Skocz do zawartości
sebekw22

intel pentium 2.4 > saempron ?

Rekomendowane odpowiedzi

4. Aha - b. wazna rzecz o ktorej malo kto pamieta... Co sie dzieje gdy procesor ulegnie spaleniu, w przypadku procesorow Athlon XP? Powiem Wam... nic sie nie dzieje. Procesor mozemy sobie w tylek wsadzic, albo na choince powiesic - i jeszcze wcisnie Ci (AMD oczywiscie, bo do nich zostal procesor wyslany) kit, ze procek byl krecony (a nie byl) i ze byl pomazany olowkiem (Athlon XP 1700+ - nie wiem po co mazac to to olowkiem...). Natomiast jesli chodzi o Intela - musze powiedziec, ze jest duzo lepiej. Nigdy takich problemow mi nie robili i za tydzien/dwa dostawalem nowy procesor (czy byl, czy nie byl krecony, zalany, trafiony piorunem, czy cokolwiek innego).

1201606[/snapback]

goowno prawda

plyta mi spalila durona 1400 i gwarancje uznano bez problemow

zreszta u kumpli spalony procesor tez wymieniono

to nie AMD sie miga tylko podrzedni sprzedawcy - kupujesz w normalnym sklepie to masz normalna gwarancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy saemprony sie dobrze kreca jesli tak to ktore? i czy oplaca mi sie zamieniac proca intel pentium 2.4mhz nortwood na saemprona??

1196065[/snapback]

Kosmicznie się kręcą Celerony-D a co do drugiego Twojego pytania to tak jak by brzmiało ono: "Czy jak przesiądę się z CRYSLERA do POLONEZA to będzie dobrze?". Tutaj porównałeś klasę z górnej półki z klasą tej "spod lady". Tak wogóle to witam. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cierpisz cos do Polonezow?

cierpisz cos do Sempronow?

sempron to AthlonXP

sempron 2400+ chodzi tak samo lub szybciej niz Norwood 2.4

norwood juz dawno nie jest produktem z gornej polki ,a sempron jest na tyle dostepny ze nie jest spod lady

kolejny :lol: w tym dziale

 

P.S.

Prosilbym zwolennikow Intela by nie wypowiadali sie na tematy z nim zwiazane - jezeli chca pomoc w kreowaniu jego Image pozytywnego

takie wypowiedzi zwolennikow tylko pograzaja ta firme :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro w tym dziale tyle glupot sie sypie to czemu ja mam sobie zalowac :lol:

2400+ (1660MHz) mial by problemy ,ale 2600+ (1880MHz) juz by sobie poradzil bez problemu

wkoncu fsb166 i pamieci synchro 333 kontra fsb133 i pamieci 266

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki tej dyskusji co do oznaczen amd i porownania ich do intela pogubilem sie.

 

wcisnijcie mojego xp wykreconego 11,5x214 (2461) stable miedzy jakimis prockami intela (tak zebym mial porownanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki tej dyskusji co do oznaczen amd i porownania ich do intela pogubilem sie.

 

wcisnijcie mojego xp wykreconego 11,5x214 (2461) stable miedzy jakimis prockami intela (tak zebym mial porownanie)

1209507[/snapback]

twoj procek jest mocniejszy niz cokolwiek Intela teraz

nie biorac pod uwage P4 EE bo nie wiadomo z czym to jesc

co do kreconych P4 to trzeba by przetestowac

ale wazne jest ze twoj procesor za 500pln po podkreceniu robi jak chce procesor Intela za 1000pln

zgoda ze Intela mozna podkrecic ,ale za 1000pln jest A64 3200+ ktory tez mozna podkrecic i to zdrowo i wtedy P4 tez zostaje w tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo AMD jest najlepsze. Bo tylko AMD można podkręcac - bo tak nam sie wydaje.

