Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to teraz jest z DFI bo slyszalem ze ostatnio jakas loteria i slabe te plytki, o co chodzi?

Podobno lepiej kupic uzywke, ja widze w apollo nowke za 480zl, jest gdzies taniej?

na to wychodzi, właśnie męczę DFI LP ultra-D. nowa, wyjęta z pudełka, cpu sempron 3000+ na s939. pamieci 2 x 512 kingston hyperx UL. komp nie startuje. dopiero po clear cmos idzie. robie zmiany w biosie, zaspisuje i znowu kaplica. żeby wystartował , trzeba clear cmos. i tak w kółko. jestem troche niepocieszony. wróce chyba do starej nf7-s v2.0 na czas wymiany na inny egzemplarz. swoją kupiłem w proline.

Edytowane przez macek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na to wychodzi, właśnie męczę DFI LP ultra-D. nowa, wyjęta z pudełka, cpu sempron 3000+ na s939. pamieci 2 x 512 kingston hyperx UL. komp nie startuje. dopiero po clear cmos idzie. robie zmiany w biosie, zaspisuje i znowu kaplica. żeby wystartował , trzeba clear cmos. i tak w kółko. jestem troche niepocieszony. wróce chyba do starej nf7-s v2.0 na czas wymiany na inny egzemplarz. swoją kupiłem w proline.

 

Użyj BIOSu FXTEST60 (tak się chyba nazywa) i ustaw HT na x4 lub x3...więcej nie pamiętam. Możesz też się cofnąć parę stron tam Niemiec opisywał swoje boje z DFI i Sempem, ta płyta i ten proc się za bardzo nie lubią...Ale da się z tym wygrać.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to teraz jest z DFI bo slyszalem ze ostatnio jakas loteria i slabe te plytki, o co chodzi?

Podobno lepiej kupic uzywke, ja widze w apollo nowke za 480zl, jest gdzies taniej?

ja problemu nie zauważyłem żadnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na to wychodzi, właśnie męczę DFI LP ultra-D. nowa, wyjęta z pudełka, cpu sempron 3000+ na s939. pamieci 2 x 512 kingston hyperx UL. komp nie startuje. dopiero po clear cmos idzie. robie zmiany w biosie, zaspisuje i znowu kaplica. żeby wystartował , trzeba clear cmos. i tak w kółko. jestem troche niepocieszony. wróce chyba do starej nf7-s v2.0 na czas wymiany na inny egzemplarz. swoją kupiłem w proline.

 

zobacz w mojego siga i bedzie po problemach ;] bios to 704-2 bta

ostatnio mialem w domu kingstony cl2,5 i nawet na nominalnym taktowaniu zaraz przed ladowaniem systemu mialem reseciki.

 

 

moze ktos doda info o tym jak sempa uruchomic do FAQ ??

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz w mojego siga i bedzie po problemach ;] bios to 704-2 bta

ostatnio mialem w domu kingstony cl2,5 i nawet na nominalnym taktowaniu zaraz przed ladowaniem systemu mialem reseciki.

moze ktos doda info o tym jak sempa uruchomic do FAQ ??

 

jeśli to ten: 1923233[/snapback]

Użyj BIOSu FXTEST60 (tak się chyba nazywa) i ustaw HT na x4 lub x3...więcej nie pamiętam. Możesz też się cofnąć parę stron tam Niemiec opisywał swoje boje z DFI i Sempem, ta płyta i ten proc się za bardzo nie lubią...Ale da się z tym wygrać.

Pozdr

ok, sprubuję tak zrobić zobaczymy czy coś pomoże. w każdym bądź razie dzięki za help.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to ten: http://people.freenet.de/funkflix/704-2BTA.zip to u mnie niestety nie działa. ten sam objaw.

ok, sprubuję tak zrobić zobaczymy czy coś pomoże. w każdym bądź razie dzięki za help.

ale właśnie o to chodzi zebyś najpierw spróbował bo sama zmiana biosu nic Ci nie da jesli nie ustawisz w biosie odpowiednio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale właśnie o to chodzi zebyś najpierw spróbował bo sama zmiana biosu nic Ci nie da jesli nie ustawisz w biosie odpowiednio

no racja, ustawiłem HT x4 i poszedł. jednak było późno już jak to robiłem wiec nie kumałem za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz w mojego siga i bedzie po problemach ;] bios to 704-2 bta

ostatnio mialem w domu kingstony cl2,5 i nawet na nominalnym taktowaniu zaraz przed ladowaniem systemu mialem reseciki.

moze ktos doda info o tym jak sempa uruchomic do FAQ ??

