Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła sie zmodowana wesja biosu:)

Uaktywnione Funkcje:

IDE Function Set

On-Chip Lan Boot

Cpu Smart Fan Control

 

http://members.lycos.co.uk/cukinia/k8ns-mod.19

 

I jak mi mowił to za pare dni ma zdiąć blokade z HTT

Ktoś go próbował, jakieś pozytywne efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła sie zmodowana wesja biosu:)

Uaktywnione Funkcje:

IDE Function Set

On-Chip Lan Boot

Cpu Smart Fan Control

 

http://members.lycos.co.uk/cukinia/k8ns-mod.19

 

I jak mi mowił to za pare dni ma zdiąć blokade z HTT

Jest do wersji K8NSNXP ?

 

btw. Można linka "wyżej" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś go próbował, jakieś pozytywne efekty?

ja dzisiaj go pomecze ale w o/c nie chce mi sie bawic zbytnio, sprawdze tylko stabilnosc na ustawieniach na ktorych aktualnie jade

 

edit: flashowanie przebieglo bezproblemowo (@bios), pierwsze odpalenie tez, bios ma jedno niedociagniecie: funkcja IDE FUNCTION SET powoduje zawieszenie sie, po wejsciu powinny byc jakies opcje do wyboru, ale ich nie ma :angry: nie reaguje na enter i esc, jak tylko sciagne easytune obadam czy dziala smartfan, pozniej pobawie sie reszta z biosu

 

edit2: smartfan nie dziala u mnie albo nie umiem go ustawic co prawda jest aktywna opcja w easytune ale co bym nie ustawil wentylator i tak kreci sie z ta sama predkoscia jesli komus sie uda to uruchomic bede wdzieczny za instrukcje

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nie ma raczej żadnych ciekawych zmian, no chyba, że w o/c się coś poprawi.

Dobrze byłoby gdyby udało się kolesiowi, który modyfikował ten bios usunąć blokade HTT

 

tak na marginesie to dziś dołącze do grona posiadaczy k8ns rev 1,0 ;) wieczorkiem przyjdzie listonosz z nią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dałes?

a czy to ważne ;) Troche taniej niż sobie wołałeś za swojego k8ns.

 

Blokade fajnie jakby usuneli ale na dzielnik nie liczyłbym już. Chciałbyś htt rzędu 400 robić na tej płycie?? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam z mozliwosia podniesienia najpiecia na procku?Caly czas tyle samo?chodzi o ten zmodowany bios oczywiscie

Mnie raczej interesuje czy to dało coś pod względem oc, napięcie mi nie potrzebne :P (mobo pierwsza pęka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ecikmen

Mam pytanko w stresie pod programem spstress jak mam zapuszczone w tle

To w programie EVERST ma w czakladce czujniki pokazywac temperature procka a mam tam procesor i procesor 1 .Ktora zakladka pokazuje temp procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Ja go wczoraj wgrałem, ale nic ciekawego. Nie powiem ci czy funkcja Smart Control działa, bo mam podpięty wentylator na CPU do regulatora i on blokuje zmianę programową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzuć bios to moge przerobić !!! . A do posiadaczy k8ns to info:

 

Jak narazie nie udało mi się blokady ściągnąć ale walcze!!!

 

Prosze:@ AMDFAN

manta.univ.gda.pl/~pkamins/F9S939-M.BIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy moglbys tak przerobic aby dalo sie w BIOS ustawic nizsza temperature?

"CPU Warning Temprature" teraz jest min 60C, zeby bylo 45, 50, 55...

 

 

Czy zdejmujac radiator z mostka i smarujac go pasta trace gwarancje na plyte??

 

 

Jest szansa odblokowac HTx2,5?

 

 

Moge wgrac spokojnie ten bios na rev 2.0?

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do osób męczących się z OC procków na K8NS socket 939

jedyny odpowiedni bios do podkrecania to F2 z 2004/11/25 w nowszych wersjach GB wprowadza jakies bezsensowne zmiany które miedzy innymi przyczyniaja się do bardzo słabego OC.

