Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

1).W domu w kompie na płycie mam w pomarańczowych slotach pamięci  dwie kości Twinmos 512 MB Ram.

Czy identyczne dwie kości moge dołożyc do slotów żółtych i wszystko będzie nadal sprawnie chodziło, czy może te żółte sloty są przeznaczone do jakis specjalnych pamięci?

 

2).Czy na płycie kości domyślnie chodzą jako Dual?

 

Pozdrawiam

1547223[/snapback]

:mur: Czytaj topic :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh 939 jest stworzony do duala i single w ogóle się na nim nie kalkuluje, możesz dołożyć identyczne kości do żółtych slotów i też będą działać jak dual tylko trzeba od razu ustawić 2T no i możliwości O/C pamięci się znacznie zmniejszą ale co 2GB ramu to 2GB ramu. I wreszcie przestań zadawać powtarzające się już po raz 10 pytania i poszukaj trochę…

 

@zaba26:

 

Wczoraj miałem dopiero chwile wolną i mogę ci podać teraz (jak dalej chcesz wiedzieć) konkretną różnice w SPI16M miedzy ustawieniami TRCD 2 a 3. W moim przypadku spraw wygląda następująco:

 

9x300 div180 2-2-2-5 1T ~ SPI16M 12:13

9x300 div180 2-2-3-5 1T ~ SPI16M 12:18

 

A więc mniej więcej 5s różnicy na próbce 16M przy identycznych pozostałych ustawieniach. Na życzenie mogę podać screeny.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaba26:

Wczoraj miałem dopiero chwile wolną i mogę ci podać teraz (jak dalej chcesz wiedzieć) konkretną różnice w SPI16M miedzy ustawieniami TRCD 2 a 3. W moim przypadku spraw wygląda następująco:

 

9x300 div180 2-2-2-5 1T ~ SPI16M 12:13

9x300 div180 2-2-3-5 1T ~ SPI16M 12:18

 

A więc mniej więcej 5s różnicy na próbce 16M przy identycznych pozostałych ustawieniach. Na życzenie mogę podać screeny.

1547749[/snapback]

Dzieki za info, 5 sekund to jednak troche jest :cry:, to bedzie ciezko Ciebie przegonic w superpi(no ale zobaczymy) :wink:,a zobacze jeszcze jak sprawa wyglada u mnie.

Edytowane przez zaba26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem sobie wczoraj N4D702-2 i mam problemy z NV Lan, sys wykrywa mi sieciówke, stery sie instalują i na tym kończy sie zabawa, nie pobiera IP z DHCP, wogóle zachowuje sie tak jakby nie było połączenia z serwerem tylko z samym switchem. Zmieniałem programowo MAC i dalej to samo, wczesniej na starym biosie wpisywałem swój MAC, czy to moze mieć coś do tego ? Wsadziłem sieciówke Realteca na PCI to mobo wogóle jej nie widzi :| dopiero uruchomiłem Marvela na mobo i na nim net zatrybił. Czy ktoś miał jazdy z netem na tym biosie ?

 

Jedyna poprawa to wreszczcie działajacy poprawnie MemTest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy widział z Was ktos w sieci zdjecie termiczne- ( pokazane ktore miejsca najbardziej sie grzeja mimo radiatorkow ) oczywiscie plytki DFI Lan Party Nf4. Szukałem na zagranicznych forach i w roznych testach ale nigdzie nie spotkałem. Pls o linka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie pomogło, koledze nie działał net bo miał podawanie IP na podstawie Maca, natomiast ja mimo ze MAC mam dobry to i tak nie przydziela mi IP, jeszcze wieczorem zmienie bios spowrotem na XCELL2 i zobacze czy sieć wróci do normy, szkoda mi tylko IRDY bo teraz działa bez zarzutu .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem na 2x6600gt  ==> 15500  w 2k3  na biosie najnowszym z strony dfi.

jesli chodzi o sli i gry to nie polecam! słabo!! za duzo kombinowania, nie dziala to tak jakbysmy chcieli.lepiej jedna mocna karte!!

