Skocz do zawartości
darksoul

LITEON 1653 - pytanie do uzytkownikow tego modelu (nie mod)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie roblemy z nagrywaniem DVD-R 4x minus (nie pamientam kurcze nazwy bo plytka poftronela za okno :twisted: ale znalalzem to w MEDIAMARKT w jakims czerwonym slimie :twisted: )?

Mi pojawiła sie informacja ILLEGAL DISC (płytka była czysta)

Ewentualnie jakie DVD-R minus uzywacie jezeli nie macie problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy nie chce Ci wypalić płytek DVD-R jako 1653s to zrób "chwilowy" downgrade do modelu 1633s biosem np. BS0R (crossflashed) i takową płytkę wypalisz bezproblemowo, a potem znów możesz wrocić do 1653s, 1653 i 1633 są sprzętowo identyczne, róznica to BIOS.-y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i potestach...

 

CS09 to padlina..nie tykac

 

ten sam nosnik i ten sam obraz zrodlowy

 

CS07

Dołączona grafika

 

CS09

Dołączona grafika

 

fakt ze nosnik ciulaty ,no ale bez przesadyzmu :]

 

 

edit:

Zdjęcia zostały poprawione i teraz działają

 

moderator - romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mkay... a gdzie znalesc owe biosy? Chwilowo mecze sie z chatki rodzinki przez nedzna radiowke i ledwo moge cokolwiek otwozyc (wyszukiwarka nie zamierza czekać :/)

Jeszcze sproboje poniej moze sie odetka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem minusa TDK 8X na 1653S i da się sczytać, ale kolegi DVD-ROM Lg nawet jej nie widzi. Czy to jest wina tego DVD ROM (ma 2,5 roku i przez cały swój czas był używany tylko do odczytu cdr) czy to przez to, że płyta jest minus? (Nagrywarka widzi ją poprawnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

a ja mam zupełnie inny problem

próbowałem wczoraj nagrać płytkę TDK DVD+R

zwykłe dane - filmy divx - za pomocą Nero 6.3.1.17 Enterprise Edition

wszystko ładnie pięknie do momentu naciśnięcia przycisku burn.

płytę rozpoznaje bezbłędnie, ale wyświetla mi mniej więcej taki komunikat: This type of compilation requires DVD-R disc type. Please insert correct disc type. - może nie dokładnie to, ale w ten deseń i sens na pewno zachowany.

ktoś wie, co może być tego przyczyną?

DiscInfo pokazuje: disc empty, type: DVD+R

o so chozi?

kupiłem kilka tych TDK, bo czytałem, że są dobre a tu taki babol...

nie zmieniałem BIOSu - mam oryginalny z kwietnia 2004 (nazwy nie pomnę), Nero przeinstalowany, pełna wersja z kluczem itp. i takie coś...

co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi minusami to faktycznie jest jakos dziwnie. Testowo nagralem jedna plyte, jakas Media-Store x4 - taka mialem pod reka. Nero stwierdzil, ze plyte mozna nagrac tylko x2. Plyte nagral, ale juz jej nie odczytal. Nero pokazywal, ze plyta jest pusta, ale nie mogl juz znalezc ile miejsca jest na niej wolnego. W innych napedach tez nie dalo sie jej odczytac. Plytki plusowe tej samej firmy (Media-Store) wykryla poprawnie, nagrala x4 i dzialaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj psim swedem udalo mi sie kupic w MM nagrywareczke LITE-ON SOHW-1653s. Przedtem mialem LTC (Combosa) i zaczynam dopiero przygode z wypalaniem DVD.

Przeszukalem dzisiaj siec i nie moge niestety znalezc odpowiedzi na podstawowe wg mnie pytanka:

- Czy jak kopiuje np z r- na r+ alcoholem (czyli obraz plytki) to nic sie nie zwali?

 

- Czy jak robie kopie w ten sposob kopie gierki (taki maly backup) - to czy to jest obojetne czy wypale na r+ czy r-?

 

- Czy przy paleniu filmow jest obojetne w jakim formacie bede palil w + czy -?

 

- Dlaczego czasem polecaja aby filmy palic jako DVD-ROM?

 

Wiem, ze jestem w tym temacie lamerem :mur: , ale to sa juz chyba dla wiekszoci pytania zbyt podstawowe i nie dyskutuje sie zazwyczaj o tym.

