Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

płyta poszła do komputrona na gwarancje coś tam marudzili ale wzieli tylko że kompa nie będe mieć przez 3 tygodnie :angry: tylko kurde jak vdimm mógł się zjarać chodził na normalnym napięciu 2.6 V standardowym jak dla ramów

Edytowane przez Cappo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni coś się stało chyba z moją płytą. Pewnego popołudnia płyta nie wstała wiatraki się kręciły, ale nie było PIK :) i to był dla mnie cios. Posprawdzałem wszystko, co mogło być powodem takiego faktu. I nic płyta nie wstała. Od kolegi pożyczyłem płytę, bo może procesor umarł. Wyciągłem bebechy przełożyłem. Odpalam i wszystko hula. Mówię płyta serwis. No i na drugi dzień jazda. Gościu sprawdził płytę i tak samo jak u mnie wiatraki śmigały a nie było PIK. Leszczu wziął i zrobił manewr, o którym ja zapomniałem reset BIOSU. I płyta zaskoczyła. I próbuje mi wmówić, że ustawiłem jakieś parametry, że BIOS się nie uruchomił. Tyle, że ja nic nie zmieniałem na tych parametrach płyta chodziła już dobre 3 miesiące bez zmiany. No najnowszy BIOS był wgrywany, ale to jakieś miesiąc temu. I nagle płyta nie wstaje. Dla mnie to bardzo dziwne. Wracam do domu montuje bebechy i nagle szok. Na procesorze bez żadnego obciążenia 37 stopni a przed tą awarią było 31. Mówię dobra odkręcę procesor i dalej tak samo. Włączam WINAMPA i przeglądam strony i temperatura 48 a nigdy nie przekraczało 44. Ostatnio odpaliłem grę i po 10 minutach słyszę alarm z płyty na procesorze 60 stopni a to wszystko na XP2500+ przed tą awarią wszystko było oki a teraz temperatura skacze w mgnieniu oka. Wyciągałem procesor i poprawiłem pastę sprawdziłem procesor czy nie ma jakiś nowych uszkodzeń ( procesor był kupiony nowy z gwarancją z lekko uszkodzonym jądrem i ma jeszcze 7 miesięcy gwarancji) I co mam zrobić z tym fantem. Coś musi być zepsute. Nagle działało a teraz się grzeje. Macie jakieś pomysły, co może być przyczyną tych temperatur. A pasta zastosowana to ARCTIC SILVER 5.

Edytowane przez grosikboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi też wczoraj Abit stracha napędził. Od mniej wiecej tygodnia winda zaczęła czesto łapać freezy, zazwyczaj po nocy gdy rano chcial zbudzic kompa - wtedy widzialem juz tylko czarny ekran. Myslalem ze to winda wysiada, wszak juz jakis czas chodzi bez reinstalki. Ale gdy podczas pracy moim oczom ukazał sie blue screen, postanowilem sprawdzic kompa Goldmemory. Co ciekawe GM przy pierwszym tescie złapał freeza (weird :? ). No nic pomyślałem któraś z pamięci poszła do piachu. Ustawiłem fsb na 200 (wczesniej 230) i efekt w Gm taki sam (zamrożenie ekranu). Pozniej sprawdzilem obydwie pamiątki w single, kazda z osobna w kazdym slocie ddr przy fsb 200MHz - i zgadnijcie .... wszedzie freezy. Zrobiłem reset biosu, przeflashowalem na bios tratsa (wczesniej merlin d27 0.2) i to samo. Mało prawdopodobne jest żeby obydwie pamiątki nagle zapadły na zdrowiu. Więc w panice od razu zaczęłem sprawdzać już ceny nowych abitów. Ale zapuscilem jeszcze fsb 166Mhz - GM przeszedl bez bledow (bynajmniej pierwszy test , wiecej mi sie czekac nie chcialo) - zostawiłem na noc kompa i tak sobie chodzil powolutku. Dzisiaj spróbowałem jeszcze raz i kurde ku memu zdziwieniu GM przeszedl test bez problemu - zadnych freezow ani nic. Pi wyliczylem do 16MB, Prime leci juz 1 h i tez ok. Nie wiem co było wczoraj nie tak?

