Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

A nForce2 Tweaker tego nie może zrobić??? Tam są wszystkie timingi wypisane i otwarte do modyfikacji... Poza tym Merlin w biosach (szczególnie tych z serii D27) dawał ostre alpha timingi => potestuj a będziesz wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO NIE ALPHA TIMING.

I wciąż nie otrzymałem odpwoiedzi na moje pytanie.

 

BTW. Biosy testowałem chyba wszystkie jakie się pojawiły na D26 a później D27 <_< .

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh stracilem cierpliwosc juz zprzegaldaniem tematu . za duzo stron .. wiec mam nadzieje ze sie nie obrazicie jesli zadam pytanie ktore juz bylo ... wiec tak:

 

Niedawno kupilem sobie NF7 rev.2.0 bo myslalem ze moja plytka stara jest zrabana (sprawdzalem ja na prawie wszystkie mozliwe sposoby oprocz procka a teraz juz sam nie wiem) i odpalam ja a tu mi na poczatek poakzuje ze procesor 1150MHz i napisik ze procesor is unworkable lub ze zostal zmieniony i mam to poprawic w CPU Soft Menu. Wchodze do biosa a tam mi ladnie pisze ze procesor jest 1800+ (Palomino mam) ale w CPU IF pokazuje 100x11,5 zamiast 133x11,5. W instrukcji co prawda jest napisane o tym ale choc anglika znam to nie kapuje wszystkiego :( .

To jeszcze nie wszystko bo jak cos zmieniam w biosie to czasami wywala mi czerwony alert cos takiego ze "Powerr OFF Bios i ze nie moze zapisac wprowadzonych zmian" i mi sie monitor nie uruchomi

 

prosze o pomoc bo ja juz ostatkiem sil jade :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wystarczyło by mi do szczęscia, aby ktoś z Abitem sprawdził w Everescie (płyta głowna>mikroukład płyty głownej) jakie ma ustawione tRFC :)

I chyba rzeczywiście musiał bym się zwrócić do kogoś zajmujacego się biosami, jeśli problemem jest tRFC, ponieważ jego zmiany nie można dokonać żadnym programikiem.

(no dobra, da się zmienić za pomocą Central Brain Identifier, ale to spod poziomu windowsa i na nic mi się nie przyda)

1306811[/snapback]

Mistrzu oto zrzut i nie widze tego co potrzebujesz ...

Dołączona grafika

update

cbi pokazuje 15 row refresh cycle a Rct 13 ;

 

@Leszko

czerwony alert to nic innego jak Nie wylaczej zasilania zapisywanie ustawien biosu ( moze nie jest to dokladnie to samo ale ciezko czasami sie tlumaczy angielski na polski w sprawach zwiazanych z kompami ) i jest to zupelnie normalne jak zmieniasz fsb albo interwej cpu ( oba sa w sm III ) i na poczatku mobo zawsze ustawia fsb 100 dla bezpieczenstwa i mozliwosci rozruchu a to ze sie potem nie odpala moze byc powodem i zapewne jest zwiazane z ramem i jego ustawieniami ...

pozdro

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suchyjastrzab & Linoge - Wielkie dzięki, ta właśnie informacja byla mi potrzebna.

Niestety moja "teza" wzieła w łeb :(

(kończe już ostatecznie zabawe z NF7-S)

 

BTW. Linoge - Masz chyba jakąś starą wersje Everesta skoro brakuje w niej takiej informacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh sorki mialem stara wersje :/ juz zrobilem update ciagle nie moge sie otrzasnac po reinstalcji wina sic jak ja tego nie nawidze

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram mam kosci 266 i 333 a chodza mi na 266 i niby sie dual wlacza (w banki 1 i 3 mam ram wsadzony) co do ustawienia FSB/DRAM to jest na auto (czym sie rozni np 6/6 od 5/5 ? )

 

ustwailem FSB/DRAM na 6/6 i zresetowalem ... zapisalo nowe ustawienia biosu potem znow reset sie wlanal .. komp sie uruchomil pokazalo mi juz dobrze Athlona 1800+ i zwis .. teraz juz sie nie uruchamia :/ .. probowalem na innych ustawieniach w sotusnku 1:1 i sie nawet juz nie uruchamialo :/ .. to moze byc to czy cos innego ??

 

patrzylem ram pijedynczo i to samo .. z tym ze teraz to juz po ponownym uruchomieniu nie odpala minitora .. dopiero jak listwe wylacze i ponownie zalacze to monitor startuje (reset i wylaczenie kompa nic nie daje) .. zmiany w biose sa niby zachowywane ale procek i tak jest ustawiony na 100x13,5 .. jesli ktos by mial chwilke czasu bym go pomeczyl .. moje gg: 1090589

Edytowane przez Leszko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie :?:

@Leszko

wyjmij tylko ta wolniejsza kosc a szybka przestaw do 1 z prawej gniazda ....

