Skocz do zawartości
Gość kev

Quake IV

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie, ze sentyment, wspomnienia i wrazenia z przeszlosci maja znaczenie i to WIELKIE.

Zauwaz, ze ci ktorzy grali w Q2 to nie psiocza zbytnio na Q4 (oczywiscie sa przypadki).

Jedynie mlodzi gracze, ktorzy nie potrafia wychwycic co w tej grze jest najlepszego. Doszukuja sie fabuly wrecz epickiej, scenariusza niesamowitego.

Jakbysmy mieli zagrac znow w remake Q1 to jakby gra byla oceniona ?

Przeciez to jest tepa rabanina bez fabuly, a jednak posiada rzesze fanow.

I oczywiscie mam to uczucie zajebistego podniecenia gdy gram w Q4 bo czuje sentyment i to glownie przez to ta gra tak mi sie podoba.

Mozliwe, ze Raven wlasnie o to chodzilo i zbytnio sie nie trudzili ale efekt swoj osiagneli i bynajmniej nie mam im tego za zle.

Mają znaczenie dla gracza(Ciebie) ale nie dla obiektywnej krytyki gry jako produktu wypuszczonego na rynek. Odbiorca jest zróżnicowany, tak jak napisałeś, starzy gracze pamiętający pierwsze tytuły jeszcze na zx'a doszukujący się w grach czegoś dla siebie, pewnej głębi zawartej w dostarczonej rozrywce czy to będzie grafa czy fabuła czy cokolwiek innego dającego mu satysfakcję i ci młodsi(choć nie chcę uogólniać), którzy patrzą tylko na rozsmarowane trzewia na podłodze, kosmiczne, obślizgłe monstra(mam nawet coś na tę okazję)

Dołączona grafika(dwa kurczaki z rożna)

i możliwości w exterminowaniu przeciwników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres: moim zdaniem chodzi tu o to aby tworzyć coś nowego a nie odgrzewać w kółko starą bułe... bardzo fajny temat gry, ale jak dla mnie dali ciała. Świat techniki idzie naprzod a gier pozostał w bezruchu jakies 2 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urbasek duel server [^2Q4MAX 0.71^7]|16ms|193.42.218.19:28006

^4Armia Krajowa ^7- #akpl - akpl.pl [^2Q4MAX 0.71^7]|17ms|193.42.218.20:28004

^6G.E.J.E ^51v1 ^6Q4^7Max^40.71|17ms|193.42.218.25:28006

Deathkings Czapel|17ms|193.42.218.26:28004

ASTER Public XMB 0.10 - ClanBase TDM Config|18ms|194.187.43.246:28005

GamesNET.pl - Team Pentagram.Q4 - ClanBase TDM CFG|18ms|212.203.134.105:28004

Q4 ^2Public^0 by ^1Games^0NET^1.^0pl^0 *^1Q4^0MAX*|18ms|212.203.134.112:28004

ASTER Public 1v1 Q4MAX 0.71|22ms|194.187.43.246:28004

Pentagram.Q4 by nlservers.net - ClanBase TDM CFG|41ms|83.149.89.4:28008

 

na tych zazwyczaj, ale ostatnio prawie nie gram i kazdy mnie bije :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urbasek duel server [^2Q4MAX 0.71^7]|16ms|193.42.218.19:28006

^4Armia Krajowa ^7- #akpl - akpl.pl [^2Q4MAX 0.71^7]|17ms|193.42.218.20:28004

^6G.E.J.E ^51v1 ^6Q4^7Max^40.71|17ms|193.42.218.25:28006

Deathkings Czapel|17ms|193.42.218.26:28004

ASTER Public XMB 0.10 - ClanBase TDM Config|18ms|194.187.43.246:28005

GamesNET.pl - Team Pentagram.Q4 - ClanBase TDM CFG|18ms|212.203.134.105:28004

Q4 ^2Public^0 by ^1Games^0NET^1.^0pl^0 *^1Q4^0MAX*|18ms|212.203.134.112:28004

ASTER Public 1v1 Q4MAX 0.71|22ms|194.187.43.246:28004

Pentagram.Q4 by nlservers.net - ClanBase TDM CFG|41ms|83.149.89.4:28008

 

