Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy pamiątek na Samsungach TCCD- który aktualnie jest najlepszy bios pod te kości

A i jeszcze jedno jak będe używał innej karty muzycznej niż dołączonej to moge wypiąć tego karajana czy musi być wpięty (o wyłączeniu jej w biosie nie wspominam bo wiadomo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....

 

A LAMparty to jaka wersja? Specjał dla lam? ;)

 

JOKE - sorki, nie mogłem się powstrzymać :D

________________________________________________________

 

PS

 

Borgi są :D TUTAJ

 

Dzisiaj może zamontuję i zdam relację :)

Edytowane przez qba_dx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....

 

A LAMparty to jaka wersja? Specjał dla lam? ;)

 

JOKE - sorki, nie mogłem się powstrzymać :D

 

........ciach

:26:

 

lepiej byś pomógł a nie się wyśmiewasz, a swoją drogą to przejęzyczenie mi się udało, bo faktycznie na dzień dzisiejszy jestem Sprzętową Lamą bo przez parę lat nie było kasy na wymianę więc zzieleniałem w temacie :mrgreen:

 

P.S. no i nie kupię dziś tego kompa :mur:

 

Co będzie z tymi Samsungami UUC+DFI L........ ehh no wiecie co ;)

będzie działać, a jeśli tak to poproszę o info jak to ustawić

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"lepiej byś pomógł a nie się wyśmiewasz" - wiem i dlatego od razu przeprosiłem :D

 

A tak wogle to poszukaj tu xtremesystems i tu DFI - street

_______________________

EDIT

HM - mnie co ciekawe - temperatura wysoka (tak jak pisalem powyzej) ale nie zmienia sie np. po wlaczeniu prime'a teraz :( chyba popsowalismy sensor :/

Edytowane przez qba_dx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qba_dk Dzięki za linki :)

Język trochę znam ale raczej nie na tym poziomie aby czytać o sprawach technicznych, ja slangu Pamięciowego nie kumam na Polskim forum a co dopiero na ang.

Mimo to dzięki, jeśli nie uzyskam info na ten temat na polskich forach, zabiorę się do tych co mi podałeś.

Pozdrawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na moje ta plyta jest conajmniej dziwna. K7VTA3 byla bardziej przewidywalna :x cd rom jest dobry... przez glupi przypadek doszedlem co jest nie tak - mam klawiature na usb i przy pierwszym uruchomieniu kompa nie orientowalem sie zbytnio, ze trzeba cos zmieniac w biosie zeby pod usb wykrywal. Z lenistwa poszedlem do 2 kompa odpiac ojcu klawe na ps2 i faktycznie... poki ta klawa byla podlaczona wszystko sie ladnie instalowalo, podlaczylem moja i w pewnym momencie podczas instalacji plyta "znika" z cd romu

 

A ja zastanawiałem się co u mnie powoduje taki sam obiaw, hmm sprawdzę przy następnej instalacji windy. Odepnę swoją myszkę Logitech B85 i podepnę coś pod ps2, zobaczymy czy to coś zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam BIG problem mianowicie świecą sie 3 diody (czerwone) i dalej komp już nie wstaje. Wiatraki sie kręcą dyski też działają i pupa

wczoraj wieczorem koło 22 działało wszysko aż miło. a dzisiaj rano podłaczam drugi dysk i mi sie windows nie ładuje później zaczeły mi blue sceereny wyskakiwać, było wszyski lekko podkrecone fsb 210 i paieci na 420 wszysko stabilnie, kiedy zmieniłem wszysko na stock też to samo

a kiedy zrobiłem CCMOS już komp nie wstaje i jest jak wyżej palą sie 3 lampki i nic nie idzie.

Co sie mu mogło stać procesor ram czy coś innego ? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam BIG problem mianowicie świecą sie 3 diody (czerwone) i dalej komp już nie wstaje. Wiatraki sie kręcą dyski też działają i pupa

wczoraj wieczorem koło 22 działało wszysko aż miło. a dzisiaj rano podłaczam drugi dysk i mi sie windows nie ładuje później zaczeły mi blue sceereny wyskakiwać, było wszyski lekko podkrecone fsb 210 i paieci na 420 wszysko stabilnie, kiedy zmieniłem wszysko na stock też to samo

a kiedy zrobiłem CCMOS już komp nie wstaje i jest jak wyżej palą sie 3 lampki i nic nie idzie.