Napisz jak masz chwile krótkie opracowano co pomaga Sempowi w poprawnej pracy na DFI to się dożuci do FAQ, sam nigdy nie mailem takiego CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tez dodac jakie pamieci sie sprawdzaja na dfi ..... bo mam zamiar kupic niedlugo albo 2x 512 albo 2x 1 G(chodzi mi o pewne pamieci a nie takie gdzie jest losowanie pojda czy nie ).

W sumie jako ten ktory zakladal topic moglbnys sie nim opekowac troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kumpel co prawda na infinity nfII i ma taki motyw że musi raz włączyć kompa-odpala się, reset wyłącza kompa, włącza jeszcze raz i dopiero działa, pozatym wszystko śmiga:) walczyliśmy z tym we dwóch i nic nie zdziałaliśmy...

 

Co do mojej DFI to jestem bardzo zadowolony, przeżyła już bardzo dużooo, katowana, zalana, izolacja z kleju na stałe, kawałek lodu na nią spadł, oraz kawałek suchego lodu, zmiany biosów, katowanie ramców i wszystko sie trzyma, oby tak pozostało. ALe powiem Wam co mnie najbardziej wręcz IRYTUJE w tej płycie:

fakty

- jak chcemy mieć zwore na 5v to nie może być na procku V na auto

-jak mamy zwore na 5v to nie można ustawiać V na ramce poniżęj 3,2v

tak podaje producent i aby ustrzec się uszkodzenia płyty, ramów, procka należy tego przestrzegać, wszystko OK.

ale wyobraźcie sobie taką sytuację, z którą się już kilka razy spotkałem na swoim sprzecie:

mamy zwore na 5v, mamy procka np. na 1,5v, i ostro kręcimy ramce - zdażało mi się że BIOS SIĘ NORMALNIE ZRESETOWAŁ! - jakby automatycznie sięclear cmos zrobił - czyli mamy zwore na 5v, a napięcie na procku na AUTO i na ramcach na 2,6v!!!, zawsze ratowałem się refleksem i szybkim resetem podczas botowania, i nigdy nic się nie stało, ale kiedyś refleksu zabraknie i pójdzie w cholere pół sprzetu - a to przecież w sumie wada konstrukcyjna płyty.

mnie pomagało pause po starcie na 1-2 minuty, potem enter i heya. doszedłem do wniosku że coś potrzebowało się rozgrzać (proc?) by ładnie poszło wszystko dalej. latem tego nie miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pewien problem:

 

Nie moge ustawic wyzszej czest. pamieci niz 217 ( chodziło chwile wszystko na takim ustawieniu) pamiątki sa sprawne bo miałem je na MSI K8N Neo2 Plat. i smigały na 500MHz CL2.5-3-3-6 2.5V Stabilnie

pamieci sa w pomaranczawych slotach, regulacja Vdimm nic nie daje. . .

Pamięci to Kingstony na kosciach infineona.

 

Pamiątki są ustawione teraz na FSB 297 div150 2.5-3-3-6 i jakos chodzą. jak ustawie div166 wywala sie przy bootowaniu sys. wszelkie ustawienia powyzej FSB299 prowadza do niestabilności.

 

Procekchodził stabilnie na 2700 a teraz nawet nie wiem. bo wszystko sie kaszani.

 

BIOS to najnowszy oficjalny, na BIOSie 623-2 to samo . . .

 

Prosze o jakias podpowiedz albo linki jak to poustawiac czy dobrac BIOS na taki aby to chodziło tak jak chodziło. Pozdrawiam

623-2 jest do niskotimingowych pamieci winbond i reszta

do twoich jest z koncowka 3 zdaje sie

 

a co do tego ze nie smiga tak jak na MSi to zapewne alphy ktorych nie moznabylo ustawic na msi .. a sa do ustawinia na DFI ..

