Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe...

W sumie ...raz się żyje ;)

Ale to dopiero pojutrze, bo dziś już nie mam siły, a jutro jadę do Poznania na Mistrzostwa Polski na 1/4 mili  :mrgreen:

1525113[/snapback]

Też mam tylko 20-pin i jade już 7 dzień na 3.4V na memkach + mod z FAQ (foto).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uzywa ktos dolaczonego do plyty Krajana w zestawieniu z glosnikami 5.1 ??

Jestem szczesliwym(badz niszczesliwym) posiadaczem takiego zestawu od kilku dni i stwierdzam nastepujace:

Tylne glosniki charcza niemilosiernie na KRAJANIE(sprawdzane takze na notebooku w trubie 2.1->5.1 - nie charczy).

Czy ktos spotkal sie juz z czyms takim ? Do tej pory uzywalem sluchawek(juz kilka dobrych latek) wiec pojecia zielonego nie mam o czyms takim....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość CuBa

Również jade na napięciu 3.4V i puszczony wentylator 8 na minimalnych obrotach tak jak było w zaleceniach :) Zasilacz 20 pin Antec 380W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uzywa ktos dolaczonego do plyty Krajana w zestawieniu z glosnikami 5.1 ??

Jestem szczesliwym(badz niszczesliwym) posiadaczem takiego zestawu od kilku dni i stwierdzam nastepujace:

Tylne glosniki charcza niemilosiernie na KRAJANIE(sprawdzane takze na notebooku w trubie 2.1->5.1 - nie charczy).

Czy ktos spotkal sie juz z czyms takim ? Do tej pory uzywalem sluchawek(juz kilka dobrych latek) wiec pojecia zielonego nie mam o czyms takim....

1525819[/snapback]

Ja używam, bo audiofilem nie jestem i wystarczy mi taki karajanik, ale nic nie trzeszczy. Mam Logitecha z-640 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z glownych zmian najwazniejsze to:

- dwa nowe dzielniki pamieci (233 i 250) do wykorzystania

1525414[/snapback]

Czyli coś dla smakoszy z TCCD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to ram „wysiada” szybciej niż CPU, co z tym idzie div200 w większości wypadków to i tak za dużo więc nawet dla TCCD taki wynalazek jak 250 to raczej tylko ciekawostka.

 

BTW: z tego co pamiętam to w kontrolerze jest jeszcze 216 jak już dodają to mogli dodać wszystkie…

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ktoś ma mnożnik 12, albo nowego FX'a, to może się przydać taki mnożnik ;)

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej mam pytanko jak mam włożyć wtyczke od zasilki 20 pin czy mam ją włożyć tak jak sie da ?? TAk po prostu gdzie pasuje nic nietrzeba robic ????

1526626[/snapback]

Pasuje tylko w jednym konkretnym położeniu. Więc o pomyłce nie ma mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ktoś ma mnożnik 12, albo nowego FX'a, to może się przydać taki mnożnik ;)

1526564[/snapback]

Niby się da ale to mi już pachnie kombinowaniem na siłę ;)

 

@gelok9:

 

Ty byś w końcu poczytał/poszukał a nie co chwile z pytaniami na temat poruszany więcej niż 10 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem :angry:

 

Mam winbonda BH-6 ktory na NF2 przy 3.3V krecil sie do 272mhz (przechodzil SuperPi 16M).

Teraz na moim nowym sprzecie aby wejsc do windy przy 272mhz musze dac 3.5V i nie ma szans na przejscie SuperPi 16M!! Nie wiem co jest grane :blink: Sprawdzalem juz rozne timingi.

 

Moze jest jeszcze cos czego nie wiem... W ktorym banku najlepiej testuje się jedna kosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo all mam taki maly problem a mianowicie jak ustawie pamieci powyzej jakiejs granicy albo zaciesnie im timy to musze zmniejszyc mhz proca i tak np pamieci na 510 przy srednich alphah jest stable (proc 340x8) gdy scisne alphy lub ustawie pamieci na 564 to nie mam mowy zeby win wstal ani mem test ani gm przeszedl bez bledu na tylu mhz proca ale jak przy takich samych ustawiniach mnoznik proca zmniejsze do 7 to jest stabilne;d(7.5 nic nie daje) jak myslicie o co chodzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok - odpisz mi na pm mam nowy bios zebys przetestowal

 

Merlin

1526719[/snapback]

No zaczyna się, mam nadzieję że drogi Merlinie, że dasz czadu z tym biosem - trzymam kciuki! :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomwer:

 

Ja ci powiem jedną dziwną rzecz mianowicie PI32M biegało mi na NF2 mimo błędów w GM i to nie jednego czy dwóch ale nawet koło setki natomiast na NF4 jak mam „nawet” 2błędy nie ma szans :/ Co do slotów to pomarańczowe są zazwyczaj najlepsze ale są sporadyczne przypadki że komuś na żółtych latał ram lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

 

To fakt. Na NF2 moglo wywalic troche bledow w memtestach a SuperPi przechodzilo bez problemu.

