Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Najdziwniejsze jest to że większość zwisów zaliczam podczas pomykania po necie... a może to tylko zbieg okoliczności?  :huh:

 

Z biosem 414-1 mam podobnie + nowość: komp robi czysty zwis, czyli bez "blue"... widzę pulpit lub przeglądarke, kursor stoi i wielka du... Jutro sprawdze bios 414-2 i ew. 414-3, mam też do sprawdzenia na jutro zamówione jakieś pamiątki TwinMos-a, mam nadzieje że to coś pomoże bo jak nie to chyba DFI zrobi "adios" i pomyślę nad czymś innym...  :unsure:

 

Reasumując walkę z moimi problemami stwierdzam:

- na 100% nie jest to wina zasilacza, HuntKey400W był dzisiaj testowany na 6600GT SLI u kumpla i śmigał jak złoto, więc na moim ubogim konfigu też musi;

- NB też odpada, zainstalowałem niebieskiego Zalmana i nad nim ustawiłem cooler 92mm (stres 39`C), chyba chłodniej nie trzeba...;

- proc. w stresie dobijał do 41`C - SuperPI 16M - więc też ma ładny chłodek.

 

Mam nadzieję że to wina moich Hynix-ów (co ja wypisuje...), bo powoli kończą mi się pomysły...

 

Jakieś pomysły i domysły będą mile widziane.

1402951[/snapback]

joł, miałem u siebie to samo, np. jak chcialem wejsc do neta to mialem zwis,

wiem ze pomoglo mi przelaczenie sie do drugiej sieciowki,w moim wypadku to na marvella, restartow na niej nie mialem,ale to prawdopodobnie jest to wina sieciowki

 

teraz, po postawieniu systemu od nowa,xp sp2, pracuje na razie na sieciowce obslugiwanej przez chipset, i zadnego zwisa nie mialem jeszcze, przypuszczam ze jest to problem sterownikow nvidii

 

pozdro

 

ps. tym razem nie instalowalem sterownikow audio,moze to pomoglo, nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie [ciach!]a dziś dopiero dopadłem się Ultra-D i co się okazuje? Że cholera jasna nie ma 1 zatrzasku przy przy pierwszym slocie pamięci. OMG! :(

1403008[/snapback]

jak to nie masz :blink: , a co z nim się stało, może gdzieś w pudełku jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to nie masz :blink: , a co z nim się stało, może gdzieś w pudełku jest

1403138[/snapback]

Jak mógłbym być tak głupim, by nie sprawdzić zaklejonej oryginalnej zawartości folii antystatycznej? Przecież przeszukałem całe pudełko/folijkę... :( Ewidentnie to jest jakaś niedoróbka po prostu. Nie zdarzyło mi się to jeszcze nigdy, więc jestem sfrustrowany. Jutro odsyłam MoBo, na szczeście sklep, w którym kupiłem mobo zgodził się na wymianę. Ech OMFG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze w tym topicu, ale wiem ze czytaja go osoby ktore sa w miare oblatane w temacie DFI. A chodzi mi o nie ten model tylko o model na chipsecie nforce 3 ultra (S 939 z AGP). Mial jakos na wiosne wyjsc i cos go nie widac. Ktos cos slyszal ? DFI nie zarzucila tego projektu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-P 1403386[/snapback]

Brak takiej możliwości. Ten gościu prześle ci full zestawik pozbwiony ALC880, a ten w paczce zbiorczej wyśle na wymianę do DFI... zresztą sam się jego zapytaj. Ja akurat mam ten wypas ze miałem "awaryjnego" SB Live i na luzie pociągne jakiś czas bez karajana ALC850. Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwyciłem A-Daty za ryja i znalazłem stabilne 300 na BIOSie 414-1:

 

Vddr 2,7V

 

2,5-4-3-7-12-14-3-3-2-4-4078-1

E-A-8-2-8-5-16-E-16-7-D

 

Jakby ktoś potrzebował to ma gotowca.....

 

W nocy potestuję 414-3 i zobaczymy czy jest lepszy...

1401085[/snapback]

Mam podobne memki do Twoich (jeno DDR600), ale przy podanych przez Ciebie czasach moje nawet nie bootuja OSa.

Ale za to zautomatyzowalem niektore i teraz sobie Prime lata na 300MHz 2,5-3-3-7 :) Narazie 2,8V test OK, teraz testuje na 2,7V.

Moje timingi:

200-e-2,5-3-7-3-13-15-3-3-2-4-4708-a-e-a-8-a-a-a-a-a-a-16-7-d.

Jak znajde chwile to postaram sie jeszcze podlubac. BIOSik 414-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lancer:

4128 ta sama wydajności co 4708 a stabilniejsze, takie małe info.

