Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem tego zalmana na 6600GT, pasuje idealnie niestety byly tylko miedziane 140zł, przy max obrotach go troche slychac dlatego mam go podpietego pod FANMATE2, ale widac roznice, rdzen smiga na 600 a po malym pencil modzie na 625, w koncu zrobilem 10k w 03 i 4k w 05 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie narzekam na audio w mojej dfi, na plus jest mixer prosto z soundstorma (całkiem fajny), na minus jest to że nawet zwykły sb live 5.1 ma o niebo lepsze basy niż ten karajan (ALC850), ogólnie mam włączony dzwięk na mobo + sb live 5.1 digital i przeważnie ten ostatni ma podpięte głośniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, to nie oczekuje nic specjalnego po dzwiekowce. I tak jest wymienna....Jak tylko pokarze sie cos lepszego dla niej, to kupuje :) Mimo ze teraz mam sluchawki jedynie do dyspozycji, to planuje kupic mega sound works od logitecha....moze sie przydac nieco lepsza jakosc brzeminia wtedy - a plytke bede mial do stycznia 2006 - moze sie pojawic s1200 na dwurdzeniowki - warto miec ;)

Lece spac, bo po przeczytaniu wlasnego posta mnie pokrecilo

3mta sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jak dźwięk działać, działa nic poza tym wysokich lotów toto na pewno nie jest źle, za to mamy „wymienialną zintegrowaną kartę muzyczną” kurcze tego jeszcze chyba nie było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum sporo, lecz głównie o wersji Sli-D, a mnie interesuje Ultra. proszę o info osoby, które mają własne doświadczenia z tą płytą lub odnośniki do stron z recenzjami tej płyty.

czy DFI LanParty NF4 Ultra to stabilna płyta? czy wiatraczek na mostku jest cichy? lubię oszczędzić dzięki o/c, czy dużo można stabilnie na niej wykręcić? i jeszcze jedno- czy kłopoty z biosem po flashowaniu na płytach DFI, o których czytałem w internecie, dotyczą również tej płyty?

z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bosz… w tym temacie masz praktycznie wszystkich z Ultra-D ! Z SLI-D z czego mi wiadomo to zemną są tam tylko jeszcze 2 osoby a reszta na Ultra-D. Poza tym te mobo praktycznie niczym się nie różnią !

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=104130

 

1. "czy DFI LanParty NF4 Ultra to stabilna płyta" > TAK

2. "czy wiatraczek na mostku jest cichy?" > oj nie to traktor ale łatwo go wymienić na np. Zalmana.

3. "czy dużo można stabilnie na niej wykręcić?" > bardzo

4. "kłopoty z biosem po flashowaniu na płytach DFI," > żadnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos powi mi jak duze znaczenie ma podniesieni napiecia na mostek NF4 do stabilnosci procka ?

1298241[/snapback]

Powiem tak: jeżeli czujesz, że wyczerpałeś wszystkie możliwości kręcenia, ale stabilności jeszcze nie ma to zostaje tylko podniesienie napięcia na chipsecie i może będziesz miał stabilność B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekiedy na niektórych ustawieniach podniesienie napięcie na NF4 poprawiało stabilność ale dawanie większego niż 1,6v nie ma sens. Ja osobiście mam cały czas 1,6v bardziej profilaktycznie niż z potrzeby no i na tym napięciu mobo robi 456HTT czyli koniec biosa a co za tym idzie po co dawać więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zem dzisiaj kontretnego zonka załapał. Chciałem zainstalować drukarke i mi sie przypomniało ze LPT nie ma :E. No i [gluteus maximus]. Sie teraz zastanaiwam, bo wiem, że są takie przejściówki do USB ze na LPT przechodzi. Z moją HP P1000 bedzie działac? Czy moze lepiej kupic taki mały shit na PCI. Jest 2 lub 3 razy tańszy ale za to miejsce zajmuje. Kurde, sie zrobiłem. Pod wentylem od NB są dwa wejscia chyba na USB. Macie je właczone? Moze jest taki sledz LPT ktort bym tam mogł wpiac. Co za bida :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma COM i nie ma LPT i nie da się na śledziu, na PCI tańsze a masz 2x PCI miejsce zajmuje ale co nie masz żadnego PCI wolnego ? Jak tak to przejściówka ale ona też kosztuje swoje, po prostu „cena” postępu i nie można mieć wszystkiego :/

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich którzy zmienili chłodzenie NB na pasywne

Jakie macie temp po godzince giercowania????

Aha i ktoś może mnie objaśnić w SmartGuardian Temperatura PWM IC czego to jest temp????

Edytowane przez kubotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brnę już od wielu godzin w topicu, niepokoi mnie jeszcze sprawa zasilacz, ja mam Tagana 380 W, 20-to pinowego, a na DFI potrzebny jest 24-ro. znalazlem jedna wypowiedz, ze ktos spoko uruchomił płytę przy pomocy zwykłego zasilacza, czy rzeczywiscie Wasze doświadczenia/info potwierdzają to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich którzy zmienili chłodzenie NB na pasywne

Jakie macie temp po godzince giercowania????

Aha i ktoś może mnie objaśnić w SmartGuardian Temperatura  PWM IC czego to jest temp????

1299319[/snapback]

Ja zalozylem na NB Zalmanka niebieskiego gdy nie bylo przewiewu to mial jakies 46-48stopni max, teraz lekko dmucha na niego zalman zamontowany na grafice i wentylator w bocznej czesci obudowy (Chieftec LBX) wentyl prawie idealnie umieszczony nad NB (temp 36-40stopni).

