Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja dodam swoje trzygrosze. Nie ma większego znaczenia, że zawyża (zaniża zależy jak patrzeć :) ) Najważaniejsze jest, że jestem tego świadom. Poza tym jak wszyscy podają odczyty z CPU-Z na DFI to można porównać procki. Tak zaraz się zacznie podawanie jak kto chce (jeden miernikim, drugi BIOS'em ect) Najważniejsze by wszyscy podawali tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna tez i pod windowsem, sluzy do tego prgram

WinFlash 1.76

1542874[/snapback]

A ile potrwa ten proces aktualizacji biosu???

Muszę robic jakieś ratunkowe dyskietki???

Czy gdyby coś poszło nie tak to czy płyta główna ma zapasowy bios???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle istnieje jakas mozliwość, by coś poszło nie tak?

Poza tym nie jestem pewny wersji jaka mam wgrać.

Mógłbyś mi poradzić jakąś pewną nową wersję ale nie wrsję Beta czy cos w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę cię że jeszcze nikomu mobo nie padło od flaschowania biosu, ale jak coś pójdzie nie tak to tylko Hot-Flasch lub serwis. Co do biosów beta to jest taka sprawa ze na nich się najlepiej kręci osobiście jedyny final jaki miąłem to ten z którym mobo dostałem. Zdarzało się że testując biosy miałem nawet 4-5 bet jednego dnia i mobo ma się dobrze. Więc nie panikuj i bierz się do roboty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę cię że jeszcze nikomu mobo nie padło od flaschowania biosu, ale jak coś pójdzie nie tak to tylko Hot-Flasch lub serwis. Co do biosów beta to jest taka sprawa ze na nich się najlepiej kręci osobiście jedyny final jaki miąłem to ten z którym mobo dostałem. Zdarzało się że testując biosy miałem nawet 4-5 bet jednego dnia i mobo ma się dobrze. Więc nie panikuj i bierz się do roboty ;)

1543010[/snapback]

 

Tak jest, zaraz będę brał się do roboty:)

Tylko z tej strony:

http://www.techpowerup.com/articles/other/114

 

który bios mam załadować???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczery to lekko przesadzacie i z VCore na DFI robicie aferę tak jakby nic podobnego nie miało miejsca np. na NF2, temat był już poruszany tyle razy że aż to się staje powoli nudne. Ja się tylko pytam i co to zmienia ? Skoro wiesz ze pisze ci w CPU-Z że masz załóżmy 1.520v a w rzeczywistości jest więcej to samo jest z +12v i jakoś ludzie z tym żyją…

1542910[/snapback]

Popieram, mi sie nawet chce juz ż...ć na temat napiec na dfi :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada przy wybieraniu biosu jest taka ze powinienes kierowac sie rodzajem posiadanych pamieci

 

i tak jesli posiadasz pamieci na kosciach

TCCD wgrywasz bios z koncowka -3

UTT/BH wgrywasz bios z koncowka -2

Inne pamieci koncowka -1

 

jesli jakis bios nieposiada danej koncowki to oznacza ze jest zoptymalizowany pod wszystkie pamieci.

http://www.lejabeach.com/DFI/dfinf4ultra/dfinf4bios.html

Edytowane przez paolowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada przy wybieraniu biosu jest taka ze powinienes kierowac sie rodzajem posiadanych pamieci

 

i tak jesli posiadasz pamieci na kosciach

TCCD wgrywasz bios z koncowka -3

UTT/BH wgrywasz bios z koncowka -2

Inne pamieci koncowka -1

 

jesli jakis bios nieposiada danej koncowki to oznacza ze jest zoptymalizowany pod wszystkie pamieci.

1543400[/snapback]

 

A skąd ja mam wiedzieć jakie ja mam kości!???

Ja mam 2x 512 MB Twinmos chyba Mtec, ale jaki to rodzaj to nie wiem. Jak to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yeppy

co do pamieci to poczytaj sobie tutaj i juz bedziesz wszystko wiedzial

http://www.techpowerup.com/memdb/

 

Widzieliscie nowe niskobudzetowe DFI

 

PCB wyglada identycznie jak DFI Lanparty, ale okazuje sie ze to jest SOYO,

Czyzby DFI robilo plytki dla Soyo wie ktos coś wiecej na ten temat??

Dodam ze to zadna lipa , na wiatraczku na chipsecie jest jasno napisane Soyo,

model plyty to SOYO SY-A9N4SLI-FGR

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczery to lekko przesadzacie i z VCore na DFI robicie aferę tak jakby nic podobnego nie miało miejsca np. na NF2, temat był już poruszany tyle razy że aż to się staje powoli nudne. Ja się tylko pytam i co to zmienia ? Skoro wiesz ze pisze ci w CPU-Z że masz załóżmy 1.520v a w rzeczywistości jest więcej to samo jest z +12v i jakoś ludzie z tym żyją…

1542910[/snapback]

Generalnie chodzi mi tylko o porównywanie między różnymi płytami... ot taka mała refleksja na temat rankingu sp2004...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi mi tylko o porównywanie między różnymi płytami... ot taka mała refleksja na temat rankingu sp2004...

