Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

"Zakres częstotliwości: 38 Hz - 23,5 kHz (-10dB)"

...od kiedy to się podaje pasmo przy takim spadku?

Popatrz na pasmo przenoszenia przy 2dB - jeśli nie ma to powiem że od 50 Hz, a tolerancja wewnątrz pasma +-2dB

 

Ten sprzedawca podał przy 10 dB spadku , zassałem instrukcję i jest podane dla 2,3 i 10 dB. A Logitech czy Creative zupełnie nie pisze takich rzeczy.

 

ps. to są bardzo dobre ( realne ) parametry, bo chyba nie myślisz że Logitech przenosi od 20Hz-20Khz przy - 3 dB :lol: ( pomijam 10 db spadki w środku charakterystyki - w najoptymistyczniejszym przypadku - dla Logitech ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr.Bass jak juz bedziesz miał te LOGITECH 5400 to podziel się wrażeniami bo tez sie nad nimi zastanawiam. Nigdzie nie można znalezc jakieos testu czy recezji na ich temat. A jak juz cos jest to jakies sponsorowane artykuły:), gdyz opisuja ten zestaw w samych superlatywach. Mr.Bass pisałes, ze słyszałes 5450 i były swietne tylko wydaje mis ie ze te obydwa zestawy sa rózne, poniewaz na stronie producenta 5450 sa dokładnie opisane a 5400 nie. Pozatym z opisu widac, ze 5400 maja minimalnie mniejjsza moc co moze swiadczyc o uzyciu innych komponentów. Ogladajc aukcje na allegro to waga pudła z 5450 jest duzo wieksza.Co tez moze oczyms swiadczyc. Chyba ze to pomyłka sprzedawcy. Prosze o wypowiedzenie sie kogos kto ma juz ten model 5400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20Hz-20kHz przy f3 to na pewno nierealne w tym sprzęcie, ale te 35Hz jakie deklaruje Logitech na Z-2300 to już może być wartość zbliżona do osiąganej przez tą skrzynkę.

A tak w ogóle to widzę, że ten zestaw może być całkiem ciekawy :) Wezmę go w okolicach przyszłego tygodnia do domu i postaram się opisać wrażenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barabaszek82 mi sie wydaje ze glosniki w 5450 a 5400 sa takie same (subwoofer w obydwu zestawach 116RMS , centralny 42RMS, przednie satelity 38, roznia sie tylko tylne satelitki, w Z-5400 38RMS a w Z-5450 40.5RMS (sa one bezprzewodowe , uzyto tam innej technologii zeby dac im "powera") dlatego mysle ze caly zestaw powinien grac w 99% jak Z-5450.

 

P.S. Biore jednak Z-5400 poniewaz maja w sobie dekodery DD i DTS, bezprzewodowy pilot i wedlug mnie sa ladniejsze od Gigaworksow G500.

Za 2 tygodnie powinienem je miec, wiec podziele sie wrazeniami. Mieszkam w domu jednorodzinnym i mam oddzielna linie ktora dostarcza prad do domu, mam nadzieje ze nie bedzie "efektu strzelajacych glosnikow" bo z tego co przeczytalem na ten temat to ludzie mieszkajacy w blokach maja taki efekt, ale musze sie przekonac na wlasnej skorze jak to naprawde jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bazyl

widoczna i to bardzo jeden ma suba i 2 satelitki a następny suba i 5 satelitek więc różnica jest oczywista dźwięk przestrzenny a zwkłe stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.mbl-germany.de/english/start.html

 

gadu gadu, a co powiecie na TO!!!!! pewnie cena tych kolumn przewyższa niejedno nasze mieszkanie...

 

mowa o: mbl 101 E – Radialstrahler w dziale produkt 2200 wat RMS:!!!!

Brzydactwo niesamowite. Poza tym co tu robi sprzet audiofilski? :huh:

 

Jak chcesz dostac zawalu patrzac na metke, to poszukaj Nautilusow - jakies 300k PLN sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widoczna i to bardzo jeden ma suba i 2 satelitki a następny suba i 5 satelitek więc różnica jest oczywista dźwięk przestrzenny a zwkłe stereo.

 

Dodatkowo w X-230 jest mniejszy subwoofer. Ale ze swojej strtony mogę spokojnie polecić X-530. Sam je posiadam i jestem baaardzo zadowolony!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dostac zawalu patrzac na metke, to poszukaj Nautilusow - jakies 300k PLN sztuka.

Wybacz że trochę wtrącam ale chciałbym tylko sprostować. Nautilus nie są znowu aż tak drogie bo widziałem je ostatnio za 220 tys. para a kiedyś ( może była promocja ) 100 tys. sztuka. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw 2.1 i-trigue 3200.... ale stwierdziłem, że jednak nie są mi takie głośniki przy kompie potrzebne, bo i tak żadko słucham muzyki i to nie zbyt głośno.

