Skocz do zawartości
Szymek

Kingston HyperX PC3200 ULK2/1G TCCD

Rekomendowane odpowiedzi

No tak nie zauwazylem ze ty na intelu smigasz.

 

epoxer a ty masz jedna kostke czy w dualu mozesz je zapuscic?

Jak nie ciężko zauważyć mam jedną co widać w configu :lol:

 

W tj chwili mam obsadzone 3banki RAM nie chce mi się wachlować pamięciami by samego HyperaX testom poddać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

a co ty robisz z tymi pamięciami żer tak musisz nimi wachlować żeby wyjąć. Nic w świecie prostszego- ale jak nie chcesz to cie przecież nie zmusimy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ty robisz z tymi pamięciami żer tak musisz nimi wachlować żeby wyjąć. Nic w świecie prostszego- ale jak nie chcesz to cie przecież nie zmusimy :)

Ostatnio miałem w domu 3różne kości pamieci i w połączeniu z moimi 2 Kingstoanmi przekładałem je w bankach dla sprawdzenia max oc/stabilności wiec sie owachlowałem :wink:

 

Stronę wcześniej podałem już pewne wyniki samego HyperX, a obecnie po prostu testuję FSB 210-235 z różnymi mnożnikami (3 RAMy). Ponadto wszystko w wolnych chwilach + trochę kłopotliwy dostęp do obudowy [bo tylko 16 bitowy :mrgreen:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja o nich wiedziałem trzeba było się zapytać czy ktoś nie widział/nie słyszał :D

 

od tego człowieka ja kupiłem osobiście i obserwuj bo co rusz wystawia jakieś ciekawostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteśmy w temacie TCCD to ja się podepne z pytankiem o G-Skill.

Z tego co widzę, występują one w 3-ech odmianach:

 

F1-3200DSU2-1GBLC

F1-3200DSU2-1GBLD

F1-3200DSU2-1GBLE

 

Jak widać różnią się tylko jedną literką...ale też ceną. C jest sporo tańsza od E.

 

Jakieś konkrety Panowie na ten tamat macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteśmy w temacie TCCD to ja się podepne z pytankiem o G-Skill.

Z tego co widzę, występują one w 3-ech odmianach:

 

F1-3200DSU2-1GBLC

F1-3200DSU2-1GBLD

F1-3200DSU2-1GBLE

 

Jak widać różnią się tylko jedną literką...ale też ceną. C jest sporo tańsza od E.

 

Jakieś konkrety Panowie na ten tamat macie?

Roznia sie timingami, LE maja najlepsze timingi przy PC4400 2.5-3-3-7 (specjalnie selekcjonowane). Przynajmniej producent takie kategorie stworzyl, a jakie roznice w kreceniu sa to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem właśnie takie pamięci: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41011224 i mam pytanie czy wszystkie Hyper X z serii ULK2 są na Samsungach TCCD? Pytam bo cena (670 złotych) jest atrakcyjna aż za bardzo a nie miałem wcześniej okazji zrobić wywiadu na temat tych kości bo cynk o aukcji dostałem na chwilę przed jej końcem.

Edytowane przez Ziku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Zakupiłem właśnie takie pamięci: 1261658[/snapback]

TAK- wszystkie są na TCCD

a cena rzeczywiście atrakcyjna, ale to przez tak niski kurs dolara :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazlem te hypery 2x512MB za 550zl do kupienia xD Jak bede miec dokladne namiary to dam znac bo koles ma 11sztuk. Tylko nadal nie wiem czy brac tccd czy bh-6 ale roznica w cenie 250zl ;\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazlem te hypery 2x512MB za 550zl do kupienia xD Jak bede miec dokladne namiary to dam znac bo koles ma 11sztuk. Tylko nadal nie wiem czy brac tccd czy bh-6 ale roznica w cenie 250zl ;\

1267834[/snapback]

ja tez jestem, chetny wiec rzuc namiary jak mozesz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazlem te hypery 2x512MB za 550zl do kupienia xD Jak bede miec dokladne namiary to dam znac bo koles ma 11sztuk. Tylko nadal nie wiem czy brac tccd czy bh-6 ale roznica w cenie 250zl ;\

1267834[/snapback]

ja tez poprosze o info bo o gskillach od wampira cos cicho :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że te TCCD to wcale taka rewelacja nie jest. Może osiągają wysokie FSB ale kosztem timingów. Moje BH5 250Mhz robią z timingami 2-2-2-6 przy 3.2V, więcej nie próbowałem bo mi biosik padł ;]

Edytowane przez Kwiecień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co właściwie chodzi z tym Super PI? Czy niemożność przejścia tych testów, szczególnie dwóch ostatnich na 16M i 32M świadczy o tym że pamięci nie działają stabilnie? Konfig jak w podpisie, memTest zapuszczony na godzinę nie wykazał żadnych błedów a Super PI robi jakieś problemy. Dopiero po zjechaniu na FSB 210 przeszedł 16M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo testy 16M i 32M są po prostu bardziej wymagające i jak widać albo procek albo pamieć nie wytzrymuje. Idac tym tropem jestem niemal pewien, ze Prime na tym 210 tez ci się wywali od razu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja już sam nie wiem... :(

Hm no umnie co chwile światło przygasa, wogóle prąd jest kiepski....

