Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

i co tam dowiedziales sie??

kurde musze dziesik paste termoprzewodzaca kupic, ale w tym lublinie nic nie ma, same collermastery :)

 

a co mialem sie dowiedziec ;P we wtorek ide po plyte jeszce raz ma juz byc :)

 

paste ? jaka ? zwykla białą ? idz do elektronicznego na fabrycznej to kupisz całą tubkę...

 

albo pytaj w VICO/COMP-ie

w kompie w serwisie maja jakies akcesoria typu pasta/radiatory jak chcesz jakas specialna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obok Vico na 1-go maja.

aaaaaaaa... nie lubie tam chodzić - niedawno miałem tam dość spektakularny upadek przed wejściem do sklepu, na tych płytkach :lol:

 

kto tututaj uzyskał największe htt na k8ns? :>

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dzisiaj zrobilem test pamieci goldmemory 6.64 (full) z ciekawości i nie jestem pewien ale czy to normalne ze Quick Test 1 petla przechodzi az 56minut30sekund ?! tak od mniej wiecej polowy idzie strasznie powoli :\ normalne czy nie? ramki takie jak w opisie 2x512 dwustronne.

PS. tylko nie jrzyczcie ze o tym pisze ale to zwiazna chyba jest z platforma s754.mobo :D pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dzisiaj zrobilem test pamieci goldmemory 6.64 (full) z ciekawości i nie jestem pewien ale czy to normalne ze Quick Test 1 petla przechodzi az 56minut30sekund ?! tak od mniej wiecej polowy idzie strasznie powoli :\ normalne czy nie? ramki takie jak w opisie 2x512 dwustronne.

PS. tylko nie jrzyczcie ze o tym pisze ale to zwiazna chyba jest z platforma s754.mobo :D pozdro!

wszystko jest dobrze nie s.r.a.j ;) po gaciach :) wszystko zalerzy od ilosci i przepustowosci ramow i od tego co progs robi, przyjzyjj sie z tego co wiem bylo tam jakies info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widzialem info ale poszukam :D dzieki za pocieszenie bo juz sie przestraszylem ze cos za dlugo ta jedna petla leci na quick :D

 

Aha i jeszcze jedno czy wszystko dobrze ustawilem odnośmnie pamieci ()szczegolnie refresh rate 7,8):

 

Taktowanie pamięci

CAS Latency (CL) 2.5T

RAS To CAS Delay (tRCD) 3T

RAS Precharge (tRP) 3T

RAS Active Time (tRAS) 8T

Row Cycle Time (tRC) 11T

Row Refresh Cycle Time (tRFC) 14T

Command Rate (CR) 2T

RAS To RAS Delay (tRRD) 2T

Write Recovery Time (tWR) 3T

Read To Write Delay (tRTW) 3T

Write To Read Delay (tWTR) 2T

Write CAS Latency (tWCL) 1T

Refresh Period (tREF) 200 MHz 7.8 us

DQS Skew Control Wyłączone

DRAM Drive Strength Normalna

DRAM Data Drive Strength 4 (No Reduction)

Max Async Latency 7 ns

Read Preamble Time 6.5 ns

Idle Cycle Limit 16

Edytowane przez gulczas1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leciales mzoe na takim htt non stop? bo ja na stockowym htt pracowalem, a to z siga to tylko do benchmarka:) takze moaj plyta byla niekatowana, ale zdechla.

ja lecialem ciagle na takim - a co sie bede przejmowal :P

dobra, powallczylem ze swoja plytka i ... zaczela dzialac, co do tego w jakich warunkach odmowila posluszenstwa to macie siga, robilem formata itd - nic nie pomagalo. no wiec wyjalem plytkle z obudowy, chcialem ja juz pakowac do pudelka ale cos mnie pokusilo aby sprawdzic na stole, no i jak sie pewnie domyslacie - ZMARTWYCHWSTALA !! ;) (tzn te usb zaczely dzialac) nie wiem co sie dzialo, co bylo ale juz jest ok. dziala nadal na takic hsutawieniach jak w podpisie. bardzo kaprysna plytka - na razie zostawiam na biurku, nie chce mi sie chowac do obudowy :P

 

Ludzie - teraz to dopiero slychac skwierczace kondensatorki :D przy powylaczanych wentylach slychac takie smieszne popiskiwanie :P

Edytowane przez Shegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaa... nie lubie tam chodzić - niedawno miałem tam dość spektakularny upadek przed wejściem do sklepu, na tych płytkach :lol:

 

kto tututaj uzyskał największe htt na k8ns? :>

 

hmm ja mam płyte z rodziny K8n series... K8NSNXP rev 1.0

 

Już wklejałem moje screany... 1865512[/snapback]

[...]

