Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

to jest szerokość magistrali HyperTransport. Domyślnie ma ona szerokość 32 bitów (16 wychodzące i 16 wchodzące), a przy pomocy tego ustawienia możesz to modyfikować. Oczywiscie 16/16 jest najwydajniejsze :)

wkoncu wiem do czego to jest :wink: hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Moj problem sie troche zminimalizował poniewaz płyta wystartowala, na monitorze jest wyswietlany obraz ale teraz mam inny problem poniewaz niewiem czemu ale przy kazdym nacisnieciu klawiasz na klawiaturze wystepuje dziwny dzwiek (takie bzuczenie ) i nic nie moge zrobic nawet zrestartowac przez klawiature. Prosiłbym o pomoc co to moze byc poniewaz nie mma pojecia prubowalem juz chyba wszystkich mozliwosci i nic prosze pomozcie bo chce w koncu odpalic tego potwora:D

 

Pozdrawiam Stiopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeżyłem szok :blink: zainspirowany tym temat LINKpostanowiłem zobaczyć ile mój proc idzie na ULTRA LOW VOLTAGE :lol: na DFI na 1,8GHz wywalał się na 1,31V po ok. 28 min, a na 1,2V nie wstawał w Windowsie, natomiast na Epox'ie leci na 1,16V 1,8 GHz już 1h :lol: dodam, że test to small FFTs :blink: MAX OC pozostaje takie samo co do MHz na płytach [DFI vs Epox]... dziwne? :blink: czyżby mój proc się rozkręcił? albo WC tyle dało? :blink: przecież DFI ma bardzo dobre zasilanie procka :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja lubie jak proc mało prądu pobiera :)

ale powiem ze na prawie każdym venice można calkiem ładnie pojechac !

 

taki mały tescik zrobiłem ( dłuzej SP mi sie niechciało i dlatego nie zapodam do rankingu )

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

A możecie mi powiedzieć jak wygląda dzisiaj rozrzut jakości wśród płyt DFI? W szczególności tych na nForce4 Ultra i SLI? Czy mam pewność, że taka płyta nie będzie mi ograniczać opterona 165 i pozwoli na bezproblemową pracę z HTT 333MHz. Oczywiście wiem, że to zależy od innych czynników również... chodzi mi o to czy płyta nie będzie hamować overclocking, co najwyżej robić to będą inne składniki w równaniu?

Czasami czytam niepokojące opinie ludzi, którzy przesiadają się na płyty konkurencji i w tym samym systemie osiągają lepsze rezultaty.

Ja jednak pytam nie o bezproblemowe HTT 460Mhz, mnie wystarczy 333 - czy mam jednak taką pewność kupując dzisiaj DFI?

Edytowane przez Piotrek_PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nie... przykładem jest moja spalona :lol:

No właśnie... czytałem Twoją historię. Stanowi jeden z tych zgrzytliwych dysonansów burzących spokój po niemal podjętej decyzji. Wychodzi na to, że muszę kupić w jakimś sklepie internetowym i korzystając z ustawowych 10 dni przetestować. Jak znam jednak życie to oddawanie takiej płyty potem stanowi drogę przez mękę.

Możecie polecić jakiś sklep gdzie się na mnie nie wypną później?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie na kazdym :? ale Ty masz ladnego :wink:

jak dlamnie mój procesor jest słaby :D

i czekam az uzbieram wszystkie częsci na WC :> wtedy pokaże co potrafi mój sprzę :D

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki powiedzcie mi co moze byc przyczyna pozbylem sie uz tych wczesniejszych problemow teraz mam inny. Jak wkladam plytke z windy to tak zaczyna ja bootowac potem zaczynaja sie ladowas skladniki i nagle boom blue screen albo zwis co moze byc przyczyna pamieci testowalem mem testem i sa ok jak macie jakies pomysly albo juz cos takiego bylo to napiszcie bo nie dam rady przejzec tych 240 stron.Dzieki z góry i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki powiedzcie mi co moze byc przyczyna pozbylem sie uz tych wczesniejszych problemow teraz mam inny. Jak wkladam plytke z windy to tak zaczyna ja bootowac potem zaczynaja sie ladowas skladniki i nagle boom blue screen albo zwis co moze byc przyczyna pamieci testowalem mem testem i sa ok jak macie jakies pomysly albo juz cos takiego bylo to napiszcie bo nie dam rady przejzec tych 240 stron.Dzieki z góry i pozdrawiam

memtest ci nic nie powie ! moje bh-5 memtesta przeszły w całości a potem po 3 loopie w Super Pi 16m padły.

Goldmemory jest podobno dobry tylko mnie te 2 minuty czekania denerwuje ...

 

odpal na jak najlużniejszych timingach i zobacz co sie bedzie działo.

to moze tez być problem dysku twardego. np wada powierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czy konieczne jest w ultra-d po przepieciu w dolny slot grafiki zmienianie zworek na na dolne piny ? Czy bez tego nie bedzie dzialac tak jak w gornym x16

Edytowane przez Polish...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno Ktoś się tam kiedyś pytał czy jest użytkownik, który ma SkyStar 2 . Ja mam taką kartę na tej płycie i wszystko działa bez problemu i nic na razie mi się nie spaliło i niech tak pozostanie.

Możesz napisać o tym tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=153605&hl=

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Grzegorz1986

To bardzo dobre wieści, ja ma SkyStara2 i chciałem go pożenić z DFI.

