Skocz do zawartości
sebekw22

intel pentium 2.4 > saempron ?

Rekomendowane odpowiedzi

geez,ale jestes niedouczony...jak sie nie pokreci northwood...z palcem w nosie 3GHz leciutko !

 

zeby barton byl szybszy musialbys na nim miec zegar miedzy 2.5-2.6GHz i ladne fsb synchro z memkami...a akurat teraz ciezko o dobre bartony,wiekszosc konczy sie na 2.4GHz ...jak chcesz to zmieniaj,ale nie oczekuje jakiegokolwiek wzrostu wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebekw22 jaknajbardziej opłaca ci sie zmienic tego niewypała pentiuma na athlona 2500+XP-M. A wymiana na celerona D (bo podobno dobrze kręcą sie) to by było jak zmiana abita na N-Force 2 na ECS chipset VIA kt-133 a wiec bierz mobila oraz abita NF7-S rev.2.0 i kręcisz na 2.7Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

geez,ale jestes niedouczony...jak sie nie pokreci northwood...z palcem w nosie 3GHz leciutko !

 

zeby barton byl szybszy musialbys na nim miec zegar miedzy 2.5-2.6GHz i ladne fsb synchro z memkami...a akurat teraz ciezko o dobre bartony,wiekszosc konczy sie na 2.4GHz ...jak chcesz to zmieniaj,ale nie oczekuje jakiegokolwiek wzrostu wydajnosci

jak barton idzie max 2.4 to ja jestem święty walenty mój 2500+ barton idzie synchro z pamiątkami 2400Mhz z palcem w [gluteus maximus] !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupi plytke glowna prock i ram i bedzie szalal na MX 400!!

gupi pomysl

lepiej na tym wyjdzie kupujac IS-7 ram hyniksa i radka 9550XT cena taka sama a komp bedzie o niebo lepiej chodzil!!

puzniej wymieni procka na jakiegos prescotta z HT i wasze atloniki sie moga schowac!! bo z prescotem podkreconym na 3,2 - 3,6 to sie moga schowac!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze bartki lataja nawet do 2.8GHz,ale teraz na rynku juz zostaly same smieci i niedobitki i ciezko teraz zdobyc sztuke ktora poleci powyzej 2.4GHz

 

a z tymi hynixami to nie badz smieszny bo jak zrobisz w dualu 2x512 fsb250 stabilnie to bede zdziwiony :] ,naprawde dobre hynixy sie skonczyly wraz z seriami 03XX

 

BTW i jak dla ciebie to Pan gosciu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z kokos 555 ze athlon 2500+ idzie spoko 2500mhz a amobile 2700mhz i nie zgadzam sie z opinią VIP-a ze nie pojda synchro pamiatki kupie se gosciu hynix-y to pojda 280mhz!! :wink:

Mówisz jak byś miał któregoś już z kolei bartona. Nikt ci nie zagwarantuje że dany proc czy ram pójdzie ile sobie wymarzysz. Te nowe Hynixy też nie są skłonne tak wysoko latać. Moim skromnym zdaniem wymiana tego Pentiaka na Bartka czy Semprona to poroniony pomysł. Ale skoro sie tak napliłeś to bierz, żebyś tylko potem nie żałował. Tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to sebek jestes lama straszna (noł ofens),ktos z kolegow ci powiedzial ze amd jest trendy i cool i sie napaliles....poslucha mnie moj drogi bo przebrnolem juz przez duzo zestawow i konfiguracji i naprawde zrobisz duza glupote wymieniajac tego Pentaka na Barton'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pentium zeby dorownal WYDAJNOSCIOWO W GRACH takiemu 2500+@3200+(11x200) to musialby byc 3.2GHz conajmniej....... i jesli to jest pentium bez HT to juz w ogole....... A ty VIP nie wiem czemu sie tak najarales na te pentiumy..... maszyna droga jak cholera, dobra co najwyzej do kompresowania i tego typu sprawach w ktore ty sie bawisz, a zreszta teraz juz sa AMD64... takiego AMD tez mozna podkrecic.. sa i te ktore poszly po 3GHz a szczerze...... wole takiego AMD64@~3Ghz... niz takiego co Ty masz.. ;)

 

A wiec nie porownuj pentiuma 2.4 (w dodatku bez HT), do barton ktory sie kreci 2500MHz+...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale firma napisz Ci dokladniej... Advanced Micro Devices postanowila swoje procesory oznaczyc symbolami takimi jak 2500+ 2800+ 3200+......... bo ludzie kupujac procesory patrza sie jaka to magiczna cyferka... bo mysla ze czym wiecej MHz za jaknajmniej kasy to cool sprawa.... a wiec AMD bedac nisko MHz ale wydajnosciowo bardzo dobrym procesorem *to tak jak silnik 3.0l majacy 200kM(pentium :P ), a silnik2.0l majacy 300kM(athlon)....