Pomyślałem wiec że sprzedam je i kupie sobie jakiś zestawik 2.0 >> jaki moglibyście polecić ... tak do ok 100zł.

Mogą być używane, chodzi mi o to żeby ładnie grały.

 

P.S

Ma ktoś te głośniki, możecie coś o nich powiedzieć :http://allegro.pl/show_item.php?item=85320870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw 2.1 i-trigue 3200.... ale stwierdziłem, że jednak nie są mi takie głośniki przy kompie potrzebne, bo i tak żadko słucham muzyki i to nie zbyt głośno.

Pomyślałem wiec że sprzedam je i kupie sobie jakiś zestawik 2.0 >> jaki moglibyście polecić ... tak do ok 100zł.

Mogą być używane, chodzi mi o to żeby ładnie grały.

 

P.S

Ma ktoś te głośniki, możecie coś o nich powiedzieć :http://allegro.pl/show_item.php?item=85320870

Nowe za 100 PLN głośniki naprawdę ładnie nie zagrają. Miałem kiedyś Trust 3D Sound Dimension 2.0 i widziałem je na allegro jakiś czas temu za 50 PLN ( początkowa cena ) - fajnie grały ale wysoki poziom szumów własnych. Ewentualnie z nowych to JBL po ok. 145 PLN ( - nic tańszego dobrego nie ma ) lub Creative M80 za 185 PLN.

 

ps. nie liczy się głośność tylko jakość

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje w niedługim czasie Creative Inspiere T6060, i nie rozumiem panujacego tutaj uwielbienia nad log x-530.

 

Miałęm okazje słuchać przed tydzień T5900, i bylem bardz zadowolony jakoscia i moca dzwieku, troche irytowały mnie ostre tony wysokie i mało tonów średnich, ale w T6060 już te wady poprawili.

T6600 daje miękkie tony wysokie i więcej tonów średnich.

 

Pozatym T6060 mają przebudowany wzmacniacz ( zasilany 13,4 v zamiast 12v - większa moc ) i nie zaczynają charczeć tak prędko jak T5900 przy podgłaśnianiu. Bez charczenia graja wyraźnie głośniej niż T5900 bez charczenia.

 

Co do X-530, nie kupię ich ponieważ nie mają takiego pilota jak w Creativach.

Również nie mógłbym znieść jakiegoś ruskiego radia, a często słucham muzyki cichutko do późna w nocy.

 

Pozatym czytałem kilka recenzji tych głośników, i w każdej wskazywali, że w Logitechach owszem basu jest dużo, ale jest to bas dudniący, ot takie zwykłe buczenie i stukanie.

 

"Prezentacja basu w subwooferze Logitecha od razu zwraca na siebie uwagę. Jest to bas głuchy, dudniący, bardzo przebarwiony. Mimo ustawienia potencjometru na minimum, zaznaczał swoją prezencje irytującym jak dla mnie wysokim basem. Poza zakłamaniem tonalnym niestety nie grzeszył także szybkością, ani jakąkolwiek precyzją. Czytelność linii basowej była raczej słaba. Na domiar złego, coś w środku brzęczało przy większym natężeniu dźwięku"

 

 

Creativ może nie daje aż takiego nateżenia głośności basu, ale daje dużo lepszy jakościowo bas, głęboki, czytelny.

 

 

Pozatym satelitki Logitecha nie mają wytłumienia, które poprawia jakość i sprawia że dzwięk jest milszy, i w głośnikach zamkniętych powinno być obowiązkowym dodatkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również nie mógłbym znieść jakiegoś ruskiego radia, a często słucham muzyki cichutko do późna w nocy.

Radio mozna zlapac tylko jesli nic nie gra. Wiec z cichym sluchaniem muzyki nie maproblemu (sprawdzone rowniez na sobie).

 

Co do tekstu o subwooferze: ciekawe, ze czesto identyczne teksty slyszy sie o subwooferach Creative...

 

@Kyle: moze i sie rabnalem z Nautilusami, mea culpa. Nie jest to segment rynku, ktory aktywnie sledze ;) Co nie zmienia faktu, ze pewnie i drozsze glosniki by sie znalazly.

Inna rzecz, ze ekscytowanie sie moca przy zestawach glosnikowych tej klasy przypomina palenie gumy limuzyna Bentleya - niby mozna, ale nie swiadczy to dobrze o uzytkowniku...