 

"Pozytywne kreowanie Image;u.." no widze ze sie KGB powoli uczysz. Tylko że nikt tu nie musi kreować wizerunku marki. ZAdziwiające jest to że mało kto wchodzi na fora AMDkowe i wypisuje tam jaki to intel jest lepszy, jak to go można podkręcić a userzy AMD są na kazdym forum intelowym i jakolwiek temat by nie był to mają jedną złotą rade "kup , podkręć amdeka" i potem 4 strony udowadniają na siłe że AMD jest lepszy.

Ja widze KGB że wg twojej teorii to wogóle nie ma co zmieniać procesora co jakiś czas na lepszy tylko trzeba po prostu coraz bardziej podkręcać AMD, najlepiej jakieś 1,7 GHz albo 1700+.

 

I bez względu na cokolwiek amd bedzie i tak najszybsze a jak sie okaże że nie to bedziemy krzyczeli że to oszustwo i najwyżej kogoś obrazimy.

 

Poczytaj sie człowieku.

twoj procek jest mocniejszy niz cokolwiek Intela teraz

i teraz i bedzie szybszy od wszystkiego zawsze..hi hihi.. a potem zabije wszystkich na litere "N"

 

nie biorac pod uwage P4 EE bo nie wiadomo z czym to jesc

Nie trzeba go jeśc. Ale rozumiem, pewnie czujesz że okaże sie wydajniejszy wiec na wszelki wypadek nie bedziesz z nim porównywał.

 

co do kreconych P4 to trzeba by przetestowac

Po co? przecież napisałeś " twoj procek jest mocniejszy niz cokolwiek Intela teraz". Ty JUŻ WIESZ, bo z założenia nie dopuścisz do siebie nawet takiej ewntualności.

 

4GHZ a potem 6GHZ zostałoprzekroczone właśnie na intelu. Wejdź na forum "extremalne podkręcanie" i poczytaj. Intel jest jednostką wykonaną solidniej i jako taki stanowi lepszą baze do kręcenia. AMD jest fabrycznie "przygotowany" na lekkie podkręcenie - bo jest oczywiste ze większość odbiorców AMD kupi go żeby go podkręcić. Tylko że on sie da troche a potem kupa. Chceszsie solidnie bawić to potrzebujesz solidnej bazy.

 

zgoda ze Intela mozna podkrecic ,ale za 1000pln jest A64 3200+ ktory tez mozna podkrecic i to zdrowo i wtedy P4 tez zostaje w tyle

W tyle z czym?

Porównujesz jakiś 3200+ po podkręceniu do P4 na fabrycznych ustawieniach. Jakiś bezsens. CZyli podkręcone AMD za 500zł + dobre pamięci za xx kaski + odpowiednie chłodznie za 150-200zł conajmniej + kupa zmarnowanego czasu na testy .. czyli łączne koszty prawie jak zakup p4 za 1000zł (ma wa jakimś teściku pobić P4 które po prostu wstawie w podstawke i wącze i nie bedzie nawet wysilone bo pobiegnie "na serii". No normanie wielkie łAAAAAł.

 

Ale już ci pisałem w innym wątku:

 

AMD Athlon 64 3000 BOX - 624,17zł

Intel Pentium 4, 3 GHz, s 478, 800 FSB - 663,16zł

 

AMD Sempron 3000 BOX - 463,97 zł

Intel Celeron D 345J, 3 GHz, 256K, 533 FSB - 524,71zł

 

 

 

powiedz mi gdzie są te ogromne róznice w zaoszczędzonej kasie bo jakoś tego kurde nie widze. A jaki to problem Prescotta podkręcić? No ale oczywiście wiem. Dodawanie MHZ AMD robi cuda. A w celeronie to "puste MHZ" i to wogóle NIC NIE DAJE. Prawda.

 

I jeszcze jedno kuku którego może nie ówzględniłeś. NOWY procesor ma NOWE listy rozkazów. A NOWE kompilatory ZAWSZE optymalizują kod pod jakiś sposób wykonywania. No i Co z tego że jakieś AMD starszego typu podkręcisz z 2500 na 3200MHz jakon połowe zadań musi realizowac w kilku krokach. A nowsza jednostka (czytaj nowcześniejsza) zrobi tą samą operacje w JEDNYM KROKU.