Ludzie - teraz to dopiero slychac skwierczace kondensatorki :D przy powylaczanych wentylach slychac takie smieszne popiskiwanie :P

 

U mnie słychać dopero od 1,6V :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla ludzi ktorym tajemniczo nie chce sie wlaczyc komp, mimo ze dzialal bez zarzutu:

 

wiem, ze to dziwne, ale z moja plyta bylo np tak, ze nie startowala z przykrecona jedna srubka mocujaca :blink: nie wiem co to mialo do rzeczy.. w kazdym razie bez tej srubki udalo sie odpalic kompa ;)

sprobojcie np chwycic za radiator od proca i lekko go pociagnac w rozne strony, jezeli to to samo co u mnie to powinna sie zaswiecic dioda przy ramach - wtedy komp wystartuje.

nastepne uruchomienia powinny byc juz ok..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy zwiększenie napięcia na chipsecie pomogo w uzyskaniu wyższego HT na tych płytach?

 

Jak tak to czy są jakieś mody na zwiększenie napięcia na chipsecie ? :) Maksymalne HT jakie u mnie działa stabilnie to 320 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy zwiększenie napięcia na chipsecie pomogo w uzyskaniu wyższego HT na tych płytach?

 

Jak tak to czy są jakieś mody na zwiększenie napięcia na chipsecie ? :) Maksymalne HT jakie u mnie działa stabilnie to 320 :(

Przecież w biosie możesz dać max + 0,3V na chipset. U mnie chyba nic nie daje zwiększenie tego napięcia w każdym razie HTT 350 bez zmiany Vcore chipsetu u mnie śmiga.

 

Wg mnie w twoim przypadku nie ma co zwiększać V tylko daj jakiś nawiew/zmień radiator i paste to wtedy powinnieneś osiągnąć wyższe HTT.

 

 

nie widzialem info ale poszukam :D dzieki za pocieszenie bo juz sie przestraszylem ze cos za dlugo ta jedna petla leci na quick :D

 

Aha i jeszcze jedno czy wszystko dobrze ustawilem odnośmnie pamieci ()szczegolnie refresh rate 7,8):

 

Taktowanie pamięci

CAS Latency (CL) 2.5T

RAS To CAS Delay (tRCD) 3T

RAS Precharge (tRP) 3T

RAS Active Time (tRAS) 8T

Row Cycle Time (tRC) 11T

Row Refresh Cycle Time (tRFC) 14T

Command Rate (CR) 2T

RAS To RAS Delay (tRRD) 2T

Write Recovery Time (tWR) 3T

Read To Write Delay (tRTW) 3T

Write To Read Delay (tWTR) 2T

Write CAS Latency (tWCL) 1T

Refresh Period (tREF) 200 MHz 7.8 us

DQS Skew Control Wyłączone

DRAM Drive Strength Normalna

DRAM Data Drive Strength 4 (No Reduction)

Max Async Latency 7 ns

Read Preamble Time 6.5 ns

Idle Cycle Limit 16

W przypadku moich pamięci ustawienie tych 2 prametrów na 8 i 9 dało ponad 10 MHz na mem tylko ja mam pamięci na kościach Hynix D5 niewiem czy to coś u ciebie da ale możesz spróbować.

 

 

@tomos

 

jakie wyciągasz max HTT ? // masz fajnego proca mój 2500+@ 7x325 i 1,325V nawet nie wejdzie do windowsa.

