Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Alohaaaa kurde znowu mi sie cos wysypało i nie wiem co :blink: Mianowicie wkurzał mnie wentyl na NB wiec zakladam zalmana wkladam plyte i zoonk....Wszystko swieci kreci a plyta sie nie botuje.... co sie stalo?? :huh: No coz mysle sobie robie res biosu.... jak pomyslalem tak zrobilem i dalej nic.... No to sprawdzam kazdy podzespol u kumpla i wszystko gra.Wczesniej jeszcze zalozylem spowrotem wentyl orginalny. Co teraz robic wszytko lezy rozebrane wyciagnalem baterie z plyty zwore na clear i czekam.Napiszta co o tym myslita???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dziś 2x256MB PC-400 TwinMos CL 2.5 do abita nf7 v2.0 i coś siękopie jka gram w Call of Duty komp mi się wyłącza po jakiś 10 min jak ustawie na 400MHz na 266 pyka elgancko słyszałem że czasem są jakieś problemy z tymi kostkami na tej płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh noi okazalo sie za najprawdopodobniej na mojej plycie jest uwalone AGP ale jakim cudem skoro napiecie mierzone miernikiem pokazune 1.53V czyli ok???a jak sie wsadzi karte graficzna to komp sie nie podnosi???wsadzilem karte na pci i o dziwo komp wstal.juz sam nie wiem co z tym zrobic??poradzcie cos bo odjebac mozna :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko odnosnie NF7 czy w biosie w podmenu "advanced chipset teatures" wszystko powinno byc na "disabled" ?

 

Video RAM cacheable > disabled

FSB Spread Spectrum > disabled

AGP Spread Spectrum > disabled

CPU Thermal-Throttling > disabled

CPU Disconnect Function > disabled

AGP Fast Write Capability > disabled

itd

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam 1 i ostatnie włączone, a nie mam żadnych konfliktów...

Owszem AGP Fast Write jest nieraz probleme ale nahczęściej przy Radeonach... A GFami różnie.

Na magistrali 233 nie ma problemów. A na 250 też nie, ale z braku odpowiedniego chłodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem to ustawiani timmingów tylkoo ż jest małe ale mój komp:barton 2600+,2x256 Twimmos DDR 400MHz,abit nf7 v2.0 bios orginal najnowszy

po ustawieniu na kostkach cl 2.0 komp wogle nie wstaje teraz mam ustawione 2,5 3 3 6 i chodzi jako tako :angry: to moje starte samsungi 266Mhz bezproblemowo szły na cl 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh noi okazalo sie za najprawdopodobniej na mojej plycie jest uwalone AGP ale jakim cudem skoro napiecie mierzone miernikiem pokazune 1.53V czyli ok???a jak sie wsadzi karte graficzna to komp sie nie podnosi???wsadzilem karte na pci i o dziwo komp wstal.juz sam nie wiem co z tym zrobic??poradzcie cos bo odjebac mozna :mur:

1208746[/snapback]

moze reupdate biosu albo zmiana karty :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam pomocy mam Abit NF7 (v2.0) kolorowe sloty athlon XP-M 2500+ Hynix 512 "j-D43" dobre chłodzenie (tzn. wystarczające), ale nie mogę osiągnąc wyższego fsb niż 220MHz, tzn stabilnego bo winda ładuje się nawet na 250MHz ale prima nie wytrzymuje! Zrobiłem L12 moda, robię wszystko oki ale nie chce mi utzrymac stabilności na wyższej fsb niż 220. Nie wiem co mam zrobic, bo dzisjaj sprawdzieł już chyba 4 biosy i na wszytkich jest tak samo. Przełożyłem kostkę na inne sloty, ale watpię czy to coś da. Pomóżcie mi bo już nie wiem co mam robić ... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz sam procek na nizszym mnozniku czy idzie, potem pamieci, zmieniaj timingi, moze zasilacz cos nie wyrabia, moze chlodzenie mosfety musisz chlodzic

 

KOMBINUJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkrylem dla czego u mnie nie sa pokazywane predkosci wentylatorow .... sugerowano popsuta plyte :]

 

bno wiec problem tkwi w driverze GIVEIO.SYS ! jak go skasuje to mam normalne wartosci ale za to wtedy MBProbe i 8rdavcore nie dziala :\ co z tym zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierz czym innym ;)

A giveo.sys to plik "składowy" 8rda więc się nie dziw, że bez niego nie działa :>

Mierz speedfanem, MBM...

