Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Testuje karte i podkręcam na 406\840 jak dałem 410/840 przy ustawainiu w opcjach nvidi to wyskoczyło że nie przeszło testu i zeby skręcił troche częstotliwość to znaczy że już wiecej nie pójdzie? bo przy 400/824 miałem 9870 w 3dmarku03 a głupie GTA mi zwalnia i mam 20 klatek no co za g...:)

No kurcze doszedłem rpawie do 10k w 3dmarku03 a w Underground 2 jak dam wszystko na maxa w 1024x768 mam niecałe 30 klatek no co jest kurcze no czy to moze być płyta? może jakieś stery do płyty chociarz nie wiem czy instalowałem coś bo ejst jakies do agp ale z tego co pamiętam to to nic nie dawało coś tam do IDE i do USB2 a tak to nic po za tym. No chyba ta karta nie jest taka słaba co? skoro takie wyniki w w Marku... I mam jeszcze takie coś w Biosie jak PCI/AGP i zmieniam częstotliwosci bo pamietma zeby kręcic procka musiałem to przestawiać było chyba 33/66 a teraz mam inaczej jakos moze to mieć znaczenie?

Edytowane przez DarkB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Ci się grzeje i Throttling się włącza...

Weź na Defaultowych ustawieniach pojedź...

Spróbuj włączyć w RT wspomagania zgodności z Chipsetem.

Zobacz czy nie masz nowych sterowników GART do płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Panowie,mam podkreconego procka tak jak w podpisie przy 2v i chcialbym sie zorientowac czy modecom (pfc) 350w pociagnie spokojnie Asusa 6800LE modowanego i jeszcze podkreconego.Czy moge byc spokojny,ze nic sie nie spali ?Przy radq bylo all ok (tak juz mam od roku).Na tej stronie http://www.benchmark.pl/kalkulator/index.html wychodzi,ze uzywam 133W, a na tej http://www.jscustompcs.com/power_supply/Po...tor.php?cmd=AMD po dodaniu wszystkiego bez proca wychodzi mi 210,czyli w sumie wychodzi 343W.Niby ok,ale czy to nie jest na styk?Poza tym nie wiem czy aby wszystko dobrze zaznaczylem :( Chcialbym jeszcze sie dowiedziec ile zajmuje drukarka podlaczona do LPT1.To wszystko po to by miec pewnosc,ze moge smialo podlaczac, modowac i krecic karte,ktora dostaje juz za pare dni a mam ten styk.Nie chcialbym tez cofac zegarow proca a napiecia nie moge zmiejszyc bo nawet na 1.95 v proc sie wiesza i zeby byl stabilny w grach musi byc koniecznie ustawiony na 2v.Wiec panowie prosze o pomoc,czy moj zasilacz wystarczy mi na 6800LE??Moje obawy głownie sie wziely z tej strony http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9592 <--- [to dokladnie ten zasilacz], a dokladniej to z 9tego komentarza od góry (kolesia,ktory dal 3) Czekam na odp,z gory dzieki i pozdro

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stany nieustalone Asus V9999LE

 

witam ,

 

Czy komuś zdaża się iż po restarcie znika obsługa Open GL , albo raz działa jedna czwórka potoków albo druga (mowa o tych dodatkowych - mogę dołączyć 4 ale nie 8 naraz :huh: ) . ???

 

Po przesiadce z ATI mogę stweirdzić iż stery Nvidii są tak samo do [gluteus maximus] jak byly 4 lata temu w czasach GF2 MX :mur:

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Jest tylko mi szkoda,ze zdradzam tym samym Ati, za ktorym bylem jestem i bede bez wzgledu na all (od poczatq nie przepadalem za nv),ale niestety,tak wydajnej karty nie znajde nigdzie za ta cene a szkoda.Jednak kiedy tylko ta okaze sie za slaba to bedzie wielki powrot do radka,ale narazie z wielkim zalem ide na asusa alenapewno nie 6600gt bo ta karta jest h.... warta (128 bitowa szyna,bleee.Ponizej 256 nigdy nie zejde) i 9800 pro ja miazdzy po mojemu jak chce,wogole to sie zastanawiam czy 9700 pro jej nie zmiazdzy,bo jest niewiele wolniejszy od 9800 pro i tez ma 256 bitowa szyne pamieci.Radek przegrywa tylko w 3dm 2003 i 2005 bo w 2001 to radek 9700pro bije nawet 6600gt (w dx8.1 gf wymieka ostro).Druga srpawa gdzie radek przegrywa to w grach na open gl,ale wiekszosc jest pisana pod d3d.Tak bylo jest i bedzie wiec jak chcesz wybrac tylko miedzy tymi kartami to radek radek i jeszcze raz radek,natomiast jesli chcesz wydac te same pieniadze a chcesz miec super hiper wydajnosc starczaca na log to bez wahania asusa,ktorego na bank odblokujeszz - pozdro

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko mi szkoda,ze zdradzam tym samym Ati, za ktorym bylem jestem i bede bez wzgledu na all (od poczatq nie przepadalem za nv),ale niestety,tak wydajnej karty nie znajde nigdzie za ta cene a szkoda.

1570018[/snapback]

ja tez nigdy nie przepadalem za nV :) i uwazam ze stabilniejsze sa karty Ati, ale wydajniejsze nV, z tym ze nV robi najgorsze drivery ;]]] ale powiem Ci hydro ze przesiadajac sie z radka9800pro nie zaluje! na prawde warto...

a co do twojego zasilacza to moim zdaniem ta 350ka, starczy. gdybys mial np a64 to proponowalbym zmiane zasilki, ale tak imo moze zostac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ile razy ja próbowałem na ATI znaleźć dobre sterki to nie wiem...