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla ludzi ktorym tajemniczo nie chce sie wlaczyc komp, mimo ze dzialal bez zarzutu:

 

wiem, ze to dziwne, ale z moja plyta bylo np tak, ze nie startowala z przykrecona jedna srubka mocujaca :blink: nie wiem co to mialo do rzeczy.. w kazdym razie bez tej srubki udalo sie odpalic kompa ;)

sprobojcie np chwycic za radiator od proca i lekko go pociagnac w rozne strony, jezeli to to samo co u mnie to powinna sie zaswiecic dioda przy ramach - wtedy komp wystartuje.

nastepne uruchomienia powinny byc juz ok..

zrob sobie dorbe uzziemienie... moze pomoze :)

Edytowane przez Mazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie :] u mnie komp dziwnie sie nei chcial uruchamiac az przestal calkiem sie odpalac :) czy to w budzie czy na stole i plyta poszla do serwisu... ;) jak na moje oko to O/C zle wplywa na ta mobo ale i tak bede krecil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie :] u mnie komp dziwnie sie nei chcial uruchamiac az przestal calkiem sie odpalac :) czy to w budzie czy na stole i plyta poszla do serwisu... ;) jak na moje oko to O/C zle wplywa na ta mobo ale i tak bede krecil ;)

heh, mozliwe. u mnie ani w budzie ani na stole nie odpalal, zdechl i juz.

 

zalozylem cooler na procka.

dostalem paste w jednym sklepie z kompami, taka co z boxowymi wiatrakami daja, w folii. troche nie podoba mi sie ona, bo po wycisnieciu czesc byla zbyt rzadka, wytarlem ja a reszte rozprowadzilem. mam nadzieje, ze nie wyplynie, bo niewiele jej nalozylem.

 

chyba trzeba bedzie cos z allegro wziazc, bo tu w lublinie to nic nie ma :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w biosie możesz dać max + 0,3V na chipset.

Mam rev 2.0 więc zmiana napięcia na chipsecie z poziomu bios jest nie mozliwa.

 

Jeszcze raz pytanie do użytkowników starszych revizji (1.0/1.1). Czy zmiana napięcia podnosi możliwości o/c mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob sobie dorbe uzziemienie... moze pomoze :)

ietam.. nigdy nie mialem takich sytuacji z zadnym kompem, dopiero na k8ns na cos takiego napotkalem.

 

@tomos

jakie wyciągasz max HTT ? // masz fajnego proca mój 2500+@ 7x325 i 1,325V nawet nie wejdzie do windowsa.

max jakie dotad wyciagnalem to 343 przy 1.35V chyba.. ale to bylo przy otwartej budzie, przy zamknietej byly zwiechy (nie wiem nawet czy przez cpu czy ram.. czy mobo).

 

swoja droga nie wiem, czemu taki cieply jest procek (teraz mam 36* na prawie-idle). wentylacja budy jest raczej ok (2 wciagajace, 1 wyciagajacy + 2 wiatraki w zasilaczu).. moze zmiana pasty na silver5 by pomogla?

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Aaronik

elo :) witam :D

mam k8ns rev 1.0...czyli jedna z najstarszych ale co tam :P mam biosik F7....oplaca sie uaktualniac do f 17/18 ? czy nie warto ? o co chodzi z cool'n'quiet? hmmm wcale nie widze by mi procek zwalnial...caly czas zasuwa te swoje 1,8 ghz ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam i czytam i w końcu i ja postanowiłem zabrać głos. A więc w zestawiem wyszczególnionym poniżej udało mi się wykręcić to:

ZRZUT

I powiedzcie mi czy to dużo czy mało.

Niepokoi mnie to skaczące napięcie na procku ( patrz ZRZUT ).

Całość chodzi stabilnie , w grach żadnych zwiech , zero problemów ze startem. Czasami ( sporadycznie) słychać piszczące cewki.

Tak więc ja co do zestawu (sam składałem ) nie mam żadnych zastrzeżeń . :-P

 

A w pudle jest to :

K8NS - rev.A1 - bios F17

Sempron 3000+@2619 (9x290)

2x 512 MB Kingston KVR400x64C3A/512

Sapphire Radeon 9550 (ATITray 450:500)

Codegen 350W

....

reszta w tym przypadku nie istotna

 

A więc co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skakanie napiecia to chyba norma.

u mnie zmienia sie miedzy 1.248 a 1.280 (ustawione 1.25).

co do samego o/c.. proc nie daje juz rady na wyzszym htt? pobaw sie jeszcze, ew. zwieksz napiecie..

jak dla mnie to ladnie idzie ram, u siebie moge pomarzyc o takiej czestotliwosci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie, zlozylem sobei dzis kompa na plycie k8ns rev 2 + sempron 2500+ twinmos, i dysk SATA WD.

