Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

jakie w ogóle wyjście dźwięku masz w XBOXie? czy przypadkiem nie 2xchinch? Jak tak, to bez problemu podłączysz go do głośników, bez potrzeby korzystania z wyjść telewizora. Problem jest tego typu, że z dwóch RCA nie pójdzie dźwięk 5.1.

Jeśli kupisz odpowiednią kartę na USB, która ma zewnętrzne zasilanie (na pewno tą możliwość ma Extigy, ale może pewnie wersje SB Live External też), takie że podłączesz je pod zasilacz i działają zupełnie bez kompa. Podajesz coś na wejście liniowe (i.e. sygnał z xboxa) a potem włączasz CMSS i masz dźwięk 5.1. No chyba że xbox ma jakieś wsparcie dla takiego dźwięku i niepotrzebnie się rozpisuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox ma tylko takie wejścia http://www.360drives.com/images/xbox360-hdmi.jpg nie ma wyjść RCA. Konsole mam podłączone przez HDMI, mam jeszcze taki kabel: http://www.allegro.pl/item568132980_xbox36...t_5_1_vega.html ale dwa kable na raz się nie zmieszczą w konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten drugi możesz podłączać ZAMIAST HDMI. Pytanie tylko czy masz odpowiednie porty w TV (3xRCA jako wejście obrazu)

W sumie do przesyłania obrazu wystarczyłoby wpiąć tylko ten żółty chinch, ale nie wiem czy nie byłaby słabsza jakość niż przez 3xRCA (RGB). Nie siedzę w konsolach więc nie jestem w stanie stwierdzić.

Tak czy inaczej dźwięk idzie wtedy na 2xRCA (końcówka czerwona i biała). I je można wpiąć bezpośrednio do glośników, a lbo na wejścia niektórych kart.

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podłączenie głośników do konsoli to muszę rozwalić wtyczkę tak jak w tym linku:

http://www.chadledford.com/?p=50

i dźwięk będzie podłączony tym kablem do głośników a obraz przez HDMI do TV. Tylko głośniki muszą mieć dekodera systemu Dolby Digital 5.1. Czy logitechy X-530/540 mają ten dekoder. Jednak raczej Logitechy kupie niż Geniusy.

 

Edit

 

Właśnie przeczytałem w wątku o Xbox 360, że w X-540 będzie dźwięk stereo tylko. Więc jakie mam kupić głośniki 5.1 z dekoderem DD5.1 żeby działały na konsoli?

Edytowane przez binio21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakimś forum o xboxaxh polecili ten zestaw kina domowego:

http://www.allegro.pl/item565529877_kino_s..._extracena.html

 

Okazuje się że potrzebujesz wejścia optycznego w tych głośnikach, a to nie jest często spotykana cecha. Na pewno nie w tanich zestawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Planuje zakup głośników 2.1 do laptopa Asus M51 w cenie do 150zł najlepiej taniej ;)

 

Głośniki głównie do słuchania muzyki (rock, jazz, blues)

 

Mile widziany fajny wygląd i bezawaryjność.

 

Czekam na propozycje znawców tematu ;).

 

czemu nie spróbujesz Sven ma-230? w tej cenie się znajdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-230 są tak dobre że grają na poziomie zestawów za cenę 2 klocków (dosłownie). Nic dziwnego że cena wzrosła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ironiczna prawda rzekłbym.

 

Napisałem 2 klocki (mogą być Lego) a nie dwa tysiące polskich złotych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje kupic glosniki uniwersalne z przeznaczeniem muzyka, gry, filmy. Na poczatku myslalem nad glosnikami 5,1 ponoc najbardziej uniwersalne, i moge je podlaczyc pod dvd gdyz nie mam duzo miejsca w pokoju na duze kino domowe, wiec pomyslalem o komputerowych. Myslalem nad Geniusami 5000 5005 5100 6000 ponoc najgorsze.

