Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To znowu ja :( Nie moge aktualizować tego biosu:( robi mi się w tym programie wszystko potem reset kompa i spowrote nie odpala mi sie komp:( i nie moge znaleść w biosie na pierwszej stronie tego " load bios setup default " czy coś takiego ;/ aha a przed chwilą chyba skasoałem bios:( podczas aktualizacji tym pogramem :( i czy moge za pomocą dyskietki jakoś to naprawić???????? czy będzie koieczne oddanie płyty do serwisu ? gwarancja to obejmuje ?

 

Prosze o jak najszybsza odpowiedź

 

remix122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam taki problem - dostalem z serwisu zwrot pamiatek - 2 nowe kosci Kingston HyperX KHX3200A/256 - poprzednie sie spalily :P

 

W miedzyczasie kupilem sobie 2 Geile jak w podpisie - smigaja bezproblemowo na standardowym napieciu 2-2-2-2 1T - kiedy tylko doloze te 2 kingstony nawet nie chce mi komp wystartowac - naturalnie zmieniam parametry na niezbyt wymagajace - jedyna mozliwosc to Clear Cmos i wtedy smigaja wszystkie cztery - wchodze do biosu zmieniam obojetnie ktory parametr i koniec moje zabawy - CC.. Kombinowalem juz ze wszystkim i nie wiem juz co robic... Moze wie ktos jaki blad popelniam??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam taki problem - dostalem z serwisu zwrot pamiatek - 2 nowe kosci Kingston HyperX KHX3200A/256 - poprzednie sie spalily :P

 

W miedzyczasie kupilem sobie 2 Geile jak w podpisie - smigaja bezproblemowo na standardowym napieciu 2-2-2-2 1T - kiedy tylko doloze te 2 kingstony nawet nie chce mi komp wystartowac - naturalnie zmieniam parametry na niezbyt wymagajace - jedyna mozliwosc to Clear Cmos i wtedy smigaja wszystkie cztery - wchodze do biosu zmieniam obojetnie ktory parametr i koniec moje zabawy - CC.. Kombinowalem juz ze wszystkim i nie wiem juz co robic... Moze wie ktos jaki blad popelniam??

Sprobuj z 2T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a probowal ktos, jak sprawa wyglada z 4x 512 ?? takimi jak ja mam w podpisie ? i czy wogole moze ktos bawil sie takimi pamiatkami jak ja mam a jaesli tak to jakie wyniczki ? - oczywiscie na dfi nf4 ultra

Edytowane przez fllanker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam taki problem - dostalem z serwisu zwrot pamiatek - 2 nowe kosci Kingston HyperX KHX3200A/256 - poprzednie sie spalily :P

Te Kingstony są na Winbondach CH5, max timingi na 3,2V to 2-3-2-5-1. Przy 3,4V i wyższym jest szansa na 2-2-2-2-5-1. Jeśli chodzi o MHz to nie spodziewaj się cudów jak wyciągniesz 480MHz to będzie to sukces.

 

Na 1T chodzą bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a probowal ktos, jak sprawa wyglada z 4x 512 ?? takimi jak ja mam w podpisie ? i czy wogole moze ktos bawil sie takimi pamiatkami jak ja mam a jaesli tak to jakie wyniczki ? - oczywiscie na dfi nf4 ultra

Poczytaj to, a na pewno znajdziesz cos ciekawego na ten temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Kingstony są na Winbondach CH5, max timingi na 3,2V to 2-3-2-5-1. Przy 3,4V i wyższym jest szansa na 2-2-2-2-5-1. Jeśli chodzi o MHz to nie spodziewaj się cudów jak wyciągniesz 480MHz to będzie to sukces.

 

Na 1T chodzą bez problemu.

3200a512 to CH-5? skąd masz takie informacje?

 

 

No nie przesadzajmy nie raz już widziałem CH5 co robiły 267MHz 2-2-2-1T stable i czasami nawet więcej. Co też nie znaczy że każde będą tak latać…

miałem 512 CH-5 buffalo robiła 255 na 3,3V jeszcze na infinity NF2.

ciekawy teraz jestem co robiła by na DFI NF4.