dlatego AMD przybralo oznaczenia np:3200+ ktore mialo by byc odpowiednikiem pentiuma 3.2GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pentium zeby dorownal WYDAJNOSCIOWO W GRACH takiemu 2500+@3200+(11x200) to musialby byc 3.2GHz conajmniej....... i jesli to jest pentium bez HT to juz w ogole....... A ty VIP nie wiem czemu sie tak najarales na te pentiumy..... maszyna droga jak cholera, dobra co najwyzej do kompresowania i tego typu sprawach w ktore ty sie bawisz, a zreszta teraz juz sa AMD64... takiego AMD tez mozna podkrecic.. sa i te ktore poszly po 3GHz a szczerze...... wole takiego AMD64@~3Ghz... niz takiego co Ty masz..

 

A wiec nie porownuj pentiuma 2.4 (w dodatku bez HT), do barton ktory sie kreci 2500MHz+...........

 

Normalnie Popatrz sobie na moje wyniki w markach - P4 2.4@3.6 Looknij sobie na CPU Score mądralo

 

 

Update - juz P4 2.4@3.8 :twisted:

(I nie mam HT)

 

3Dmark 2001SE

 

3Dmark03

 

3Dmark05

 

 

Dodam że to jeszcze nie koniec mozliwosci procka :twisted:

 

ps. i proc wcale nie jest drogi ok 500zł

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale firma napisz Ci dokladniej... Advanced Micro Devices postanowila swoje procesory oznaczyc symbolami takimi jak 2500+ 2800+ 3200+......... bo ludzie kupujac procesory patrza sie jaka to magiczna cyferka... bo mysla ze czym wiecej MHz za jaknajmniej kasy to cool sprawa.... a wiec AMD bedac nisko MHz ale wydajnosciowo bardzo dobrym procesorem *to tak jak silnik 3.0l majacy 200kM(pentium :P ), a silnik2.0l majacy 300kM(athlon)....

dlatego AMD przybralo oznaczenia np:3200+ ktore mialo by byc odpowiednikiem pentiuma 3.2GHz.

Hehe, gosciu, piszesz oczywiste rzeczy na takim forum... To nie piaskownica, wypada zalozyc podstawowy poziom wiedzy dyskutanta.

 

A co do tego wywodu - tak bylo dopoki Intel nie wprowadzil prockow na szynie 800MHz. AMD nie zmienilo przelicznika, a Intel skoczyl z wydajnoscia poza zasieg XP. Wystarczy przejrzec testy, obojetnie na jakim serwisie. Warto tez rzucic okiem na testy D3 na Anadtech i na min fps - 3200+ to chyba 17, na p4 nie spada poniezej 25 - ale najlepiej samemu zobaczyc. Tak wiec fajnie, ze masz 3200+, ale to, jak powiedzial przedmowca, cos ok 2,8GHz P4.

 

komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się tak napaliłeś na Bartona to go bierz. Ale to bez sensu. Łączny koszt wyniesie Cię dużo drożej, a w dodatku przyrost wydajności będzie niewielki. Kup dobrą płytę i ram i kręć tego Pentiaka :lol: Granicę 3.0 GHz powinieneś osiągnąć łatwo :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc ! to znowu ja !

Jak widze mała wojenka sie rozpętała AMD vs INTEL :D

a ja mialem AMD i sie przesiadlem na Intelka i jestem bardzo zadowolony!

Intelek RULEZ :P

W sumie niech kupuje co chce ! (bez obrazy-oczywiście) :D

Miałem Bartona 2500+(1833MHz) na Abicie NF7-S rev2.0 spoko chodzilo wszystko owszem nawet sie procek dał OC na 10x200 i dual byl ! + TEMPERATURA :(

A teraz WSZYSTKO LATA :D :twisted: Dual działa strasznie szybko pod P4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc ! to znowu ja !

Jak widze mała wojenka sie rozpętała AMD vs INTEL :D

a ja mialem AMD i sie przesiadlem na Intelka i jestem bardzo zadowolony!

Intelek RULEZ :P

W sumie niech kupuje co chce ! (bez obrazy-oczywiście) :D

Miałem Bartona 2500+(1833MHz) na Abicie NF7-S rev2.0 spoko chodzilo wszystko owszem nawet sie procek dał OC na 10x200 i dual byl ! + TEMPERATURA :(

A teraz WSZYSTKO LATA :D :twisted: Dual działa strasznie szybko pod P4

Tylko Ty się przesiadłeś na bardzo udanego proca z HT :D Zresztą po co się przesiadłeś na Intel'a jak miałeś Bartka :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Miravo:

 

No właśnie sam sobie odpowiedziałeś: "na bardzo wydajnego procka" !!! :P

a dlatgo jeszcze bo nie mogłem juz znieść tej temperatury (Cooler Master Aero7+) 50 idle; 60 stress

