Skocz do zawartości
Darks

Windows XP czy Windows 98

Rekomendowane odpowiedzi

patrzac z perspektywy rozwoju systemow Win dochodze do wniosku ze programisci zakladali: " skoro masz juz nowszy i bardziej wypasny system to musisz o nim coraz wiecej wiedziec."

przykladowo:

W Win98 jesli nie chce aby po wlozeniu plytki do czytnika Cdrom system podejmowal jakakolwiek akcje wchodze we wlasciwosci Cdromu i odchaczam jedna opcje.

W Win XP musze manualnie wybrac akcje dla kazdego rodzaju plytki ( chyba 6 czy 8 opcji ) a mimo to i tak nie obejde plyt z plikiem autostart.inf

By zrobic to jak nalezy musze wejsc w rejestr i w odpowiednim miejscu zmienic domyslne 1 na 0 lub wpisac w uruchom gpedit.msc by przedzierajac sie przez gaszcz niepotrzebnych opcji i informacji zdefiniowac autodtwarzanie... :mur:

 

Uzywam XP od jakiegos czasu i ze wzgledu na niektore zintegrowane uslugi sieciowe zamierzam go wkrotce zainstalowac nawet na zabytkowym PIII 450.

XP jest dosyc wszechstronny ale przereklamowany jesli chodzi o niski stopien komplikacji. W domyslnej instalacji jest wszystko i nic. A napewno dla takiego rookie ktory dopiero co nabyl komputer latwe i bezbolesne dostosowanie Xp do jego potrzeb to jakis zart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tu raczej chodzi o to że rooki mógłby nie wiedzieć jak skorzystać z CDROMa:) Co do autoodtwarzania masz rację, ale jest na szczęście taka opcja w CloneCD i działa OK. Jeśli chodzi o dostosowywanie, to rooki i tak tego nie będzie robił, przynajmnije do czasu jak pozna system by zauważyć te wady o których mówimy.

Skoro już mowa o dostosowywaniu to XPantispy, jest bardzo przydatny.

A jeśli ktoś pragnie prawdziwego przyspieszenia to jest jeszcze WindowsXP_PLD, niestety strona domowa projektu jest padnięta, ale najnowasza wersja to 1,7 (pojawiła się krótko przed padem strony). UWAGA: PLD mocno ingeruje w system (wyłącza sporo usług) jeśli ktoś ma system do pracy i nie może sobie pozwolić na przestoje (jakaś aplikacja moze przestać działać) to nich lepiej przemyśli 2 razy instalację.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemq

Kiedyś była mowa, że win XP nie powinno sie instalować na kompach co maja mniej niż 256 mb ram. A ja u kumpla zaistalowałem na Duronu 600 i 128 mb ram XP i chodzi ok. Ciekawe z czego to wynika ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była mowa, że win XP nie powinno sie instalować na kompach co maja mniej niż 256 mb ram. A ja u kumpla zaistalowałem na Duronu 600 i 128 mb ram XP i chodzi ok. Ciekawe z czego to wynika ??

1352484[/snapback]

 

On bedzie chodził okey ale przy wielu operacjach bedzie mulił. Wymagania są zawsze zawyżane zarówno w grach jaki i w systemach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas leci i winXp niestety będzie górą.

Ma to szczęście że wdomu mam dwa kompy na jednym jest XP a na moim 98se.

win98se jak się coś zwali naprawiam 5-10 minut, moment bardzo go lubie, natomiast muła XP, nawet nie chce mi się pisać

Za niedługo zmieniam kompa na A64 i niestety na winde XP i badrdzo się tego obawiam.

XP -ek śmiga tylko na początku, a dalej to sami wiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemq

Mam 768 mb ram i win xp mi chodzi szybko, ale zbyt duzej róznicy z 128 mb to nie było!!!

Sam dawno temu miałem w komputerze 128 mb ram i miałem XP bo za darmo w promocji z owym kompem dostałem.

I jakos ten xp mi biegał, nie narzekałem.

nawet widziałem goscia co miał wpierw na 64 mb i 96 mb i również chodził.

W wielu aplikacjach go muliło, ale dało sie normalnie uzytkowac komputer.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

Witamy w gronie użytkowników XP'eka ! Co do gier to nie jest najgorszy, w necie też nie jest zły ( ale professional).

1335894[/snapback]

:lol: hahaha to mnie rozbawiles ! a jaka różnica jest między prof a home ??w kwesti gier, neta itp ??

home i prof to te same systemy tylko ze prof jest bardziej rozbudowany, ale nie różni sie szybkoscia działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet widziałem goscia co miał wpierw na 64 mb i 96 mb i również chodził.

tez widzialem ze da sie odpalic ale nie mow mi ze na 768 i 128 ram nie ma prawie zadnej roznicy bo ja mialem xp (obecnie2003) i jest dosc spora roznica.

O odpaleniu 2 czy 3 programow i jeszcze muzyczki w tle przy 128 ramu nie ma mowy. wtedy ten system chodzi jak zgrzybiala staruszka probojaca wsiasc do autobusu.

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemq

tez widzialem ze da sie odpalic ale nie mow mi ze na 768 i 128 ram nie ma prawie zadnej roznicy bo ja mialem xp (obecnie2003) i jest dosc spora roznica.