 

Ja mam z kolei nietypową zagwostkę: Jakie maksymalne obciążenie mogę podłączyć do złącza wentylatora na mobo? Mam 17-centymetrowy wentylator Papst na 12V o mocy 15W i zastanawiam się czy jak go podłącze to coś mi na mobo nie padnie (po jakimś czasie - na krótko już podłączałem). Większość wentyli pobiera około 0.2A, a ten 1.25A, czyli 6 razy więcej. Regulator obrotów mocno mi się grzeje, stąd moje obawy.

ja bym nie ryzykowal .. napewno w niczym nie pomoze .. lepiej podpiac pod molexa ...

mam 20W delte i zanic bym jej nie podpiał pod mobo ..

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu => mozesz mi strzelic foto z ustawieniem swoich vitest? z gory dziekowac :)

Mówisz i masz :))) To jest screen z SPI ale dokładnie takie same alphy ,oprócz MAL i RP i dzielnika, uzywam na codzień na 300 1:1. MAL wynosi 8, a RP 5,5 ( A64 Tweaker pokazuje 6, ale w BIOSie ustawiam 5,5). Napiecie 2,7V.

 

http://picserver.student.utwente.nl/v/1P3VW2BFC65W

 

 

ed00s - a moze byś tak poczytał topik dokładnie? NIE MA czegoś takiego jak pamięci, które pewnie chodzą na DFI. Nawet identyczne modele potrafią kaprysić u jednej osoby, a u drugiej chodzić wysmienicie. Wiele zalezy też od BIOSu. Po drugie nie wytykaj mi, ze sie nie opiekuję FAQ, bo na bierząco sprawdzam CO JEST WARTE DO DODANIA. Nie będę tam umieszczał pierdół, które mozna wyczytać w manualu lub dojśc samemu po 3 sekundach pomyślenia.....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz :))) To jest screen z SPI ale dokładnie takie same alphy ,oprócz MAL i RP i dzielnika, uzywam na codzień na 300 1:1. MAL wynosi 8, a RP 5,5 ( A64 Tweaker pokazuje 6, ale w BIOSie ustawiam 5,5). Napiecie 2,7V.

 

http://picserver.student.utwente.nl/v/1P3VW2BFC65W

 

spasiba :) dam znac czy pomogly na klopoty ze startem 2 kosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problema :(

sflashowałem sobie bios na expercie adwflashem biosik of course dedykowany do experta z techPoerUp'a dokładnie E704-2BT.

 

Wszystko niby zakończyło się sukcesem, reset mobo wstało jak zwykle , ale system się nie załadował ( staneło na pasku xp), reset znów to samo, za 3 razem staneło na ,,CMOS-OK" ale słyszałem że system się łąduje a za chwile usłyszałem dźwięk startu windy :blink: :blink:

 

 

zmieniałem biosa na oryginalny na modowany, resetowałem zmieniałem zworke safe boot ,- nic dalej to samo

 

raz na 10 prób system wstanie pochodzi 2 minuty i zwis.

 

 

 

 

aa za każdym razem podczas flashowania awdflashem, na początku i końcu paska jest po kilka klastrów ,,no update"

 

tak jak na foto

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

(foto nie moje)

 

 

Ma ktoś jakiś pomysł bo już wymiękam, wczoraj do 4 rano się z tym męczyłem. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A probowales zaladowac winde w trybie awaryjnym? jesli nie zwiesi ci sie no to w takim razie nie jest wina sprzetu. Ja bym w ostatecznosci sprobowal zfleszowac spod windowsow (winflash) no ale jest duze ryzyko ze nie zdazysz jesli chodzi ci okolo dwoch minut stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj wlasnie sprawilem sobie DFI LP ultra D - ogolem plytka super, mam kilka pytan do uzytkownikow tejże:

 

Próbował ktos włączać kompa z klawiatury pod USB (nie jako klaw win98 tylko jako ANY KEY)? .

 

Wiadomo ze musze przelaczyc zasilanie USB +5V z +5 na +5 VSB (zworka JP5 bodajze) zeby w ogole USB bylo zasilane przy wyłączonym kompie (dla tych ktorzy nie wiedza - +5 VSB PSU podaje nawet przy wylaczonym kompie)

 

Ale i tak nie działa :(

 

Druga sprawa - moze sie ktos pochwalic kto ma cos pasywnego zalozonego na chisecie? Ten fabryczny wyjec jest dosc glosny - reszta chlodzona wodą - także nader mzierny przeplyw powietrza.