na tych zazwyczaj, ale ostatnio prawie nie gram i kazdy mnie bije :(

Dzięki :wink: Jea rajt Ty nie grasz :-P CL TP i mówi, że nie gra :wink:. Gdybym wcześniej zauważył na ircu, że pytasz o duelka to może coś byśmy wykombinowali ale trudno... Do zobaczenia na serwerach ;) Edytowane przez nuras_en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres: moim zdaniem chodzi tu o to aby tworzyć coś nowego a nie odgrzewać w kółko starą bułe... bardzo fajny temat gry, ale jak dla mnie dali ciała. Świat techniki idzie naprzod a gier pozostał w bezruchu jakies 2 lata temu.

To prawda.

90% gierek to szmiry.

Na szczescie Quake 4 zalicza sie do 10% swietnych tytulow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

To prawda.

90% gierek to szmiry.

Na szczescie Quake 4 zalicza sie do 10% swietnych tytulow.

Do tych 10 zaliczylbym tez PoPa 3 :) Panowie wlasnie skonczylem :) Gra bardzo mi sie podobala.

Co do zakonczenia to

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
troszq dziwne i za krotkie po mojemu.Koncowka wskazuje,ze moze byc dodatek - szczegolnie text - Kane - nie dostales zadnego odznaczenia.
Moja ocena to 9-/10.Dobra kontynuacja i nie zepsucie klimatu dwojki przy grafice z trojki czynia ta gre niemal doskonala,ale czegos mi jej jednak brakowalo,tylko czego ?? Stad ta obizka oceny.PS - oceniam tu tylko singla gdyz to dla niego gralem w q4 :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie też gra jest ok choć ciągle mam jeszcze w pamięci q2 i jak zasiadłem do czwórki no to nie mogłem się odnaleźć. krótka gra wstepna i zaraz jest akcja, wszystko takie inne :blink: . ale podoba mi się bardzo. dooma dla mnie zbytnio nie przypomina. lokacje są b. dobre (w doomie było bardziej ciasno), rozgrywka jest bardziej dynamiczna podobnie jak otaczający świat. podobało mi się, że niektóre levele są w całości opanowane przez marines bo to daje efekt poczucia uczestniczenia w większej akcji. no i to że biega się z kilkoma kolesiami czasem też jest ok - 100 razy lepiej to zrobili niż w star wars rc. misje są w sytlu przynieś-podaj-pozamiataj mimo to nie jest tak źle i są dynamiczne. jak dotąd (jestem jeszcze w trakcie gry) najsłabszym elementem było dla mnie jeżdżenie tymi głupim czołgiem. grę polecam. u mnie chodzi wszystko na high 1600 na 1200 aa2 bez vsync i jest bardzo płynnie ~40 fps

Edytowane przez uziel101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda.

90% gierek to szmiry.

Na szczescie Quake 4 zalicza sie do 10% swietnych tytulow.

no nie przesadzajmy z ta "swietnością" :? Ty chyba masz naprawde klapki na oczach co do gier ID i pochodnych (Raven)...jak juz pisałem gra jest w sumie ok, fajna ale nie od razu swietna...wydana imho w pospiechu tuz po premierze Dooma3 (aby skorzystac z silnika)..racja jest wiecej akcji niz w Doomie ale od razu świetna (w sumie Doom3 dla Ciebie tez byl swietny i niesamowity, wiec nie wiem gdzie Ty masz gust :? )...napewno 100x lepsze były kroniki riddicka, farcry, FEAR itp..przynajmniej wniosly cos nowego do gier FPP (kazda jedna z nich jakby nie patrzec)

 

co do q2=q4..ja nie wiem ale mi sie quake2 nie podobał..Q1 to była potega..ale 2?? grafika imho kiepska/dziwna (zeby ubiec pytania..gralem na VooDoo a nie na jakims Tridencie) i ogolnie gra nie zachęcająca..wiec porownywanie do tej czesci quake'a 4 jest troszke podkopywaniem dołków pod sobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk mnie tam nie przekonasz.

