Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

na niebieskim ekraniku pojawia sie oprócztych standardowych informacji w informaci technicznej pojawia sie:

STOP: 0x0000008E(0x000001D,0xF90B87A6, 0xF9E4DC3C,0x00000000)

cmaudio.sys - Address F90B87A6 base at F9082000,DateStamp 3c7f21b5

 

i juz cie nie zanudzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. sprawdz temperature procesora

2. poprawnosc zalozenia radiatora na procek(czy dobrze przylega do rdzenia)

3. sprawdz czy podpioles zasilanie p4 na plyte (pewnie w ecs tego nie miales podlaczonego)

4. sprawdz stabilnosc procka i pamieci (sa do tego programy)

5. Sprawdz karte graficzna porzycz jakas od kolegi i przetestuj(wpierw odinstaluj stare stery prog. driver cleaner)

6. porzycz od kogos inna kosc i sprawdz jak bedzie sie zachowaywal

7. sprawdz napiecia jakie daje zasilacz w stresie

8. przeskanuj kompa spybotem i jakims antyvirem

9. Zainstaluj od nowa system

Edytowane przez ^NiuNiek^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko związane z osławionym chłodzeniem NB na naszej płycie (to chyba jedyna wada tej płyty) --- czy jeżeli nie podkręcam obecnie FSB to mogę go spokojnie odłączyć - wszystkie pozostałe komponenty mam już ładnie wyciszone i teraz ten wentylator najgłośniej pracuje. Chyba nic się nie stanie jak go po prostu killne?

 

Drugie pytanie - już było na pewno omawiane, ale póki co nie mam czasu aby przebrnać skutecznie przez 94 podstrony - wiem, że masa ludzi kupuje niebieskie Zalmany i umieszcza zamiast tego wenta - a czy umieszczenie złotego/żółtego Zalmana będzie rozwiązaniem gorszym (bo on jest płaski - będzie można władować na niego wenta - ale właśnie czy będzie sens? Czy to się aż tak grzało jak będę podkręcał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz tego wyłączyć na standardowym chłodzeniu (zresztą to już było w tym temacie) bo coś przegrzejesz i się spali. Skoro producent stwierdził że sama blacha sobie nie poradzi to ja bym nie ryzykował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak sie ostatnio zastanawialem , na przeskoczenie na 939 i A64 mnie nie stac...wiec sobie pomyslalem czy warto przesiadac sie z NF7 na AN7 ? Co o tym myslicie ?

Pytam tutaj bo na temat o AN7 z tego co widzialem juz raczej malo kto zaglada.

Plyta wlasciwie prawie ta sama z paroma roznicami w postaci Sata , SS i paroma innymi zabawkami. O ile sie nie myle ma ona mozliwosc zmiany napiecia na pamieciach do 3.2V tak ? A to by sie przydalo do moich AA4T bo na 2.9 srednio sobie radza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak sie ostatnio zastanawialem , na przeskoczenie na 939 i A64 mnie nie stac...wiec sobie pomyslalem czy warto przesiadac sie z NF7 na AN7 ? Co o tym myslicie ?

Pytam tutaj bo na temat o AN7 z tego co widzialem juz raczej malo kto zaglada.

Plyta wlasciwie prawie ta sama z paroma roznicami w postaci Sata , SS i paroma innymi zabawkami. O ile sie nie myle ma ona mozliwosc zmiany napiecia na pamieciach do 3.2V tak ? A to by sie przydalo do moich AA4T bo na 2.9 srednio sobie radza.

Zupelnie nie ma sensu...

 

Przeciez kazdy wie ze NF7 jest lepsze od AN7 :lol:

Szybciej zrob sobie moda... z raila 3,3v i juz... albo przechodz na a64 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie nie ma sensu...

 

Przeciez kazdy wie ze NF7 jest lepsze od AN7 :lol:

Szybciej zrob sobie moda... z raila 3,3v i juz... albo przechodz na a64 :)

No to moze jednak pomysle nad tym modem. Tylko nie wiem czy sie bawic jak plyta jeszcze na gwarancji , gdyby nie byla to odrazu bym sie za to zabral :]

Co do A64 to troche spory wydatek , bo trzeba by wymienic plyte procek to juz jest jakis 1000zl a do tego jeszcze zamienic grafike z agp na pci-e :] A dopiero co zainwestowalem w 6600 wiec narazie calkiem odpada.

