Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

HEj!

Kupuję sempa 2800+, a teraz pamięci, Czytałem sporo ale jestem zielony jeśli chodzi o socket 754 - opłaca się kupować pamięci 1 GB HyperX 2-3-2-6 czy może coś tańszego o bardziej zluzowanych timigach? I lepiej 1x1gb czy może 2x512??

Pozdrawiam

Edytowane przez CHMURNIAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEj!

Kupuję sempa 2800+, a teraz pamięci, Czytałem sporo ale jestem zielony jeśli chodzi o socket 754 - opłaca się kupować pamięci 1 GB HyperX 2-3-2-6 czy może coś tańszego o bardziej zluzowanych timigach? I lepiej 1x1gb czy może 2x512??

Pozdrawiam

Jesli chodzi o pamięci to jest problem z kontrolerem pamięci ktory jest wbudowany w procesor.Druga sprawa jest kaprysnosc naszego "kochanego ustrojstwa".Lepiej chyba kupic jedna kosc 1 GB i najbezpieczniej bedzie kupic cos z timingami 2.5-3-3-x .U mnie za zadne pieniadze nie moglem uruchomic 2X512 GoogRam.Wiece osob mialo podbny problem.Najbezpieczniej bedzie kupic cos w jednej kosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest z modulami 2-stronnymi (chodzi o kontroler pamieci), ja na k8ns mialem 3 kosci z 'roznej parafi' 1-stronne i nie bylo problemow z dzialaniem. ;]

 

CHMURNIAK jesli nie jestes maniakiem wydajnosci ponad przecietnosc to spokojnie kup zwykle pamieci cl 2,5 i tez beda dobrze smigac, a zaoszczedzisz sporo kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna kość dwustronna, albo dwie jednostronne - to jest max co sprawnie obsłuży S754

 

przy dwóch dwustronnych na automacie zwykle zjedzie na 166, trzeba przestawiać ręcznie na 200

 

na szczęście na K8NS system po czymś takim wstaje, nie to co w asusach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna kość dwustronna, albo dwie jednostronne - to jest max co sprawnie obsłuży S754

 

przy dwóch dwustronnych na automacie zwykle zjedzie na 166, trzeba przestawiać ręcznie na 200

 

na szczęście na K8NS system po czymś takim wstaje, nie to co w asusach :P

ja za żadne pieniadze nie mogłem uruchomić dwóch dwustronych GoodRamów, nie mówiac juz o dolozeniu do GoodRama jeszcze dwustronnego KingMax-a. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy athlon 64 3000+ ,zegar 2 Ghz ,512 kb http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10454 .Bedzie bardziej wydajny niz moj sempron 2600+ przetaktowany obecnie do 2,4 Ghz ,ma on 256 kb oczywiscie . I czy da sie go jeszcze podkrecic tak chciaz o 25 %, czy temperatura by za bardzo przeszkadzala ?

. I jak myslicie tak naprawde kiedy sie faktycznie przydadza te 64 bity w athlonie , bo te 64 bity w semproni to ponoc lipa . oczywiscie na K8ns rev . 1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Athlonka na 2.5ghz spokojnie wykrecisz, a i 2.7ghz przy lekkim szczesciu osiagniesz na przyzwoitym vcore...

Sorry zle przeczytalem, ten procek jest na rdzeniu ClawHammer przez co bedzie sie lipnie podkrecal i bardzo sie grzal.

Edytowane przez Vejita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy athlon 64 3000+ ,zegar 2 Ghz ,512 kb http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10454 .Bedzie bardziej wydajny niz moj sempron 2600+ przetaktowany obecnie do 2,4 Ghz ,ma on 256 kb oczywiscie . I czy da sie go jeszcze podkrecic tak chciaz o 25 %, czy temperatura by za bardzo przeszkadzala?

Z tym jaka to wersja rdzenia to spora loteria - popatrz w opinie niżej na stronie, zobaczysz że sporo ludzików dostało venice'a 90nm, zamiast clawhammer'a 130nm. Ryzykować możesz, ale moim zdaniem nie warto wykładać tyle kasy dla paru procent większej wydajności. No chyba że walczysz o każdy fps ;).

. I jak myslicie tak naprawde kiedy sie faktycznie przydadza te 64 bity w athlonie , bo te 64 bity w semproni to ponoc lipa . oczywiscie na K8ns rev . 1.1

Rozszerzenia x86_64 są identyczne dla wszystkich K8, z wyjątkiem sempów które mają to wyłączone (pierwsze paris i teraz te 25W mobilki). Mam sempa 2800+ na K8NS i bez problemów pracuję na linuksie slamd64. Ale dopóki nie instalujesz systemu 64bit to ta okoliczność raczej nie powinna Cię specjalnie interesować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam semprona 2600 ( 1.6@2.4 Ghz) wykreconego oczywiscie na naszej plycie . ciekaw jestem czy jak kupie tego athlona http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=2518 to czy bede mugl go dobrze wykrecic tak chociaz do 2,5 Ghz jak myslicie . i czy ogulnie oplaca sie go kupowac bo sempron ma 256 kb a athlon 512 kb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam semprona 2600 ( 1.6@2.4 Ghz) wykreconego oczywiscie na naszej plycie . ciekaw jestem czy jak kupie tego athlona http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=2518 to czy bede mógl go dobrze wykrecic tak chociaz do 2,5 Ghz jak myslicie . I czy ogólnie oplaca sie go kupowac, bo sempron ma 256 kb a athlon 512 kb.