 

Tak właśnie pojawiło sie MMX, 3D Now!.. itd. Dlatego warto kupować nowe niż podkręcać stare i opowiadać takie bdury jak ty. I kwestia kupowania NOWOCZEŚNIEJSZYCH procków dotyczy zarówno AMD jaki Intela. Wiec nie stosuj prostych porównań co jest lepsze a co nie bo problemik jest troche bardziej złożony.

 

Szanuje cie i podziwiam. Zawsze szanowałem ludzi głeboko w coś wierzących :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informatoł, sprobuj wiec odpowiedziec na moje pytanie

 

z jakim intelem mam porownywac wydajnosc mojego podkreconego amd?

 

a i zeby bylo jasne, nie jestem fanem ani AMD, ani Intela ( po Twoim podpisie widac ktorą grupe ty reprezentujesz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

z jakim intelem mam porownywac wydajnosc mojego podkreconego amd?

 

Witam !

 

Odpowiem CI tak :

 

na stronie www.benchmark.pl - procesory jest Kalkulator Mocy Procesorów AMD

podaj: rdzeń, napięcie, magistrale, mnożnik, i wyjdzie CI ile prądu 'pobiera CPU oraz wyjdzie CI jakaś liczba xxxx+ czyli odpowiednik jakiegos P4 (niby w/g AMD tak miało być) ale co tu porównywać ??? z jakim rdzeniem :

Willamet(FSB 400 256KB L2)

Northwood A(FSB400 512KB L2),

Northwood B(FSB 533MHz) - WYDAJE MI SIE że z TYM !

a moze C(FSB800MHz+HT - w co wątpie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj Informatoł

 

Athlon XP 2460MHz jest mocniejszy niz cokolwiek teraz dostepnego na Intelu - czytaj P4 3.2GHz ,bo 3.4 to jeszcze nie widzialem w sklepie

ten Athlon do chodzenia tak (fsb214) potrzebuje plyty za 200pln (epox 8KRAI) i ramow ddr400 - goodramy da sie zmusic do pracy na fsb214 - cena sklepowa to 300pln za 512mb ddr400 - goodram i kingston

za 1000pln jest proc+plyta(epox)+ram

i plyta jest dobrej firmy - dla maniakow mozna i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> asusa w tej samej cenie ale jest gorszy :P

 

P4 EE - z czym to jesc -oczywiscie dopuszczam ze moze byc wydajniejszy ,ale cena 4000pln powoduje ze nie mozna go zakwalifikowac do procesorow dostepnych - mam konkurenta w postaci FX-55 -do XP jest zbyt duzy dystans cenowy

 

 

dlaczego sempron 3000+ skoro w tej cenie jest A64 2800+ ktory rozwala celerona 3.0

sempron 3000+ tez nie daje sobie w kasze dmuchac ,ale po co tyle kasy wydawac na sA -tutaj w tej chwili kupuje sie AXP 2400+ za 270pln ,albo tanie semprony do 300pln

 

A64 3000+ jest twoim zdaniem gorszy od P4 3.0?

a no tak zapomnialem ze ta jakosc wymiata - ale athlon ma taki sam chelm wiec przynajmniej do tego nie mozna sie przyczepic :lol:

 

6GHz to bylo na azocie - ty poczytaj sobie jak sie robi takie przekrety - tylko chwila dzialania kompa

lubisz porownania do samochodow ,prosze bardzo:

co ci z dragstera ktory objedzie wszystkie samochody seryjne na 402.5m - na miasto tym nie wyjedziesz ,na wioske zreszta tez - bedziesz sobie jezdzil w ta i spowrotem ,do tego nawet kierownicy nie trzeba

ja wole wolniutka w porownaniu BMW M5 ktora objade wiekszosc wozow na trasie i zrobio to w blogiej ciszy za zwyklym paliwie vpower :P z dziewczyna u boku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informatoł, sprobuj wiec odpowiedziec na moje pytanie

 

z jakim intelem mam porownywac wydajnosc mojego podkreconego amd?

