Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was używał RAID1 na dysku SATA i PATA :?:

Planuję zrobić macierz z WD Caviara SATA i Hitachi PATA, oba po 80GB. Ale obawiam się, że konfiguracja SATA+PATA może być mniej wydajna niż SATA+SATA.

 

Szukałem na innych forach ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Na razie Hitachi służy mi za backup.

takiego połączenia nie da sie chyba zrobić :P

 

@Xtreme Addict

Na moim Abicie max HTT to 387 mhz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś na kiepską sztuke, albo nie zdażyła sie jeszcze rozkręcić zanim scieżki sie usmazyły ;) moja na początku nie mogła 340 przebić a później 380 w prime miałem spoko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takiego połączenia nie da sie chyba zrobić :P

Serial ATA with RAID

 

 

# Four Serial ATA ports

# SATA speed up to 1.5Gb/s

# RAID 0, RAID 1 and RAID 0+1

# NVIDIA RAID allows RAID arrays spanning across Serial ATA and Parallel ATA

 

Czyżby :?: :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza DFi to 400 robiła z palcem w nosie, ta się dopiero rozkręca i robi 340 -380 HTT a na razie pracuje na 9x 303MHz 1:1 z pamięciami na TCCD.

ja latam na codzien 8x300 ale mialem juz HTT nawet 343 i bylo spox :wink: mysle ze nawet dobrze trafilem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. czy sterowniki raid do mojej plyty podczas instalacji windowsa mozna pobrac z cd/dvd ? czy musi byc fdd? spalilem wlasnie dyskietke a reinstall by sie przydal ;]?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mayday! Mayday!

 

Panowie z góry przepraszam...zacząłem czytać ten topic ( jestem na 9 stronie a przedemną jakieś 240 ).

Mam problema: Wczoraj zrobiłem przesiadkę na DFi Lp Nf4 ultra-d, w sumie prawie cały komp poszeł do wymiany. a64 3500+@ scythe ninja+ akasa amber 120mm, dfi (new) jak wyżej, sapphire x1900xt (new), 2x512 utlraX Geil 400, samsung 250GB sataII (new), Aerocool turbine Power 550W, thermaltake Shark (new). postawiłem system xp sp2, sflashowałem bios do ver. 623-3 (optimized defaults laded), zapuściłem drivery nf4 ver. 6.66 (całe), catalyst 6,2 no i jest problem po kilkunastu minutach frezz ekranu (w windzie) raz po powiedzmy 20 minutach raz po 10. zaposcilem 3dmarka 05 i tez po 1 tescie lub w czasie drugiego freez ekanu jakbym pauze wcisnął. reaguje tylko na reset.

 

Nie wiem co zrobić.....obiecuje ze poczytam dalej te forum , ale jakby ktoś z was wiedział co moze być nie tak to będę dozgonnie wdzięczny.

 

Kurde siedziałem wczoraj do 3 w nocy nad tym, a dzis w pracy nic tylko te forum czytam :angry: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na takie bloczki pod DFI?

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Cena będzie w okolicy 110 zł

 

EDIT:

Co do króćców to okazało się że króćce będą do wyboru do koloru - czy to choinki, czy skręcane :D

Edytowane przez qba_dx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba niepotrzebnie pachalem sie w to DFI, nie wiem co jest grane ale nie moge podkrecic procka, probowalem zwyczajnie podniesc

FSB na 250 LTD 4 i mnoznik x8 i napiecie podnioslem na 1,45 i probowalem na 1,75 i nic max co wydusilem to ok 225 wiecej nei chce isc. Wczesniej mialem epoxa 9ndaj na nf3 i bez problemu tak chodzil moj procek, pamiec tez oczywiscie na 250 a tu jakies powalone to wszystko i powoli zaczynam zastanawiac sie nad powroten do epoxa na nf4 bo juz nie wiem, po co ktos robil tyle opcji z czego spora czesc zupelnei nic nie daje a tylko komplikuje sprawe a zeby to pojac to chyba trzeba spedziec 2 miesiace siedziac i zmieniajac tysiace opcji a przecierz przeczytac 250 stron to chyba jebla mozna dostac co to z tymi ocpajmi LTD transfer widith i napieciem LTD zmienia sie to przy kreceniu - kosmos !- podziwiam was chlopaki aha bios mam 623-3

Edytowane przez fllanker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi sie chwile dzis nudziło ;]

 

2000593[/snapback]

Co powiecie na takie bloczki pod DFI?