Jezeli znacie stronki opisujace te tematy to poprosze o linki

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj psim swedem udalo mi sie kupic w MM nagrywareczke LITE-ON SOHW-1653s. Przedtem mialem LTC (Combosa) i zaczynam dopiero przygode z wypalaniem DVD.

Przeszukalem dzisiaj siec i nie moge niestety znalezc odpowiedzi na podstawowe wg mnie pytanka:

- Czy jak kopiuje np z r- na r+ alcoholem (czyli obraz plytki) to nic sie nie zwali?

Nic. Palisz normalnie jak CD.

- Czy jak robie kopie w ten sposob kopie gierki (taki maly backup) - to czy to jest obojetne czy wypale na r+ czy r-?

Obojętne

 

- Czy przy paleniu filmow jest obojetne w jakim formacie bede palil w + czy -?

Zależy od stacjonarnego DVD - jedne lubią "+" inne "-"

- Dlaczego czasem polecaja aby filmy palic jako DVD-ROM?

Zależy od stacjonarnego DVD - te starsze (np. moj Sony) mają problemy i trzeba zmienić booktype płyty na DVD-ROM - czasem to pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie.

Poprzednio uzywalem LITE-ON LTC - 48161H.

Lezy teraz w pudeleczku.

 

Czy moze mnie ktos oswiecic jak 1563 radzi sobie z "backupem" zabezpieczonych CD ROMów?

LTC jest kosmiczne i nie wiem, czy sprzedawac, czy zamontowac w wolnej zatoce?

Z gory dzieks za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na orginalnym biosie (1633 BS0H) wypalam bez problemu kiepskiej jakości minusy 4x, płytki typu esperanza czy najieś gigastore, bez problemu wypala i odczytuje zapisane dane, po przejściu na zmodowany bios od 1653 od VIP'a w ogóle nie dało się nic zapisać na takim DVd bo na poczatku wyskoczył bład, więc powróciłem do standardowego biosika i dalej pali wszystki esperanzy i tego typu szuty bezbłednie. Jest to jedynie kwestia dobrania odpowiedniego biosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem do wszystkich odnośnie Liteona 1653 nie chce mi wypalać DVD-R gorszej jakości Esperanza Hawk. Kupiłem nagrywarkew w media markt myślałem że jest popsuta i wymieniłem na nową sztuke ale dalej jest to samo sprzedawca stwierdził, że jest to wina biosa nagrywarki. Może miał racje..... niewiem w każdym bądź razie poszukuje jakeigoś biosa do tej nagrywarki, może coś się poprawi. Jeżeli ktoś ma namiary na taką stronke porsze o info na meila zdybi@aw-inet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem do wszystkich odnośnie Liteona 1653 nie chce mi wypalać DVD-R gorszej jakości Esperanza Hawk. Kupiłem nagrywarkew w media markt myślałem że jest popsuta i wymieniłem na nową sztuke ale dalej jest to samo sprzedawca stwierdził, że jest to wina biosa nagrywarki. Może miał racje..... niewiem w każdym bądź razie poszukuje jakeigoś biosa do tej nagrywarki, może coś się poprawi. Jeżeli ktoś ma namiary na taką stronke porsze o info na meila zdybi@aw-inet.pl

1216394[/snapback]

 

Ja mam taki sam problem jak ty jeśli ktoś ci przesłał link do biosów to daj znać na mariusz.n@pf.pl z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem do wszystkich odnośnie Liteona 1653 nie chce mi wypalać DVD-R gorszej jakości Esperanza Hawk. Kupiłem nagrywarkew w media markt myślałem że jest popsuta i wymieniłem na nową sztuke ale dalej jest to samo sprzedawca stwierdził, że jest to wina biosa nagrywarki. Może miał racje..... niewiem w każdym bądź razie poszukuje jakeigoś biosa do tej nagrywarki, może coś się poprawi. Jeżeli ktoś ma namiary na taką stronke porsze o info na meila zdybi@aw-inet.pl

1216394[/snapback]

Bios do 1653 jest tutaj

http://www.cdrinfo.pl/software/stronaspw.p...neid=4366143648

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na DRW3S121 ( Oem 12x) na biosiku od Vipa minusowa płytka 4x która została wykryta przez Nero jakoby paląca sie z8x po nagraniu 4x nie dała sie nawet odczytac w nagrywarce. Stryktura katalogów widoczna ale np próba odpalenia jakiegkolwiek pliku powodowała zwis aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...