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leszko

wyjmij tylko ta wolniejsza kosc a szybka przestaw do 1 z prawej gniazda ....

1307555[/snapback]

 

robilem tak juz .. wtedy mi pokazuje ze ram pracuje na 333MHz a procek nadal na 100x11,5 po zmianach w FSB/DDRAM nie uruchamia sie monitor .. dalej tak jak juz opisywalem.

 

(z tym uruchamianiem monitora to juz mialem problem na solteku SL-75FRV i dlatego zmienilem plyte na abita .. sprawdzalem wtedy ram, grafe, i monitor .. jedyne czego nie patrzylem to procek. Na solteku na poczatku bylo ok pozniej sie zaczelo tak dziac ze raz sie monitor uruchamial a raz nie a pozniej to juz wogole nic sie nie dzialo choc plytka niby chodzila .. abit tez chodzi ale nie monitor.. dopiero po wylaczeniu listwy i wlaczeniu dziala)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli zmienisz same ustawienia dla Procka na 133 i dla RAM dasz 266 (czyli 1/1, 6/6)???

 

I jesteś pewien, że nie ukruszyłeś go???

 

 

Linoge

 

Dlaczego 5/5??? W końcu to się niczym nie różni... Przynajmniej ja nie zanotowałem różnic...

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra procek jest chyba lekko ukruszony i tym mogle tlumaczyc to ze sie nie chce magistrala podniesc .. ale w to tez watpie bo wlozylem dzis athlona 2200+ kumpla i .. plytka nawet nie ruszyla :( . .wzialem jego grafe i ram podpinalem wszystkie kable u niego tak ze swoja mialem tylko plyte i zasilacz i nie ruszylo :(

Potem wzialem swoj procek do jegp plyty (ma epoxa 8RDAE) i tez nie ruszyl .. no to moge tlumaczyc tym ukruszeniem (u mnie na plycie teraz jest tak wlozony ze rusza) ..

ale pojawil sie nastepny problem bo jemu wszystko zalozylem tak jak powinno byc i laduje sie ekran z biosem a potem monitor przechodzi w stan uspienia i by ruszyl trzeba kompa wylaczyc i ponownie zalaczyc .. ale ponownie ekran biosu i pad :/

 

u mnie mam to samo z moenitorem jak chce ustawic na 133MHz tez pad monitora :(

 

teraz to juz sam nie wiem co jest dobre a co zle .. moze ja cos zle robie ?

Edytowane przez Leszko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pewien problem.

posiadam dysk samsunga który obsługuje ata133 i tasme tez mam taka jak trzeba a mimo to dysk jest wykrywany na ata 100 i jak wejde do menagera urzadzen i klikne primary channel w kontrolrze nvidii v 2.6 to max mozna dac wlasnie ata 100

czy jest jakis sterownik zebym mogl go dac na ata133.Moja plyta to abit nf7 v 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyty na NForce2 (czyli miedzy innymi NF7) obsluguja dyski do ATA-100 i tutaj zmiana sterownika nic nie da...

 

A z reszta po co Ci ATA-133 jak i tak nie zobaczysz roznicy??? :blink:

 

Sorki za blad... :oops:

Chodzilo mi o to ze nie ma roznicy podczas normalnej pracy miedzy ATA100 a 133...

Edytowane przez Disruptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyty na NForce2 (czyli miedzy innymi NF7) obsluguja dyski do ATA-100 i tutaj zmiana sterownika nic nie da...

 

A z reszta po co Ci ATA-133 jak i tak nie zobaczysz roznicy??? :blink:

1309337[/snapback]

bzdury piszesz...

 

Witam wszystkich mam pewien problem.

posiadam dysk samsunga który obsługuje ata133 i tasme tez mam taka jak trzeba a mimo to dysk jest wykrywany na ata 100 i jak wejde do menagera urzadzen i klikne primary channel w kontrolrze nvidii v 2.6 to max mozna dac wlasnie ata 100

czy jest jakis sterownik zebym mogl go dac na ata133.Moja plyta to abit nf7 v 2.0

1309332[/snapback]

szukajka nie gryzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Różnica między ATA a ATA jest widoczna => weź skopiuj dane z dysku ATA 100 na ATA 100, potem ATA 66 na ATA 100 a potem z ATA 100 na ATA 66 => różnica w transferze danych jest widoczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam Abita NF7 SL i 2x256 ddr Twinmos PC3200 do duala i jak włoże jedną pamienci do tego dalszego slota a drugą do tego blirzszego(te co som 2 razem) to mi komp nie wstaje , a jak obie pamienci są w tych 2 blirzszych slotach to jes ok

dlaczego mi sie tak dzieje???co robic żeby pamiontki latały w dualu???

