem :( ), Blood1, w HL1 i wielu innych to czego nie byla w stanie pokazac owczesna grafika dorabiala wyobraznia, byl klimacik, gracz sie wchlanial. Tu juz nie ma czego sobie wyobrazac, moze ze jest jasniej i nie ma tylu rzeczy nackanych.

 

Ktos wie jak zrobic zeby zwloki pozostawaly a nie znikaly w idiotyczny sposob? O ile w D3 demoniczne pochodzenie przeciwnikow usprawiedliwialo ich znikanie o tyle nie wyobrazam sobie jak kupa miecha i stali wyparowuje w ulamku sekundy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedziec, ze ty nadal chcesz grac wyobraznia, po to grafika idzie do przodu zeby mozna bylo ta wyobraznie zobaczyc (a wlasciwie wyobrazenia autorow). Jesli tak jest i jesli dobrze zrozumialem to ciebie zadowolilby Q4 na silniku Q2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedziec, ze ty nadal chcesz grac wyobraznia, po to grafika idzie do przodu zeby mozna bylo ta wyobraznie zobaczyc (a wlasciwie wyobrazenia autorow). Jesli tak jest i jesli dobrze zrozumialem to ciebie zadowolilby Q4 na silniku Q2.

1713238[/snapback]

mysle ze chcial przez to powiedziec ze grafika to nie wszystsko :lol: ....z czym sie zgodze ;)

 

pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm

mam pro

mam ustawione high q, ale tego nie widze

znaczy niewazne co mam ustawione, low czy high, grafa wyglada koszmarnie, textury to chyba 64x64 są...

 

sciany wygladają obrzydliwie, goscie wygladają jak ...łyse bezbrwiowe pały i w ogole do bani

juz d3 lepiej wygladał

 

macie jakies pomysły jak to zmienić?

ATI users?

beta 5.10?

 

PS. to nie jest hicior, nie będzie i nie ma sszansy się nim stac. wiekszosc serwisów daje tej grze koło 70%....to coś znaczy. HL2 wygląda i chodzi lepiej

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gra jest na cienka daje jej 6/10.wygląda jak d3 potwory prawie takie same a napewno tak samo się zachowują,żolnierze ci sami i bronie nawet sa podobne.Korytarze ciasne nawet się zgubic nie da.Ogólnie widac że zrobili gierke dla kasy sprzedali chwytliwy tytuł "quake" i tyle.Grafika tez nie powala nic się nie da zniszczyć ani potłuc.Wale z broni w ściane nawet się dziury nie robią.Nie wiem może ktros powie że się nie znam ale gram w gierki juz z 15 lat i widzę że ta gra nie przyciągnie mnie na wiele wieczorów.Cały czas mówię o trybie sp bo mp się nie wypowiadam bo jeszce nie grałem i raczej nie mam zamiaru.Gra poprostu jest monotonna,liniowa i poprostu nudna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fonzi nie strasz mnie :mellow: Nie pomyślałbym, że Quak zbierze takie baty. Ale cóż (jeszcze osobiście nie grałem u siebie), ale uważam że jest chyba ciut przybajerzony, bronie jakieś takie niesmaczne :? Zobaczymy, zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ThuGG , jesli dobra grafika ma byc kosztem grywalnosci.. to dziekuje pieknie bardzo. Jesli Q4 mialoby byc bardziej grywalne na engine Q2 to poprosze na engine Q2. Ja nie gram dla samej grafiki (ktora tak czy siak w Q4 nie rzuca na kolana...) ale dla klimatu, a Q4 jest na glowe bite przez Q2, Q1, Blood1... chyba otworze szuflade i odpale jakiegos starocia.

 

Po prostu moim zdaniem ta gra jest nieudana. Wyglada jak doom3 w innym miejscu, programisci nie wyciagneli wnioskow z opinii graczy na temat poprzedniego "dziela" i tyle. Nie starajcie mi sie wmowic ze jestem glupi bo mi sie nie podoba. Mowie ze ta gra MI sie nie podoba bo gralem w lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ThuGG , jesli dobra grafika ma byc kosztem grywalnosci.. to dziekuje pieknie bardzo. Jesli Q4 mialoby byc bardziej grywalne na engine Q2 to poprosze na engine Q2. Ja nie gram dla samej grafiki (ktora tak czy siak w Q4 nie rzuca na kolana...) ale dla klimatu, a Q4 jest na glowe bite przez Q2, Q1, Blood1... chyba otworze szuflade i odpale jakiegos starocia.