 

a tak z ciekawości wszedłem i ja to zrobiłem i wyszło ze

przy napieciu załózmy ze takie masz 1,65V FSB 214MHz, rdzeń Thoroughbred-B , mnożnik 11,5

 

 

= 3200+ w co wątpie ze chodzi tak jak P4 3200MHz ale niech tam !

Dlaczego tak pisze !

a bo miałem Bartka 2500+@3200+ i był o wiele wolniejszy w wszystkim niż teraz mam a jak przyszło co do kompresji to już była porażka !!! + 66C

Opieram sie na moim prywatnym doświadczeniu !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale bartek mial 2200MHz a tu jest 2460MHz

dodatkowo ty masz 3300MHz na fsb275 wiec i ram chodzi szybciej

zauwaz ze Intel przejdzie niedlugo na fsb266 ,a ty juz teraz masz 275

 

 

NO tak :)

Ale naprawde szczeze bardzo :

Jak swojego AMD BARTKA 2500+ nie OC i Intela (2,4GHz)TO ten drugi wypada lepiej moze dlatego ze ma DUALA lepszego + HT - chodzi mi o kontroler pamiecie w chipsecie ! :)

ale nikt nie powinien zaprzeczyć ze to własnie Intel(i865 i875) ma lepszy kontroler pamieci niz owe płyty pod AMD i lepiej sie kręci !

Ale to nie ważne nie chce sie kłocić ! :) Jestem zadowolony z Intela i z AMD tez byłem :)

 

Nie wiem jak to wyglada z A64 jaki ma on kontroler w dodatku zintegrowany?

Pc2700 3200? chodzi mi o przepustowosć ?

:)

Wie koś może !

A moze TY KBG ? interesujesz sie AMD BARDZO ... ;)

To nie atak na CIebie tylko pytanko :)

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wole wolniutka w porownaniu BMW M5 ktora objade wiekszosc wozow na trasie i zrobio to w blogiej ciszy za zwyklym paliwie vpower  z dziewczyna u boku

No ale właśnie pomijając dragstery (azoty, kaskady) to Ty nie wolisz M5 (oczywiście woliszale głośno tego nie powiesz) tylko wolisz Daewo Nubire z turbiną co ma osiągi jak M5. Oraz wszystkim bedziez pisal jako to nubirka turbo niejest wypasna.

Wiec nie kupisz Prescotta tylko amdeczka i se go podkręcisz.

 

Ale podoba mi sie ze zaczynasz myslec. Włąsnie o to chodzi. Zwykłe paliwko. Komfort, cisza i zdrowy but. Tylko że własnie za to sie płaci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja uwazam calkowicie odwrotnie, ta cala dyskusja miedzy przeciwnikami amd i intela nie jest klutnia, jak to zwykle bywa, kazdy stara sie przekonac przeciwna strone do swoich racji, a dzieki temu mozna sie dowiedziec wielu ciekawych rzeczy (mowie o tych mniej orientujacych sie w temacie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MajkelIP

A64 ma zintegrowany kontroler ddr400 i generalnie nowsze stepingi proca ida coraz lepiej ,pierwsze mialy problemy z pamiecia -szczegolnie Twinmosami

ale jest coraz lepiej ,a plyty na A64 osiagaja fsb 280 spokojnie ( via k8t800pro) ,a nf3 250 potrafi smigac i po fsb330

choc geeralnie o/c pamieci zalezy tez od plyty glownej a nie tylko procesora

za to elastycznosc A64 jest wspaniala - w trybie asynchro nie ma spadku wydajnosci ,wyzsze fsb nic nie wplywa na wydajnosc jezeli ni ruszymy pamieci ,ale jezeli mamy pamiec zdolne do pracy na wysokim taktowaniu i niskich tymingach to otrzymamy niezlego kopa

 