 

a proc barton-mobil 2500@3200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety twinmost narazie zostanom bo już seę kasa rozeszła :sad: , winc musze os wykombinowac, moze pomoze przkładanie kosci w slotach aż wstanie , poprubuje to zobacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na tym forum …. postuje po raz pierwszy …..

 

Mój sprzęcik: (stabilnie)

Mobo: Abit NF7-S v2.0 kolorowe sloty (Cieszyć się czy płakać ?) zmyśle że jest ok. :D

Radiatorki na mofsach, PLL, Vdimm i vtt (wkrótce na SB …. Czy zmienić też ten wentyl na NB ? max temp. 32C)

BIOS: D26 TAIPAN CPC OFF by -=Merlin=,

Proc: XP-M 2500 1.45v batch 0444 @ 2,535GHz (220x11,5) 1.775 V spoczynek 44C stres 52C

Pasta: Arctic ceeramq

Cooler AC: SPIRE WISPER ROCK IV

Pamiątki: 2x DDR3200 KINGSTON 512MB/400 C 3

Tejemingi: CL3.3.3.9

Napięcie 2.6v

Grafa: PixelView GeForce 5200 128MB ULTIMATE 250/500 @ 300/600

Muza: Soundstorm: ON

HDD: WD80GB

CD/DVDR:: LITE-ON SOHW-812S @ 832S DL

Zasiłka: TAGAN 380 U01 dla mnie extra 

Buda z 1 wentylem zasysającym na zewnątrz

3Dmark2k3 1993

3Dmark2k1 9542

 

PO 3 tygodniowym mieleniu tego forum i działów z Platformy AMD dorobiłem się takich wyników w OC i mam kilka pytań w związku z tym:

Ustawienia w biosie:

FSB 243 i ni 1 MHz więcej (komp nie wstaje)

MF – x 10 – chłodzenie CPU nie wydala ale wiem że mogę przywalić bo procek wstaje nawet na 2700 :D

AGP FR – 66 MHz

CPU FSB/DRAM ratio 4/3 (364 MHz) na wszystkich innych się kompek nie uruchomi przy tym FSB

CPU Interface: ON

CPU CORE: 1.775v

DDRV – 2.6v - i 2.9v nic nie daje

CHIPSET 1.6v – nie kombinowałem

AGPV 1.5v – nie kombinowałem

Memory timings: Optimal 3.3.3.8 – nie można zaostrzyć bo kicha :?

Wszystkie „Spread Spectrum” OFF/Disable

Wszystkie „cacheable” OFF/Disable

CPU disconnect function - OFF/Disable

APIC mode – OFF/Disable

Seriel, idee, sata, paralel: Disable

 

Takie ustawienie w fazie testów … na razie ok. .. przechodzi marki i stabill …

W związku z tym pytania …

Czy na NB wystarczy oryginalny cooler przy FSB 243 ?

Co by tu jeszcze pokombinować aby urwać choć 1 FSB więcej ??

Porobić jakieś zmiany w BIOS ? (ustawienia)

Moje propozycje:

- zmiana coolera na CPU ? na CPC WaterCooler Compact SE 12dB (szukam w sieci testu tego WC i nima <_< ) lub inny AC

Co wy sądzicie o tym WC ?

- poszukać lepszego biosu ? ( sprawdzałem jeszcze tylko D27 nowy )

- wymienić pamięci na lepsze (markowe, szybsze, hinix, BH6 itd.) ?

- zrobić L12 moda ?

A jakie są wasze propozycje ???

Z góry dzięki za odpowiedź !!!

NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI B) I NIE POSPINAJCIE SIĘ JAK WAM COS NIE PUJDZIE (stress i ściskanie tyłka …. hiihhiihih)

 

Mam pytanko do Świdra … chłodzisz czymś swojego Prolinka że masz takie wyniki ?

<Prolink> FX5200 380/702 3d03 2453

Ile maks mogę wyciągnąć z Prolinka bez dodatkowego chłodzenia ?

Edytowane przez adikpioro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam sie do kupna NF7-S i mam pytanko odnośnie tego wentyla na tej mobo. Wielu narzeka że po jakimś czasie robi sie bardzo głośny i trzeba go zmienić na np. radiator Zalmana. Czy nie wystarczy po prostu zmniejszyć mu obrotów? Czy może to nie prędkość jego pracy ma na to wpływ tylko po prostu jest już taki badziewny? Czy jest w biosie opcja do zmiany prędkości obrotów, a jeśli nie to czy da rade podpiąć pod ten wiatraczek taki regulator obrotów jaki sie stosuje co wiatraka na proca?