OMG naucz sie pisac, albo chociaz staraj sie pisac tak, aby innych nie klulo to w oczy - sjp.pwn.pl. :angry: Neo rulz.

 

Poza tym odrobina wiedzy na temat sie tez przyda, te procki co podales na na rdzeniu NewCastle, czyli 0,13microna, krecic sie lepiej na 100% nie beda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Może ktoś mi pomoże.

Mianowicie od czasu do czasu, szczególnie rano, jak włączam kompa, uruchamia się on i po chwili słyszę nagrywarę dvd, tak jakby BIOS ją inicjował i tak czyta i czyta i nic się nie dzieje, muszę kompa wyłączyć i włączyć ponownie - mam BIOS F19. Trochę mnie to denerwuje, bo niekiedy mi to resetuje ustawienia BIOSu. Dodam, że mam podkręconego procka, HTT na 300 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam podobny efekt na HTT 300, tyle że z tego co widzę płyta robi drugie podejście i po paru sekundach się odpala. Nie miałem takiego problemu na starej pamięci, jak siedziało 512MB infineona. Teraz mam 1GB na micronie 5b d i takie coldbooty zaczęły się niestety pojawiać. Podejrzewam właśnie pamięć, micron jest wyjątkowo wołowaty i się grzeje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak się składa że u mnie też siedzi dwustronna 1GB (parametry dwa posty wyżej), na 1T chodzi jakoś tak do 220, od tej wartości do 240 potrzebuje 2T; o top performance mogę niestety zapomnieć :/

 

na jakich chipach jest to kingston? sądząc po timingach i osiągach jakiś fajny infineon pewnie :)

 

ja do testów pamięci używam najpierw goldmemory, a potem heroes5 - jakby to nie zabrzmiało - ta giera jest świetnym miernikiem stabilności pamięci w 3d :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak się składa że u mnie też siedzi dwustronna 1GB (parametry dwa posty wyżej), na 1T chodzi jakoś tak do 220, od tej wartości do 240 potrzebuje 2T; o top performance mogę niestety zapomnieć :/

 

na jakich chipach jest to kingston? sądząc po timingach i osiągach jakiś fajny infineon pewnie :)

 

ja do testów pamięci używam najpierw goldmemory, a potem heroes5 - jakby to nie zabrzmiało - ta giera jest świetnym miernikiem stabilności pamięci w 3d :D

 

No włąśnie nie mogę zindentyfikować tych chipów - napis na kostkach DLKBTL5 - nic nie znalazłem w sieci.

A co do 2T na moich pamięciach to chyba u mnie słaby kontroler pamięci w procku;/.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się na Newcastle, nad Venice treba się zastanowić. Poważnie zastanowić bo IMO nie warto.

Mam Newcastle 3000+. Na ile mogę liczyć w dziedzinie podkręcania (bez ruszania napięć)? Na razie "zdobyłem" 2120 MHz rdzenia . nie ruszając mnożnika HTT. Do ilu można dobić na tej płycie (K8NS-Pro)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Newcastle 3000+. Na ile mogę liczyć w dziedzinie podkręcania (bez ruszania napięć)? Na razie "zdobyłem" 2120 MHz rdzenia . nie ruszając mnożnika HTT. Do ilu można dobić na tej płycie (K8NS-Pro)?

Czy my wygladamy na wróżki??Takie rzeczy to tylko w erze....

Musisz sam pognębic procka i bedziesz wiedzial.Jedne kręca sie lepiej,drugie gorzej.Jesli chodzi o plyte to ona spokojnie zrobi ci HTT ok 315,a procek na pewno nie.Newcastle za dobrze sie nie kręci.A tak w ogole ile za niego dales??Nie trzabylo kupic jakiegos sempa 2800+,a reszte przepic??Spokojnie na tej plycie biegalby ci na 2,4-2.6 Gh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem go 2 lata temu, nie myśląc o overclockingu :)

 

Co do płyty, to ja nie wiem ile ona zrobi, bo była serwisowana: przed naprawą to nawet tych 212 MHz HTT nie dawała rady.

 

Ciekaw byłem po prostu, ile ludzie miewali na tych procesorach przetaktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...