Jednak na NF2 na tej kostce mogłem wejść do windy przy 290mhz i 3.6V a teraz przy zadnym napieciu nie moge zaladowac windy przy 280mhz :mur:

Przy 3.3V udalo mi sie jedynie wyciagnac stabilne 262mhz. Mam tez problem z dzielnikami... Przy div200 wszystko wyglada jak powyzej, ale jak juz dam 9x300 i div166 to nie moge dac na pamieci 2-2-2-...

Kolejny problem to sloty pamieci. "Najlepiej" jest w 1 slocie. W pomaranczowych slotach jest totalna tragedia.

 

Teraz mam bios N4D414-2. Wczesniej mialem jakis inny (nie wiem juz teraz jaki) bios na ktorym nie mialem problemow z dzielnikami.

Zaraz sprawdze inne biosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomwer:

 

Hym przy zmianie dzielników pisałem już kilka razy że trzeba „dobrać” (najlepiej rzecznie) wartości „Max Async Letancy” oraz „Read Preamble” dzięki kombinacji właśnie tymi dwoma tymingami mogłem osiągnąć na prawie każdym dzielniku takie same MHz dla ramu. Jak nie czytałeś/widziałeś mojego krótkiego opracowania zajrzyj na pierwszą stronę tematu do drugiego postu może coś co pomoże. Co do biosu 414-2 to był jeden z najlepszych bisów dla moich BH i właśnie na nim zrobiłem swoje 302MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

 

Caly czas korzystam z twojego poradnika. Jeszcze posprawdzam dokladnie „Max Async Letancy” i „Read Preamble”.

 

Wlasnie zaladowalem bios XCEL2-ll i chyba jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomwer:

 

Dla mnie nie ma żadnej różnicy miedzy 414-2 a XCEL2-LL, na obu mam taki sam max MHz na danym V i na obu mogę zrobić te same MHz na tych samych alpha.

 

 

Dla zainteresowanych sprawdziłem ten bios co mi Merlin podsunął ale niestety dla moich pamięci to tragedia :/ 225MHz z bardzo luźnymi alpha do tego na VDim=3,4v !

 

EDIT:

 

Dokładniejszy opis:

 

Max w ogóle włączenia się GM to 250MHz.

Max czysty to 225MHz na bardzo luźnych alpcha.

 

*all na 3,4v

 

Sprawdzałem na różnych dzielnikach wszędzie podobne efekty. Dla przypomnienia na XCEL2-LL czy 414-2 na napięciu 3,4v i ostrych alpcha czystego Golda mam na 272MHz.

 

Mowa o biosie >>> 5.10 -2Fix based by Oskar Wu & by Hellfire (klik!)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te BIOSy mnożą się jak króliki ostatnio. Ja jeszcze nawet czerwcowych nie sprawdziłem a tu juz lipcowe lecą.... Fajnie, tylko niech ktoś mi da wreszcie troszkę czasu na zabawę. Ech, jak chciałbym być jeszcze jakimś studenciakiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się jakoś już nie chce powoli tego testować, wyszedł 414-2 dla BH i reszta albo jest do niego podobna albo gorsza i żadnego „przełomu” nie widać z kolejnymi wersjami…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na XCEL2-LL jest jednak lepiej . Narazie co mi sie udalo to 270mhz przy 3.4V. Nie jest to niestety to na co liczylem :angry:

 

Mardok, te "czyste" 272mhz w dualu masz przy 3.4V w biosie czy 3.4V+0.03?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te BIOSy mnożą się jak króliki ostatnio. Ja jeszcze nawet czerwcowych nie sprawdziłem a tu juz lipcowe lecą.... Fajnie, tylko niech ktoś mi da wreszcie troszkę czasu na zabawę. Ech, jak chciałbym być jeszcze jakimś studenciakiem...

1527752[/snapback]

 

No ba , ja to nie wiem w co rece wlozyc z remontem , 12h strzela jak jak z bata. Sa za to pewne plusy , bede mial wlasna kanciapke (czyt Pracownia OC )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos probowal 702-X? Interesuja mnie szczegolnie opinie posiadaczy TCCD.

1527724[/snapback]

Nie mam TCCD tylko Kingmax na kościach Hynix. Dzisiaj testowałem bios 702-1. Wydaje się, że mogę podciągnąć taktowania z 262 do 266 MHz. Timings: 3-3-7-3.

Bios alfa dobrze się chyba zapowiada :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...