Co sie mu mogło stać procesor ram czy coś innego ? :mur:

Skoro działało i nagle przestało wnioskiem iż najprawdopodobniej jest to „kaprys” naszej kochanej DFI, w takim przypadku są 2 najczęstsze metody na poradzenie sobie z nim:

 

Sposób 1:

1. Odłącz kabel zasilający

2. Przestaw zworkę na ClearCmos

3. Wciśnij kilka razy Power

4. Zostaw tak na minimum 1h

5. Poskładaj i włącz

 

Sposób 2:

1. Rozłóż cały sprzęt włącznie z wyścignięciem CPU

2. Zostaw tak na 1h

3. Poskładaj i sprawdź czy wstanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro działało i nagle przestało wnioskiem iż najprawdopodobniej jest to „kaprys” naszej kochanej DFI, w takim przypadku są 2 najczęstsze metody na poradzenie sobie z nim:

 

Sposób 1:

1. Odłącz kabel zasilający

2. Przestaw zworkę na ClearCmos

3. Wciśnij kilka razy Power

4. Zostaw tak na minimum 1h

5. Poskładaj i włącz

 

Sposób 2:

1. Rozłóż cały sprzęt włącznie z wyścignięciem CPU

2. Zostaw tak na 1h

3. Poskładaj i sprawdź czy wstanie

już jakośdziwnie wsadziłem jedną kostke 512 apacper no i dzaiała w memteście wyskakuje na samym początku jeden błąd i później już jest OK

ale już jak ma sie wczytać windows wyskakuje mi post na którym mam wybrać wybieram uruchom windows normalnie NIC... później tryb awaryjny też nic

na drugim dysku z celerona D też sie dzieje to samo

 

 

udało sie właczyć kompa windows działa teraz nie mam neta :mur:

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam takie pytanko odnosnie O/C na dfi. Jestem nowy w tym watku a ta plyte posiadam dopiero od paru dni no i dzis probowalem cos wycisnac z procka narazie. No i przy probach wyciagniecia z niego 2,5Ghz i 500 FSB nic nie wyszlo startuje ale zaraz przed wczytywaniem windy staje podnioslem lekko napiecie ale to nic nie dalo o 0.25 wczesniej mialem epox'a i troche przerazilem sie iloscia opcji DFI ale na epoxie chodzil mi tak procek bez problemowo na 2,5 Ghz i FSB500 nawet bez zmiany napiecie o ile dobrze pamietam nie wiem czy to wina biosu czy czego innego walnolem biosa NF4LDB14.BIN na pcozatku pomyslalem ze to moze przed sata 2 bo keidys cos czytalem ze bywaja z nimi problemy ale kupa osob ma dyski na sata i kreca z powidzeniem. Moze ktos bedzie chetny zeby pomoc mi na privie. na tweaku widzilame kiedys watek o podstawach podkrecania ale nie moge go znalezc pozatym nei koniecznie musi on dotyczyc DFI dlatego pytam tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam takie pytanko odnosnie O/C na dfi. Jestem nowy w tym watku a ta plyte posiadam dopiero od paru dni no i dzis probowalem cos wycisnac z procka narazie. No i przy probach wyciagniecia z niego 2,5Ghz i 500 FSB nic nie wyszlo startuje ale zaraz przed wczytywaniem windy staje podnioslem lekko napiecie ale to nic nie dalo o 0.25 wczesniej mialem epox'a i troche przerazilem sie iloscia opcji DFI ale na epoxie chodzil mi tak procek bez problemowo na 2,5 Ghz i FSB500 nawet bez zmiany napiecie o ile dobrze pamietam nie wiem czy to wina biosu czy czego innego walnolem biosa NF4LDB14.BIN na pcozatku pomyslalem ze to moze przed sata 2 bo keidys cos czytalem ze bywaja z nimi problemy ale kupa osob ma dyski na sata i kreca z powidzeniem. Moze ktos bedzie chetny zeby pomoc mi na privie. na tweaku widzilame kiedys watek o podstawach podkrecania ale nie moge go znalezc pozatym nei koniecznie musi on dotyczyc DFI dlatego pytam tutaj.

nie mam słów do tego co ty piszesz !!!

500 FSB - hahah

 

ale dobra na temat:

1. płyta płycie nie równa (napięcia, zle ustawione tymingi i ogolnie pamieci nie wytrzymuja)

2. 250 HTT - sprawdz czy plyta chodzi u ciebie wogole na takim HTT (mnożnik zmien na niski najnizszy)

3. Ten bios beta jest podobno slaby do o/c - lepiej 623 lub 704 (lepiej uzywaj z -3 bo pewnie nie wiesz jakie masz pamieci)

 