 

Po prostu moim zdaniem ta gra jest nieudana. Wyglada jak doom3 w innym miejscu, programisci nie wyciagneli wnioskow z opinii graczy na temat poprzedniego "dziela" i tyle. Nie starajcie mi sie wmowic ze jestem glupi bo mi sie nie podoba. Mowie ze ta gra MI sie nie podoba bo gralem w lepsze.

1713471[/snapback]

nasz problem ze masz kiepski sprzęt ?? ... takie czasy, aby grac trzeba miec na czym :lol2:

dla mnie i dla wielu Q4 = Q2, czyli mocny wypas !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sa zapisy na CPL w Q IV :)

Zobaczcie jakie slawy - 1712271[/snapback]

 

masakra, teraz to się będzie dziać ;o

Fatal, Polos, LeXeR, Wombat, Stelam, Cooller, Akiles aaaaaaaa holy shit jeszcze niech death dołączy uNkind i ZeRo4, ktory pyka w pokera ;P :D :D :D :D :D

Edytowane przez KheeD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za suport chlopaki

w koncu sam wpadłem na to ze cza w cfg namieszac i giera wyglada tera lepiej niz d3.

chodzi porównywalnie z tendencją do ciut gorzej

taka sobie lupanka, wiele hałasu, idziesz i strzelasz, a te otwarte przestrzenie to wprost powalają na kolana...

o dziwo udało mi sie na ultra to odpalic.tylko odpalic, bo nie szlo grac. niemniej po zabawie z cfg na high wygląda tównie dobrze jak na ultra

a jade na driverze jakims z sierpnia :)

 

PS. giera cierpi na syndrom d3 - jest ciemno. nawet jak jest zródło swiatla rozproszonego(o ile takie są, bo to co zauważyłem sie nie kwalifikuje na to miano), to jest ciemno! cza mieć kierunkowe lub punktowe po prostu zródło swiatła, by coś było widać! latarka bądz porozrzucane gdzieniegdzie flary to jedyne narzędzia, dzięki ktorym cokowliek widac...masakra...

PPS. są lepsze giery...szkoda że żadnej nie ma tera na mym dysku...ide oglądać telewizor:P

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pograłem kilka godzin.... Powiem tyle - Raven po raz kolejny odwalił kawał dobrej roboty. Każda ich gra jest hitem i tak tez jest z quakiem. Mimo iż na pozór to to samo co doom3 w innym papierku to krok milowy w stosunku do produkcji ID. Pełen wypas! Moim zdaniem najlepsza strzelanka w tym roku... Idę grać dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja dzisiaj kolo poludnia ukonczylem tryb SP :) i jak dla mnie tytul godny polecenia, zwlaszcza dla fanow Q2, co tu duzo mowic wrescie gra w starym dobrym stylu

1713712[/snapback]

Zgadzam sie.A CI co narzekali na textury to nie wlaczyli lobdias na -2 i sie dziwia znawcy :mur: .W kazdej grze ID od czasow D3 sie wlacza ta opcje bo jest domyslnie ustawiona na 0.Najbardziej denerwuje mnie jednak fakt,ze mowia to CI co niby znaja D3.Grafa jest bardzo ladna i baardzo szybka.O gustach sie nie gada,ale nie znacie sie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak: Q4 jest to stara dobra rozgrywka w stylu id, idziesz, strzelasz, zabijasz. I ja to uwielbiam, taki byl q1, q2, d3. rtcw. To jest to co mi sie podoba, a ci co chcieliby miec w qwaku watki psychologiczne, dramaty greckie, albo zrobic z niego rpega z fabula Lyncha, powiem tak: panom juz podziekujemy! Po prostu nie pamietacie co to jest typowa strzealanka.

Ta gra syci! A sycic bedzie jeszcze przez 5 lat w MP.

 

Aha wielu nazeka ze Q4 jest podobny do D3, ale przyjzyjcie sie tematyce obu gier, tu jest baza wojskowo-naukowa na obcej planecie w przyszlosci i tu. Musi zaistniec jakies podobienstwo, no chyba zeby Stroggowie budowali swoje bazy z desek:)

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś wrzuci dla przykładu dwa screeny, jeden z seta image_lodbias "0", a drugi z seta image_lodbias "2".

