Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie na jakie fsb tak srednio mozna liczyć na abit nf7

obecnie mam kt 600 ktoś twierdzi na forum ze monza miec 220-230 a u mnei max 200 pozatym brak obsługi pci agp/brak obsługi dual ddr skłania mnie od kupna abit nf7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obsluge pci agp ma teraz kazde mobo a nie kazde ma mozliwosc blokady ich zegara

 

popatrz po configach ludzi w tym i starym topicu nie wydaje mnie sie zeby 22o or 23o bylo az tak ciezkie do osiagniecia mnogosc biosow itd

kolega na kt6oo ma 220 wiec sie boi hdd ale wydajnosc to to ma cienka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zoonk

Gdybyś miał taki Vcore to mobo raczej by ci nie wstało :D  

Coś musiałeś porąbać przy pomiarze, może o jednego kielicha za dużo :?:  

Jedną końcówkę miernika wepnij do molexa, a drógą mierz na mosfecie.  

 

Dołączona grafika

lol Owies właśnie tak mierzyłem!!!!!!jedna końcówka w molexa a dróga do nóżki przy samiutkim mosfecie :roll: no i zonk pokazuje 0.5V a na drugiej nóżce mosfetu pokazuje 7V :?: Może coś z miernikiem nie tak :cry: ale mi mo wszystko coś mi sie nie podoba......co T na to???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy jakim zakresie to mierzyles, powinienes do 2v :?: niektore mierniki te za 20-30zl maja rozbierznosci do ok o.2v

 

probowal ktos chlodzic mosfety ale z drugiej strony :?: od pcb :?: przeciez chyba tam tez jest oddawana i to chyba glowna czesc ciepla chyba ze sie myle ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś może z was kto przeiadł się z kt600 na abit nf7 ,bardzo bym prosił o opdianie swoich wrażeń .

No tak ludzie bez większych problemów osiągają duże fsb ,co mnie zaskakuje to ze jest tyle biosów ze głowa boli a na kt 600 nikt nie robi takich biosów tylko firmowe sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ludzie bez większych problemów osiągają duże fsb ,co mnie zaskakuje to ze jest tyle biosów ze głowa boli a na kt 600 nikt nie robi takich biosów tylko firmowe sa

bo nf7 oferuje wieksze bezpieczenstwo blokada pci agp ma wieksze mozliwosci regulacji napiec w miare dobre wykonanie gwarantujace wytrzymalosc i stablinosc dobre uklady zasilajace do grafy proca i memow itd itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zoonk
Gdybyś miał taki Vcore to mobo raczej by ci nie wstało :D

Coś musiałeś porąbać przy pomiarze, może o jednego kielicha za dużo :?:

Jedną końcówkę miernika wepnij do molexa, a drógą mierz na mosfecie.

 

http://members.lycos.co.uk/owiespl/foty/NF...Lab/m_vcore.jpg

lol Owies właśnie tak mierzyłem!!!!!!jedna końcówka w molexa a dróga do nóżki przy samiutkim mosfecie :roll: no i zonk pokazuje 0.5V a na drugiej nóżce mosfetu pokazuje 7V :?: Może coś z miernikiem nie tak :cry: ale mi mo wszystko coś mi sie nie podoba......co T na to???

 

 

Nie martw sie, ja miałem podobne kwiatki i zrezygnowalem z pomiaru Vcore, mam mobo z czarnymi slotami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś może z was kto przeiadł się z kt600 na abit nf7 ,bardzo bym prosił o opdianie swoich wrażeń .

No tak ludzie bez większych problemów osiągają duże fsb ,co mnie zaskakuje to ze jest tyle biosów ze głowa boli a na kt 600 nikt nie robi takich biosów tylko firmowe sa

Ja się przesiadłem z ASUS A7V600 na NF7-S i jestem zadowolony. 233MHz FSB bez problemu (więcej mi nie trzeba) a i dzwięk lepszy i wydajność samej MoBo lepsza na standardzie.