 

@klmn:

Nie ma i cholera wie kiedy będzie bo niedawno minął już trzeci termin podawany przez DFI, a jak łatwo zauważyć mobo jak nie było tak nie ma…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio działałem na 2x256 Twinmos Twister PC3700 (466MHz) - CL2,5 ( M2GGI08A-TT ) i żadnych problemów . Producent kości Twinmos - przykryte firmowymi radiatorami . Teraz to 2x512 Hynix D8J-D43 (DT) , ze sklepu ESC . Stamtąd jest też mobo i grafa . Dopóki nie zamieniłem pamiątek wszystko śmigało super . Nie instalowałem firewalla sprzętowego Nvidii i pracowałem na sieciówce właśnie Nvidii , a nie Marvella , co do dziś zresztą robię . Temperatury :

proc - < 40

w obudowie (mb) - < 47 ( sporo sprzętu cztery dyski i dwa DVD )

chipset - teraz < 47 , poprzednio nawet > 52

dyski SATA - 37-51 w zależności od wykorzystania

W biosie obnizyłem temperaturę , przy której wentylator na chipsecie powinien zwiększać obroty , do 42 stopni . Kręci się wtedy szybciej i lepiej chłodzi . Niestety jest trochę głośniej . Siłą rzeczy , myślę nad zainstalowaniem komina ze 120 mm wentyla nad obudową . Już kiedyś go miałem , ale zdemontowałem z powodu zwiększonego hałasu . Efekt był taki , że w obudowie temperatura nawet w środku lata , ( około 28 stopni na zewnątrz ) , nigdy nie przekraczała 36 stopni , nawet w stresie .

Co do tego biosu , to stopniowo zmieniam parametry i testuję . Przy 310 komp startował i po trzech sekundach się potrafił zresetować sam , albo też pokazał się napis o procesorze i dalej "kupa" . Nie czytał dysków . Innym razem po samoczynnym resecie startował bios RAID-u i przeszukiwał szynę urządzeń w nieskończoność , choć w biosie był zablokowany . I to by było chyba na tyle .

Pozdrawiam .

Edytowane przez BIGOLSEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne memki do Twoich (jeno DDR600), ale przy podanych przez Ciebie czasach moje nawet nie bootuja OSa.

Ale za to zautomatyzowalem niektore i teraz sobie Prime lata na 300MHz 2,5-3-3-7 :) Narazie 2,8V test OK, teraz testuje na 2,7V.

Moje timingi:

200-e-2,5-3-7-3-13-15-3-3-2-4-4708-a-e-a-8-a-a-a-a-a-a-16-7-d.

Jak znajde chwile to postaram sie jeszcze podlubac. BIOSik 414-1

1403677[/snapback]

Hmm, 13-15 powiadasz....? Zobaczę, bo brzmi interesująco. Choć ja mam 566 i mogą jednak tego nie znieść. Dotychczasowe próby z trp na 3 przy 300 kończyły się szybkimi błędami w Prime. Może to właśnie wina, że dawałem do tego za wysokie alpha timings.

 

BTW - Tref 4108 jest zdecydowanie najstabilniejsze...

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytając powierzchownie te kilkadziesiąt stron (niektóre durne posty omijałem) mocno podjarałem się tą płytą, jedyną wadą jest to że nie ma za bardzo tam jak dać lepszego chłodzenia na NB (wodne chyba sie nie zmieści). co proponujecie ? (sorry jak było)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytając powierzchownie te kilkadziesiąt stron (niektóre durne posty omijałem) mocno podjarałem się tą płytą, jedyną wadą jest to że nie ma za bardzo tam jak dać lepszego chłodzenia na NB (wodne chyba sie nie zmieści). co proponujecie ? (sorry jak było)

1404292[/snapback]

Ja upchnąłem micro-cool'a tylko podejmując decyzję o obsadzeniu grafiki w dolnym slocie. Grafika nic nie straciła na wydajności (x8 nie spowalnia jej w żaden sposób). Co prawda dźwiękówka jest tuż pod grafiką, ale trudno... DFI rozmieszczenie chipsetu spierniczyło na max'a... Edytowane przez k@mcio_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok widze, znalazłem ich strone ale z niemca noga jestem - ciekawe czy wysyłają do Polski, może paru userów dfi by się skusiło i tańsze byłyby koszta?

 

DFI rozmieszczenie chipsetu spierniczyło na max'a...

1404345[/snapback]

z tym sie zgodze, w ogóle umieszczenie tam NB mi sie nie podoba.

 

---

przekonaliście mnie do DFI czas porzucić ABITA

zostałem brutalnie przekabacony, zresztą zawsze robiłem tak jak Wy piszecie i dobrze na tym wychodziłem :> hehehe ;)

Edytowane przez pogano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, 13-15 powiadasz....? Zobaczę, bo brzmi interesująco. Choć ja mam 566 i mogą jednak tego nie znieść. Dotychczasowe próby z trp na 3 przy 300 kończyły się szybkimi błędami w Prime. Może to właśnie wina, że dawałem do tego za wysokie alpha timings.

