Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

flasy :wink:

 

wiem, ze najlepsze pomiary sa woltomierzem (aka. miernikiem)... poki co sezon swiateczny, wiec z kasa krucho, a jak widze np. takie "wykresy"

Dołączona grafika

w speedfanie to na prawde nie wiem, czy moj chief tak zle sobie radzi? na razie mi nie chodzi o dokladne pomiary, a przyblizone.... miernik postaram sie i tak zalatwic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciagniesz z zasilacza z linii 3.3 wiec na pamieciach bedzie dokladnie tyle... :wink:

ale jak mniemam to jest "na stale" bez mozliwosci regulacji ?

i czy na wszystkich slotach bedzie takie napiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak mniemam to jest "na stale" bez mozliwosci regulacji ?

i czy na wszystkich slotach bedzie takie napiecie?

no jezeli robisz railmoda to masz na wszystkich slotach 3.3 bez mozliwosci regulacji.

tzn jest mozliwosc regulacji potami ale niezbyt sie na tym znam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze niechetnie odpowiadacie na pytanka amatorow, wiec ponawiam pytanko z poprzedniej stronki;p i mam jeszcze jedna super wazna sprawe... kupilem sempka 2800 64 bit i zlamalem 3 nozki w jednym z naroznikow... tzn moja siorka młodsza ale to długa historyja a ja potrzebuje pilnej pomocy!!! czy da sie to jakos naprawic??? słyszałem o lutowaniu zlotem... prosze o pomoc ale bez odp typu kup se nowy, bo mnie nie stac:/ z gory dzieki...

Edytowane przez spOOknienty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze niechetnie odpowiadacie na pytanka amatorow, wiec ponawiam pytanko z poprzedniej stronki;p i mam jeszcze jedna super wazna sprawe... kupilem sempka 2800 64 bit i zlamalem 3 nozki w jednym z naroznikow... tzn moja siorka młodsza ale to długa historyja a ja potrzebuje pilnej pomocy!!! czy da sie to jakos naprawic??? słyszałem o lutowaniu zlotem... prosze o pomoc ale bez odp typu kup se nowy, bo mnie nie stac:/ z gory dzieki...

najpierw polam siostrze trzy konczynki a pozni mysl co dalej... ogolnie nie chce straszyc, ale nie wesolo to wyglada :mur:

wszystko sie da, ino trzeba wiedziec jak i gdzie - ja nie wiem, ja bym siostrze wpier@ol spuscil :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

Jezeli nie zerwala sie sciezka z laminatu to mozna to spokojnie polutowac wystarcza wprawne raczki dobra pinseta lub szczypce chirurgiczne i ogromna cierpliwosc no i oczywiscie dobra lutownica bo z transformatorowa nawet do tego nie podchodz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrna.. a ja siedze od 1.5h czytam ten topic.. i nie moge znalezc nic dla poczatkujacego ;) mianowicie.. jak Wy zmieniacie ten mnoznik? w faq nic nie moge znalezc... a w EasyTune5 nie da sie zmienic ani w gore ani w dol... narazie max jakie doszedlem to 2ghz na napieciu +10%.. tyle ze po osiagnieciu temp 36*C win sie wiesza i tyle z mojej zabawy ;) kombinuje tez z pamieciami.. ale ni cholery nie wiem ktore timingi byly by najlepsze na goodram 1x 512mb. moze ktos oswieci mnie troche..bo na celku 633 troche to inaczej wygladalo ;)

p.s. bios F18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrna.. a ja siedze od 1.5h czytam ten topic.. i nie moge znalezc nic dla poczatkujacego ;) mianowicie.. jak Wy zmieniacie ten mnoznik? w faq nic nie moge znalezc... a w EasyTune5 nie da sie zmienic ani w gore ani w dol... narazie max jakie doszedlem to 2ghz na napieciu +10%.. tyle ze po osiagnieciu temp 36*C win sie wiesza i tyle z mojej zabawy ;) kombinuje tez z pamieciami.. ale ni cholery nie wiem ktore timingi byly by najlepsze na goodram 1x 512mb. moze ktos oswieci mnie troche..bo na celku 633 troche to inaczej wygladalo ;)

p.s. bios F18

Witam. Mnożnika nie da sie zmieniac (jedynie smpki 3000+ i wyzej z tym ze mnożnik zmieniasz w dół - procki z opcją CNQ). A co do podkręcania to zmień mnożnik Ht na x3. Dzielnik pamięci na początek na 2:1,5 i jedź z magistralą. Jak coś to pisz to pomożemy. Edytowane przez gulczas1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrna.. a ja siedze od 1.5h czytam ten topic.. i nie moge znalezc nic dla poczatkujacego ;)

