Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

No no podstawa to Ciiiiiiiiii :)... dobrzez ze pozbyles sie taj naklejki "by Owies" Bo bankowo by nie przyjeli nawte :P:P:P

 

Hmmm ale i tak... powiem ze co fachowa robota to fachowa robota... bardzo ladnie usuniete mody (szkoda ze ja nie mam takiego skila :/)

 

Czekamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e, jak pytałem... [mamy na forum abit ludzia z servis] :P to z tego co wiem jezeli nie bedzie widać to ok, jak zlookają co i jak to mobo na czarną liste idzie, juz nie podejmia gwary w przyszłości :|

no, temat narazie koniec, czekamy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, dzisiaj zakładałem WC do kompa. Po założeniu, włączam kompa i słychać cichy pisk (CHYBA cefki) i nic włacza sie komp. Po chwili pomodliłem się i komp sie uruchomił (cud) . W biosie pokazuje mi ze mam durona :blink: heh. a mam athlona xp. co sie moze dziac z plyta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz mówiłem pytaj tego pana z gy-gy ...a wracając to raczej nie płyta a cpu... pewnie mostek się zfajczył przy... jezeli tak to masz fart, obadaj dokłądnie okolice L2 i L5 [bodajze]. Jak zobaczysz coś wyrozniającego się to wiemy o so hozi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owies jak tak przegladalem te fotki i porownywalem z moim plytą ... to w zasadzie jak nowka wyglada :P moze te okolice od vcore nieco niedopracowane ;) ale generalnie jest ok... i wes lepiej zobacz czy poimiedzy nozkami zwarc nie ma bo to bankowo bedą takie podejrzane miejsca sprawdzac ;)

 

generalnie zycze ci powodzenia :> :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym corem jest tak że mogłem wybrać, albo zostawić zdartą sciezke i niedziałający poprawnie Vcore, narazićsie na lukanie tych okolic [4th phase moda trza znać, to bedziecie wiedzieć czemu] albo dokoptować kawałek przewodu i wsio git w nadziei ze moze nie zlukają :mellow:

zwarć brak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Owies

tyl soca nie wyglada za intersujaca, te kulki troche przerazaja, uzywales tasmy do sciagania bo wydaje mi sie ze troche tam za duzo tej cyny, jeszcze strasznie malo tam miesca ale trzeba jeszcze troche poprobowac ;) no fotkach ciezko jest wszystko uchwycic bo cyna inaczej sie odbija w swietle aparatu niz w dziennym :| tam gdzie dawales dodtakowe kondy kolo sata tez jeszcze widac resztki dodtakowej cyny

imo bedziesz mial tutaj duzo grzebania i drapania aby ja doprowadzic do pierwotenego stanu ale i tak zostaje liczyc na przychylnosc serwisu

 

btw z Sheep ostatnio oddawal swojego abita ... ps2 mu padl i mobo swirowalo a oni doczepili sie do nadlamanego gniazda ide :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :wink: może mój problem nie jest zbyt palący ale po przeczytaniu parunastu stron o abicie nf7-s i widmie czytania dalej tych kolo 100 stron zdecydowalem się zapytać :P moja konfiguracja to : nf7-s, athlon 1700+, kingston 256@333

zamierzam kręcić mojego athlona tak do 2000mhz narazie wiec na początek jakiego biosa byście polecili?? może ktos jechał na podobnej konfiguracji ?? zastanawiałem się nad D26_ver.2.0.05C_TaiPan_0.1_25.09.04 :mur: ale tyle tego jest i każdy poleca cos innego :P

Edytowane przez cpun-->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego każdy poleca co innego, bo w zasadzie nie powinien nic polecać.

Każde MoBo inaczej działa na każdym BIOSie i to Ty sam musisz znaleźć to co najbardziej Ci odpowiada i najlepiej u Ciebie pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do takie ektstremalnego oc nawet na zwyklym mozesz dac spokojnie rade ;]

hehe tu racja, ale co l12 mod'em ?? chcialem puscic procesor narzaie 166*10/11 ( na wiecej nie pozwoli mi moj boxowy cooler) czytalem ze w modyfikowalnych biosach jest l12 mod 'wbudowany' wiec jesli nie bede mial biosa np od merlina to bede musial zrobic drut moda zeby puscic procka wyzej niz standardowe 133 ?? :blink: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj korzystając że byl chłodno potestowałem troche proca i doszedłem do 2500 mhz 12,5 x 200 przy 1,8V , testowalem 2 godzinki sp2004 smal ftts - stres cpu więc jes stabilnie 54 stopnie w stresie , ale jak chcialem dac 13 x 200 to kupa nie wstaje nawet na 1,875V

to co robic dac więcej V??? czy może bios mi nie pozwala wykorzystac mnoznika 13???

ma ktos jakis pomysł co robić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z innej beczki ... szukałem w FAQ i wogóle na forum ale nic nie ma :| .. wkażdym razie w biosie jest opcja stosnku CPU FSB/DRAM Ratio ... mam Bartka itd ... u mnie to jest synchro ... ale jaka jest np różnica między 6/6 a 5/5 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki temu mamy co robić przy kompie:) pozatym ja sie juz do abita przyzwyczaiłem, a jak tera siedze na tym dfi nf4 to mnie ilość opcji przeraża....

co do powyższego co dawid pisze - ja nonstop jechałem 5/5 i efekty były bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka roznica jest przy 5/5 6/6 i auto ?

1537748[/snapback]

W zasadzie żadna, czasem testowanie tych opcji pomaga w OC (roznic nie powinno byc, ale jednak są).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka roznica jest przy 5/5 6/6 i auto ?

1537748[/snapback]

 

auto to teoretycznie powinien bios przypisac nominały ... a 5/5 a 6/6 to i tak moze byc 1/1 :P

 

PS. oglądałem foty kompa ... masz NF7-S v2 z kolorowymi slotami a masz FSB 222 kurde .. gdziesz czytałem ze te "kolorowe" maja problem z wyzszym FSB ... :( czyli móuj Barton sie skoncyzł :angry: :mur:

Edytowane przez David_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...