Skocz do zawartości
Gość kev

Quake IV

Rekomendowane odpowiedzi

Mam gecube 9550 na najnowszych omegach wiesza mi sie na samym poczatku INITIALIZIG MENUS i stoi i nic tylko restart. Co to moze byc? da sie cos z tym zrobic?

Pewnie firewall pyta się czy Q4 może łączyć się z netem czy ma blokować. Ustaw to przed odpaleniem gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie o co chodzi z tymi mapkami z jednym swiatem ?

http://esports.pl:81/?id=post&post_id=1879291226

Sciagam plik 'drach-fps-mappack.pk4' wkladam do q4base, odpalam te mapki z prefiksem fps i dla mnie nie ma zadnej roznicy (czyt. chidzi jak chodzilo). Na esports.pl pisza, ze na gf2mx400 maja ciagle 60fps w multi, ja tez chce. ;]

Moze ktos napisze co trzeba zrobic, wklepac jakas komende czy co ?

 

edit

 

Zassalem z tej stronki esports.pl sam plik *.pk4 bez readme... dopiero z innego serwisu zassalem plik zip, w ktorym byly te mapy i instukcja. ;]

 

Load from multiplayer menu.

 

r_lightdetaillevel [-1,0,1,2,3,4,5,6,7,8,9] - Controls the threshold at which lights are drawn. Any light below this threshold is skipped. This particularly helps with CPU limited systems

Usable ranges are from 0(slower) to 9(faster)

 

rule of thumb :

 

1 to 3 are mostly non visible lights and corridors

4 jumpads and corridor-crossways gets dark

5 to 8 only bigger rooms and chockepoints are lit

9 singlelight / ambientlight

 

I recommend 3 for very good visual quality, 5 still has good quality but gives big performance and 9 for most performance

 

You will have to adjust your r_gamma + r_brightness settings when using different lightdetails.

Przydalo by sie takie cos do SP. ;]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ath, jezeli odpaliles dobra mapke to musisz miec stale 63fps, nie ma bata.

 

Dodam od siebie, ze narazie biedne sa te mapki w MP.

Edge nie lubialem od czasow Q2 - kampuje sie te durne MH i YA w jednym pomieszczeniu i tylko na tym polega ta mapa.

Fraggin Yard aka Railling yard (ta druga nazwa bardziej wskazuje na jej charakter) to wlasnie taki railowy pojedynek IMO do d***

Nie znosze mapek w ktorych glowny nacisk kladziony jest na raila i kampowanie z zoomem u niektorych.

Podobnie mialem Q3dm17 - nie nawidze tej mapy i graja na niej tylko leszcze, ktorzy w wymianie na ZTN3 lub Q3dm6 nie potrafili zdobyc fraga bo zero timingu i poruszania sie.

Reszta to juz istne zlepki roznych mapek z poprzednich czesci, zadna nie udana.

Jedyna mapa na jakiej ostatnio mi sie spodobalo do konwert Phrantica.

Na tej mapie Q4 odkrywa swoja prawdziwa fizyke. Jest super szybką grą bo na reszczie mapek tego nie widac.

Zaj**** szybka mapa, ciasna bez myslenia pelna rozwalka na maxa.

Polecam sie z nia zapoznac bo lezy juz na kilku serwerach i bedzie grana.

Czekam na lepszy konwert q3dm6 (jedna z lepszych map z q3 w standardzie) i ZTN3 - przeboska mapa.

Jeszcze cos podobnego do Q3tourney2 i jestem uszczesliwiony na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem ;>

 

najpierw są dwa pająki mniejsze a potem taki bydlak duży który ma pociski które odbijają sie od ścian ;/ macie na niego jakiś sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie przypadkiem udalo mi sie to przejsc ;)

no ale bardziej się ukrywałeś czy skakałeś mu przed nosem ;>??? bo dochodze do wniosku że jak się ukrywam to jest gorzej ;P

 

Co można zrobić jeszcze aby w Q4 było więcej fpsów?

wyłączyć cienie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ;] pająka mam za sobą (fajne to było:P) ale mam teraz inny problem na tury technicznej :

 

co jakieś 3 s spada fps i za moment znowu jest ok i tak cały czas jak gram... w poprzednich etapach tego nie było :P

gram na :800x600 Detale:Medium

aa - wyłączony i cienie wyłączone i [gluteus maximus] ;] a zaczeło się mniej wiecej od tej misji co sie zchodzi z takiego statku (canyon bodajże) ...