 

A co do SmartGuardiana i Temperatury PWM IC to wydaje mi sie ze jest to temperatura ukladów zasilajacych (mosfetów) jezeli sie myle to niech ktos mnie poprawi.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PITer

Też mni właśnie się wydawało że to mosfety .... bo u mnie temp szaleją

mosfety po godzince grania 50stopni temp na NB w idle - jakieś 48-49 stopni a po godzince grania jakieś 44-45 ??????????????????????

nA dfi NA mosfetach są radiatorki ?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze wtyk 20-pinowy pasuje do gniazda 24-pinowego. dziala normalnie. wiecie czemu Intel wymyslil te nowosc? dla wyciagniecia wiekszej kasy z lamek, ktore mysla ze do takiej plyty trzeba nowy zasilacz. w tych 4 dodatkowych pinach sa kable z kazdym z podstawowych napiec i masa.

Skoro to puste miejsce w gniezdzie juz tak drazni nie taniej kupic przelotke 20pin-24pin?

A dlaczego niby 380W tagan nie bedzie w stanie zasilic tej plyty? czekam na konkretne argumenty poparte liczbami

Edytowane przez rapra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co nie widać ? Pewnie że są i tak to temp mofestów, i kurcze 50stC to dużo u mnie w idle 31-32stC max dobijają do 40stC no jak poszalejem kilka godzin (np. kompresja Video kilku plików po kolei) to 41-42 nigdy więcej. Na NB dalej mam „wyjca” ale zauważyłem dziwną sprawę na początku do 47-48stC dobijał sobie bez problemu a teraz 44stC max może musiał się „dotrzeć” co nie zmienia faktu że dalej „wyje” :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

Przeważnie mam 40 stopni na mosfeatach w idle :(

Być może dlatego że mam multum kabli w budzie no ale huragan też mam niezły 2x80mm jeden z przodu i jeden z boku i z tyłu 120mm wszystkie dmuchają do środka a powietrze ucieka bokiem przez perporację .....

Temp na procku 25 stopni w idle i 30-33 w stresie ......???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że działa ! Ktoś puścił plotkę (zanim ktokolwiek z tweak miał DFI sam w rekach) ze zasilacze 20pinowe mogą uszkodzić mobo, okazało się to tylko „złą” teorią nie dość że mobo działa bez zająknięcia to w dodatku stabilnie, mamy nawet w naszych „szeregach” jednego kolegę co bez problemu mu DFI działa na Megabajcie ! Wiec ja problemów nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do proca, on się grzeje nie tylko od napięcia jak to miało miejsce np. na AXP ale i od MHz, miałem już dwa procesory i jeden potrzebował 1,520v na 2,5GHz BOXowy cooler był w stanie go schłodzić zaś drugi potrzebuje 1,520v dla 2,7GHz i tu już cooler nie dawał w ogóle rady :/ Wiec nie wiem czy to po prostu taka rozbieżność w grzaniu się procesorów czy też to jest zależne też od MHz choć osobiście stawiam na MHz. Co do temp mofestów to mówię jak mam teraz ale w planach jest zmiana lini dla ramu za pomocą zworki tylko że zabieram się za to już od 3dni i zabrać nie mogę ale to u mnie normalne ;) Wtedy zobaczymy jak się będą grzać. A chłodzenia na NF4 nie zmieniam póki co bo nie wiem czemu nie zrobiłem tego przed załażeniem WC (zapomniało mi się ?!) a teraz już mi się nie chce wszystkiego rozbierać poza tym nie mam już pasty aby CPU smarować jeszcze raz wiec póki co zostaje „wyjec”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mosfetami w miarę sobie poradziłem poprowstu pospinałem ściślej kable i temp spadła o jakieś 4 stopnie , ja mam 3xHD na ATA więc kabli jakby więcej i grubsze ........ niż na SATA.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gulises:

 

A to kurcze co:

 

:)+Feb 26 2005, 12:37-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 26 2005, 12:37)
Niekiedy na niektórych ustawieniach podniesienie napięcie na NF4 poprawiało stabilność ale dawanie większego niż 1,6v nie ma sensu. Ja osobiście mam cały czas 1,6v bardziej profilaktycznie niż z potrzeby no i na tym napięciu mobo robi 456HTT czyli koniec biosa a co za tym idzie po co dawać więcej ;)

1298766[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze wtyk 20-pinowy pasuje do gniazda 24-pinowego. dziala normalnie. wiecie czemu Intel wymyslil te nowosc? dla wyciagniecia wiekszej kasy z lamek, ktore mysla ze do takiej plyty trzeba nowy zasilacz. w tych 4 dodatkowych pinach sa kable z kazdym z podstawowych napiec i masa.

Skoro to puste miejsce w gniezdzie juz tak drazni nie taniej kupic przelotke 20pin-24pin?

A dlaczego niby 380W tagan nie bedzie w stanie zasilic tej plyty? czekam na konkretne argumenty poparte liczbami

1300394[/snapback]

 

Ja mam BeQuieta 450 i nie wyrabia :(

Linia 12v bez podkręcania i w idle ma 11,9.

Gdy dałem na procesor 1,55 v to linia 12v spadała do 11,6 (gdy grałem).

Wszystko mierzone miernikiem a nie odczyt z płyty.

Ciekawe co by było jak bym podkręcił jeszcze karte graficzną <_<

Daltego myśle że musze wymienić zasilacz a miałęm nadzieje że

ten pociągnie .Może to dlatego że lina 12v ma tylko 22A ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...