Jedyny minus to brak 1T Command (CPC) w BIOS'ie - to jedna z przyczyn powstania BIOSów typu MOD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku cześć wszystkim. Z dawien dawna śledziłem ten temat i tworzyłem sobie takie streszczenie. Ale padł dysk i streszczenie poszło się kochać :evil: .(wtedy nie było neta w domu). Teraz net jest, i od tygodnia przeczytałem bagatela 210 stron . W sumie na dobre mi to wyszlo. I mam parę pytań:

1)Mam sterowniki 2.45(WHQL of korz). Kiedyś nie wiedząc o ich dobrej wydajności, chciałem spróbować 3.13. Do dziś używam Winampa 2.91, który na 2.45 odtwarza muze na 4 dłośniki, a na 3.13 tylko przody.(wiem że w nowszych wersjach trzeba przestawiać coś w opcjach, ale w v2.91 tej opcji nie ma :roll: ). A więc które sterowniki mam zainstalować co by to dobrze chodziło, a i wydajność była na wysokim poziomie :?: (Mogłyby być któreś z nowszych, bo byłbym rad z analizatora widma)

2)Odnosi się do SATA. W niedługim czasie chciałbym zajypić dysk SATA, ale widze, że tu niezłe kłopoty sa z dużymi plikami. Stąd pytanie czy ta przypadłość występuje na wszystkich dyskach??. Jeżeli tak to jka wydajnościowo rózni się 30us od 1ms :idea:

 

BTW. Gdzei się podziali starzy weterani:_Vip_, Rosio, Sheep..... :roll:

BTW2. 8h temu skończyłem czytanie CAŁEGOtopicu więc Ci, którym się nie chce i zadają pytania"czym się rózni NF7-S , od SL" radzę lekturę, bo można się dowiedzieć wielu ciekawych żeczy, a czasem nieżle ubawić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sheep zbiera na wc nie bo bez tego raczej nie pogra ....

skoro przeczytales caly ten topic to chyba wiesze co trzeba przestawic i gdzie wrazie czego polecam foobara lepsza jakosc dzwieku bez patyczkowania

co do sata duzej roznicy nie zauwarzylem 1ms i wszystko ok

respect za przeczytanie to prawie trylogia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale wtopiłem :oops: .Jednak jest ta opcja tam w tym Winampie. Przed chwilą kombinowałem w DirectSound i kurcze teraz dopiero mam dźwięk :D . A nie masz może jakiegoś linka do gdzie mogła by być wtyczka ASIO :?: TO ponoć jeszcze bardziej podnosi jkaość dźwięku. Foobara mam ale jego interfejs mnie zniechęca :wink:. Może kiedyś się zdecyduję :wink:. Ale teraz zauważyłem inny kłopot. Kurcze, jade na biosie d24 i jest tak: procek wstaje 11x200@1.5v, czyli dobrze, ale 9x227 to już nie. Obojętnie na jakim napięciu, od 1.5 o 1.8, tak volto dziura :evil: Wyżej z napięciem nie jade bo mam only X-Dream'a i kijowy obieg powietrza w budzie(albo jego brak).Teraz zaczen czytać topici o Biosach więc może coś się dowiem. :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na moim Abicie [po wietnamie :P] zapuściłem 210x11 @ 1.5V i vdd 1.6V... zapuszczam superPi 8Mb... wywala.. ja zdziwiony... no nic pograłem troche... patrze na mobo.. [leżącą na podłodze] i... :lol: jakimś cudem wypadł jeden zaczep coolera z NB, który się wtedy przechylił i wogóle nie dotykał chipsetu... wszyskto ładnie działało [poza superPI :P] więc nie bójcie się potem, że na pasywnym zalmanie się wam chipset grzeje :lol:

 