 

bios F2 nie jest tak prosty w obsłudze jak F9 czy troche starsze, ale jest bardziej stabilny z szybszym bootowaniem.

podniesienie czestotliwosci AGP z 66 do 67 lub 68 zwieksza potencjał na podnoszenie FSB

 

F2 K8NS-939 <------

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi dlaczego musiłem resetować CMOS gdy ustwiłem HTT na 275 (2.2Ghz), HT x2 (x3 to już ponad 800 :(), memki na 416Mhz (noname - nie ma co na o/c liczyć) i po zapisaniu ustawień już tylko black screen :(

Raczej wykluczam możlivość braku V bo z 2.2Ghz powinien sobie sempik poradzić... HELP.

 

P.S. - Jeśli to ma jakieś większe znaczenie to zaznaczam że mam rev. 2.0 i jest to oczywiście 754. Bios domyślny - F18.

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne problemy stable max 275, co dziwne system WinXP jak bylo cieplej ladowal sie nawet przy 300MHz :> - wniosek, moj komp jak ja lubi cieplo :D

 

 

A HT ustawiles x3?

Pamieci dales z Auto na 1:66 lub 1:33?

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi dlaczego musiłem resetować CMOS gdy ustwiłem HTT na 275 (2.2Ghz), HT x2 (x3 to już ponad 800 :(), memki na 416Mhz (noname - nie ma co na o/c liczyć) i po zapisaniu ustawień już tylko black screen :(

Raczej wykluczam możlivość braku V bo z 2.2Ghz powinien sobie sempik poradzić... HELP.

 

P.S. - Jeśli to ma jakieś większe znaczenie to zaznaczam że mam rev. 2.0 i jest to oczywiście 754. Bios domyślny - F18.

a teraz zrob to samo a ht x3 i zapewne komp ruszy :) 800 to pikus moje mobo ciagnie do 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo spoko :) To już wiem co mam robic :D

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feluś, dlaczego sobie nie zmienisz siga ? jak się dostanie ostrzeżenie to już nie można czy co ?

 

taki jest trendi ;]

 

 

teraz zrob to samo a ht x3 i zapewne komp ruszy 800 to pikus moje mobo ciagnie do 1200

Jak to sprawdziłeś?? ustawiłem htt 300 i x4?? Szkoda, że nie masz odblokowanego mnożnika w sempku, możnaby wypróbować czy płyta dojedzie do np 370 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi dlaczego musiłem resetować CMOS gdy ustwiłem HTT na 275 (2.2Ghz), HT x2 (x3 to już ponad 800 :(), memki na 416Mhz (noname - nie ma co na o/c liczyć) i po zapisaniu ustawień już tylko black screen :(

Jesli chodzi o HT x2 to nie dziala, poniewaz chipset nForce3 nie wyrabia.Zadna plyta na tym chipsecie nie wstanie na x2.

 

Jesli chodzi o oc to lepszy jest bios F19.na F18 koledzy narzekali.

 

Ja osobiscie przeszedlem z F17 od razu na F19,chociaz na poczatku nie pasowal mi bios F19

Edytowane przez SPINACZ_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki jest trendi ;]

Jak to sprawdziłeś?? ustawiłem htt 300 i x4?? Szkoda, że nie masz odblokowanego mnożnika w sempku, możnaby wypróbować czy płyta dojedzie do np 370 ;)

raczej szkoda ze mam takiego gniota bo najwyzej poszedl 325x8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ale podobno na platforme 754. HyperTransport nie powinien przekraczać 800mhz.... przynajmniej tak mi powiedział LukasAMD....

Pisałem tak bo nie każda płyta jest w stanie pracowac z HT = 1Ghz dlatego lepiej trzymać się granic oryginalnych (tzn. 800 na 754 lub 1000 dla 939).

 

Ja sam raczje nigdy nie przekraczam u mnie tego tysiączka, no chyba że na HTT 340 :D ale to inna bajka bo inaczej już niedarady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

I co teraz :D

Jak ustawiłem na HTT 325 % HT x3 to znowu Clear CMOS. :(

Pamiątki ustawiłem na 1.33, czyli minimalne o/c. Teraz już napięcie ?

Tylko że na takich usawieniach pamiątki częstomają wysokie taktowania, sprawdź jak pokazuje ten programik co Ci polecałem (chodź nie wiem czy jest zgodny z 754).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...