Miałem kupić Athlona 2500+ Mobile ale jak poczytałem ze znowu napiecie trzeba podnosic aby OC... to zrezygnowałem , a poza tym te wsółczynniki AMD są dziwne etc (może były dobre do Willametów i Northwoodow z FSB 400MHz i 533MHz) ale nie do tych na jadrze C(FSB800MHz+HT) a do Prescottow - ;) no comment :)

i wiadomo ze P4 jest wydajniejsze naczytalem sie recenzji,testów i zdecydowałem ze czas na zmiane:) a i cena byla nie duża :D i bez problemu bez podnoszenia napięcia mam 3.3GHz i temp jak na BoxCooler(od pressotta z miedzianym rdzeniem): idle 42C stress 51C przy zamknietym kompie a ten DUAL teraz jest... :D SUPER

 

 

Do Pichu !

Uważam ze jak na BOX Cooler to ŁADNIE CI sie udało jak na sters 62 C moze byc ale pomysl o zmianie Cooolerka :D

POZDRAWIAM !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz bardziej mam na niego ochote!! kreci sie supcio

Skoro wiesz lepiej, to po jaka cholere sie pytasz? Madrzy goscie mowia ci jaka jest optymalne rozwiazanie - nie oplaca sie wymiana northwooda na bartona - poczytaj pierwszy lepszy test porównawczy tych procesorów...

 

1. Northwood kreci sie wysmienicie - 2,4@3,2 i wyzej to nie zadkosc

2. Nie kazdy barton mobile wchodzi na 2700... wlasciwie to malo jest takich. Moj doszedl do 2450 i zdechl (mimo podnoszenia vcore, otwierania okna w zimie, etc.), kolega wykrecil na 2560 cos i tez koniec...

3. Na przyszlosc... wiecej dystansu do opinii zaslyszanych od roznych podworkowych ekspertow.

4. Aha - b. wazna rzecz o ktorej malo kto pamieta... Co sie dzieje gdy procesor ulegnie spaleniu, w przypadku procesorow Athlon XP? Powiem Wam... nic sie nie dzieje. Procesor mozemy sobie w tylek wsadzic, albo na choince powiesic - i jeszcze wcisnie Ci (AMD oczywiscie, bo do nich zostal procesor wyslany) kit, ze procek byl krecony (a nie byl) i ze byl pomazany olowkiem (Athlon XP 1700+ - nie wiem po co mazac to to olowkiem...). Natomiast jesli chodzi o Intela - musze powiedziec, ze jest duzo lepiej. Nigdy takich problemow mi nie robili i za tydzien/dwa dostawalem nowy procesor (czy byl, czy nie byl krecony, zalany, trafiony piorunem, czy cokolwiek innego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wam sie w ogóle dzieje porównujcie procki z tego samego przedziału cenowego

AMD Athłon XP-M- 400zł ( na allegro 2 lata gwarancji)

Intel pentium 2.4 Northwood 659zł

 

Lepiej porównajcie Athlona 64 3000+ (ClawHammer, FSB 800, 623Zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel pentium 2.4 Northwood 659zł

 

1204068[/snapback]

 

skad ta cena??!!

osobiscie sprzedawalem takie po 450zl!!! :D

 

 

widze, ze co niektorzy strasznie sie uczepili technologii HT - jakoby miala ona dawac takiego wielkiego kopa dla proca!

prawda natomiast jest taka, ze na palcach jednej reki mozna policzyc aplikacje, ktore z dobrodziejstw tej technologii kozystaja!!

 

mialem w swoim czasie dwa Northwoody jeden 2,4GHZ bez HT i drugi 2,6GHZ z HT!!

roznica wydajnosciowa miedzy nimi byla tylko ta wynikajaca z zegarow i nic poza tym!!

 

oczywiscie w programach, ktore kozystaja z HT byloby zupelnie innaczej ale - jak juz wczesniej napisalem - jest ich jak na lekarstwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, proca masz wydajnego. Kup jakąś płytę główną, ten ECS w dodatku na via jest tragicznie niewydajny :( Zmieniać na AMD to tylko na A64  :wink:  Ale obecnie się nie opłaca  :twisted:

1198091[/snapback]

co ty wiesz o via ,tak sie sklada ze ten chipset jest lepszy od i845

tylko ze plyta jest do bani bo to ecs

 

 

albo zmiana na tania plyte pod P4 -Abit BH7 lub VT7 -rzednych drogich

albo zmiana na Athlona Mobilei jakas plyta zaleznie od gotowki - tania to asus A7V880 ,abit KV7 ,epox 8KRAI (mozna tez wyprobowac nowa na kt880)

drogie to wedlug uznania

to ostatnia chwila zlapac Mobila i znalezc frajera na P4 2.4 bo juz niedlugo i o to bedzie ciezko (nie wierze w rozwoj spoleczenstwa tylko w dazenie za nowszym :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...