Nie pozostaje nic innego jak zostac przy NF7 i zaczac go tuningowac hehe.

Z biosami juz sie sporo bawilem , na 2T mozna pamieci puscic jakies 10-15Mhz wiecej ale z drugiej strony wydajnosc systemu spada a pamieci pozostaje praktycznie na tym samym poziomie. No nic , trzeba bedzie sie pobawic.

 

Dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. kupilem sobie mobilnego athlona xp 2500+ jakis czas temu. dzisiaj kupilem abita nf7-sl. na orginalnym biosie d26 chodzil tylko jako 6X100, po wgraniu nowszego d27 dalo sie juz pozmieniac fsb i mnozniki, choc ile bym nie dal wiecej fsb, to przy mnozniku x14 i tak bylo 1400mhz. wrzucilem bios merlina, podobnie, z tym, ze nazwa jest rozpoznawalna. zdaje sobie sprawe z tego, ze to mobilne procki i to co pokazuje bios nie musi byc prawda. no wszystko generalnie chodzi, ale nie w tym problem. otoz tak:

- z dysku stara winda sie do pewnego momentu bootuje

- z fdd wszystko sie ladnie tez bootuje

- z cd-romu nie da sie zabootowac

plytki sa na pewno bootowalne, zarowno z winXPpro jak i slackiem, ale obie nie startuja. nie mam jak zrobic reinstalu windy. po odpaleniu dysku startowego win98 z obsluga cdromu, wyskakuje mi, ze "drive is not ready". napedy mam dwa, oba tak samo. zmiana tasm nie pomaga. nie mam juz pojecia co moze byc. z checia bym sprawdzil z innym prockiem, ale starego juz sprzedalem. macie jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od paru dni jeste posiadaczem Galaxy Gefroce 6600GT na agp z pamieciami 1,4ns, Moj komp to plyta oczywiscie ABIT NF7 2.0 S, Sempron 2500 podkrecony do 3100 :D:D, pamiec to 512MB 400MHZ, dysk to baracuda 80 GB, nagrywara CD-RW Lite one no i jakies tam wiatraki gosne za 5 zl:P zeby bylo chlodniejsze powietrze w srodku. Ale mam pytanie bo bede mial cos kolo 120 zl i chcem kupic wiecej pamiec i tak. Czy pamiec w dualu jest lepsze niz bez ?? Czy potrzeba to tego jakis specjalnych pamieci czy kazda moza pracowac w dualu?? PS Moja pamiec to 512 GoodRam i bardzo dobrze chodzi , warta kupic druga 512 tej samej firmy czy inna??

 

to nie sa pamieci 1,4 ale 1,6 :P sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lajt, nie obchodzi nas za przeproszeniem jakie pamięci masz na swoim galaxy :lol: :wink:

1) czemu nie podałeś zasilacza?

2) Dual na K7( AMD Athlon XP/Sempron i inne takie) nic nie daje. Mozesz sobie kupićdrugą 512, wszystko będzie lepiej śmigać, ale nie oczekuj wzrostu wymiernego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jesli mozna, to chcialym poprosic o pomoc w nastepujacym kłopocie. Otoz dzisiaj stalem sie szczesliwym posiadaczem plyty Abit NF7-S i... mam taki oto motyw: Posiadam tuner TV winfast tv 2000 XP, z ktorego dzwiek podpinany jest do wejscia in_aux na plycie glownej/karcie dzwiekowej. Tak mialem wlasnie na moim Epoxie 8kha+. NF7 nie posiada wejscia in_aux... i... jakies sugestie? Kupno karty dzwiekowej, nowej karty TV ani powrot do Epoxa raczej nie wchodzi w rachube... Czy jest jakas mozliwosc rozwiazania tego problemu?

 

Nieco pozniej...