Daron... ram... albo bios nie akceptuje tego mnożnika... ;] No i chłodzić mobo trzeba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daron pobaw sie biosami bo jest miedzy nimi straszna roznica. mi np na d23 3dfire robil 10x220 stabilnie a 10.5 juz nie chcial bo sie w goldmemory wywalal chociaz procek takie taktowanie wytrzymywal. z reszta na 9.5 tez nie dzialalo ale to juz pisali ludzie ze wiekszosc biosow ma popsute mnozniki 9 i 9.5. potem zmienilem na taipana d26 i 10.5x220 stabilne, nawet 9.5x240 jest stabilne. a ze chcialem wiecej to zmienilem na taipana d27 i ...kicha ani 245, ani 240 ani 200 ani nawet 166 nie jest stabilne. wiec mobile sobie po raz 1 smiga na domyslnych ustawieniach:D i jak znajde chwile czasu (czytaj znowu net padnie) to flaszuje inne biosy.

 

a co do 8rdavcore to tez juz sie przekonolame ze czesto klamie. im szybciej po starcie go uruchomie tym wieksze bzdury pokazuje i dopiero za 2.3 uruchomieniam programu pokazuje prawde, szczegolnie z vcore. natomiast jak teraz mam 14x133 to 8rdavcore nawet 100 raz uruchomione pokazuje 133x12.5

 

tak wogole to do kogo mam sie zglosic w sprawie podpisu "posiadacz najgorszego mobila na swiecie"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nietypowy problem :|

 

Padl mi wiatrak na chipsecie - niby normalka, ale zanim sie polapalem (mam zamknieta bude) to nie wiem ile minelo... W kazdym razie jak juz sie kanpalem to zamontowalem prowizoryczny wiatrak (~5000rpm) i tak do dzisiaj chodzilo (2 dni), dzisiaj kupilem niebieskiego Zalmana

 

i sie zaczelo:

 

:| nie moglem zabootowac kompa, mowie co jest? mysle, mysle zrobilem reset cmosu, poszlo, pytanie dlaczego? co jest? w ogole co za cholera? no ale mowie, moze mu cos odwalilo i 3ba bylo mu pomoc przy starcie...

hmm poszlo na 2500+ i ram na by SPD, mowie ok, teraz bedzie git...

dalej, zlozylem juz sobie wszystko, odpalam, robie o/c taki jaki mialem stabilny i [gluteus maximus]... :| nie wstaje, rozlozylem calego kompa, mysle sobie, moze cos za mocno skrecilem, nie wiem cos nie kontaktuje...

zlozylem, odpalam i niebieski ekran windowsa :| (nie wczytal sie do konca) mowie zonk... odkrecilem wszystko... daje 2500+ i ram podkrecony - zonk, daje 3200+ i ram normalnie - zonk

daje 2500+ i ram normalnie - ooo wczytalo sie ...

 

zapuszczam sobie memtesta:

ram bez oc - bledy w 7 tescie

ram po oc - bledy w 7 tescie

ram z 2.9V / 2.6V / z wysokimi strasznie timingami to samo...

 

pytanie czy przyjaralem sobie plyte? czy padl ram? procek? mamy promieniowanie z kosmosu?

 

ktos mial podobny problem ? :|

 

moze wyraznie nie zaznaczylem, ale: NIE ZMIENIALEM KONFIGURACJI HW KOMPA... :| zamontowlem tylko tego zalmana... i jedna wielka [gluteus maximus] :|

 

chipset wygladal normalnie, a to nie sprawa win bo memtest z fdd sie wywala... :|

 

moze za mocno cos skrecilem? nie sadze, 3x poprawialem... HELP :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy komuś z was zdażyła się taka sytuacja - a mianowicie mam sprzęt jak w podpisie i od dłuższego czasu chodził na nie kręconym procu.

 

Dzisiaj podkręciłem fsb na 200 MHz, pamięci na std. timingach 2,6V (8-4-4-3 :( ) wcześniej (11-2-2-2,5) i mam "doysć" dziwną sytuację otóż temperatury na procesorze w spoczynku spadły o 3-5 stopni :!: :?: w stosunku do tego co mialem przy std. taktowaniu może mi ktoś to wytlumaczyć :?:

W tej chwili na procu mam 1,7 V będę próbować zejść niżej może się uda.