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3200a512 to CH-5? skąd masz takie informacje?

4 Lukasz pisał o:

 

Mam taki problem - dostalem z serwisu zwrot pamiatek - 2 nowe kosci Kingston HyperX KHX3200A/256 - poprzednie sie spalily :P

a 256 były na CH5 :wink:

 

Kingston HyperX KHX3200A/512 - możliwe, że będę je niedługo miał - będzie okazja sprawdzić co potrafią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam nastepujacy problem:

Proc 2600MHz wszystko OK

Proc 2650MHz w Win OK, pod obciazeniem ekran gasnie na okolo 0,5s co kilka minut

Proc 2700MHz ekran gasnie jw. nawet pod Win

Wyzej boje sie ustawiac z obawy o grafike.

 

Z powodu naglego zejscia poprzedniej grafy wymienili mi ja na PCI-e co zmusilo mnie do zmiany platformy na NF4

to moj pierwszy kontakt z PCI-e i nie wiem czy gdzies w ustawieniach Biosu nie popelnilem bledu, moze powinienem

zwiekszyc napiecie LDT lub NB? Jest to dosc przykra sprawa zwlaszcza ze procesor mi sie "marnuje" na 2,6GHz

Przerabiam duzo materialu z kamer na DVD i kazdy dodatkowy MHz przybliza mnie do zasluzonego odpoczynku :D

 

Pozdrawiam

 

Okazuje sie ze podczas grania tez wystepuja bledy w wyswietlanej grafice jesli ustawie procesor powyzej 2600MHz mimo

iz karta graficzna nie jest podkrecona. Czy moze byc tak ze czestotliwosc PCIe rosnie wraz z FSB ?

Edytowane przez Lenox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da sie ustawic w mbm aby wyswietlal temp z GF?

Mam dodatkowy wentylator w obudowie z czujnikiem, niby wszystko ustawalem, dalem pokaz na tablicy, ale sie nei wyswietla :|

(uzywam cfg2 z wylaczonymi czujnikami radeona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grimlock

 

niestety nie wszystkie 3200A są na ch-5. winbond zakończył produkcję tych kości jakoś na początku 2004 czy trochę później, a kingston cały czas robi te memorki ;)

spis pamięci na techpowerup już przestał byc aktualny jeśli chodzi o część memorek, poza tym od samego początku były tam drobne błędy/niedociągnięcia...

nie pamiętam dokładnie, ale ostatnio 3200A chyba są na moselach czy czymś tam... dszywala będzie wiedział lepiej ;)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczace SmartGuardian'a .

 

O ile odczyty napiec sa ok , to mam pytanie dotyczace temperatur a w szczegolnosci CPU .

 

Mam dziwne skoki o 1-2 C czasem nawet 3C . W idle temp okolo 21-22 C co jest dla mnie zdumiewajaca temp. gdyz na MSI mialem o 10C wiecej :blink:

 

Max temp jaka zanotowalem przy procku @ 2.7GHz 1.49v (wedlug SG) po przeliczeniu 32mb spi to 31C . Czy moge w takim wypadku przyjac ze jest to rzeczywista temp procka , czy moze SG przeklamuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grimlock

 

niestety nie wszystkie 3200A są na ch-5. winbond zakończył produkcję tych kości jakoś na początku 2004 czy trochę później, a kingston cały czas robi te memorki ;)

spis pamięci na techpowerup już przestał byc aktualny jeśli chodzi o część memorek, poza tym od samego początku były tam drobne błędy/niedociągnięcia...

nie pamiętam dokładnie, ale ostatnio 3200A chyba są na moselach czy czymś tam... dszywala będzie wiedział lepiej ;)

 

pozdr

Oki, dobrze wiedzieć.

Szkoda, że Kingston wciska gdzie popadkie Mosele :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, dobrze wiedzieć.