 

wszystko ladnie cacy - ale glowie sie jak zrobic zeby dioda HDD migala jak pracuje dysk.

wydaje mi sie ze wszystko mam podlaczone OK - na plycie dioda hdd podlaczona wg instrukcji, do IDE1 podlaczona nagrywarka dvd neca i do SATA0_SB podlaczylem dysk WD - zasilanie z zasilacza modecoma feel przez sata.

i w obecnej chwili dioda na obudowie (modecom step) miga tylko i wylacznie gdy jakakolwiek aktywnosc ma naped dvdrw... jak dysk chodzi to dioda milczy...

 

co zrobilem nie tak?? dzieki za info

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyższym HTT np 295 komp pracuje normalnie ale SuperPi już nie przechodzi :cry:

nie ruszałem jeszcze pamięci ( standardowe ustawienie z biosu ) ; być może zmiana tymingów pomoże ?

 

A CODEGEN to jak wyczytałem to jest ponoć g... , no ale narazie mam taki i muszę się nim zadowolić :cry:

 

 

P.S. czy daje coś zmiana biosu na F18 ?

czy SOFTWAROWO można odczytać z którego tygodnia jest proc ?

Edytowane przez asek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A CODEGEN to jak wyczytałem to jest ponoć g... , no ale narazie mam taki i muszę się nim zadowolić :cry:

Oj przyjacielu uważaj z tym kręceniem na takim zasilaczu. Szczerze mówiąc jeszcze się dziwie, że zasilacz wytrzymuje. Codegeny sprawdzają się tylko w najsłabszych konfiguracjach, więc lepiej nie przeginać. Radzę Ci dobrze abyś lepiej powstrzymał się z jakimkolwiek kręceniem przy tego typu "elektrowni" bo nie ciekawie może się to skończyć. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w komputerze zasilacz Codegen ? a szczegolnie na platformie s754 lub s939 ?

 

TO UWAŻAJ !

BO SIEDZISZ NA BOMBIE !!!

 

Dokładnie jak mówi lukasrz, naprawdę to się może źle skończyć i nawet markowy UPS Ci tu nie pomoże. To nie on wkońcu zasila podzespoły komputera tylko zasiłka, a każde wahanie napięć wywołane przez tą pseudo "350 Watówkę" może doprowadzić do rychłego pożegnania się z całą platformą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy mimo ze podkręcam proca asynchronicznie do pamięci które ustawiłem na najnizszym dzielniku aby miec pewnosć że mi nie ograniczają oc proca mają one jakiś wpływ na podnoszenie magistrali procesora. Za chiny nie mogę ustawić wyższego HTT niż 255 a widzę ze wszyscy dochodza do ponad 300. Dzielnik Hyper Transport zmieniony na x3 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w komputerze zasilacz Codegen ? a szczegolnie na platformie s754 lub s939 ?

 

TO UWAŻAJ !

BO SIEDZISZ NA BOMBIE !!!

hehehheheheheheh od 3 mies mam ta zasilke... z braku laku dobry kit... ale tez od 2 mies mam kompa min na 2,24GHz i pamieci na 464MHz i... dziala... a wieksze moce tez sa stabilne... jak ja siedze na kompie to zawsze pracuje na 2,4GHz i 500MHz ram i nie ma problemu... oczywiscie super pi do htt320 smiga ale juz bez opcji top perfofrmance... z TP do 300... ostatnio zaliczylem maly spadek wydajnosci ale to raczej nie zasilka... <hyba=>

...a tak swoja droga to do naszej plytki <k8ns> jaka zalila najepsza <w rozsadnej cenie>???

 

<procek to sempron 2600 na ac freezer 64pro a ram kingmax pc3200 z radiatorami po obu stronach>

Edytowane przez spOOknienty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, ze tu kilka hardcore-rowcow, krecic procy przy codegenach to bardzo odwazne podejscie

a co do krecenia, czy timingi 2.5-4-3-5 sa dobre? bo mam do wyboru 2.5-4-3-5 albo 2.5-3-3-7 i teraz nie wiem

co do stabilnosci to jest git http://img225.imageshack.us/my.php?image=sp2k47vk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...