Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

KHOT --> Bardzo ładna recenzja masz talent możesz pisać zawodowo recenzje :D ,powiedz jeszcze czy pilot nie ma problemów z kątami :wink:

 

Spoko. A masz możliwość jakiegoś porównania ich dźwięku z Geniusami 1250x (2000x)?

Co do porównania to zastanawiające jest to że na forum IXBT pomimo pochlebnej recenzji głośników Genius SP-HF1250X

jest bardzo niewiele komentarzy do recenzji pomimo dostępności tych głośników ,natomiast Microlaby mają całkiem spore audytorium ...Hmm :huh:

 

Komentarze do SP-HF1250X

 

Komentarze do Microlab Solo 6, Solo 7

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria PURE pewnie lepsza, ale tylko PURE 100 mają wzmacniacz.

Seria Pure PC tez jest u nas dostepna, duzo drozsza niestety od Solo, ale jak ktos mocno napalony prosze pisac :) Mamy tez nieco tansza serie Pro

Wkrotce wstawimy wiecej zestawow z Microlaba do sklepu bo nowy transport wlasnie przybyl, zatem zapraszam do uwaznego sledzenia oferty na www.infosoft.pl (Solo 6c tez juz zamowilismy, beda dostepne za około miesiąc)

Edytowane przez nonamE2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria PURE pewnie lepsza, ale tylko PURE 100 mają wzmacniacz.

 

 

No 10-ki wyglądają mi na aktywne ,tylko że mają nieco dziwnego pilota :wink:

 

2971914[/snapback]

W jakiej cenie jest Pure 100??

 

Znalazłem takie coś :wink:

http://www.itpromo.ro/promo/boxe_2_0_micro...pure_100~128564

http://www.itpromo.ro/promo/boxe_2_0_microlab_pure_10~125099

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz jeszcze czy pilot nie ma problemów z kątami :wink:

Dzięki, dzięki. Okienko wyświetlacza/odbiornika na głośniku jest lekko wypukłe i pilot działa tak do ~85 stopni w każdą stronę.

KHOT-takie małe pytanko do ciebie, czy stwierdziłeś szumienie głośników w momencie gdy niegra muza i jest cicho w pokoju a głośniki są podłączone?

Hmm, mam dosyć głośnego kompa, więc i tak nic nie słyszę, ale podłączyłem do Clipa i przy wyłączonym kompie przy głośnikach na połowie mocy przystawiając ucho na 5cm do głośnika baaaardzo delikatnie słychać "coś"... Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pure 100 mają wymiary bardzo podobne do SOLO-6. SOLO-6 ważą 14kg a Pure 100 ok.23kg.

Przydałaby się jakaś recenzja tych głośników, bo 945zł to nie mało.

 

Fotki Pure 100

 

http://product.pcpop.com/000069560/Picture.html

http://product.pcpop.com/000069560/Index.html

 

PS.Z tego co wyczytałem to Pure 1 i 10 są lepsze i droższe niż Pure 100 o połowę.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowość - Trust 2.0 Speaker Set Premium SP-2697 - http://www.trust.com/products/product_detail.aspx?item=15538 - około 200zł.

Miałem kiedyś Trust 2.0 ... kosztowały mnie 320 PLN w 1997 - na prawdę ładnie grały :rolleyes: .

 

Te z obrazka są całkiem ciekawe szczególnie jeśli weźmiemy cenę pod uwagę.

 

Wzmacniacz nie jest w jednej z kolumn - to dobrze ... brzmienie tych dwóch kolumn będzie znacznie bardziej zbliżone do siebie niż w zestawach gdzie w jednym z "głośników" montuje się wzmacniacz i zasilanie a w drugim jest pusto co powoduje pewne różnice w barwie pomiędzy "satelitami".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z pojawieniem się w Polsce firmy Microlab stwierdziłem że jest sens teraz przetłumaczyć z recenzji z IXBT na temat zestawów 5.1 tylko tych fragmentów które dotyczą głośników realnie dostępnych w Polsce czyli Genius SW-HF5.1 5000 i odnowiony model Microlab H-500 :wink:

 

Oryginalna recenzja

 

Microlab vs. Genius

Microlab jest zauważalnie lepszy. Genius nazbyt uwypukla nadrabiając ŚCz, powodując męczący dźwięk .