 

BTW - Tref 4108 jest zdecydowanie najstabilniejsze...

1403989[/snapback]

Teoretycznie 566 i 600 to to samo...

Niestety 4128 nie dla mnie. Na 2,7V BS po kilku minutach, 2,8V Prime wywala po kilku minutach. 4708 i no problemo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też dam swoje ustawienia, może pomogą osobą z BH-5:

 

9x300 180 270,1MHz 3,3v + 0,03v

 

180-E-2-2-5-2-7-12-2-2-1-1-4128-1-E-DS-0-L7-L2-7-5-16-E-16-7-D

 

E = Enabled

D = Disabled

L = Level

DS = Decrese Skew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostłem TwinMOS-y (Mtec) i wszelkie problemy odeszły! Siecówka pracuje stabilnie i nie robi już zwiech. Jak widać w moim przypadku na 100% problemem były HYNIX-y, nie pomagały zmiany biosów, podpinanie i odpinanie dodkowego zasilania... ogólnie kicha na całej linii. Jedynym skutecznym rozwiązaniem było odłączenie LAN-ów w biosie. Generalnie jeśli ktoś chce kupić mobo DFI i ma HYNIX-y to lepiej niech się ich natychmiast pozbędzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie 566 i 600 to to samo...

Niestety 4128 nie dla mnie. Na 2,7V BS po kilku minutach, 2,8V Prime wywala po kilku minutach. 4708 i no problemo.

1404558[/snapback]

 

A dla mnie niestety 300 na 2,5-3-3-7 poza zasięgiem. Co ciekawe im niższe napięcie tym było lepiej. Memtest latał na 2,6V do znudzenia, a mimo to tylko kilka razy udało się odpalić Windę i to wszystko. Machlowanie Tref i resztą alpha nie pomogło. Dziwne dość....

 

Lancer, na jakim BIOSie testowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że dopiero zabieram się za kręcenie swojego sprzętu mam dwa pytania...

 

-pierwsze dotyczy upgradu BIOSu. Czy istnieje możliwość upgradu z poziomu Windowsa? Nie posiadam stacji dyskietek i mam problem. Może ktoś step by step podpowie mi jak zaktualizować BIOS nie posiadając stacji dyskietek?

 

-drugie pytanie dotyczy samego podkręcania. Po podniesieniu fsb (nawet nieznacznego) komp startuje, ale po dojściu do pewnego momentu zatrzymuje się na kilka sekund po czym restartuje... i tak w kułeczko. Czego jest to przyczyną?

 

Tylko plis... nie odsyłajcie mnie do wcześniejszych postów. Pierwsze 20 stron to pisanie o czymś czego nie było na rynku. Później mnóstwo postów OT...

 

Dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że dopiero zabieram się za kręcenie swojego sprzętu mam dwa pytania...

 

-pierwsze dotyczy upgradu BIOSu. Czy istnieje możliwość upgradu z poziomu Windowsa? Nie posiadam stacji dyskietek i mam problem. Może ktoś step by step podpowie mi jak zaktualizować BIOS nie posiadając stacji dyskietek?

 

-drugie pytanie dotyczy samego podkręcania. Po podniesieniu fsb (nawet nieznacznego) komp startuje, ale po dojściu do pewnego momentu zatrzymuje się na kilka sekund po czym restartuje... i tak w kułeczko. Czego jest to przyczyną?

 

Tylko plis... nie odsyłajcie mnie do wcześniejszych postów. Pierwsze 20 stron to pisanie o czymś czego nie było na rynku. Później mnóstwo postów OT...

 

Dzięki...

1405333[/snapback]

- Istnieje mozliwosc zaladowania spod windowsa, tylko nie wiem jaki programik do tego sluzy (musialbys poszukac bo w tym topiku wczesniej bylo to podane) bo zawsze robie to z dosa. Dodam, ze tez nie mam stacji dyskietek, ale wypalilem sobie dyskietke startowa dosa na cd i startuje z tak przygotowanej plyty (mozesz to zrobic przy pomocy nero, tylko musisz miec dyskietke lub jej obraz). Osobiscie polecam flashowanie biosa z poziomu dosa.

 

- Najprawdopodobniej nie zmniejszyles mnoznika LTD. W sumie LTD x FSB nie powinno przekraczac 1000 (np. 200x5 TAK, ale 220x5 nie, tylko 220x4) lub zostaw LTD na AUTO (pownien sam dobrac). Od razu uprzedze twoje pytanie i napisze, ze nie zmniejsza to wydajnosci jesli wynik znajduje sie miedzy 800 a 1000. Mozesz tez profilaktycznie podniesc napiecie na chipsecie do 1,6V.