Informatoł

nie rozumiesz

chodzilo mi o porownanie takiego rekordu O/C na chwilke ,siedzac w zimnie par azotu do O/C uzytkowego ,tylko takie uznaje ,jest to maximum jakie mozna wycisnac na WC

mam wiec cisze i spokoj - co prawda moje 2500MHz na Athlonie ma sie nijak w osiagach do P4 6GHz ale ja moge kompa odpalic na 10h bez problemu ,a nie walczyc z zimnem przez 10min (ile to litrow azotu pojdzie na 10min <_< )

a tak poza tematem to Nubira nie jest moja faworytka ,choc to niezly woz za takie pieniadze ,ale niestety jej zawieszenie jest nieciekawe - duzo lepsze sa te nowe daewoo -Chevrolety

osobiscie to uznaje tylko tylnonapedowki bo zycie jest za krotkie by kupowac przednionapedowki - ja nie lubie czesto zmieniac sprzetu bo sie go ucze i przyzwyczajam

pomijam oczywisci fakt ze mnie nie stac

tak wiec jezdzilem Fiatem 125p ,teraz Polonezem ,a jak dobrze pojdzie to za 5 lat moze przesiade sie do BMW 5 E39 -piekny woz ,przydaloby sie lyknac V8 ,moze 535i

a jak nie to 3 E36 jakos tak 325-328i - to juz bedza male pieniadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem świetnie i sie zgadzam.

Tylko nie rozumiem udowadniania na siłe że coś jest super kiedy jest ledwo dobre.

 

Sam mam w domu router SMC Barricade 7004 (podobne bardzo do LG 1004R, Dlinków 604 i innych tego typu badziewi w granicach 170zł). Akurat nie miałem kasy i go kupiłem bo musiałem na szybko zrobić pare gniazdek w domu.

Ruterek kosztował mało. Generalnie działa. Zawiesza sie średnio raz na 1-2 miechy. W lato co 3-4 tygodnie. Nie jest to na tyle kłopotliwe żebym go wymieniał. Ale nie jest to coś co bym poleciał komuś lub kupił drugi raz.

Na pewno nie wstawił bym go klientowi polecając go jako dobre i niekłopotliwe rozwiązanie - ba ja (ktoś z fimy) by jeździł go resetować. Szkoda czasu, kasy i nerwów.

 

Kupił bym do domu teraz Linksysa (nie dlatego że to CiSCO+ Intel), tylko dlatego że działa.. nawet z NEO jako jeden z nielicznych bezzwiechowo i bezproblemowo działajcych modeli. I nie pada po roku jak bardzo dużo DLinków 604 i podobnych..

Tylko że LinkSys nie kosztuje 170zł a 400 albo więcej. Ale w zasadzie kupujesz bezproblemową eksploatacje i jak ci zdechnie net to nie resetujesz kompa, nie sprawdzasz sieciówki, kabelka tylko dzwonisz do dostawcy łącza i opieprzasz. A ile razy zdechnie mi SMC to nie wiem: pewnie router.. a może kablówka.. i komp widzi router, moge sie zalogować.. tylko DHCP sie nie odświerza a router nie widzi WAN chodź połączenie ma zawieszone w stanie "Connected" i mam jazde. Ale JA WIEM jak mam sprawdzać. A kobite tylko wytresowałem: nie działa, wyciągaj wtyczke, licz do 10 i wkładaj wtyczke. I jakby ona była nabywcą takiego routera i nie miał informatyka w domu to by na mnie psy wieszała. A kobita z gatunku tych co to suszarka w ręku zapala sie żywym ogniem, odkurzacz puszcza siwy dym a korki wybuchają jak koło nich tylko przechodzi. jeżli do przykręcenia głowicy w kranie użyjesz klucza francuskiego i znacznej siły tak że tym samym kluczem z trudem byś to odkręcił to jej ta głowica wyjdzie w chwili kiedy bedzie chciała odkręcik kurek z zimną wodą...Ona MUSI MIEĆ solidne rozwiązania. Solidne, naogól oznacza drogie (NA OGÓŁ). Trzeba umieć wybrać.