 

Zastanawiam sie nad jakims duzym radiatorem (oczywiscie samoróbka zeby wlazł pod grafe)

 

Jakie macie temperatury na NB, przy jakim chłodzeniu, i jakiej magistrali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prośbe, czy moglibyście mi przełazyć wybrane ustawienia z A64Tweaker na zakłądki z dfi, konkretnie o te mi chodzi:

Trtw - podejżewam że jest to Trwt w biosie, ale pewnosci nie mam

Controller Mode - ?

ECC Mode - ?

Dynamic Idle Cycle Counter - ?

DLL - ?

Drive Strength - ?

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A probowales zaladowac winde w trybie awaryjnym? jesli nie zwiesi ci sie no to w takim razie nie jest wina sprzetu. Ja bym w ostatecznosci sprobowal zfleszowac spod windowsow (winflash) no ale jest duze ryzyko ze nie zdazysz jesli chodzi ci okolo dwoch minut stabilnie

Jasne że próbowałem :) w awaryjnych chodzi bez zwisu.

Dzisiaj autentycznie cały dzień się z tym bawie i już wymiękam.

 

Tych niebieskich niezupdatowanych klastrów o których pisałem wcześniej już nie ma, zapodałem adwflashowi parametr /py/sn/cd/cp/cc/ld/r/f i flasciach!e od początku do końca. ,, na biało " :) ale to i tak nic nie dało :(

 

Udało mi się włączy drugi system który miałem na dysku XP32 bit, odpaliłem winflasha, sflashowałęm sukces żadnych problemów ale problem pozostał.

 

Przeinstalowałem w końcu winde, instalacja bezproblemowa, system się włączył i o dziwo nie zaciął, myślałem że już wszystko gra zainstalowałem stery do płyty restart i dalej ten sam problem ,- stoi na bootowaniu przed okienkiem z wyborem systemu :(

 

Ja już nie mam sił ani pomysów, jak ktoś będzie wiedział o co tu biega to prawdziwy respekt.

 

Aha, przypakiem zauważyłem że mimo sflashowałem bios z 2005.11.02 po skończeniu flasha i restarcie nadal siedzi bios z 2005.12.07. .

 

 

Chyba jedyne rozwiązanie to zewnętrzny flash kostki .:(

 

 

nie jest to napewno wina żadnego ustawienia, bo przed zmianą biosu płyta działała super , miałęm zapisane ustawienia w pamięci biosu przywrócenie ustawień sprzed flashu nic nie pomaga.

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że próbowałem :) w awaryjnych chodzi bez zwisu.

Dzisiaj autentycznie cały dzień się z tym bawie i już wymiękam.

 

Tych niebieskich niezupdatowanych klastrów o których pisałem wcześniej już nie ma, zapodałem adwflashowi parametr /py/sn/cd/cp/cc/ld/r/f i flasciach!e od początku do końca. ,, na biało " :) ale to i tak nic nie dało :(

 

Udało mi się włączy drugi system który miałem na dysku XP32 bit, odpaliłem winflasha, sflashowałęm sukces żadnych problemów ale problem pozostał.

 

Przeinstalowałem w końcu winde, instalacja bezproblemowa, system się włączył i o dziwo nie zaciął, myślałem że już wszystko gra zainstalowałem stery do płyty restart i dalej ten sam problem ,- stoi na bootowaniu przed okienkiem z wyborem systemu :(

 

Ja już nie mam sił ani pomysów, jak ktoś będzie wiedział o co tu biega to prawdziwy respekt.

 

Aha, przypakiem zauważyłem że mimo sflashowałem bios z 2005.11.02 po skończeniu flasha i restarcie nadal siedzi bios z 2005.12.07. .

Chyba jedyne rozwiązanie to zewnętrzny flash kostki .:(

ja też się dziwie jednej rzeczy w mojej mobo. Tzn. nie wiem co to dokładnie jest ale przy wykrywaniu urządzen w instalatorze win32 zacinke mam ale tylko w sytuacji gdy cos w biosie poustawiam inaczej niz fabrycznie. Nie wystepuje to w win64. Wkoncu znalazłem sobie optymalne ustawienia dla biosu i wszystko dziala bez problemu. Ale problem z innymi ustawieniami nadal istnieje (nie wiem ktora opcja za to odpowiada).