A może to zapowiedź nadchodzącej śmierci mojego abita? Wie ktoś co sie może dziać? A może to jednak pamiątki - przegrzały sie or something?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja po tym jak mnie postraszył moj abit, zaczelem sie wiecej z nim bawić. I co odkryłem ze pamieci 2x512 puszczone w single wysiadaja przy nizszym fsb niz w dualu... Czy to normalne? Chyba nie bardzo.

Druga sprawa to wykrywanie numerow gniazd pamieci (CPU-z, Everst) - a więc tak bank najdalej od proca jest wykrywany jako dimm1, najblizej jako dimm2 a srodkowy jako dimm3. Tez dziwne troche :?

Teraz testuje sobie jedna kostke 512 w single tak od niechcenia, superPi przeszlo na 16MB - Hynix 2,5-3-3-11 2,8V - przy fsb 250MHz. W sumie przy dualu na 2x512 spory mam spadek na fsb bo tylko 233 przy 2,5-3-4-11 2,8V. Nie wiem czy jechać wyżej bo nie chłodzę mosfetów ani pll, na NB tylko zalman niebieski a na SB zloty. Moze otworze balkon i podciagne jeszcze wyzej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz testuje sobie jedna kostke 512 w single tak od niechcenia, superPi przeszlo na 16MB - Hynix 2,5-3-3-11 2,8V - przy fsb 250MHz. W sumie przy dualu na 2x512 spory mam spadek na fsb bo tylko 233 przy 2,5-3-4-11 2,8V. Nie wiem czy jechać wyżej bo nie chłodzę mosfetów ani pll, na NB tylko zalman niebieski a na SB zloty. Moze otworze balkon i podciagne jeszcze wyzej ;)

1228615[/snapback]

Z jakim biosem wgranym walczysz :?: U mnie podobnie - w Dualu 230 stabilnie w MemTest86+ - wszystko powyzej juz daje bledy (tstuje zwykle okolo 8 godzin)...

ALE wgralem bios d27_619R2_2T Tratsa i udalo mi sie dojsc do TEGO, choc jak pozniej sie okazalo, ze nie jest to stabilne :? Nie mam czasu i checi na dalsze testowanie, ale jesli by ci sie chcialo, to sugeruje zainteresowanie sie tym biosem i innymi Trats'a - jest w nich potencjal :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 230 testowałem na merlin D_27 0.3. Teraz mam tratsa ten sam co ty, jeszcze duala wyzej na nim nie testowalem. Zresztą timingow nie luzowałem bardziej jak 2,5-3-4-11 - moze to błąd. No nic zaraz spróbuje.

Zastanawia mnie tylko ten fakt ze w single 2x512 mi sypie bledami przy fsb przy ktorej dual jest stabilny. Może któryś bank jest uszkodzony. Nie spotkał sie nikt z takim problemem?

 

-----------

update:

na 250 MHz w dualu winda mi chwile pochodzila i wywalilo blue screen. Przy 240 to samo.Pamieci mialy 3-4-4-11 3V.

Ale mam dzis troche czasu to sie pobawie.

Edytowane przez tomboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem sloty mam wykrywane jako 0 , 4 , 5 a gdzie one są to nie wiem :P Bios to coś oparte na D26 ze stajni Merlina, najczęsciej Taipan

 

Edit

no ja pytałem, jak widzisz sprzęcik mają, na jednej focie jest nawet NB luzem więc chyba podołają i temu wyzwaniu..

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które wg was sterowniki mają najlepszą jakość dżwięku? Bo widziałem pare osób z dobrym sprzętem muzycznym i to raczej do was kieruję to pytanie....bo niestety nie mam mozliwości użycia TOSlinka i uciechy z DD5.1, bo ja mam na swoim amlitunerze tylko Pro-Logic :cry: i dżwięk idzie przez dłuuugie kable :cry:

 

Aha i jeszcze jedno:

Z ciekawości zainstalowałem sobie Abit FlashMenu 1.32 żeby sprawdzić jaką mam kostek Biosui wyszlo że mam PMC tylko że 5votlową :blink: Czy one nie mają byc przypadkiem 3.3volta?

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem wlascicielem Epox'a 8rda3I i mam mozliwosc wymiany plyty na jakiegos Abita... teraz moje pytanie.. na jaki model?