 

Dołączona grafika

 

ze slabo widze zalozenie weza i cybanta w tej pozycji

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy np. złączkach skręcanych nie ma problemu :D

Gdy się go odwróci o 180 st i zamontuje tak, że krócce są pomiędzy górnym a dolnym slotem grafiki wtedy nie będzie tego problemu

 

Bardzo podobny do tego: http://www.alphacool.de/xt/product_info.ph...6&cPath=5_18_21 (tego sobie sprawiłem)

 

Oba wyglądają na flow-killerów :( Ten kanalik w plexi nie jest zbyt szeroki. Gdy zmodyfikuję WC (WSZYSTKIE elementy już mam-prawda Hanu ;) ) wtedy będę wiedział jak wygląda przepływ w wydaniu tego z Alphacool

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pakt z diabłem, cyrograf już spisałem :wink: tylko się obejrzycie a będzie HTT 666,6 :lol: :lol2:

 

zaznaczyłem, że na płycie NON DFI, poza tym HTT zależy też w dużym stopniu od proca, a ja mam padake :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chaos

piekny ten twoj mod :) bardzo mi sie podoba. latwiej pomiescic go jak sie ma max res 1280x1024

 

Wydaje mi sie ze plyty tak samo jak CPu powinnismy brac z selekcji :P

Mam u siebie 2 ultra-D. Jedna jest super jesli chodzi o krecenie procka a nieco padaka przy pamieci. Druga natomiast wyposrodkowana, bo i procka i pamici super sie nie da wykrecic, ale najgorzej tez nie jest.

 

EDIT:

dodam tylko ze obie plyty pochodza z pierwszego rzutu plyt na polski rynek, czyli pierwszy kwartal 2005 (luty/marzec)

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne, ale to mnie przekonuje w twierdzeniu, że moja DFI była największą padaką na świecie :lol: Xtreme Addict's SpEcIaL BuRnInG EdItIoN :mur: :lol2: :lol:

 

PS czy kogoś interesują zdjęcia spalonych ścieżek i jednej zwiniętej w rulon? oraz oficjalnego pisma z NTT jak to wentylator spalił mobo? :lol: bo jutro mogę zrobić ksero i porobić zdjęcia mobo

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

Krótka piłka z mojej strony(wiem ze odpowiedz jest w tym temacie ale przegladanie 270 stron mi sie nie usmiecha)

 

jak chce zrobić to na NF4-d

 

http://members.lycos.co.uk/m4rd0k/images/mod6jt.jpg

 

to

 

A)

 

1. maluje mostky

2. wgrywam najnowszy bios od Sli-Dr(d?)

 

B)

 

1. wgrywam najnowszy bios od SLi blabla

2. maluje mostki

 

czy tez wgrywam jakis uber biosik z 14 kwietnia czy cos...

 

z góry dzięki za odpowiedź ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czekaj czekaj nie uznali Ci gwarancji? sądem ich!

a foty mozesz dac :) :P

sąd będzie w swoim czasie :wink:

 

póki co zdeklasowałem większość DFI [chyba tylko Yotomeczek ma 480 HTT na DFI :wink: ]

 

Dołączona grafika

 

 

okazało się, że to proc niewyrabiał, single channel i odrazu Epox rozwinął skrzydła :wink:

teraz mnie kość ramu blokuje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...