 

 

I nie twierdze że SMC jest złe tylko że są lepsze choć w zasadzie robią to samo. Te same prędkości, tak samo konfigurowalne ale jednak lepsze. Mniej kłopotów

 

Sam byłem blisko zakupu AMD. Moj znajomek bardzo sie zachwycił jakś czas temu, tu na forum sie powczytywał. W końcu zakupił AMD jakiegoś tam co jest mobilny 2500 i na ileśtam sie kręci (nie umiem powiedzieć dokładnie który, bedziez pewnie wiedział). Wyjął go z allegro, do tego dociągnał własnie jakieś MSI (podobno drugi co do jakości bo na jakiegoś wypassnego Abita na Nforce czy coś mu zabrakło). I od tego czasu ma jazde. Strzelił mu z tajemniczych przyczyn zasilach Chiefteca (podobno pierwszy uszkodzony chieftec jakiego widzieli w tym miejscu co go kupił) bo płyta miałą jazdy - wymiana, raz zmienił płyte bo zdechła, a raz zmienił wszystko bo znajomemu "chyba sie płyta zepsuła" i ją przyniósł do nas. Jako że kumpel był jedyną osobą mogącą to sprawdzić z racji dysponowania AMD wział ją i procka do domu. Najpier wsadził tego proca w swoją płyte i ją spalił (o czym nie wiedział) po czym dla pewności jeszcze raz wsadził swój proc. i jego spalił bo już płyta była uszkodzona. ten procek palił wszystkie płyty. Po przygodach obydwu odczekałem z zakupem i kupiłem sobie święty spokój (tylko za głośny, teraz z tym sie bujam).

 

jeżli klienci narzucają specyfikacje i chcą 30 komputerów w dostawie. Komputery na płytach ASUS A7M266 i ASUS A7V266E (był 2002 rok) i na starcie nie rusza nam z nich 30% - (co sie asusom na intelach nie zdarza.. czasem.... jedna na ileś) to nie ma takiej argumentacji która mnie przekona że to dopracowany i świetny sprzęt. Co prawda 20 z nich poszło i chodzą do dziś i pewnie userzy by twierdzili że to jednak świetny sprzęt.. to ja mam na to troszke szersze spojrzenie. Ja WIEM ile NIE WYSTARTOWAŁO.

 

oKej,od tego czasu AMD poszło do przodu. Baaaardzo. Pojawiły sie laptopy, pojawiły sie serwery i nawet stacje robocze u Compaqa na AMD. AMD zaczeło pakować procki w pudełka i dawać do nich wiatraki fabrycznie..postęp. Ale jeszcze to nie to i jeszcze długo nie w przypadku składaków.

 

Poza tym to jest tak jak kiedyś jeden gościu na forum napisał: Możesz zbudować 10000 mostów i zrobić komuś jednego loda w życiu. I ludzie nie beda cie nazywali Budowniczym mostów tylko Lachociągiem.

A AMD po częsci na opinie zapracowali zewnętrzni dostawcy chipsetów. Bo nawet jak proc świetny to co z tego jak chips pod nim marny.

Poza tym AMD jest w o tyle wogodniej sytuacji że nie kreuje rynku. AMD nadgania. Intel proponuje coś za xx złotych na to AMD wypuszcza za jakiś czas procka z PR równym temu produktowi w wiekszości zastosowań i tańszego. Nie we wszystkich. DO tego praktycznie z góry wiadomo że wszyscy położą laske na PR tylko zaczną go kręcić. I tu jest cały myk. Bo kręcisz na własną odpowiedzialnośc.