To radze ustaw htt na x3 potem fsb na 300, dzielnik pamieci ustaw tak zeby wychodziło rowno 400. Napiecie mozesz troche podniesc .. ale to tez nie koniecznie, bo sempy idą daleko na defaultowym Vcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol! ja nie wiedzialem ze to sie tak kreci! na 2500mhz chodzi! zrobie 3dmarka i zobaczymy czy to stabilne do konca.. oczywiscie napiecie nie ruszane... na 2600mhz nie chce ruszyc z napieciem +5%... ale kiedys i to uruchomimy ;) jeszcze jedno.. napiszcie mi co tu mozna zrobic z ramem :) pozdrawiam i dzieki wielkie za wskazowki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom sie kreci jak szalone to od dawna wiadomo:) i co cieszy wszytskich fanow AMD

true, true :)

 

dzis zatrzymalem sie z o/c mojego semprona na ~2.3GHz przy 1.25V.. HTT 325

przy ustawieniu 330 w testach wyniki sa juz gorsze.. podejrzewam, ze to juz wina plyty, przydalby sie mnoznik 2.5 :)

druga sprawa to brak dzielnikow pamieci takich jak 1.2 czy 1.4 mimo, ze mam bios F17 - zdaje sie, ze w tej wersji juz powinny byc nowe dzielniki?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mala poprawka... na napieciu 7% wiekszym proc chodzi stabilnie na 2500mhz :) na 5% 3 tescie 3dmark2001 byl zwis :) ze 3 razy przeprowadzilem test na 2500 i +7% vcore i zadnych zwiech :) temp w granicach 32*C :) teraz czas na battlefielda 2 :)

 

p.s. tez sie Wam tak cholernie chipset grzeje?:)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

ja mam taki problem ze swoja plyta:

 

1. gdy podjade zbyt wysoko z fsb (ok 300) to przy pierwszym starcie (jak komputer jest off i wcisnie sie power) przez ok 5 sekund jest czarny ekran po czym normalnie bootuje. wszystko stabilnie itd. Jesli teraz zrobie "uruchom ponownie" w windows to komputer uruchomi sie normalnie. oczywiscie ht 3x, pamieci stabilne (2T-3-4-4-11 240mhz), procesor to 2600+ i przy takim taktowaniu (2400mhz) jest stabilny jak skala - pare h prime, super pi bez problemow, 3dmarki i praca po pare godzin tez bez problemow. (memtest tez pare h - 0 errors)

 

2. Jesli podlacze pod IDE nagrywarke DVD Lite-On SOHW-1693S to pasek uruchamiania windows xp musi przeleciec ok 10 razy, bez nagrywarki (lub z nagrywarka cd-r tez lite ona robi to zaledwie 2-3 razy). Dysk mam pod serial-ATA. dzieje sie tak zorowno na komputerze podkreconym jak i na domyslnych ustawieniach.

 

sterownikow IDE od nvidi nie mam zainstalowanych, zasilacz chieftec GPS-400AA-101A

 

prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siorka ma 3 latka wiec i tak dobrze ze w pore ja powstrzymalem... A w sprawie tego lutowania jeszcze mam pytanko... Jakie luty tam zastosowac??? To bedzie lutowal dobry elektronik z dobrej firmy<wujek=> wiec o cierpliwosc i precyzje sie nie martwie ale nie wiem jakie luty tam trza... Pozdrowka

post-126426-1135088548.gif

 

ps SHEGI ja tak mam tez... od ok 300MHz FSB... Ale wszystko jest stabilne nawet do FSB 320 i pamieciach na 480MHz (2T-2,5-4-4-8 ) wiec mysle ze to nic powaznego poczekac te 5s :D a z nagrywara to nie wiem... ja mam LG DVD RAM i normalnie leci 2 razy pasek...