Hm no co może powodowac spięcia? bo ja nie mam pojęcia

W sumie to wszystko by można wytłumaczyć:

Grafa: silencer mógł ją załatwić

dysk: WD na SATA podobno bardzo awaryjne szczególnie z końcówka JD czyli jak umnie.

Procek raczej i taknie mógł paść od skoku napięcia, więc można przyjąć że samozgon.

Ale czy nie za duzo tych zbiegów okoliczności... :?:

Hmm Co wogóle daje UPS?

1166737[/snapback]

Warto kupić UPS'a, nóż będziesz aktualizował BIOS i prąd padnie. Oczywiście im barzdziej ciągniesz o/c system tym ciągnie więcej z PSU i wymaga mocniejszego UPS'a.

 

Polecam APC - drogie ale warte swej ceny.

 

Wyobraź sobie: piszesz magisterkę a tu nagle pyk! i nie ma prądu. UPS ma o wiele lepsze układy stabilizujące niż jakakolwiek listwa zasilająca - w razie burzy lub dużych skoków różnicę widać od razu, czasami można powąchać :wink:

Nawet najlepszy zasilacz przy kiepskiej linii może powiedzieć bye, a i dla reszty podzespołów nie jest oto zbyt zdrowe.

 

Inne marki jak np. Ever też są dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość molimo

a ja mam pytanie: co lepiej brać żeby osiągnąć FSB 450:

1.GeIL Ultra Platinum 512MB PC-400 CL2

2.Kingston HyperX DDR 512MB PC-400 (KHX3200UL/512) CL2

3.Kingston HyperX DDR 512MB PC-400 (KHX3200A/512) CL2

 

i które są najwydajniejsze po podkręceniu i zmianie timingów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie: co lepiej brać żeby osiągnąć FSB 450:

1.GeIL Ultra Platinum 512MB PC-400 CL2

2.Kingston HyperX DDR 512MB PC-400 (KHX3200UL/512) CL2

3.Kingston HyperX DDR 512MB PC-400 (KHX3200A/512) CL2

 

i które są najwydajniejsze po podkręceniu i zmianie timingów ?

1299744[/snapback]

Ja bym wziął 3200UL, mam 3200A - Twoje wymagania spełnią, ale UL będą miały lepsze timingi przy FSB 225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm według mnie nie ma co sie tak zachwycać tymi HyperX ULK2 jestem własnie po testach tych RAMów 2x256Mb i powem szczerze jestem mocno ale to mocno rozczarowany 2-2-2-5 one robią to fakt ale tylko do 225 MHz potem to amen 250MHz nie robią nawet przy 3-4-4-11 więc nie mówmy wszem i wobec, że są dobre, szkoda ludzi.

poweim tak moje BH6 Kinstony z 2002 roku biegają 242MHz bez błedów a HyperX przy tej samej częstotliwosci 2.5-3-3-9 :(

Radek (rapra ) ma jednak rację i nikt mnie juz nigdy nie przekona pamieci muszą chodzić 2-2-2-6 wtedy są efekty inaczej to szkoada pieniędzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest moze ktos na forum tweaka kto zmusil 2 kostki po 512mb do pracy w dualu z fsb >240 na 32 bitach ? Oczywiscie chodzi mi o stabilna prace.. najlepiej 24/7.. ?

Edytowane przez QuicksilveR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Jest moze ktos na forum tweaka kto zmusil 2 kostki po 512mb do pracy w dualu z fsb >240 na 32 bitach ? Oczywiscie chodzi mi o stabilna prace.. najlepiej 24/7.. ?

1300197[/snapback]

Każde OCZ VX tak pójdą, a BH-6 to już trzeba selekcjonować pod tym względem (chociaż jak dasz 3,5V to też prawie każde pójdą tyle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde OCZ VX tak pójdą, a BH-6 to już trzeba selekcjonować pod tym względem (chociaż jak dasz 3,5V to też prawie każde pójdą tyle)

1302045[/snapback]

hmm pamieci na pewno pojda.. ale czy plyta na to pozwoli.. bo niby mam te OCZty z podpisu 250 MHz w standardzie ale za nic nie przekrocze stabilnych 238 :/ i z tego co widze na forum na nfII jest to raczej rzadko osiagane fsb.. przy 2x512 DC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...