Od intela sie wymaga. Ma xx GHz i za tą kase MA BYĆ szybki i bić wszystko co liczy na głowe a jak nie to powieszą na nim psy. A w AMD za mniejsza kaske "sie podkręci" i wszystkie mordy ucieszone. I nawet jak coś nie zadziała jak powinno to nikt nie ma pretensji bo "przecież podkręcone" i trzeba sie z tym liczyć. W końcu tańszy był. Nie ma zabezpieczeń wewnątrz, wymaga wiedzy i umiejętnego składania.. za mniejsze pieniązki ludzie dużo wybaczą. Tylko że ostatnio to te pieniązki wcale nie są tak dużo mniejsze i dalej mimo braku całej masy funckji w procach (wszystko zainwestowali w osiągnanie wydajności) są prawie porównywalne z Intelami cenowo. Skoczyła im jakośc (bo skoczyła) i nagle sie okazało że to strasznie drogie jest takie utrzymanie jakości i rozwój. A dalej nie inwestują w chipsety, stronka jest wręcz uboga...niskie koszty, wzystko zrzucone na zewnętrzne firmy. I są już prawie tak drodzy jak intel a nie mają takich odskoczni jak chipsety, im serwery tak nie schodzą. Większośc kupuje Intele do firm a stacje graficzne pod solarisem są raczej brane na procach UltraSparc. Boli.

Ciąglejdnak żyją z tego że są do czegoś podobni. że coś w podobie zaoferują taniej. Nawet nazwy na to wskazują: A64 do P4 a Semperony dla Celeronów.. te nazwy nawet jakoś podobnie brzmiące (intel ma specjalny dział wymyślający nazwy dla produktów tak żeby nie kojarzyły sie niczym innym i w żadnym jezyku nie brzmiały śmiesznie lub nijednoznacznie)) jak Hyper Threading do Hyper Transportingu... jak Panascanix do Panasonica...

 

 

Przez ten wątek (a w zasadzie 2) napisałem tyle w ten weekend że chyba czas zamknąc morde w tym temacie :). CO też czynie. Mi wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informatoł

mylisz pojecia

to ze Asus puscil lipna serie A7V266 to nie wina AMD tylko Asusa - zreszta z A7V333 to samo bylo

i jak to o mostach bylo - czy ktos powiedzial ze asus badziewie robi??

to najwieksza firma na swiecie (plyt glownych) i nie najtansza bynajmniej - stac ich na szybki serwis i p o klopocie

MSI to tez nie wyczes ,a branie tego na nf2 to tylko wina kupujacego

 

plyta spalila proca i ten proc plyt

mialem taki przypadek - soltek KAV (swietna plyta) spalil mi durona 1400 od tak sobie

durona wlozylem do Epoxa 8kha+ i zrobilem blad bo nie skupilem sie na kontroli

plyte mi wtopilo w dywan bo mosfety sie tak rozgrzaly ,puscil Termopox i odpadly radiatory

plyta wlaczona ok 1min

hmm pare sekund dluzej i by sie spalila ,a tak siedze na niej i fsb200 wyciaga

to jest jakosc producenta plyty ,ale i tak moze przyprawic o zawala - po 20sek mozna stwierdzic spalenie proca

Abit jest lepszy i bezstresowy bo nie grzeje zasilania

TEN sam proc -rozne plyty

 

nie wien AMD tylko producentow plyt

ba do procesorow Intela plyty tez padaja ,sam bylem swiadkiem - czasami taki PCpartner jest mniej problemowy od Asusa

 

AMD nie nadgania Intela -onie to robia napzemian

kto pierwszy wypuscil procesor 1GHz ,kto puscil P4 EE zeby miec jakas odpowiedz na FX -tu nie ma reguly

 

mam sieciowke D-linka ktora jest dokladna kopia Intela 10mb z wbudowanym hubem/switchem na 4 gniazda - ogladalem katolog i jest to kopia ,Intel ma jeszcze 10/100mb

no i Intela 10mb kosztowla 500pln a D-linka 140pln - nie mialem nigdy zadnych problemow ,a juz mam 3 lata

HUBy nie ma zanaczenia jakiego sa producenta ,Switche to tak jak napisales jaokosc zalezy od ceny i zalezy jak kto ceni swoja obsluge -tzn. zresetowanie ,a czasami nawet kilkusekundowe wylaczenie z zasilania