Nie wiecie czego to wina ? stery ?

 

Edit:

 

no to już jest chore ... to samo dzieje się przy 640x(coś tam :P) i wszystko na low więc ja już nie wiem czego to jest wina :/

Edytowane przez kev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiać się :D

 

Wiem, że w Q4 trudno się zaciąć ale chyba się zaciąłem... Jestem na mapie MCC Landing Site (strzela tam w niebo taka duża, obrotowa pukawka), moi przyjaciele z drużyny czekają przed zamkniętymi drzwiami, a ja mam znaleźć sposób na ich otwarcie. Wie ktoś jak z tego wybrąć? Łażę po całej mapie i nic? Znalazłem wejście do jaskini z boku, ale tam leżą jakieś pudełka, których nie można przeskoczyć (co jest oczywiście bzdurą, bo mają chyba ze 30 cm wysokości). Help please!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiać się :D

 

Wiem, że w Q4 trudno się zaciąć ale chyba się zaciąłem... Jestem na mapie MCC Landing Site (strzela tam w niebo taka duża, obrotowa pukawka), moi przyjaciele z drużyny czekają przed zamkniętymi drzwiami, a ja mam znaleźć sposób na ich otwarcie. Wie ktoś jak z tego wybrąć? Łażę po całej mapie i nic? Znalazłem wejście do jaskini z boku, ale tam leżą jakieś pudełka, których nie można przeskoczyć (co jest oczywiście bzdurą, bo mają chyba ze 30 cm wysokości). Help please!

 

tam koło tych drzwi masz pudełka po których skaczesz do góry na to pomieszczenie a tam już czeka na Ciebie niespodzianka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kev: Wyłączenie cieni to za mało.

 

do czego to mówisz ;>??? do twojego sposobu na zwiekszenie fps ? czy raczej do mojego problemu kilka postów wyżej ??? ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie kazda mapa w q4 oprocz railyard1v1 i longest yard jest zajebiscie przemyslana, i tak naprawde sprawdza sie swietnie w grze.

Wiesz mess ja bym tych mapek tak odrazu nie chwalil - owszem tez od dluzszego czasu stwierdzam, ze mapki takie jak lost fleet i sandstorm sa calkiem ciekawe i maja potencjal, ale...wiekszosc mapek customowych ma jeden cholerny mankament - rozlozenie itemow. Nawet edge bylby ciekawszy gdyby dac gdzies kolo NailGuna RA lub dodatkowe YA bo tak jak KRS pisal wyzej, gra na tej mapie ogranicza sie do kampowania jednej kanciapy, co gorsza mozna lekko zbierac Yellowa przy HB.

Z kolei LostFleet tez jest swietna mapka, ma swoj styl nadaje sie napewno do Q4 ale brakuje tam jakiegos Megasa albo armora a nawet dwoch. Sandstorm jest wporzadku nawet nie mialbym sie do czego przyczepic - idzie kombinowac, idzie zagrac taktycznie bo itemy sa rozlozone dosyc korzystnie, jedynie to zamienilbym LG z NG.