 

Microlab brzmi bardziej komfortowo, dźwięk nie jest tak mocno podbarwiony i nie jest tak skompresowany (nieco uproszczony) jak w Genius.

 

Microlab A-500

 

Pomiary RMAA

 

Całościowo dźwięk z zestawu Microlab A-500 jest niezły.

Na wskutek zastosowania małego rozmiaru dyfuzora (8 cm) dźwięk na średnich częstotliwościach jest niepełnowartościowy. Jest obecny efekt skrępowania. Pragnęłoby się bardziej swobodniejszego, otwartego dźwięku. Brak szczegółowości odbija się na stereopanoramie.

Przy porównaniu z średnimi, wysokie częstotliwości wypadają lepiej i poprawiają ogólne wrażenie. Wbrew jakimś niedociągnięciom,są na poziomie całkowicie odpowiadającym tej klasie akustyki.

Przy porównaniu z referencyjnym dźwiękiem, są zauważalne zniekształcenia barwy, ale w porównaniu z Genius, JetBalance i Edifier barwa jest naturalniejsza, dźwięk ogólnie rzecz biorąc jest czystszy.

Niskich częstotliwości jest nieco za mało. Spowodowane jest to niewielkimi rozmiarami dyfuzora głośnika i niską wydajnością pracy portu fe.

Subwoofer łapie środkowe częstotliwości dlatego jawnie wyróżniają się w przestrzeni. nie przeszkodziłby zwrotnica z większą stromością spadku. Atak w normie. dla otrzymania bardziej zrównoważonego dźwięku polecamy zmniejszyć poziom głośności suba do minimum przy podłączeniu do wejść stereo. Przy podłączeniu do wejścia 5.1 sub ma bardziej wywarzony charakter .

 

 

 

Genius SW-HF5.1 5000

 

Pomiary RMAA

 

Genius SW-HF5.1 5000 ogólnie rzecz biorąc gra przeciętnie.

Dźwięk satelitów z kompletu Genius SW-HF5.1 5000 jest wyrażnie podbarwiony w średnio częstotliwościowej domenie.To niedociągnięcie wyraża się w odczuwalnej zmianie w barwie dźwięku instrumentów na tych częstotliwościach, przy tym w dźwięku daje się zauważyć efekt kompresji, który doprowadza do szybkiego męczenia się słuchu.

Braku wysokich częstotliwości dźwięku zestawu nie daje się zauważyć, jednak z powodu dużej ilości zniekształceń na WCZ - wysoko jakościowymi nazwać nie można. Wszystkie dźwięki talerzyków i dźwięk instrumentów perkusyjnych są przy odsłuchu podkreślone, do tego w dźwięku nie starcza szczegółowości.

Subwoofer w SW-HF5.1 5000 gra nieźle , dla muzycznych zastosowań sabwufer jest jednak mniej dogodny wskutek zastosowanej konstrukcji subwofera charakterystyczny jest (гулообразный nieco dudniący ?) charakter. także w dźwięku dają się zauważyć spowolniony atak i niedokładne przekazywanie wysokości dźwięków basowych partii.

Do dźwiękowego towarzyszenia W filmach subwoofer podejdzie bardziej, dlatego że zastosowany układ pozwala osiągnąć wysoki współczynnik sprawności, zresztą zakres pracy suba zaczyna się już od 50 Hz.

 

 

Wśród przetestowanych modeli wyróżniamy Microlab H-500 i SVEN HA-1410T. obiektywnie te właśnie zestawy są najpomyślniejsze.Jednak, należy uwzględnić stosunkowo wysoką cenę - model SVEN przewyższa, na przykład, produkt Geniusa w cenie prawie 2 razy.

 

W tym teście nie przyznajemy nagród projektu "Kryształowy dźwięk"dla ani jednego uczestnika. Microlab i SVEN przy wysokiej cenie mają jednak konstrukcyjne niedopracowania, chociaż SVEN posiada najlepszy dźwięk satelitów, jednak subwoofer temu poziomowi już nie dorasta dlatego HA-1410T nie otrzymuje nagrody Lidera Klasy. Microlab nie ma takich problemów z subwooferem, jednak, uwzględniając duże inwestycje w wygląd i fortepianowy lakier, głośniki satelitów pozostały na drugiej płaszczyźnie przy inwestycji.