4. Na moje oko nic nie wiesz o o/c i bez pewnego minimum wiedzy dlepiej nie wchodz do BIOSa.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...0entry1249410 - podstawy podkręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie rozumiem co tak cie rozbawilo mam podstawy ale nie na dfi na epoxie nie mialem problemow a chyba htt to jakby FSB tyle ze teraz juz sie tak na to nie mowi ale to przecierz szyna to jak by nie bylo szyna procesora wiec chyba mozna tak to ujac. Na szybko chcialem zobaczyc czy pojdzie tak jak chodzil na epoxie ale widze ze to sprawa duzop bardziej skomplikowana, ale dzieki bo wlasnie o ten watek mi chodzilo i nie kozacz tak a co do pamieci to nie martw sie wiem jakie mam, byc moze przerobilem wiecej sprzetu niz ty wiec luzik a skoro juz kupilem DFI to jakos zaczac trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta faktycznie strasznie to zabawne, a już szczególnie to FSB, jak widać kolega CyberM nie zauważył, że jakimś dziwnym trafem w BIOSie DFI też jest napisane FSB...ale co tam.

 

fllanker a nie zapomniałeś przestawić LDT/FSB Frequency Ratio na x3 lub x4? Bo nie wiem jak inni ale ja tam czasem zapominam a później się dziwię, że kompa nie wstaje.

Zobacz też czy to nie pamięci. Pamiętaj, że zapewne w Epoxie były inne alpha timingi niż te, które są standardowo w DFI więc będziesz musiał się pamięciami pobawić.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fllanker:

 

Wiele osób ma problemy z przesiadką z innej mobo 939 na DFI NF4, głownie dlatego iż dobranie biosu i timingów ramu na DFI odbywa się „ręcznie” co za tym idzie trzeba się nieźle pobawić zanim wszystko zacznie działać „OK.” Ale są i tego zalety, dzięki ręcznemu doborowi można wycisnąć prawdziwy max ze sprzętu. Na początek polecam ostatni oficjalny bios lub ostatnio coraz częściej zachwalany N4D623-3, co do ustawienia LDT u mnie najlepiej sprawdza się opcja AUTO, nie ruszając tego mogę mieć od 1800MHz po 3200MHz bez większych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie miale kiedy zamontowac tego borga - cos mie sie zrypało i mialem spore problemy z temperatura proca :(

 

Po drodze zdazylem zdjąć IHS (ależ ten Venice maleńki...) i w ogole pałowałem się cały weekend z temperaturami po przesiadkach...

 

[ POST TEN]

 

A pomyśleć ze wystarczyło zreinstalowć sterownik ACPI w winie..............................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy flashowaniu win winflahem ktore nalezy wlanczyc opcje updatu ? wszystkie znalalem stronke na ktorej sa wszystkie lacznie z PNPARENA ale u mnei jest ona nie aktywna wiec jak jest najlepiej i co one dokladnie oznaczaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaczylem teraz winflasha i wyskoczly mi komunikat: "OnBoard Bios not Award Bios" O co chodzi?

 

Tez mam teraz biosa sflashowac z xcell2 na 623-3 i podpinam sie pod pytanie wyzej.

Zawsze nie zaznaczaem nic, ale ciekawi mnie tez to...

 

A i czy powinno sie flashowac na def. ustawieniach?

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaczylem teraz winflasha i wyskoczly mi komunikat: "OnBoard Bios not Award Bios" O co chodzi?

 

Tez mam teraz biosa sflashowac z xcell2 na 623-3 i podpinam sie pod pytanie wyzej.

Zawsze nie zaznaczaem nic, ale ciekawi mnie tez to...

...

A winda to X64 ?

 

...

A i czy powinno sie flashowac na def. ustawieniach?

Nie koniecznie o ile jesteś na 100% pewien stabilności swoich ustawień po O/C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem juz wczesniej nie dziala mi dobrze Karajan.

 

Konkretnie nie idzie dzwiek na lewy przedni kanal i dzwiek na centralny glosnik i subwoofer.

 

Wyciagalem juz proca/grafe/ram/Karajan itd. ale nic nie pomoglo. Byly tez przeinstalowywane stery (zarowno Realteka i jaki te od Nv). Nie wiem juz co robic, a dzwieku dalej nie ma...

 

Ma ktos jeszcze jakis pomysl?

 

BTW, moze moglby ktos podeslac mi swojego niepotzrebnego Karajana (ALC850) w celu przestestowania i ewentualnego kupna?

 

dzieki i pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przed flashem nic nie przestawiam.Procek na 2,7 GHz , memki różnie...

Zaznaczam update all i wszystko gra.Na początku nie zaznaczałem tego i też było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoże DFI jest kapryśna i nie lubi się z wieloma innymi komponentami to pozwolę sobie spytać w tym wątku:

potrzebuje jak najtańszą kartę graficzną na PCI do tego DFI, ale taką bezproblemową - zebym mógł na niej działać w windowsach wszystkich, linuxach, zeby nie było problemów ze sterami, i żeby nie wypaliła mi oczu

proszę o podawanie konkretnych sprawdzonych modeli

musze coś szybko łyknąć z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SarmaX

Ja tak mialem ale poprostu wlaczylem z traya Sound Effect Realtecka i wszedlem w zakladke Speaker Conf. i odrazu zaczelo grac...