Raz lagi w gierach, raz Sepia w NWN, raz dobre D3D i skaszanione 2D łącznie z Video. Moim zdaniem sterki ATI wcale nie są bezproblemowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ile razy ja próbowałem na ATI znaleźć dobre sterki to nie wiem...

Raz lagi w gierach, raz Sepia w NWN, raz dobre D3D i skaszanione 2D łącznie z Video. Moim zdaniem sterki ATI wcale nie są bezproblemowe.

1570140[/snapback]

Nie no niemożliwe , 4 lata w sumie miałem najpierw Radka 8500 , potem 9500@9500pro - stery zmieniałem co miesiąc na nowe i nigdy nie miałem żadnych problemów :razz:

 

Wracając do Asusa V9999LE czy odblokowalność potoków może być zależna od używanego sterownika ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ... ha ... bo u mnie raz odblokowała się (patrząc na ekran w RivaTuner ) 3 czwórka potoków , potem zmieniłem stery i ta czwórka ma błędy a 4 czwórka wcześniej zła działa bezblędnie - dziwne prawda ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dziwne prawda ???

1570688[/snapback]

:blink: TAK

 

heh...coraz mniejsze mam przekonanie do NV, choć to nieznaczy że już jestem "całym sercem" zwolennikiem ATi :mur: Mam nadzieje że Nvidia zamiast robić i opracowywać nowe technologie i wypuszczać je na rynek, to niech popracuje nad oprogromawaniem, może (a raczej na 100%) to one jest kluczem szybkości i wydajności "machin" NV B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Wiem jedno: Najlepsze stery dla Ati to omegi 5.4 a dla NV 71.40,ktorych zamierzam uzyc po otrzymaniu karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najkepsze były 71.89 ale teraz po małych zmiankach w 77.76 uważam, że te są najlepsze. Mam kopa w GTA:SA, NFU:U2 po małych poprawkach chodzi idealnie. IQ jest znakomite i w ogóle dobrze działają sterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Sory - tam mialo byc 71.89 :)

a co do twojego zasilacza to moim zdaniem ta 350ka, starczy. gdybys mial np a64 to proponowalbym zmiane zasilki, ale tak imo moze zostac

1570131[/snapback]

Dzieki RIP - 3mam Cie za słowo :) Martwi mnie ten fakt też dlatego, ze tak patrze na Wasze zasilacze i każdy prawie ma lepszy :( Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hirotaro

 

jakie małe zmianki w tych sterach masz na myśli?

1571413[/snapback]

moze ja odpowiem :) :

Nvidia opublikowała testową edycję nowej wersji sterowników. Zwiększają one jakość antyaliasingu i udostępniają tryb SLI w kartach graficznych klasy średniej.

 

W nowej wersji dodano między innymi:

- obsługę technologii NVIDIA SLI przez procesory graficzne ze średniej klasy cenowej NVIDIA GeForce 6600 LE;

- nowy tryb antyaliasingu 16x SLI - najwyższa na rynku częstotliwość próbkowania pozwala osiągnąć doskonałą jakość i wydajność obrazu poddanego wygładzaniu krawędzi;

- lepszą optymalizację trybu SLI dla gier - profile SLI dla ponad 100 najpopularniejszych tytułów;

- ujednoliconą architekturę sterowników (UDA) z obsługą ponad 250 produktów firmy NVIDIA w ponad 7 systemach operacyjnych.

 

ja dopiero wczoraj zainstalowalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cos Riva Tuner się kopie na tych nowych sterach 77.76 co sied zieje jest juz nowsza wersja?

1572313[/snapback]

nic sie nie dzieje, tylko informuje ze to sa nieprzetestowane drivery przez nvidie i zeby w razie czego zaopatrzyc sie w nowsza wersje RT. u mnie dziala bez problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rev.2 mam od samego poczatku wiec odpowiedz brzmi: "tak" :) tymczasem na tych 77.76 bije kolejne rekordy w 3d'markach :]]]]

1572473[/snapback]

Czy one są z guru3d? Edytowane przez jarek_pr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie jak tak :P tylko modified przez Apocalypse. Proszę link:

 

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1135

 

na pewno są co najmniej tak dobre jak te, które używa R.i.P.

Sam ich używam i jestem zadowolony po przesiadce z XG 77.62 Type2/Type3.

IQ i Performance jak dotąd najlepsze.

 

BETA 2 VERSION

 

Release notes

 

*"Overbright" color issue affecting video playback

*GeForce 7800 GTX clock reduction when using extremely cold temperatures to cool the GPU

*Based on the 80.40 SVX Apocalyse Tweaks:

Reviewed tweaks for Open Gl/3D/System

Added new Hardware Tweaks (chipset compatibility)

Improved speed and image quality on some games

Boost Perfomace on D3D applications

Incrased stability

 

BETA 4

 

*Added Experimental hives and settings for D3d/OGL

 

http://pwp.netcabo.pt/savage-xp/77.76b4.zip

 

aha dla tych co będą je używali i zobaczą black screen( zamiast obrazu ) podczas oglądania filmów to wystarczy zaznaczyć w zakładce "Ustawienia nakładki wideo" opcję VMR.

 

Oczywiście mają opcję Triple Buffering, można wymusić :) przyadje się gdy Vsync jest ON.

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...