Nagrody za współczynnik stosunku cena/jakość niedrogie zestawy Geniusa i JetBalance też nie otrzymują z powodu niedostatecznego dźwięku, chociaż klient oszczędza znaczną sumę, na nasze spojrzenie, taka ekonomia jest nie usprawiedliwiona. Zestawy niedaleko zaszły od dekoracyjnej akustyki za mniejszą cenę.

 

 

Zakańczamy naszą analizę na optymistycznej notatce z nadzieją, by zobaczyć naprawdę konkurencyjne produkty, zrobione bez rażących konstrukcyjnych braków i bez wypatrzeń w jakości od satelitów albo subwoofera.

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojechały do mnie Genius-y 2000x :) Co można powiedzieć- za takie pieniądze to ja nie mam żadnych pytań. Naprawdę porządne stereo. Kupiłem je tylko dlatego, że głównie słucham muzyki. Nie mam też kodeka 5.1 w swoim notebooku, przez co kupowanie zestawu 5.1 nie miało żadnego sensu,chyba żebym kupił dodatkową kartę- ale szkoda mi było kasy, może kiedy indziej, jak kupi się 42 calowy ekran. Jestem cholernie zadowolony :D Są naprawdę potężne- 60W starczy mi żeby wk... całe osiedle ^_^ Na basy narzekać nie mogę- chyba nadszedł renesans głośników 2.0. Zawsze mi się bardziej podobały 2 duże kolumny niż 2 małe i jeden duży klocek ;P

 

PS- gdzie w systemie można przemienić pozycję głośnika na prawy-lewy lewy-prawy?

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W systemie - nie wiem.

Foobar ma taki dodatek np.

 

A co do renesansu 2.0 - to fakt. Wystarczy spojrzeć na coraz większą ilość 2.0 do PC - nawet Trust za to się wziął.

Manta zmyśliła coś na lampie... Jedynie Creative i Logitech coś tam starają się zwalczyć swoimi kompaktami :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Video recenzja SOLO-7c

 

 

SOLO-5

 

 

Wciąż nie wiem na jakie głośniki się zdecydować. Solo 6,7 czy Pure 100.....

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Video recenzja SOLO-7c

 

 

SOLO-5

 

 

Wciąż nie wiem na jakie głośniki się zdecydować. Solo 6,7 czy Pure 100.....

Jeśli do bliskiego pola to odradzam największe Solo 7 (dźwięk nie będzie punktowy i ucierpi stereofonia). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliskie pole jest, czyli na placu boju pozostało SOLO-6c i Pure 100. Ciekawe tylko czy ponad 3 razy większa cena PURE 100 w stosunku do SOLO-6 idzie w parze z jakością dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz co prawda pytalem gdzies kiedys, ale nikt mi nie odpowiedzial, moze teraz sie uda ;)

http://www.inermax.pl/product_info.php?cPa...products_id=227 - czy slyszal ktos ten model, albo moze czytal ktos jakies opinie na necie ? Slucham glownie Trance, ale nie znaczy to ze lubie dudnienie. Lubie nie za mocny bas, ale taki co potrafi "walnac" kiedy trzeba. Jesli o przyklad chodzi, to jestem zachwycony sluchawkami SHP-8900 Philipsa.

Boje sie pakowac w zestaw 2.0, nigdy takiego nie slyszalem i nei wiem jak to by sie spisalo, a poza tym, to nie mam niestety zbyt duzo miejsca na biurku na takie glosniki. Porownanie mam do Logitech Z-3e, ktore bardzo mi sie podobaly, ale ciezko je dostac, a bardzo mi sie spodobaly z wygladu te MicroLab i firma zbiera dobre opinie. Obecnie mam ModeCom 9860 czu jakos tak, ale te glosniki to poprostu jakies nieporozumienie jesli o suba chodzi, dudnienie, dudnienie i jeszcze raz dudnienie, tu nie ma basu.

 

EDIT:

 

No i przy okazji, jesli te MicroLab okazalyby sie warte grzechu, to lepiej brac te za 160zl, czy moze te http://www.infosoft.pl/product.php?id=2000...mp;categorie=32 . Jednak to 50zl roznicy, a nie wiem czy warto.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz jednej osoby która ma SOLO-5. nikt nie słyszał i nie miał jeszcze kontaktu z głośnikami Microlab.

 

PS.Pure 100 napewno grają lepiej niż SOLO-6. To oczywiste. Niewiadomo tylko czy na tyle lepiej żeby płacić prawie 4 razy tyle.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...