Taka mnie naszła mysl... aby ten kabelek przerobic z jednej strony na mini-jacka i podpiac po prostu do linein w karcie dzwiekowej, bo to chyba wychodzi na to samo. Taka moja mala teoria :] Tylko to juz nie dzisiaj, bo musze zdobyc wtyczke. Uprzejmie prosze o zweryfikowanie mojego 'pomyslu', gdybym sie mylil.

Edytowane przez Smashero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco pozniej...

Taka mnie naszła mysl... aby ten kabelek przerobic z jednej strony na mini-jacka i podpiac po prostu do linein w karcie dzwiekowej, bo to chyba wychodzi na to samo. Taka moja mala teoria :] Tylko to juz nie dzisiaj, bo musze zdobyc wtyczke. Uprzejmie prosze o zweryfikowanie mojego 'pomyslu', gdybym sie mylil.

To jest dobry pomysł. A próbowałeś podpiąc pod CD-IN? Nie wiem może zadziała :lol: Ale przeróbka na mini jacka jest dobrym rozwiązaniem. Lepiej zaopatrz się w kabel od cdromu a nie psuj od leadteka. To będie lepsze wyjście co do materiały na przeróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej chłopaki jestem nowy w tym dziale i tak patrze ze jest topik o tej płycie ale czy ona rzeczywiscie jest taka dobra do oc czy to sie wogule oplaca kupowac obecnie mam Gigabyte GA-7VAX i nie wiem czy pyli sie go zmieniac na tego abita ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz proc i resztę sprzętu (pisząc jaki, miałem na myśli jak bardzo one są OC friendly:) czy ten 1700+ to T-bred B?, itd). Jeśli masz tylko 200PLN to na Twoim miejscu zmienił bym ten pseudo zasilacz bo jak zmienisz płytę i zaczniesz na tym kręcić to się kompa szybko pozbędziesz. Jeśli masz 400PLN i ani grosza więcej to zmień zasiłkę, sprawdz oznaczenia na procu i jeśli się nadaje do OC to zmieniaj mobo. Jeśłi masz większe fundusze to IMO lepiej dozbierać do A64. Mobo na A64 ok 260PLN + Semp 3000+ S939 (narazie trudno dostać sam proc (tylko w zestawach sprzedają), ale trafiają się na allegro po ok 350PLN), no i kooniecznie zmiana Codeshita na jakiś zasilacz:)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dobry pomysł. A próbowałeś podpiąc pod CD-IN? Nie wiem może zadziała :lol: Ale przeróbka na mini jacka jest dobrym rozwiązaniem. Lepiej zaopatrz się w kabel od cdromu a nie psuj od leadteka. To będie lepsze wyjście co do materiały na przeróbki.

Heh o dziwo poszło :D:D Myslalem, ze to tylko do cedeka bedzie i musi byc aux, a tu jednak :]

Zreszta nawet w instrukcji pisze "This connector connects to the audio output of internal CD-rom drive or add-on card" :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ten procek to T-bred B a oznaczenia nie znam bo nie sciągalem radiatora ale tak odpowiedz na moje pytanie czy ten abit jest dobry do krecenia cczy to jest jedna ze zwykłych płyt??

Nie jest to zwykła płyta jest to jedna z najlepszych do kręcenia na socket A ;] Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM. Mam nastepujacy problem :( Szukalem troche w necie ale malo znalazlem :( Mianowicie... Moj NF7 podczas wlaczania WYJE JAK SYRENA :( nic nie da rade zrobic :( Proc sprawny bo sprawdzany 1700+, pamieci tez :( Zasilacz toze :( Wczesniej wszystko chodzilo cacy, tyle ze nie u mnie. Podejrzewam jedno. Coller z regulacja obrotow.... Coolermaster Aero 7. Kabelki zostaly oderwane od regulatora obrotow :( Moze to jest przyczyna tego wycia ? PROSZE O SZYBKA POMOC :( Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Restowalem ustawienia bios. Domyslenie moze jest ustawione na standardowym biosie. Ale bios jest od Merlina. I dopiero przy demontazu plyty glownej urwaly sie kocowki regulatora. Pozniej juz tylko te piski :( HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...