 

Tak pozatym zastanawiam się jak bardzo Abicik przekłamuje tempy teraz w spoczynku mam 40-43stopnie.

 

Udanej Zabawy Sylwestrowej :!: :!: :!:

 

Update: Chciałem wspomnieć, że używam bios Taipan 2.0.05

Mimo tego, że w biosie napięcie procesora 1.7V to AIDA Everset CPU-Z podają 1,65V :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nietypowy problem :|

 

Padl mi wiatrak na chipsecie - niby normalka, ale zanim sie polapalem (mam zamknieta bude) to nie wiem ile minelo... W kazdym razie jak juz sie kanpalem to zamontowalem prowizoryczny wiatrak (~5000rpm) i tak do dzisiaj chodzilo (2 dni), dzisiaj kupilem niebieskiego Zalmana

 

i sie zaczelo:

 

:| nie moglem zabootowac kompa, mowie co jest? mysle, mysle zrobilem reset ..........

hmm....Mi to wyglada na przegrzane MOBO(badz chipset), skoro masz zamknieta bude i nieslyszales ze padl, to moim zdaniem chipset rogrzal sie do takiej tempki, ze w srodku zaczal sie rozplywac. Moge sie mylic ale wydaje mi sie ze twoj chipset stracil juz mlodosc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm....Mi to wyglada na przegrzane MOBO(badz chipset), skoro masz zamknieta bude i nieslyszales ze padl, to moim zdaniem chipset rogrzal sie do takiej tempki, ze w srodku zaczal sie rozplywac. Moge sie mylic ale wydaje mi sie ze twoj chipset stracil juz mlodosc :wink:

wez mni enie strasz :((

zapomnialem, ze to jest wklesle... moze za malo pasy dalem i sie grzeje... cholera wie :|

dodam pasty jutro i zobacze...

 

a jesli padlo to co? gwarancja? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... słowo "padło" nie pasuje... ponieważ wszystko działa... niby... w serwisie... albo powiedzą no przecież wszystko działa da się pograć... albo wytłumaczysz, ze płyta "straciła stabilność" i zawsze pokazuje błąd ramów... na wet na spd... default itd... a tak być nie może... wez spróbuj założyć jeszcze to chłodzenie na którym all było ok ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest u was na wysokich fsb z ustawianiem czasu windowsowskim? bo na 200 mi dzialalo a teraz sie bawie 240-250 i po resecie cmosa nie ma godziny a winda wywala ze nie moze sie skontaktowac z serverem czasu, w pomocy pisze ze moze byc data zla ale ustawiam dobra i dalej nie idzie ciagle bledy. szukalem nawet innych serverow na necie ale z nich jest ten sam blad.

 

a na 250 to chyba nie mam szans, sprawdzalem juz 26-27 taipany z 1t/2t mantarays, discovery i max stabilne w goldmemory to 247 na d26 taipan 2t:/ jutro sie zabiore za sprawdzanie gdzie mam najwieksze wyniki w aidzie bo dzisiaj juz rzygam goldmemorkiem. jeszcze ta ****** mrugajaca sharewarowa wersja:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem dzisiaj pentagrama 92 Cu i po podlaczeniu przez regulator obrotow mam dziwne kwiatki .... wiekszosc programow nie "widzi" tego wentylatora i pokazuje 0 RPM , jedynie w EVERESCIE raz na jakis czas cos mrygnie :?

 

o co tutaj chodzi ? tez tak macie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

mam pytanko, może ktos sie zetknoł

 

NF7-S, Zalman CNPS7000B-AlCu tyle chyba wystarczy :o

 

a teraz do rzeczy,

czy uda mi sie wbić na NB z radiatorem Zalman ZM-NB47J radiator na northbridge

 

oryginalny wiatraczek Abita jest chyba słynny :P za głośny poprostu

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...