Edytowane przez spOOknienty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jaki ten świat mały :D

Dzisiaj spotkła mnie bardzo podobna sytuacjia (FSB 298) i pierwszy raz cos takiego zauwazylem :\ ale najpierw powiem jak było. Wiatraczek na grafice troche trzeszczy takze wylanczam kompa, cykam zasilke na OFF, odlanczam wtyke monitora od grafy, wyciaga karte. Przeczysciłem wentylek na niej pędzelkiem, wkładam karte do gmniazda agp, podlanczam monitorek i wlanczam kompa. I tu podobna sytuacjia - nie swieci sie lampka POWER tylko HDD!!! Wwntyle sie kreca,, po okolo 5sek. wlancza sie sielona lampka i komputer normalnie startuje ?!?! Przestraszony wyciagam karte patrze czy czegos nie zrombalem :D Poprawilem wtyczki wszystkie molexy i inne duperele, i profilaktycznie resecik biosa zworka...... No i poskladalem kompa i narazie kompcur wlancza się całkiem normalnie. Niewiem czemu tak sie stalo :( Jakieś pomysly ???????

 

 

A co do paska staru windy to u mnie przechodzi 1raz (na swierzej windzie) a pozniej i tak jak teraz to srednio 8x :D

Pozdro i prosze o jakieś sugestie co do tej anomalii ze startem kompa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam LG DVD RAM i normalnie leci 2 razy pasek...

moge prosic o model nagrywarki? ta sprzedalem i kupuje nowa, slyszalem ze nowa nagrywarka LG jest calkiem calkiem.

 

u mnie przechodzi 1raz (na swierzej windzie) a pozniej i tak jak teraz to srednio 8x :D

tylko ze u mnie sytuacja wyglada nieco inaczej:

-gdy startuje kompa z nagrywarka - pasek chodzi ok 10 razy

-gdy startuje bez niej - 2 razy

i nie chodzi mi tutaj o format itd. po prostu podlaczam lub odlaczam nagrywarke, system jest czysty jak lza, swiezo po formacie.

 

W poradniku dla A64 (albo dla S754 - nie pamietam) czytalem ze na chipsecie NF3 strasznie zamula sie podczas nagrywania dvd (przy okazji musze przyznac ze nic na niej nie nagralem :P po prostu ja sprzedalem bo tak opuzniala-trafil sie klient) teraz szukam modelu ktory nie zamula.

moze pochwalicie sie swoimi nagrywarkami? najlepiej z dyskiem SATA bo mialbym porownanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s. tez sie Wam tak cholernie chipset grzeje?:)

U mnie sie też tak straszliwie grzał na tym radiatorku. Nparawde nie mogłem na sekunde palca przytrzymac!

Teraz dałem na niego blok wodny to mam spokuj psychiczny.

Tak ogolnie to z tym grzaniem sie różnie bywa .. jednym sie gotóje a u innych jest letni ... nie mam pojecia w czym rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie chipset tez strasznie goracy ale mimo taktowania 310 mhz komputer jest stabilny.

 

a jak macie ustawiona opcje "IDE DMA transfer" (albo jakos tak). Slyszalem ze to trzeba wylaczyc aby szybciej chodzilo. Czy w przypadku nagrywarki DVD wylaczenie tej opcji negatywnie wplynie na wydajnosc tego urzadzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie chipset tez strasznie goracy ale mimo taktowania 310 mhz komputer jest stabilny.

 

a jak macie ustawiona opcje "IDE DMA transfer" (albo jakos tak). Slyszalem ze to trzeba wylaczyc aby szybciej chodzilo. Czy w przypadku nagrywarki DVD wylaczenie tej opcji negatywnie wplynie na wydajnosc tego urzadzenia?

Ciekawe ... może rzeczywiscie ma to jakiś wpływ .. musze sprawdić. A tak sie dziwiłem ze po zmianie platformy moja nagrywarka zaczęła nagrywać z prędkością max 16x (normalnie wciąga 52x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja nadal nagrywa z predkoscia 48x

 

Dzisiaj bawilem sie nieco z timingami pamieci. Jak wiadomo - timingow jest wuchta! max jakie uzyskalem z moich pamieci to 280mhz ale na takich timingach ze test "czas oczekiwania" w everescie spadl - pozostale wzrosly(odczyt 3950). Macie moze jakiegos guide'a odnosnie timingow na tej plycie?

Edytowane przez Shegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...