1543545[/snapback]

Ranking, wolę określenie "zestawienie" gdyż nie chcę żeby chodziło o współzawodnictwo, stanął w miejscu, nie ma nowych chętnych.

 

Chcę zobaczyć na jakich MHz procki są jeszcze stabilne i posiadacz ma do tego niewiele. Albo ma się procka, który idzie wysoko albo nie. Takiego się kupiło i kropka. W SuperPI można kombinować z parametrami (wkład posiadacza "know how"), w SP2004 albo idzie albo nie (bardziej dobór pozostałych komponentów jeśli już).

 

Oderwijcie się od współzawodnictwa, to nie SuperPI

 

Chyba, że część hardOC'erów obawia się pokazać ile stabilnie idą ich procki, bo sygnaturki mogą na tym ucierpieć. Jak to jest, Panowie? (w tym wątku i tak jest wszystko, kolejny OT niewiele zmieni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 kwietnia już dawno był... może w chinach/tajwanie czy gdzie tam to robią mają kiedy indziej, a najpewniej jest to joke jednego z poważniejszych serwisów OC :lol:

 

Edit:

Oni sobie k.. chyba jaja robią! Widać że to płytka DFI z naklejkami od soyo... na stronce internetowej soyo.com.tw nie ma o niej nic a nic, zato w chińskiej wersji jest. Co jest grane?!?!

Edytowane przez Khunu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja iwem że to fake

1543862[/snapback]

Ja nie mówię, że nie fake, ale trochę tego jest tam, ale krzaków i tak nie zrozumiesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mordowałem się z Hynixami na różnych biosach . Moje kości , to Hynix 2x512 MB - HYMD264646D8J-D43; AA-M ze sklepu ESC . Dziś na biosie 510-3 , div 200 , timingi 2,5-3-3-6 , 236 MHz , 1T , 2,9V . Na dzień dzisiejszy , taka szyna mi w zupełności wystarcza , a poniżej div 200 nie chcę schodzić . Testowałem je na 245 MHz , ale wykazywały niestabilności i zmuszony byłem luzować timingi , a to mi nie odpowiadało . Z braku czasu , nic więcej na razie  nie testuję . Na tej płycie , te pamiątki to niestety zakała . Na niektórych biosach , a w szczególności oficjalnych , płyta nawet się nie bootowała . Był tylko pisk . Jeżeli chcesz coś osiągnąć , to musisz poluzować timingi i ustawić 2T . Wymienione niżej biosy przetestowałem . Zaczynam od najgorszego , ale z poprawną obsługą tych pamięci :

510-1 - średni

414-3 - dobry

414-1 - b. dobry

510-3 - zdecydowanie na razie dla mnie najlepszy i najstabilniejszy i o najwyższych stabilnych na 1T osiągach . Stabilne były 242 MHz , ale zszedłem na 236 MHz , dla spokojności duszy .

Reszty , tzn. nowszych nie testowałem .

Pozdrawiam .

1542315[/snapback]

Z sygnaturki Gemmy wynika, ze ma takie same pamieci jak ja czyli geile na hynixach ze srebrnymi radiatorkami (http://www.geilusa.com/proddetail.asp?linenumber=24) i jak juz napisalem u mnie te pamieci sprawuja sie calkiem ok (chociaz do TCCD czy BH5 im troche brakuje). Deklarowane 250MHz wyciagaja przy 2,5-3-3-6-1T 2.8V z dzielnikiem div200 i to 100% stabilne ustawiania z takimi timmingami jak ponizej. W tej chwili 2x512MB mozna kupic za 130$ (pol roku temu dalem za nie 190$) i za taka cene chyba nic lepszego sie nie dostanie.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie jakos na DFI zabotowac system z dysku podpietego pod USB ?

1543422[/snapback]

First Boot Device > removable

Nie wiem czy zadziała w przypadku dysku USB. Na pewno działa w przypadku "klucza" podpinanago pod USB. W razie czego można wyłączyć HDD i może ruszy z tego co znajdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i na pcb napisane jest lanparty taaak Soyo lanparty ..XX

1543839[/snapback]

No to nas nasze kochane DFI uraczylo ...... Nowym LanParty ...... HEHEHE.

Niesądze ze to FAKE bo w zawielu servisach netowych i japonskich sklepach jest ta plyta wystawiona jako SOYO

 

Pozatym na tweaku tez jest o niej wzmianka

http://www.tweak.pl/archiwum_2005-m07.php#standard-2679

 

Wiec wyglada na to za LanParty od SOYO stanie sie rzeczywistoscią

Edytowane przez paolowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też myśle że to nie jest fake, kiedyś była podobna sytuacja tylko chodziło o inne firmy

była kiedyś taka firma(może nadal jest) ENMNIC i ona też miała "zapożyczone" płyty, tylko że od Epoxa.

wystarczył tylko bios aby z enmica zrobić epoxa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Neo2 Sli, mówie o K8N Neo2 platinum Nforce3 ultra

1544070[/snapback]

A czy ja mówię, że jest coś takiego jak Neo2 SLI? :mur:

W domyśle był tam wyraz "czy"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...