 

Cappo-> jak nie będziesz oc.. to poszukaj czegoś co pójdzie na jak najniższych timingach... a tutaj taka kaszka... choć najlepszym wyborem jest... elixira i goodrama bym odpuścił... ale zależy na jakich kościach... bo może być coś ciekawego czasem :>

Elixir do kosza... ;) Kingmax oraz kingston... hmm tu bym się zastanawiał... może kingi... ale one też za wysoko nie pociągną... czasem kingmaxy też coś potrafią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierz czym innym ;)

A giveo.sys to plik "składowy" 8rda więc się nie dziw, że bez niego nie działa :>

Mierz speedfanem, MBM...

no wlasne speedfan tez potrzebuje giveio.sys :P

 

 

a jeszcze co do 8rdavcore - to uzywacie go do dynamicznego ustawiania FSB i napiecia w zaleznosci od uzycia procesora ?

nie ma z nim zadnych zonkow ? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingmaxy są na kościach Kingmaxa :P

link do sklepu 1210157[/snapback]

Odkrywcze! W życiu bym się nie domyślił! :D :razz:

 

Jeżeli chodzi o Kingmaxy Hardcore, które w swojej cenie są całkiem przyzwoite do kręcenia w granicach FSB250, to istnieją dwie wersje : "Tiny BGA" (jak w kartach graficznych) Kingmaxa i TSOPy na Hynixach D5 - znam osobiście dwóch użytkowników z takimi pamięciami i są zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze sie tak wcinam w dyskusje ale potrzebuje szybkiej pomocy !

 

mam abita nf7 v2.0. pewnego dnia przy zmienianiu grafiki cos sie zaczelo z nim psuc , zaczol piszczec ze grafika nie dziala mimo raz na 10 prob uruchamial sie i wchodzil do biosu po restarcie znowu piszczal. grafa byla sprawna poniewaz sprawdzalem na innym kompie wiec mysle bios bo niedawno nagralem d27, wiec pojechalem do kolesia na kabaty nagral mi d26 za 20 zl bo taki wczesniej mialem odpalam kompa i nie startuje i nie piszczy drugi i 3 raz tez nie za 4 zastartowal wchodze do biosu zmieniam ustawienia na standart i znowu sie nie uruchamia ! . pojechalem do kumpla z calym kompem, patrze ze procek nie dziala (ma msi i wyswietlacz co jest uszkodzone) sprawdzam reszte sprzetu dziala ram grafa plyta. mysle sobie ok athlon 1.7 juhub chodzil na 2400 mh 200 x 12 z 1.825 v 40 - 50 C przez 1.5 roku to sie wykonczyl. dostalem akurat kase na gwiazdke wiec zakupilem bartona 2500 + iqyha 0409 na allegro. dostalem go wkladam do kompa i znowu nie dziala nic nie piszczy speaker cicho mysle proc wiec spokojnie znowu jade do kumpla aby sprawdzic co jest, bartona dziala, plyta dziala, ram odpala nie dziala zonk ! okazalo sie ze mi speaker nie dzialal. na poczatku piszczal teraz juz nie piszczy i nie moglem wywnioskowac czy ram czy cos innego. ucieszony ze wszystko dziala jade po 2 kostke ramu bo porzyczylem bratu. wkladam do kompa jest loozik wchodzi do windowsa i black screen, mysle cos jest ? daje reset i nic ani nie piszczy a speaker dziala sprawdzany waitraki sie kreca a monitor ani drgnie , proc dziala sprawdzany na innym kompie tak jak ram i grafa i okazuje sie ze plyta nie dziala :mur: sprawdzana na proc athlon 1.8 , ram nie hynyx tylko kingston , grafa radek 9600 pro a nie ge3ti200. teraz mam plytanie

 

1) co moglo ulec najprawdopodobniejszemu uszkodzeniu ?

 

2) gdzie w wawie moge pojsc aby sprobowali mi naprawic tego nf7 za jakies normalne pieniadze ? czyli ok 50 zl ? na allegro jest 40 zl za naprawe ale to do koszalina trzeba wyslac wole probowac w wawie.

 

3) czy ktos z was mial podobnal sytuacje i co robil ? co radzicie bo ja juz jestem tak zirytowany ze powoli glupieje.

 

 

P.S plyta byla modowana na 3.2 v na ram lecz gdy sie popsola mod byl zdjety a wszystkie napiecia sa ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz sam procek na nizszym mnozniku czy idzie, potem pamieci, zmieniaj timingi, moze zasilacz cos nie wyrabia, moze chlodzenie mosfety musisz chlodzic

 

KOMBINUJ

1209936[/snapback]

Procek działą bez problemu stabilnie sprawdzałem (nawet na innym kompie) pamieci też brykają nieźle ale jak dam powyżej 220 to niestabilnie! mofsety to ja mam chłodzone (radaiatki na mosfach i PPL na NB zalman i na SB radiat) w tej chwili testyuję w 3 slocie kostkę na 230x9 1.575V - cpu i 2.7V ram na primie i jak narazie 4h stabilnie ale co dalej to zobaczymy! temp na cpu - 44 i w budzie mam 26! i wiem że nic mi się ni grzeje => problem temp odrzucam! Coś mi siezdaje że chya jednak zasilacz mam do wymianybo wszytsko inne działą dobrze :) Dajcie mi proszę jesze jakieś wskazówki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !!!

mam pytanie odnośnie płytki (chce ja kupić w tym tygodniu) poniewaz posiadam pamięci Kingstony 2 X 512 cl3

czy na orginalnym biosie najnowszym z Abita to mi wstanie , czy muszę wgrywac jakiś bios modyfikowany (jezeli tak to jaki będzie najlepszy).

Sorki za lamerskie pytanie ale wyczytałem w tym topicu o Command Per Cycle = 1T Command VIA i ze tej opcji nie ma w orginalnym biosie. Czy ta opcja jest potrzebna żeby poszły dwie 512 w dualu???

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...