 

Od razu mowie ze AN7 odpada bo za droga, do wyboru mam NF7 albo NF7-S2 ... nie wiem ktora.. pisaliscie ze NF7-S2 to syf a widze ze niektorzy podciagaja na niej spore fsb.. takze zdania chyba raczej podzielone.. w ZNAKU NF7 kosztuje 243 zl a NF7-S2 274 zl... pisze u nich takze ze NF7 nie jest na NF2 ultra 400? prawda to? Dodam ze nie interesuja mnie bajerki typu SATA i Raid,, tylko O/C. Pozdrawiam.

 

 

EDIT:

 

Widze ze na NF7-S2 nie ma zmiany mnoznika takze cofam to co powiedzialem lol :D co lepsze.. zwykly NF7 (bez S) czy Epox 8rda3i(wersja z rzekomo popsutym zasilaniem) Pozdrawiam.

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NF7S2G to pomyłka, jak nie chcesz Sałaty i Firewaiera to bierz NF7 v2.0

nforce2 ultra 400 to tylko ściema i marketing, jednym słowem naklejka rozni oba chipy.

Jakie zepsute zasilanie? Wszystko jest ok, tylko świder troche namieszał...

NF7(-S) ma dalej 3 fazy

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No żeby się Świder nie boczył... wyślij do nas :D

My niestety jeszcze nie mamy takiego kozackiego sprzętu, ale również nie zdzieramy z ludzi jak ci na allegro ;)

1229141[/snapback]

na wge za naprawe tego nf7 chcieli 120 zl ! wysylam do nich bo jeszcze kumpel ma epoxa zepsutego to wyslemy 2 plyty.

o co chodzi z BGA i LGA ? czy to chodzi o mocowanie chipow do laminatu ? jezeli tak to czy nf7 jest mocowany metoda BGA i czynna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Od kilku dni mam pewien "problem" tylko nie bardzo wiem z czym.

Po upgrade`zie biosu do wersji 28 ( przy okazji zmieniałam pastę na Arctic Ceramique) zwariował mi czujnik temperatury procesora.

Przy ustawieniu 11*200@1,5V Speedfan pokazuje mi temp -65*C, po 30 min. SuperPi 32M jest około 20*C. Po wejsciu do biosu temperatura procesora wynosi 0*C i powoli rośnie do około 20*C. Wróciłem do poprzedniego biosu bez efektów.

O co chodzi? Czy możliwe, że padła dioda? Czy mam reklamować płytę? Radiator przy styku z procesorem jest letni.

Z góry dziękuje za wszelki odzew.

P.S.

Nie posiadam termometru. Everest pokazuje te same wartości co Speedfan 4.17/4.19.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tymże ABIT przekłamuje temperatury, ale mój jest chyba królem. Jak już pisałem wcześniej nagle zaczęły mi wyskakiwać temperatury rzędu 45 do 60 stopni. A teraz w spoczynku mam 24,5 a wczoraj 29 stopni odczyt z programu ABIT EQ. I to wszystko na AC. Właśnie kończę obudowę z WC i z takim czujnikiem temperatury zaczynam się bać. To nawet nie jest odchyłka 6 do 9 stopni jak niektórzy piszą. Co w takim przypadku zrobić. Zgłosić ją na serwis czy lepiej kupić jakiś czujnik na CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tymże ABIT przekłamuje temperatury, ale mój jest chyba królem. Jak już pisałem wcześniej nagle zaczęły mi wyskakiwać temperatury rzędu 45 do 60 stopni. A teraz w spoczynku mam 24,5 a wczoraj 29 stopni odczyt z programu ABIT EQ. I to wszystko na AC. Właśnie kończę obudowę z WC i z takim czujnikiem temperatury zaczynam się bać. To nawet nie jest odchyłka 6 do 9 stopni jak niektórzy piszą. Co w takim przypadku zrobić. Zgłosić ją na serwis czy lepiej kupić jakiś czujnik na CPU.

1229917[/snapback]

nawet jak zamienia plyte (albo czujnik) to i tak w kazdym NF7 temp sa poj*** takze najlepiej zastosowac inny czujnik i sie nie denerwowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Bartona Moblie. Czy ktoś musiał robić L12 moda na Abit Nf7-sl (rev2.0), żeby dało ustawić sie fsb 166mhz albo 200mhz (bo widziałem tutoriale do tego moda), bo podobno nie da się przy mobile ustawić fsb wyższego od 133mhz?

Edytowane przez Peef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...