U siebie nie widzę różnicy, dziwne.

 

Quake 4 - wydanie edukacyjne - http://9sekund.pl/a1a1473901 :lol:

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze ci wszyscy znawcy chyba nigdy nie zagrali w q2. Mam teraz niby rewolucyjnego feara i quake i zgadnijcie w co gram... Rozgrywka quake' a jest po prostu taka jaka miala byc - stara i dobra. Po co zmieniac cos zajebistego. Z bonusowego DVD odpalilem q2 i przechodze obie rownoczesnie. Jedyne co moge powiedziec to to ze q2 byl dla mnie wszystkim pare lat temu tak teraz jest q4 z sp i mp!!!

 

Cala seria Quake'a rzadzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś wrzuci dla przykładu dwa screeny, jeden z seta image_lodbias "0", a drugi z seta image_lodbias "2".

U siebie nie widzę różnicy, dziwne.

 

1713848[/snapback]

jak wlaczysz gre to spusc konsole i na zywca zmien pare razy image_lodbias 0 na lodbias -2 (nie 2)

powinienes roznice zobaczyc za pierwszym razem

hydro mial racje, teraz wyglada zajebiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie q2=q4 to jest to czego nam brakowalo powrotu do korzeni :D

 

swoja droga goscie z raven soft mogli b zrobic SoF3 :D

Edytowane przez watow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko to:

seta image_downSizeLimit "512"

seta image_ignoreHighQuality "0"

seta image_downSizeBumpLimit "512"

seta image_downSizeSpecularLimit "128"

seta image_downSizeBump "0"

seta image_downSizeSpecular "0"

seta image_useCache "0"

seta image_cacheMegs "100"

seta image_cacheMinK "30"

seta image_usePrecompressedTextures "1"

seta image_useNormalCompressionLoadDDSForPal "1"

seta image_useNormalCompression "2"

seta image_useAllFormats "1"

seta image_useCompression "1"

seta image_downSize "0"

seta image_lodbias "0"

seta image_anisotropy "8"

seta image_filter "GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR"

________

powyzej, gdzie widzisz 512 mialem wczesniej 256, a gdzie 128 bylo 64.

nie wiem czy na zmiane grafy nie wpłynęło tez włączenie na chwile trybu ultra...bo zmian w cfg dokonałem dopiero po trybie ultra, reset>>właczenie gry do menu, exit, zabawa w cfg, i next odpał było ładnie

PS. jak widac, lod_biasem sie nie bawiłem...tylko anizo dałem na 8 z 4

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie.A CI co narzekali na textury to nie wlaczyli  lobdias na -2 i sie dziwia znawcy  :mur: .W kazdej grze ID od czasow D3 sie wlacza ta opcje bo jest domyslnie ustawiona na 0.Najbardziej denerwuje mnie jednak fakt,ze mowia to CI co niby znaja D3.Grafa jest bardzo ladna i baardzo szybka.O gustach sie nie gada,ale nie znacie sie :P

1713734[/snapback]

ta .. pewnie .. super.. ty jestes guru

 

po prostu jedne textury sa wypasne a inne nie .. i nic ci lodbias nie pomoze .. lodbias zmienia textury w miare oddalania sie

 

zobacz jaka jest roznica miedzy textura faceta a sciana po lewej

nawet sciana po prawej jest w innej jakosci niz sciana po lewej

http://members.lycos.co.uk/chaosik/tweak/q4/shot00020.jpg

 

zly przyklad? popatrz na sciene po lewej .. same jej elementy sa z roznych textur i sa roznej jakosci

http://members.lycos.co.uk/chaosik/tweak/q4/shot00021.jpg

 

dla dopelnienia .. porownanie lodbias 0 i -2.. na drzwiach troche widac bo sa dalej

ale bron sie nie zmienia ..

http://members.lycos.co.uk/chaosik/tweak/q4/shot00018.jpg

http://members.lycos.co.uk/chaosik/tweak/q4/shot00019.jpg

 

p.s: te pierwsze 2 screeny masz na lodbias -2

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...