Pytam bo nigdy nie majsterkowałem ze sprzętem i nie wiem czy poradziłbym sobie, czy bym nic nie uszkodził przy zdejmowaniu tego "cuda" a poza tym nie wiem czy jakbym założył niebieskiego Zalmana to czy by on nie stykał się z Pentagramem?

I jeszcze jedno (może lamerskie) pytanie: na Allegro ktoś sprzedawał tę płyte i podał w opisie że sprzedaje wersje z czarnymi slotami, a że te z kolorowymi są gorsze :| o co w tym chodzi? jak sie ma kolor slotów pamięci do wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz moze ktos mi jeszcze udzieli jakis wskazowek aby wskoczyc z FSB troszke wyzej bo juz mi pomyslow brakuje (zmiana napiec na procu, mostku, zmiana timmingow, wylaczenie Apic, roznie mnozniki itp.). Wszelkie moje zabiegi zawiodly :D Doszedlem do tego co mam w podpisie (http://www.mazak.dami.pl/10x240.JPG ) ale cos bym jeszcze powalczyl bo komp wstaje na FSB250 ale potrafi sie wykrzaczyc. Prime na dzien dobry sypie. Zmienilem chlodzenie NB na niebieskiego zalmana + nawiew i teraz pytanie.

 

Czy warto pakowac sie w wode, czy cos mi to da? Generalnie duzo osiagnalem z tego sprzetu i wiem ze nie ma wsrod Nas wrozek ale moze ktos mial podobny dylemat i zmiana chlodzenia cos mu jeszcze dala?

 

ps. Swider dzieki za pomoc w modziku :)

Ps2. MBM cos zle MHz odczytal ale CPUZ pokazuje Ok. Tytulem wyjasnienia zeby nie myslec ze bawilem sie Photoshopem ;]

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoc, spoko ;) Ciesze się, zę (jeszcze) działa :D

 

adikpioro -> nie ten topic :P

A chłodziłęm go.... (i wyglądał tak)

http://img.photobucket.com/albums/v675/Swider/grafa5.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v675/Swider/grafa4.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v675/Swider/grafa3.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v675/Swider/grafa2.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v675/Swider/grafa1.jpg

Teraz woda na gpu, a radiatorki pójdą na szlif ;)

No i pozatym zmodowana... ;)

PS. Ostanio ramki max na 720 puściłem i prawie bez artów... przy 3.1V ;)

 

I tak...

 

CPC to szit... odpuść to sobie... lepiej dobre AC

Ramy puszczone asynchronicznie... też szit... mniejsza, dużo mniejsza wydajność...

 

L12... rób...

Stockowy cooler do 260 starcza... a nawet więcej... zależy od napiecia przy 1.7 nie ma sprawy... do 1.9V... już ciepło, ale daje rady ;)

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź Świder (szacuneczek) … :D

Powiem że ładnie podrasowałeś Prolinka :mur: extonomikuss….. (END TRANS NOT THIS TOPIC)

Ja już się wyluzuje … z podnoszeniem mojego bo jeszcze się pospinam na widok dymów z obudowy .. bo TGANIK został zakupiony jak mi MEGABAJT zdjęcie zrobił hihihihi ……(przy testowaniu maxproca)

 

Co do twoich odpowiedzi poradź mi czy idę w dobrą stronę:

CPC WC (wychodek centralny) a więc AC … pozostaje Zalman 7000b Cu Lub tańszy PENTAGRAM Freezone QVC-120 Cu+

Ramy muszę zakupić ale hmmm.. ciężko dorwać (tanie)…. fajowe na wysokie FSB i niskie timingi

L12 – jaki gruby drut ? i jaki długi?... bo miejsce to znam ….

A wiec coolera (abitowskiego) na razie zostawię w spokoju … chyba że niebieski zalman (ale czy się zmieści w pentagramem ?)

 

Z resztą jeszcze powalczę ….. pozdrawiam .. ktoś tu napisał chyba OWIES … raz zaczniesz a nie skończysz (dla mnie cool zabawa)

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QVC120.... kolos... czy wejdzie na Abita ? Ja nie wiem... poszukaj... pisali o zalmanach (przycinanie zapinki) o pentagramch też... ja nie pamiętam...

 

cpc odpuść sobie... ;)

 

Ramy... szukaj BH6

 

L12... kabelek taki co go ledwo widać... ja kabel ze słuchawek rozwaliłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L12 – jaki gruby drut ? i jaki długi?... bo miejsce to znam ….

1310688[/snapback]

Wytnij jakis kabel ze starego zasilatora i uzyj jednej niteczki miedzianej z srodka. Jak nie masz innej zasilki to uzyj czegos podobnego. Sam w ten sposob zrobilem :)

 

Ps. Swider co miales na mysli piszac "jeszcze dziala"...hyhyhyhyhyhy :lol: :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...