Quake 4 jako single jest dla mnie najlepsza FPP w jaka gralem do tej pory (moze jednym z najleszych - na pewno w pierwszej 2 lub 3).

To, ze mial silnik z D3 to po prostu bylo najlepsze co moglo go spotkac.

Dynamika gry, przeciwnicy, akcja. Wszystko to sprawia, ze gra sie w ta gre cudownie.

Ale taki mam juz gust i faktycznie cos maja w sobie produkcje Carmacka, ze zawsze mi sie bardziej podobaja od innych.

Dla jednych FarCry jest najlepszym FPP pod sloncem, dla mnie jest nudny do wyzygania - i tak dalej i tak dalej mozemy porownywac.

Quake 4 jest gra swietna jezeli chodzi o Single, oraz Multi jezeli sie komus podoba 1v1.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim Q4 sie pojawil mialem nadzieje, ze wciagnie mnie tak jak poprzednie czesci. Wiadomo bylo, ze za zadne skarby to nie bedzie rewolucja na miare poprzednikow, ale chcialem zeby byl chociaz dobry. Pojawil sie, pogralem troche, nie byl taki super jak sobie wyobrazalem, ale byl ok. Potem padla mi karta i przez jakis czas kompa nie mialem, wiec nie mialem jak grac. Po kupnie nowej karty chialem cos wytestowac i zalatwilem sobie FEAR'a... ktory okazal sie znacznie lepszy niz Q4.

 

Nie przeszedlem calego Q4 (gdzies w srodku bylem), ale jakos nie ciagnelo mnie zeby dalej grac. Moze niedlugo go dokoncze, ale watpie zeby pobil FEAR'a czy chciaz CoD'a 2. Poprostu monotonia i jednostajnosc tej gry troche odpycha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim Q4 sie pojawil mialem nadzieje, ze wciagnie mnie tak jak poprzednie czesci. Wiadomo bylo, ze za zadne skarby to nie bedzie rewolucja na miare poprzednikow, ale chcialem zeby byl chociaz dobry. Pojawil sie, pogralem troche, nie byl taki super jak sobie wyobrazalem, ale byl ok. Potem padla mi karta i przez jakis czas kompa nie mialem, wiec nie mialem jak grac. Po kupnie nowej karty chialem cos wytestowac i zalatwilem sobie FEAR'a... ktory okazal sie znacznie lepszy niz Q4.

 

Nie przeszedlem calego Q4 (gdzies w srodku bylem), ale jakos nie ciagnelo mnie zeby dalej grac. Moze niedlugo go dokoncze, ale watpie zeby pobil FEAR'a czy chciaz CoD'a 2. Poprostu monotonia i jednostajnosc tej gry troche odpycha.

 

kazdy ma swój gust i jeden zbiera piłkarzy a drugi gołe baby. ostatnio odpaliłem fear jeszcze raz i muszę przyznac że nie jest taki zły jak za pierwszym razem.

Edytowane przez uziel101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Ja tam skonczylem obie gry i Fear bardzo mala kapeczke bardziej mi sie podobal,ale tylko bardzo mala.Q4 jest bardzo dobre i mile wspominam ta gre.Mysle,ze kiedys do niej wroce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quake 4 to dobra gra bardzo dobra, ale na dla mnie, na mój gust stary Q miał lepszy klimacik. Amen.

 

Daję mu 7,5/10

Heh, jak w CDA :)

CDA zawsze wyciaga srednia z ocen z serwisow internetowych i ocen graczy na forach.

Ich oceny sa jak zwykle najtrafniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich B)

Mam malutki problemik - może ktoś będzie znał rozwiązanie.