Ale wiesz.... jak jednak Ci coś pójdzie z dymem to dawaj szybciutko znać. Gremialnie Ci tutaj powspółczujemy i podziękujemy za alert.

 

Powiedzcie mi taką rzecz. Jak to jest z tym kodekiem dźwiękowym na płytach DFI? Czy wszystkie te na chipsecie nf4 mają ALC850? W szczególności co z: LanParty UT nF4 Ultra-D? Bo w wielu miejscach widzę w opisach brak wskaznia nazwy kodeka podczas gdy przy innych przedstawicielach rodziny stoi zazwyczaj ALC850.

Edytowane przez Piotrek_PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Niedawno (niejako z przymusu) zakupiłem DFI Lanparty Ultra-D. Trochę zacząłem się bawić z O/C, ale z braku czasu staneło tylko na 9 x 230.

 

Na moim Big Typhoonie ma w idle 21st a w stresie jakieś 25st (i to przy GF Gigabyta). Niestety nie mam Venice`a ale myślę, że coś się jeszcze da z mojego procka wycisnąć.

 

Przejżenie tych wszystkich 240 stron jest dla mnie problemem, dletego proszę, doradzcie od czego zacząć przy dalszym podkręcaniu.

 

Co nieco o tym wiem, ale przydałby mi się jakiś algorytm postępowania. Tzn. coś w stylko: najpierw FSB, póżniej timingi, dzielnik, FSB...itd.

 

P.S. Dlaczego ta płyta nie ma LPT ??? Trochę mnie to znerwowało. Do czego podepnę teraz drukarkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Niedawno (niejako z przymusu) zakupiłem DFI Lanparty Ultra-D. Trochę zacząłem się bawić z O/C, ale z braku czasu staneło tylko na 9 x 230.

 

Na moim Big Typhoonie ma w idle 21st a w stresie jakieś 25st (i to przy GF Gigabyta). Niestety nie mam Venice`a ale myślę, że coś się jeszcze da z mojego procka wycisnąć.

 

Przejżenie tych wszystkich 240 stron jest dla mnie problemem, dletego proszę, doradzcie od czego zacząć przy dalszym podkręcaniu.

 

Co nieco o tym wiem, ale przydałby mi się jakiś algorytm postępowania. Tzn. coś w stylko: najpierw FSB, póżniej timingi, dzielnik, FSB...itd.

 

P.S. Dlaczego ta płyta nie ma LPT ??? Trochę mnie to znerwowało. Do czego podepnę teraz drukarkę?

drukarkę? do USB :-P a tak poważnie:

1. o podkręcaniu jest w podstawowych zagadnieniech , cały poradnik rapry.

2. Co do drukarki to nie wiem jaka masz drukarke ale moze ma też wyjscie usb i jesli kupisz kabel to podłączysz przez USB

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@majkel84:

 

Fajnie wytłumacz mi tylko po co więcej ? To był test z Lutego 2005 w dopowiedzi na pytania userów „czy DFI daje radę z HTT powyżej 300 ?”. Nic więcej nie mam do dodania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem dopiero co po przesiadce z Neo 2 Platinum na Ultra-D . Nawet jaszcze nic nie kręciłem ponieważ trochę się wystrachałem temperaturą na NB zaraz po odpaleniu kompa 52-54 stC łoł jak dla mnie trochę dużo :(. Może dla tego że mam pół pasywne chłodzenie sam radziator (mimo że stosunkowo duży) na którego dmucha wolniutko (czytaj słabo zasilanie 5V) wentyl 120 z boku budy (dyma na grafę i NB) jak go puszczam na 12 V to mi chałas przeszkadza lecz temp spada na około 44stC. Mam pytanie jaka może być orientacyjna najwyższa temp NB (proszę nie pisać taka aż się usmaży). O ile stopni wzrośnie mi temp jak puszczę FSB na 250 (tyle miałem na MSI) mam proca (A64 3200 Venice) co tylko tyle szedł na poprzedniej płycie? Myślałem że radiator źle przylega lecz sprawdzałem i jest OK a na żebrach jego pewnie białko by się ścieło :(. Bios zapakowałem na dzień dobry N4D623-3. Jaką Wy macie temp NB i na jakich chłodzeniach (może ktoś na pasywnym ? )

 

Pozdrawiam

post-24438-1142275397_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem albo mi sie pechowa plyta trafila albo procek?? KOMP nie wstaje powyzej 310MHZ(9*310) nawet przy 1.584V a przy 9*305 chula spokojnie przy 1.504V napiecie LDT podnioslem jz do 1.3V i NB do 1.6V i nic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to moj pierwszy wykret na tej mobo i zabardzo jeszcze nie wiem co sie tam ustawia... ramki w sumie niezabardzo umiem ustawic... i reszte opcji :/ Na chipsecie standardowy wyjek, a na procku mam Pentagram FREEZONE QC-80 AlCu

Jak mi ktos powie do czego w biosie sluza opcje w menu do o/c to sie pobawie cos wiecej =]

Mnoznik 5x400 narazie ustawilem standard, max dzialal 2450MHz z 1,360V

Edytowane przez Polish...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szakalaka

ja na oryginalnym "wyjcu" od DFI tylko po przesmarowaniu arctic silcer5+ i obrotach 3k mam temp 45 stopni w stressie przy htt 303 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...