Szkoda, że Kingston wciska gdzie popadkie Mosele :razz:

mosele wciska do value

i to jeszcze te mosele takie perfidne że wyglądają prawie identyko jak winbond :) ( dwa kółeczka i dwie blaszki na układzie) Sam kiedyś kupiłem 2x512 tego shitu :mur: :oops: :-P :-P :-P

 

Do hyperów ładują zazwyczaj infineony CE-5 albo micerony 5B G/D prawie każdy komplet AK2 jest na CE-5 a to defacto shit

 

z tymi modelami to dobrych chwyt pewnie im sprzedaż wzrosła na początku jak to wprowadzili o jakieś 300% :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o właśnie infineony :D wiedziałem że będziesz wiedział lepiej ;)

także od nowych khx'ów 3200A to raczej bym stronił, liczy się tylko (niewielka) część starych a i tak tylko te na bh5 bo ch5'ki w 3200A totalnie bez rewelacji :(

jak ch5 dobre to musi byc binowane przed producenta, a tu jest mushkin, ocz itd...

czasami kupić lepiej zwykłe adaty/vdaty/infineony na bh6 niż się pakować w 3200A...

 

pozdr

 

[EDIT]

 

do winbondowców na ultra-d:

od jakiegoś czasu używam biosu 623-3 i pamięci w pomarańczowych slotach.

spróbujcie - ja jak na razie lepszego zestawu bios/sloty nie miałem na tej płycie ;)

i napiszcie czy coś wam dało :)

 

pozdr_2

Edytowane przez myrddin669

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam trzeba coś dla 4x256 :P Do tej pory jechałem cały czas na XCEL2-LL no ale raczej średnio sobie on radzi z 4 kościami chyba pora spróbować tego 623-3 może coś poradzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko czy w Idle temp chipsetu 42-43 przy ustawieniach 9*285 i def napieciu to norma czy za duzo?? bo mam ta plytke od tygodnia i nie orientuje sie za bardzo?? Buda dobrze wentylowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej! ma dosc specyficzny problemik:

 

otóż od jakiegos czasu nekaja mnie bledy CRC, i nie wiem od czego w sumie. ostatnio zmienilem wlasnie mobo i dysk (mialem wczesniej mobo abita an8-ultra a dysk byl tez samsung tylko 200gb, teraz 250gb)

 

podejrzane sa pamieci -> Hynix D43, testuje je na roznych ustawieniach i jak na razie prawie jestem pewnien ze to one, prawie ...

w sumie slyszalem ze hynixy moga zle dzialac z DFI, ale wzialem to za mit :/

 

denerwujace to jest bo juz pare rzeczy stracilem -> prawie zawsze bledy mam w rzeczach skomprsowanych. plaga istna :/

 

slyszal ktos moze co o takim zachowaniu? ja ze swojej strony pozyczam jutro ram od kumpla i bede walczyl, sugestie mile widziane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow,wiem ze poszedłem na łatwizne lecz jak widze te ponad 200 stron do przeczytania :mur: mam juz taki sprzecik jak ponizej i moje pytanie brzmi:

kto posiada instrukcje obsługi w jezyku polskim do płyty głownej DFI ULTRA-D ?

prosze o linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow,wiem ze poszedłem na łatwizne lecz jak widze te ponad 200 stron do przeczytania :mur: mam juz taki sprzecik jak ponizej i moje pytanie brzmi:

kto posiada instrukcje obsługi w jezyku polskim do płyty głownej DFI ULTRA-D ?

prosze o linka.

Dam rade zerknij szybko do FAQ na 1 stronie, bo za takie pytania moga ci polecic procenty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm a ja mam takie pytanie: jakie max bezpieczne napiecie moge ustawic dla a64 3000+ venice DH-E6 oraz dla ramu pdp patriot PDC1G3200LLK (czyli pc3200 2 x 512 w dualu, nie wiem na jakich chipach;/) i kiedy podczas o/c wiadomo ze brakuje napiecia i trzeba podniesc? dodam ze zasilka chieftec 400w. wszystko oczywiscie stoi na mobo z tematu;]

Edytowane przez Maf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...