Używam zmodyfikowanych sterownikoow do SoundBlastera - softmod SB Live@Audigy - zainstalowałem sobie niedawno q4 i nie chce się skubany odpalić. Klikam w ikonke na pulpicie wyskakuje preloader, gra przechodzi do fullscreena, mam szary ekran, komp myśli chwile i wywala BSODa po czym się restartuje. Ekran śmierci dotyczy CTAUblablabla.dll (wchodzący w skład tych zmodowanych sterownikoow)

 

Dzięki modowi Live@Audigy mogę sobie puścić mp3 stereo w pełnym 5.1 (CMSS 3D) i jakość dzwięku jest dużo lepsza bo korzystają z driveroow KX. Nie chce ich zmieniać, reinstalować systemu ani przywracać oryginalnych steroow - dlatego prośba/pytanie do Was.

 

Czy można jakoś wyłączyć dzwięk w grze przed odpaleniem lub ustawić zwykłe stereo (bo problem wynika chyba z tego, że stery obsługują jakieś procedury obroobki dzwięku a karta nie ma takiej fizycznej możliwości i wywala się w tym momencie krzak) ?

 

Chce zobaczyć czy na moim konfigu dam rade zagrać, ale nie chce reinstalować systemu (po przywrooceniu sterownikoow tylko martwa cisza płynie z głośnikoow, więc konieczny jest reinstall) a jak mam to robić na darmo to wole ten czas przeznaczyć na to czego mi najbardziej brakuje - czyli SEN :P Mam nadzieje, że wzrooszyła Was moja historia i ktoś mi coś skutecznego doradzi. Jeśli nie to trudno - rozumiem, że taki zakręcony problem nie każdy musi potrafić rozwiązać :mur:

 

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A powiedzcie mi ile quake 4 wymaga ramu do płynnej gry w 1024x768 wszystko ustawione na maksa. W kompie mam 1 GB ramu, 3200 +procek, radeon x800gto i mi rwie (ciagle dysk doczytuje, szczegolnie przy przejsciu z jednego pomieszczenia do drugiego). Czym to jest spowodowane ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

512 z palcem w aaasholu styka na takie cos

 

OBRAZEK :P

NO no nie powiem albe wygląda to dużo lepiej niż u mnie na Gf4 :P

 

A tak notabede to na prawde na 512 ramkach można ustawić bardzo łądną grafe... Chwila zabawy z konfigiem i po sprawie. Nawet na moim Dżiforsie ładnie to wygląda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dfi ut nf4 ultra d, 1 GB ram geil, Sapphire x800gto, 3200+ vebice, ma ktoś do tego najodpowiedniejszy config ??? Jeśli tak to prosiłbym o podeslanie na

certino@poczta.fm

 

Hmm a nie lepiej samemu pokombinować. Moim zdaniem większa frajda, no i miałeś już wiele razy podane odpowiednie komendy itp.... hmmh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dfi ut nf4 ultra d, 1 GB ram geil, Sapphire x800gto, 3200+ vebice, ma ktoś do tego najodpowiedniejszy config ??? Jeśli tak to prosiłbym o podeslanie na

certino@poczta.fm

www.mess.neostrada.pl/mess_q4.zip

 

NA 100% bedzie PLYNNIE :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quake 4 Benchmark v1.0

 

System requirements

# Windows XP 32-bit or 64-bit edition

# DirectX 9.0c

# The latest drivers for your graphics card

# Quake 4 v1.4 or v1.5 patch

 

Features

# Change the resolution from 640×480 up to 2048×1536 (in 9 steps)

# HD WideScreen resolutions (1280×768, 1920×1080, 1920×1200) support

# 1 built-in demo in the lite version, 2 built-in demos in the full version

# Change aspect ratio

# 4 graphics quality (Low, Medium, High, Ultra)

# Support Symmetric MultiProcessing-based acceleration (SMP)

# Comments

# Change filters (Antialiasing and Anisotrophic filtering)

# Support command line parameters (batch benchmarking)

 

link

http://downloads.guru3d.com/downloadget.ph...c6041367ee79c80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beznadziejna ta gra (jak dla mnie to 10 zł nie warta)kupilem kase w bloto wywalilem nie jestem jakims tam fanatykiem jak co niektórzy , ale ta gra to szmelc w porównaniu np do cod2 . Dziękuje wolny kraj jest więc bez krytyki mojej opinii ,pa

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...