Ale potem zaczolem dalej analizowac, i jednak najwiecej slucham muzyki wiec czy nie lepiej zestaw 2.0 2.1 jaka jest roznica ogolna poza tym ze mamy suba albo nie w glosnikach 2.0 czy 2.1. Na razie mysle nad http://allegro.pl/item573100354_logitech_2...a_x230_vip.html

Jak myslicie musze kupowac nowa karte dzwiekowa czy integra da rade ?

Na glosniki mam do 500 zl, ale raczej wole wydac kolo 200-300. I ewentualnie karta dzwiekowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w tym temacie coś gdybałem na temat głośników 5.1, ale zasobność finansowa się bardzo skurczyła, więc zakup odejdzie na sporo dalszy termin, ale już chciałbym się coś rozeznać w temacie.

 

Przeznaczenie głośników: muzyka stereo (więc w miarę dobre przody), muzyka 5.1 (dvd-audio), no i oczywiście filmy, okazjonalnie jakaś gierka.

 

Pokój to typowy prostokąt w PRL-owskim bloku, o wymiarach 9m^2, a dokładniej coś koło 2,5x3,6 (dobrze policzyłem metry kwadratowe? :P). Duże głośniki zatem odpadają, gdyż zapewne nie rozwiną skrzydeł i ja nic nie usłyszę, a głośniki się będą dusić ;)

 

Pomyślałem więc, że zamiast stojących przednich kolumn, zakupić by kolumny zbliżone wymiarami do np. Solo 6C. Czy są gotowe zestawy 5.1 z tego typu pełnozakresowymi kolumnami? Czy też trzeba sobie takie coś poskładać i podpiąć pod ampli? W obu przypadkach proszę o sugestie. Ważne jest to, że nie chcę typowego zestawu 5.1 czyli subwoofer + satelitki, które bez subwoofera potrafią zagrać jak słuchawka telefoniczna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na glosniki mam do 500 zl, ale raczej wole wydac kolo 200-300. I ewentualnie karta dzwiekowa.

Karta koniecznie, jakaś używana z allegro > Vortex, Live24bit, Audigy 2ZS itp...

Do tego Solo 6C i masz przyzwoity dźwięk stereo z kompa. Ewentualnie jakieś tańsze 2.0 od Vigoole, Microlaba czy Genius 3000A.

 

Jak ma być o wiele taniej i 2.1 to nie żadne x-230 tylko kilk!

 

Z zestawów 5.1 tylko Genius przychodzi mi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej - zastanawiam sie co bedzie lepszym wyborem w zakresie okolo 300-400 zl i zestawow 2.1

 

1. logitech z-4e

2. creative i-trigue l3800

3. microlab fc-530

4. a moze jeszcze jakies propozycje?

 

ma to byc zakup na kilka lat, wiec solidny, musi miec pilota lub inny sposob na latwe podlaczenie sluchawek

logitech i microlab praktycznie ta sama cena, creative ponad 100 zl drozej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze napisz zastosowania.. ile muzyki w stosunku do filmów i gier. Z4E mają bardzo dobrą opinię. Microlaby fajna firma i najlepiej przeczytaj ich minitest tu na forum. Natomiast creativy bym z miejsca odrzucił, nawet nie biorąc pod uwage różnicy cenowej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muza powiedzmy 60%, filmy 35% i gry 5% :) myslalem od poczatku nad 2.0 ale wielkosc biurka nie pozwala na kupno np geniusow 2000x, ktore sa po prostu za duze :/ Dlatego zdecydowalem sie na 2.1, satelitki zazwyczaj sa mniejsze a suba wrzuce pod biurko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze G51 czy g500. Slucham trance, drumm and bass, new age, ambient, hip hop, rap, nie slucham wgole metalu rocka, popu itp.