Fragging Yard - coraz bardziej mnie wkurza, dusza DM17 z Q3 ;p

 

Ale ogolnie mess jak chcesz to cie moge pyknac, co ty na to ? :D

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pykniesz w sobote ;]

wlasnie kuzwa nie wiem czy w piatek uda mi sie zagrac, podobno piatek-sobota-niedziela wieczorami bedzie to rozgrywane, a w piatek jade do dziolchy i moge sie nie wyrobic to nie spotkamy sie w finale ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę o optymalizacji Qłeja jeszcze 3 grosze dodam. Otóż zauważyłem taką rzecz: np. jestem w pomieszczeniu - bardzo złożona scena, mnóstwo cieni, światła, sporo elementów wyposażenia itp. FPSy spadają do 26-32. Dalej przechodzę przez drzwi i jestem ustawiony do nich tyłem czyli już nie widzę, co mam za plecami - framerate nadal 26-32. Nagle słyszę, że drzwi zamykają się za mną i wtedy FPS skaczą nagle do 60 i dalej gra już trzyma płynność w granicach 50-60. :blink: Wniosek jest taki, że dopóki drzwi się za mną nie zamkną to w jakiś sposób komp generuje całą scenę, a nie tylko to co przede mną widać na ekranie stąd czasami takie skoki w FPSach. Można gapić się w ścianę a liczba klatek jest niewielka, za chwilę jednak idzie mocno w górę chociaż nie zrobiłem dosłownie żadnego ruchu (ale wiem, że drzwi łączące mnie z bardziej "skomplikowanym" pomieszczeniem już się zamknęły). Mam 6600GT z 128MB i gra się nieźle (30-60FPS w 1280x1024 ale czasami potrafi spaść do około 20-25fps). Czy może ktoś potwierdzić takie zachowanie u siebie i interesuje mnie też czy na kartach z 256MB jest podobnie. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam teraz coś od siebie...

 

Jako że jestem posiadaczem dość już starej karty graficznej zaczełem bawić się w configu i udało mi się ustawić odpowiednie do jej możliwości ustawienia i tak..

 

Roździelczość 800x600 cienie OFF

seta image_downSizeLimit "512"

seta image_ignoreHighQuality "1"

seta image_downSizeBumpLimit "512"

seta image_downSizeSpecularLimit "64"

i seta image_lodbias "-2"

 

Giera zasówa mi bardszo ładnie i równie dobże wygląda.. nie ma co nażekać itd.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę o optymalizacji Qłeja jeszcze 3 grosze dodam. Otóż zauważyłem taką rzecz: np. jestem w pomieszczeniu - bardzo złożona scena, mnóstwo cieni, światła, sporo elementów wyposażenia itp. FPSy spadają do 26-32. Dalej przechodzę przez drzwi i jestem ustawiony do nich tyłem czyli już nie widzę, co mam za plecami - framerate nadal 26-32. Nagle słyszę, że drzwi zamykają się za mną i wtedy FPS skaczą nagle do 60 i dalej gra już trzyma płynność w granicach 50-60. :blink: Wniosek jest taki, że dopóki drzwi się za mną nie zamkną to w jakiś sposób komp generuje całą scenę, a nie tylko to co przede mną widać na ekranie stąd czasami takie skoki w FPSach. Można gapić się w ścianę a liczba klatek jest niewielka, za chwilę jednak idzie mocno w górę chociaż nie zrobiłem dosłownie żadnego ruchu (ale wiem, że drzwi łączące mnie z bardziej "skomplikowanym" pomieszczeniem już się zamknęły). Mam 6600GT z 128MB i gra się nieźle (30-60FPS w 1280x1024 ale czasami potrafi spaść do około 20-25fps). Czy może ktoś potwierdzić takie zachowanie u siebie i interesuje mnie też czy na kartach z 256MB jest podobnie. :?

od tego jest komenda, mozna ustawic czy ma liczyc wszystko, czy tylko to co widac. nie pamietam tylko jaka ;-)

 

no to moze byc ciezko, a jolta gracie tdm ?

1v1 gram, jestem juz top16 Bo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jescze raz proszę o konfiga do ATi x800/x850 trzeci rz juz to piszę,mógłby ktoś w końcu to przeczytać :-)

A co rozumiesz pod pojęciem "konfig do x800/850" ? Poczytaj listę komend, zobacz co każda robi, obejrzyj pliki które były podawane wcześniej, no i wreszcie otwórz konsolę i wklep te kilka komend, kurde !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...