 

ale procesory to co innego - zrozum to

AMD nigdy nie bylo duzo tansze od Intela poza niektorymi zawyzonymi cenowo modelami Intela

duza roznica byla w K6-2 ,ale to byl tak naprawde stary procesor o zenujacej wydajnosci zmiennoprzecinkowej i w grach zeby gonic P2 musialy byc zaimpletowane wszelkie rozszezenia do 3DNOW

bez tego kazdy Celeron go kladl

ale K7 byl juz do przodu wzgledem P3 o spory kawalek techniki i przetrwal do dzis z kilkoma modyfikacjami

jego fenomenalnej konstrukcji nikt mu nie odbierze ,ale jego dlugowiecznosc wykreowal Intel wprowadzajac badziewie P4

teraz gdy P4 osiagnelo optimum zegara do wydajnosci ,amd pusilo hammera by nie zostac w tyle

Opteron swiadczy o tym ze moglo to zrobic i rok wczesniej ale po co jak XP sobie radzil z trzmaniem P4 w ryzach

to taka ciagla walka ,ale Intel zrozumial blad i wraca do architektury P3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czyjejś wypowieezi. To Perscot nie jest wcale szybsz od NW tylko kwestia tego ze ten proc jest z FSB533. Mniej sie grzeje wiec masz napewno fajniejszy komfort pracy. Prescoty z zasady są nieco głośniejsze na BOX-ie. Qp sobie Asus P4P800-vm kosztuje grosze do tego jakiieś memorki co idą na DDR400 przy CL2.5 to jest według mnie minimu i będzie ci szedł na jaieś 3Ghz spokojnie. Może uda ci sie wycisnąć 3.2-3.4 Ghz. Co do Athlonów XP-M to naprawde ostatnio trafiają sie same odrzuty a to co zostało z XP-ków to też juz przebrane padliny. Nie pamiętacie w ogule jak była dyskusja o Prescotach nie chce mi sie szukać ale chodziło o wydłużeniie potoków. Wiec w sumie ten 1Mb cache wiele nie dawał. Z tego co pamietam chodziło te łeb w łeb. R óznice były niewielkie. Ja ciesze sie że mam np moj PIV 2.4C a nie Prescota. Przynajmniej mam te 3.4Ghz. A semprony nie są takie fajne mimo FSB333 nie chodzą wcale tak fajnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem taki przypadek - soltek KAV (swietna plyta) spalil mi durona 1400 od tak sobie

1210965[/snapback]

:blink: LOL rzeczywiscie, plyta rewelka - pali procka od tak sobie :lol:

 

nie zebym sie czepial, poprostu smiesznie to brzmi

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: LOL rzeczywiscie, plyta rewelka - pali procka od tak sobie  :lol:

 

nie zebym sie czepial, poprostu smiesznie to brzmi

 

pozdr.

1219591[/snapback]

dobra konstrukcja nie wyklucza znalezienia uszkodzonego egzemplaza - nie widze w tym nic smiesznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: LOL rzeczywiscie, plyta rewelka - pali procka od tak sobie  :lol:

 

nie zebym sie czepial, poprostu smiesznie to brzmi

 

pozdr.

1219591[/snapback]

 

moze i smieszne ale jak najbardziej moze byc prawdziwe!

mi niedawno ASUS (jakis tam model na NF2 - zapomnialem dokladnie jaki) od tak sobie spalil Semprona 2200 :(

i wcale mi wtedy nie bylo do smiechu

co ciekawe - okazalo sie, ze plyta jest sprawna, bo Athlon ruszyl na niej i chodzi do dzisiaj bez zadnego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie podkrec tego nortłuda na jakims abicie. Mi daje rade na 3.4GHz max(bo nie szalałem jeszcze z napieciami :) ) a tez mam 2.4. Na przesiadke wydasz wiecej niz na sama płytke (polecam IC7 :P) a wydajnosc bedzie mniejsza ten Twój pentium po O/C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw tego Pentaka! On jest lepszy niż wszystkie Bartony - i jak koledzy polecają - kup tego Abita, ram, Radka i lecisz!

 

Nadmienie:

Northwood mniej sie grzeje od Prescotta...

Ja jestem fanatykiem AMD ale potrafie patrzyć obiektywnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...