Jako posiadacz G500 od ponad 2 lat powiem Ci ze do dnb, hh sa stworzone, jesli mieszkasz w bloku i lubisz sluchac glosno dramow jak np bse - arrakis to mozesz byc przygotowany na najazd sasiadow z dolu z placzem ze meble im sie przemieszczaja, jak dla mnie idealne do tej muzy, mocy do bloku az za wiele, nie wiem jaka masz dzwiekowke, ale na x-fi te glosniki rozwijaja skrzydla, na integrze bedzie kiepsko. Nie mam porownania do G51, po prostu przedstawiam moja opinie o G500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkalem sie z opinia ze creative i logitech juz nie istnieje, a ich produkty wcale nie sa dobre, ponadto ceny sa windowane. A jada na marce a nie na jakosci. Prosze o wasze opinie. Znalazlem jeszcze 3 inne propozycje ale, nie ma w sumie za duzo informacji ani recenzji, tzn ja nie umiem znalesc.

http://www.allegro.pl/item582870999_glosni...t_nowe_box.html

http://www.allegro.pl/item591856968_zestaw...tht_750_jf.html

http://www.allegro.pl/item592372672_glosni...mocne_basy.html

Czy jednak G51 czy G500.

Edytowane przez ASSAMER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkalem sie z opinia ze creative i logitech juz nie istnieje, a ich produkty wcale nie sa dobre, ponadto ceny sa windowane. A jada na marce a nie na jakosci. Prosze o wasze opinie. Znalazlem jeszcze 3 inne propozycje ale, nie ma w sumie za duzo informacji ani recenzji, tzn ja nie umiem znalesc.

http://www.allegro.pl/item582870999_glosni...t_nowe_box.html

http://www.allegro.pl/item591856968_zestaw...tht_750_jf.html

http://www.allegro.pl/item592372672_glosni...mocne_basy.html

Czy jednak G51 czy G500.

Przy najtańszych zabawkach/wśród plastikowych małych grajków ich produkty są najlepsze na tle tracerów, manty i innych bezużytecznych gniotów. Jednak jeśli chcesz czegoś bardziej wyjątkowego/dokładnego ... no to w sumie Creative ma dobre monitorki studyjne sprzedawane pod marką E-MU (model PM5) ... Logitech w sumie nie ma nic ponad plastikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale potem zaczolem dalej analizowac, i jednak najwiecej slucham muzyki

Co lepsze G51 czy g500. Slucham trance, drumm and bass, new age, ambient, hip hop, rap, nie slucham wgole metalu rocka, popu itp.

Więc po co Ci system sub-sat 5.1, wypaczać muzę?

Walnij sobie np. takie 2.0. Powinieneś być zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa sie zmienila biore tak czy siak 5.1 bo ja mam wieze i na niej slucham muzyki. Teraz tak samo muzyka, gry i filmy beda sie liczyc. W przyszlosci moze kupie Xboxa to bede miec od razu. Nie chce zapeszac ale moze kupie na prawde konkretne glosniki 5.1 pokroju 5500 ale troche starsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi (ladies and) guys!

 

Zastanawiam się ostatnio nad nabyciem jakiegoś dobrego zestawu, co by mi dobrze grał, ale jednocześnie taniego na tyle, żeby się nie spłukać. Jako, że wiodę żywot typowego biednego studenta, a piwo jest towarem priorytetowym :mrgreen:, chciałem zapytać was jaki będzie minimalny koszt, żeby nabyć coś porządnego. Porządne zaczyna się w tym momencie jak normalny człowiek mówi, że rewelacja, a audiofilowi nie wybucha automatycznie głowa po kontakcie z dźwiękiem :mrgreen:.

Jako, że gracz ze mnie żaden potrzebuję coś, na czym będzie się w miarę ludzko posłuchać muzyki, ale chyba nie warto wymieniać gatunków, bo ląduje tam wszystko od The Prodigy, przez Disturbed, Toola, a kończąc gdzieś na muzycznych antypodach w okolicach Varttiny (fiński folk), czy Beltaine (folk celtycki, polskiej produkcji). Ktoś ma jakieś dobre propozycje? Na razie nie planuję zmieniać karty dźwiękowej, bo mam trzyletniego laptopa z PCMCIA i jak coś kupię do niego, a przypadkiem mój złom się rozkraczy (to już pewnie w każdej chwili), to do ewentualnego nowego sprzętu tego nie wcisnę (chyba, że przez przejściówkę, ale tego wolałbym uniknąć).

 

Ma ktoś jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...