Edytowane przez boryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Zamierzam przesiąść się na SLI i mój wybór padł właśnie na Dfi Lanparty S939 Nforce4 Sli-dr.

Wpadłem na forum looknać opinie i sie załamałem jak skitrałem ponad 70 stron także sorry jeśli powtórze pytanko, które już padło ...

 

Czy ma ktoś z właścicieli tej płyty może dysk twardy Maxtora z seri DiamondMax 10 SATA (najlepiej 300GB:D) i czy nie ma żadnych problemów z nim na tej płycie ?

Nie ma problemów z SATA na tej płycie ?

Pytam się bo mam taki dysk i było troche cyrków z nim na MSI K8N Neo2 Platinum u mnie.

 

I druga sprawa, czy ma ktoś może zasiłke Anteca NeoPower 480Watt i czy jest kompatybilny z tą płytą ?

 

thx za info

1405472[/snapback]

 

a moze tak poswiec chwile na przeczytanie watku, chociaz minimum tego co inni poswiecili na testowanie i opisanie tutaj... :mur: czytanie nie boli B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o tych pamieciach polaczonych z DFI?

Lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>:

- Gskill

- Mushkin

- Inne?

 

Pamieci oczywiscie na TCCD, mam mozliwosc sprowadzenia z USA kolo 14 maja by byly :D

 

I jeszcze mushkiny sa PC3200 a G.skill chyba PC4000 ale dalej to TCCD, chyba ze sa juz jakies nowe lepsze?

 

rozgladam sie na newegg.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam to co w podpisie :) latają tak:

 

 

Taktowanie pamięci 300MHz

CAS Latency (CL) 2.5T

RAS To CAS Delay (tRCD) 4T

RAS Precharge (tRP) 3T

RAS Active Time (tRAS) 7T

Row Cycle Time (tRC) 9T

Row Refresh Cycle Time (tRFC) 14T

Command Rate (CR) 1T

RAS To RAS Delay (tRRD) 2T

Write Recovery Time (tWR) 2T

 

na napięciu 2.7

 

potrafią pewnie więcej ale troszke czasu nie mam :(

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie niestety 300 na 2,5-3-3-7 poza zasięgiem. Co ciekawe im niższe napięcie tym było lepiej. Memtest latał na 2,6V do znudzenia, a mimo to tylko kilka razy udało się odpalić Windę i to wszystko. Machlowanie Tref i resztą alpha nie pomogło. Dziwne dość....

 

Lancer, na jakim BIOSie testowałeś?

1405240[/snapback]

Juz pisalem 414-1. U mnie na 2,6V jest marnie. 2,7 lepiej, a optymalne jest 2,8V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Boxster & ...boryna WIELKIE DZIĘKI.

Niestety nie przejdę FSB powyżej 230 nawet przy LDT/FSB x2.0 :lol: I nawet przy tak niskim FSB łapię zwis w 3DMark'u. Chłopaki poprowadźcie mnie za rekę, sam za cholerę nie wyjdę z tego impasu :mur: Z góry dzięki.

 

PS. Co ze zmianą napięć? Zaproponujcie coś wskazując opcję w BIOSie. Przy standardowych ustawieniach w stresie na CPU mam temp. 24 stopni natomiast na chipsecie 31 stopni. Odczyt z Smartguardian.

 

 

...V_i_c_t_o_r tobie przez małe "t" mądralo również dziękuję. Widocznie ciebie rajcuje czytanie 7x stron postów z czego 70% nie na temat... mnie nie. Właśnie przez takie posty jak twój ostatni temat jest tak nieprawdopodobnie zaśmiecony... :angry:

Edytowane przez k@mcio_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostłem TwinMOS-y (Mtec) i wszelkie problemy odeszły! Siecówka pracuje stabilnie i nie robi już zwiech. Jak widać w moim przypadku na 100% problemem były HYNIX-y, nie pomagały zmiany biosów, podpinanie i odpinanie dodkowego zasilania... ogólnie kicha na całej linii. Jedynym skutecznym rozwiązaniem było odłączenie LAN-ów w biosie. Generalnie jeśli ktoś chce kupić mobo DFI i ma HYNIX-y to lepiej niech się ich natychmiast pozbędzie...

1405173[/snapback]

Ja dalej mam Hynixy i na biosie 414-1 wszystko chodzi super . Za jakiś czas potestuję jeszcze inne biosy . Może nastąpi jakaś poprawa w górę . Różnica między moją konfiguracją , a twoją to płyta . Moja to NF4 Ultra - D . Może to być jeszcze wina wersji chipsetu i jego współpracy z Hynix - ami . Narazie zostaję przy tych pamięciach , a co dalej zobaczymy .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...