1546870[/snapback]

A może za słabe są 6600 GT? :) Na GTXach działa wszystko tak szybko, że... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś będzie miał problem z netem na biosie serii 7XX-X to niech sprawdzi jak jest ustawiony intersejs sieciowy w biosie, normalnie powinno być na PinStrap i wtedy net działa oki, natomiast w tym biosie na def u mnie było MII i stąd net nie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się 704-2 i 702-2 i w obu przypadkach ram się zatrzymał na ~250MHz. Więc jak dal mnie każdy nowy bios to totalna porażka :/ Zamiast być lepiej jest tylko gorzej no przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może za słabe są 6600 GT? :) Na GTXach działa wszystko tak szybko, że... :D

1549345[/snapback]

 

tylko po co Ci 2 gtx? chyba tylko do 3dmarków.

bo kazda gra bedzie dzialac super płynnie na jednej karcie.

wyjatek riddick. ale nie widze sensu kupowania dwóch takich kart, chyba ze ktos nie ma co z kasa robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym pierwsze wrażenie…. Brzydka…. Może mało "fachowe" stwierdzenie ale tak jakoś pierwsze co mi do głowy przyszło ;)

1549848[/snapback]

Patrz na mostek SLI, wygląda jak dodatek do Claudii albo jakiś odpad od rusków/koreańców z targu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Infinity zawsze miało być tańszą wersją LanParty ale to co z nią zrobili to parodia dosłownie. Tak jak mówisz jak by ją z odpadków poskładali. Niby sprzęt mają charakteryzować możliwości a nie wygląd, lecz to mobo w ogóle mnie do siebie nie przekonuje… nawet nie wiem do czego to porównać bo ECS jest ładniejszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O osiagam to juz wiele można powiedzieć, brak dodatkowego molexa na mobo, ram max 3,2V czli mozemy już zapomnieć o szaleństwach na Winbondach, poprzednie infinity było o niebo lepsze.... teraz to wyglada jakby jakiś low end odwalili..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, no to sobie poskladalem dzis kompa A64 z DFI :mur:

Wyciagam plyte z pudelka, a tam wtyczka ATX 24 pinowa, a moj chieftec ma 20pinowa... :mur: I skad ja dzis mam wziac przejsciowke? :?

Edytowane przez BiBeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, no to sobie poskladalem dzis kompa A64 z DFI  :mur:

Wyciagam plyte z pudelka, a tam wtyczka ATX 24 pinowa, a moj chieftec ma 20pinowa...  :mur: I skad ja dzis mam wziac przejsciowke?  :?

1550256[/snapback]

CZYTAJ FAQ NA 1 STRONIE !!! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybys poczytal albo pomyslal to wykombinowalbys ze 20pinowa wtyka pasuje do 24pinu na plycie.....wkladasz spokojnie ale tylko w jednym polozeniu. Duzo osob tak ma i nie narzeka.....jesli cie to bardzo boli to kup sobie przesciowke....ale to strata kasy

Edytowane przez paolowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze pasuje, ale wolalem sie zapytac zeby nie testowac na wlasnej skorze :-P

A faqa faktycznie nie czytalem - latam teraz do siasiada na kompa bo moj w kawalkach. Juz przeczytalem :)

 

PS - plytke kupilem w ESC , ale zdzwilo mnie to ze nie ma na niej naklejki polskiego dystrybutora czyli NTT, tez tak macie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze pasuje, ale wolalem sie zapytac zeby nie testowac na wlasnej skorze  :-P

A faqa faktycznie nie czytalem - latam teraz do siasiada na kompa bo moj w kawalkach. Juz przeczytalem  :)

 

PS - plytke kupilem w ESC , ale zdzwilo mnie to ze nie ma na niej naklejki polskiego dystrybutora czyli NTT, tez tak macie?  :)

1550307[/snapback]

Moja chyba jest z eNTeTowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unlock SLI Capability On nForce 4-4x Chipset

 

Dołączona grafika

 

co to jest za chipset

 

This is quite an interesting mod shared by our friends at HKEPC where they are able to unlock the SLI capability on the nForce4-4x chipset. As we know, nForce4-4x chipset, the value version of nForce4 Ultra/SLI is often used by board makers for their inexpensive AMD motherboards that usually sports single PCI-E x16 slot. Using a conductive pen, grease, and even pencil, short a resistor on the right side of the chipset as shown above will unlock the SLI capability by splitting into two x8. As such, pairing the nForce4-4x board with a dual GPUs card solution like the Gigabyte 3D1 or ASUS EN6800-DUAL, it can run SLI. It is interesting to see if board manufacturers will come out with nForce4-4x boards with dual PCI-E x16 slots. This is possible because the pins assignment of PCI-E x 16 are same for all nForce4 (CK8-04) chipsets. Try it and let us know in the forums

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lekki OT Mianowicie wspomniał ktoś że płyty DFI mają wejście do zasialcza na 24 piny. Czyli kumpel ma tagana 380 i patrze też ma 20 pin wtyczka.

To jak wepne tą wtyczke 20 pinową to IMHO nic nie powinno się stać :D .

Tylko z której strony, mam wepchać. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z uzyskaniem przyzwoitego transferu na dysku SATA-II czy mógłby ktoś poratować dobrym słowem :) sterki zaintalowane z CD od mobo łącznie z SW i w HD Tach tylko 49,8MB/s :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...