O odpaleniu 2 czy 3 programow i jeszcze muzyczki w tle przy 128 ramu nie ma mowy. wtedy ten system chodzi jak zgrzybiala staruszka probojaca wsiasc do autobusu.

:lol:

1353039[/snapback]

Prawda, ale mi chodzi o to, że sie da normalnie urzytkować komputer na 128mb z XP.

Mozna sobie neta przeglądać, miec właczone gg i słuchac muze w winampie.

fakt, że przy kilku aplikacjach nieda sie słuchac muzyki.

Jednak moje wrażenia opierają sie na sdram'ach, bo takie mam. Mozliwe, że na DDR róznica jest duzo wieksza ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: hahaha to mnie rozbawiles ! a jaka różnica jest między prof a home ??w kwesti gier, neta itp ??

home i prof to te same systemy tylko ze prof jest bardziej rozbudowany, ale nie różni sie szybkoscia działania.

1353036[/snapback]

 

Ja testowałem oby dwa systemy i wiem czy sie różnią. Jak nie wiesz to nie mów bo domysły ma każdy lamer <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

Ja testowałem oby dwa systemy i wiem czy sie różnią. Jak nie wiesz to nie mów bo domysły ma każdy lamer  <_<

1353186[/snapback]

no prosze przybliż mi różnice :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kożystam z XP z uwagi na to,że praktycznie wszystko pod ten system powstaje.

Najbardziej boli mnie ram, który mi to [ciach!]o zjada. Ale wcześniej nie słyszałem o tym całym nLite.. hehe... może być miło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tu raczej chodzi o to że rooki mógłby nie wiedzieć jak skorzystać z CDROMa:) Co do autoodtwarzania masz rację, ale jest na szczęście taka opcja w CloneCD i działa OK. Jeśli chodzi o dostosowywanie, to rooki i tak tego nie będzie robił, przynajmnije do czasu jak pozna system by zauważyć te wady o których mówimy.

1352329[/snapback]

dla mnie autoodtwarzanie Cedekow ma nie tylko znaczenie przy nagrywaniu. Rozwiazanie w konfiguracji systemu ktore wymaga zainstalowanie innego programu ktory przy okazji zmieni ustawienia na pozadane wydaje mi sie byc groteskowym.

Poza tym autoodtwarzanie to przyklad. Takich smaczkow jest przeciez wiecej...

 

Kiedyś była mowa, że win XP nie powinno sie instalować na kompach co maja mniej niż 256 mb ram. A ja u kumpla zaistalowałem na Duronu 600 i 128 mb ram XP i chodzi ok. Ciekawe z czego to wynika ??

Oficjalne wymagania pod XP sa zblizone do Pentium II 233 oraz 256 MB Ramu.

 

Moze da sie i na P166 z 128 MB Ramu tylko po co sie :mur: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie który system jest lepszy i pod jakimi względami ?

Według mnie lepszy jest win 98

1169948[/snapback]

Najlepszym sposobem przekonania sie czy lepszy dla kogos jest 98 czy xp jest utorzenie dwoch partycji i wgranie na jedna xp na druga 98. Oczywiscie jest to czasochlonne ale mysle ze po miesiacu roznice beda widoczne miedzy tymi systemami.Oczywiscie wszysytko zalezy od tego do czego wykorzystujemy windka i jaki mamy sprzet ja osobiscie posiadam 256ramu i raczej wykorzystuje kompa na maxa (8 ikonek w tray'u :wink: zzera to troche pamieci i gdy uruchomie gierke to zeby wrocic z powrotem do pulpitu czekam z jakies 2 min zanim sie porcjami zaladuje(typowy objaw braku ramu) Do grania moim zdaniem lepszy jest xp(wiecej ramu needed) jest tez bardziej stabilny niz 98 ktory czasami sie w cale nie wylacza.co do bezpieczenstwa to mysle ze bez porzadnego firewalla i tak sie robaczki zalegna wiec sam system nie pomoze (pomijam kwestie SP bo to chyba podstawa)

podsumowujac win98<256ram<winxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 98 nie radzi sobie troche z pamiecia > calczas zostawia biblioteki juz wylaczonych programow, a to sie objawia na wydajnosci. Pozatym w tym tescie ktory pokazal Domik widac ze XP lepiej sobie radzi z wykonywaniem kilku operacji naraz. Watpie aby dzis ktos tylko w notaniku pisal i nic pozatym :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faza , zainstalowalem tego xp'ka (jak pisalem wczesniej) i mi nie wykrywa "3d hardware" :lol: a sterowniki mam poinstalowane nowe :) no to pozostalo mi czekac na wymiane kompa - moze wtedy se pogram , bo teraz moge grac w "gry online" na WP bilard8 rulez :lol:

 

edit:

nie moge w nic grac , pisze ze nie ma directx , pomimo ze zainstalowalem

moze ktos mi pomoc :?:

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. start\uruchom\dxdiag\ekran sprawdz czy masz wlaczone wszystkie opcje przyspieszenia

2. panel sterowania\ekran\ustawienia\zaawansowane\rozwiazywanie problemow sprawdz czy masz pelne przyspieszenie sprzetowe

3. Narzedzie rozwiazywania problemow directX > warto sprobowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...