Byc moze u CIebie rowniez to jest wina jakiegos glupiego jednego ustawienia :)

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nadzieje ze po przeczytaniu pierwszego zdania nie stwierdzicie ze odp jest na 1 stronie tego tematu.

 

Zapodalem sobie zalmana niebieskiego na nb i x800gto na pasywnym od sapphire w dolny slot, wczesniej zworki przelozylem.

 

Ospalam sprzet a tu PI PI PI PI PI , ze niby grafy nie widzi, cos zje***em mysle. No to zalmana wywalilem (mobo wykrecac wyciagac ... eh ) polozylem :lol: (po odskrobaniu zoltego czeos) dfi piszczalke na nb wsadzilem grafe w gorny i ... NIC - to samo

no to zworki spowrotem w normal no i zadzialalalo.

 

szukalem odpowiedzi i nie znalazlem (tylko post od @unckle z x700 mial to samo )

 

Ma ktos karte ati w dolnym slocie ???

 

Plyta to ultra - d

 

Zastanawia mnie to bo nie wiem czy mam zabrac szczypce i dawaj z zalmanem czy jest jaies wyjscie. :?

Edytowane przez KaRLuS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Pentagram Freezone 120 CU+ wejdzie na moją płytę?

Wejdzie (sam miałem), ale jeżeli będziesz zapodawał ram w slot nr 4, to włóż kostkę przed założeniem pentagrama bo później jej nie wsadzisz.

 

ja bym nie ryzykowal .. napewno w niczym nie pomoze .. lepiej podpiac pod molexa ...

mam 20W delte i zanic bym jej nie podpiał pod mobo ..

Dzięki, widzę że nie tylko ja mam obawy :).

 

ja podpinalem delte 120*38mm o ktorej wspomina Chaosik do fanow na epoxie i nic jemu nie bylo :)

DFI też nie protestowała jak na parę chwil podłączałem mojego Papsta. Ale mi chodzi o pracę tego wentyla na okrągło (nie wspomniałeś o tym, na jak długo podłączałeś swój wentyl), czy nie sfajczy mi się coś na mobo od dużych prądów, albo czy nie wpłynie to na stabilność pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KaRLuS - ja do tej pory mam tak samo, tzn. karta nie działa w dolnym slocie - przy zworkach przełożonych prawidłowo oraz przy zworkach na standardzie jest to samo.

powiem tak

- nie przerabiałem na SLI - nie wiem czy to ma wpływ

-mam standardowego wentyla na nb więc to raczej nie ma związku z twoim zalmanem

do tej pory nie rozwikłałem problemu, nie wiem o co chodzi

wiem natomiast że slot jest sprawny - bo wcześniej działała w nim gf6600 - która działała zarówno w górnym jak i w dolnym bez problemu, oczywiście trzebabyło zworki odpowiednio ustawić

 

w tym momencie najbardziej skłaniałbym się do hipotezy że kaszani się coś ze strony karty ati - coś się gryzie

 

jest jeszcze jedna opcja do rozpatrzenia - są w biosie jakieś ustawienia od SLI, coś ala "sli broadcast" itd. - może tutaj coś trzeba pokombinować

 

jak znajdziesz rozwiązanie -> śpiesz z jego opublikowaniem w tym wątku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napewno bede cos probowal z tym zrobic, a to z conajmniej 2 powodow, bo mam freezera pro obroconego fanem do tylu i jak wczesniej pisalem grafe na pasywnym, wiec pomiedzy nimi mam 1 cm :/

powod 2 to nie chcialem "niszczyc" zalmana tymbardziej ze w 2 slocie to pasuje idealnie na milimetry i wiecej luzu jest ogolnie.

 

P.S moze jest ktos kto ma ati jeszcze i by mu sie chcialo sprawdzic czy w dolnym slocie mu dziala (o ile juz nie sprawdzal - to niech sie podzieli info ;) )

 

EDIT

Wpadlem jeszcze na cos takiego(nie probowalem) czy sprzet zagada jak zworki zostana na normal tzn 2x a karte przelozymy, to wtedy jest szansa ze na 8x tez zagada...

Edytowane przez KaRLuS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...