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84931541

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85354009

Co sądzicie o tych zestawach, czy są dobre (sądze że tak bo logitech), opłaca sie brać w takiej cenie, jak grają, prosze o opinie bo zakupił bym albo 2.1 albo te 5.1.

przyłanczam sie do pytania grzecha bo sam pewnie bede kupował 5.1 w cenie do 250 zł i zastanawia mnie czy bedzie wyraźna różnica w dzwięku z płyty DFI NF4 miedzy Sound Blaster Audigy SE albo jakąś kartą za około 100zł

chodzi mi o to czy opłaca sie wydać te 100zł czy po prostu nie poczuje różnicy miedzy krajanem audio a jakąś kartą muzyczną? nagrywać dzwieku nie bede ani muzykiem nie jestem chodzi mi o słuchanie mp3 i od czasu do czasu gierka jakaś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Shark19

Wiesz to pierwsze zależy od piszącego recezje. A porównanie x-530 i T6060 to już robi się nawet nudne. Bo każdy ma jakieś ale wygoda (pilot) czy jakość (bass). Z własnej autopsjii T6060 mi nie odpowiadają z dwóch powodów wygląd (trochę zbyt futuro) i bass (po teście w NFSMW), a że chciałem je kupić przyznam się, bo myślałem bardziej w kategorii "Creative, no tak mam ich odtwarzacz, ich kartę muzyczną to głośniki też będą dobre..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam czy masz mi cos do zarzucenia jako uzytkownikowi?? ja nie po to dalem te kolumny by sie podniecac ze łomotaja jak Maybach czy Bugatti, jest w nich zaimplementowana nowa technologia, ktora w niedlugim czasie, wdrozona zostanie do tanszych zestawow, z tego co sie zorientowalem systemow kina domowego, myslalem ze Ty jako znawca i moderator unikniesz obrazania kogos publicznie, a moze nie powinienes moderowac czegos o na czym sie nie znasz?? BOSE 2.1 Companion 3, własnie stara sie implementowac taka technologie, ale co tam swiadczy to o mnie uzytkowniku, że podniecam sie moca tamtych dziwolongów, w tamtym poscie nie pisalem o niczym za wyjatkiem ceny tego czegos, ale to nie powod by mnie obrazac!!! najpierw sprawdz po co cos takiego ktos pisze zanim .... bez komentarza

 

 

Inna rzecz, ze ekscytowanie sie moca przy zestawach glosnikowych tej klasy przypomina palenie gumy limuzyna Bentleya - niby mozna, ale nie swiadczy to dobrze o uzytkowniku...

Edytowane przez karsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.mbl-germany.de/english/start.html

 

gadu gadu, a co powiecie na TO!!!!! pewnie cena tych kolumn przewyższa niejedno nasze mieszkanie...

 

mowa o: mbl 101 E – Radialstrahler w dziale produkt 2200 wat RMS:!!!!

Powyzej zacytowalem Twojego posta, do ktorego sie odnioslem. Wspomniales tylko o dwoch rzeczach: cenie i mocy RMS, ani slowem nie piszac nic o zadnych technologiach.

Przyznasz chyba, ze patrzac tylko na zacytowany fragment, mozna odniesc wrazenie (jak widac mylne), ze jedynym co Cie w tym zainteresowalo to moc.

 

Jesli poczules sie moja wypowiedzia urazony, przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyzej zacytowalem Twojego posta, do ktorego sie odnioslem. Wspomniales tylko o dwoch rzeczach: cenie i mocy RMS, ani slowem nie piszac nic o zadnych technologiach.

Przyznasz chyba, ze patrzac tylko na zacytowany fragment, mozna odniesc wrazenie (jak widac mylne), ze jedynym co Cie w tym zainteresowalo to moc.

 

Jesli poczules sie moja wypowiedzia urazony, przepraszam.

Myslalem ze zobaczycie opis tego czegos!!! nie czuje sie urazony, ale mam pytanko, bo juz mnie to dreczy, może Ty Costi cos wiesz... Jaka jest ta technologia w głośnikach BOSE??? kurcze te małe 2.1 graja tak dobrze jak moje Z 5500 a sa przeciez z 5 razy mniejsze, nigdzie nie ma o tym jaki to glosnik, jaka membrana, co i jak w ogole...;/ strasznie mnie to intryguje, aha no i mi nie mniej tego za zle bo ja sie czepnalem. Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam zamiar kupic zestaw głośnikow 2.1 z JBL moze ktos je ma i sie wypowie jak graja?? czy lepiej od Logitech i creativow.....?? ponizej link do tego zestawu:

 

 

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=85086112

 

czy np sa lepsze od Logitech X-230? albo Logitech Z3 ?

albo od creative T3030??

Edytowane przez peza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...