Ale jak rozebrales kompa i reinstal robiles to nie wiem co moze byc...

 

Sflaszowalem Xcell2-LL na 623-3 i po wstepnych testach moze sie okazac lepszy, tylko ustawienia musze znalesc dla pamieci.

Zawsze wywalalo mi bleby tylko w 5 tescie (MT) a teraz wywala tez w 6 i 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny ... ostatnio pytalem sie o DFI i jej "uciąg" na MAX FSB przy anjniższych mnożnikach...

 

Uzyskałem MAX STABLE 333MHz :) (co w sumie chyba nie jest jakimś koszmarnym wynikiem... )

 

Dziś "bawiłem się" pamięciami. Są to PSD1G400KH, czyli Patrioty 2x512MB KH (niebieskie radiatory). Na pamięci wieją specjalnie przymocowane 2x80 FAN ze starych zasilaczy z przełączaniem 5/12V (5 - silent mode, 12 - POWER mode :D )

 

Testuje przy 12V (naprawde niezle wieją wtedy...) ale do rzeczy... Jako wskaźnika czy osiągnięta została górna "granica" możliwości pamięci używam jak dotąd MemTesta86+ z poziomu BIOSu DFI...

 

Uznaje ze jesli cały cykl testów pamięci przejdą na konkretnym ustawieniu to ze są stable i że można leciec dalej... (czyt. wyżej FSB puscic)

Venice chodzi narazie na mnożniku 4x wiec nie stanowi żadnego obciazenia i raczej nie jest powodem błędów... a właściwie to NIE MA WOGÓLE BŁĘDÓW ... i powiecie - ZWARIOWAŁ :P, ale naprawde martwie sie że tych błędów jeszcze nie zaobserwowałem, bo Patrioty lecą mi już na 270MHz (DDR540) 1:1 w Dualu na 1T 2,5-4-4-8 (by SPD).... Powoli zastanawiam się czy nie zmienić procedury testowej... a może pamięci dopiero w połączeniu z "przekręconym" kontrolerem na Venice będą obwieszczać MemTestowi że coś jest nie tak? (czyt. pojawią się błędy...)

 

A teraz ciekawostka: Po przetestowaniu Patriotów@270MHz przeszedłem na standartowe ustawienia "auto" i do normalnej pracy. Zaowocowało to dziś po południu zwiechą podczas normalnej pracy (DC++, winamp, excel, GG) jednak system był troche mocniej obciążony a przedewszystkim podejrzewam software od monitora (Samsung 173p+) - kilka osób już wrzucało na ten software, że zawiesza komputery (można znalezc stosowny wątek na forum) jednak zwiecha byłą podczas MINIMALIZOWANIA OKNA (praca w trybie AUTOPIVOT: 90' ) a nie bawienia sie w sofcie ;]

 

I bądź tutaj mądry...

 

Podsumowując - boje się spalić pamięci, ale widze że "chcą" jeszcze więcej :) Zwieche uznać za błąd softu czy RAMu? Jak narazie sie nie powtórzyła .... ale z drugiej strony system ma niecały tydzien.... I przedewszystkim - JAKĄ PROCEDURĘ TESTOWĄ MOŻNA UZNAĆ ZA NAJBARDZIEJ ZBLIŻONĄ DO 100% PEWNOŚCI?? (chodzi mi o testowanie RAMu)

 

No to tyle jak narazie ;] soooory ze was zanudzam moimi problemami, ale jakbyście tego nie lubili, to po co byście tutaj przychodzili, co ;) ?

 

pozdrawiam i serdeczne dzieki za wszystkie odpowiedzi,

50k07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@50k07

zaladuj system i zapusc mu super_pi probke 32M i mozesz jeszcze wlaczyc mu gold memory ktory moim zdaniem wylapuje lepiej bledy niz MemTest z BIOS'u DFI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie sie zawiodlem na biosie 623-3.

Na poczatku adnie smigalo, nawet jakby pamieci stabilniejsze byly przy 265

ale jak chcialem zapuscic MT zeby sobie troche pobiegaly na takich taktach to nawet sie MT nie wlaczyl tylko od razu reset :/

Probowalem zmieniac sloty i pamieci w nich... nic.

Dam mu jeszcze druga szanse jutro. Jak bedzie to samo to stary dobry Xcell2-LL wraca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...