Skocz do zawartości
DeathEvil

winchester 3000+ nowy krol OC!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

bachus ile czasu ma mi ten prime jeszcze lecieć, bo nawet straciłęm rachubę od jakiego czasu mi leci :)

 

Dołączona grafika

 

Ale niestety na defaultowym napięciu się wtysypywał po jakiś 40 minutach - dałem 1,475 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam dowody ;)

http://xtremesystems.org/forums/showthread...5&highlight=ihs wypowiedź IvanAndreevich z 25.12 z 12.09: "8C down under load, +50MHz overclock. Not as much as others are getting, but it's FREE."

owszem, daje to pewne ryzyko(znanczie trudniej zamonotwać cooler, łatwo uszkodzić rdzeń)..ale chyba warto...

Dla mnie nie warto

 

1. proc traci gware

2. proc prawie niesprzedawalny

3. duże rysyko uszkodzenia rdzenia ...

 

I tak na marginesie to 50MHz więcej ... a te 100 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak na marginesie to 50MHz więcej ... a te 100 ??

Przeciez wyraźnie napisał : "+50MHz overclock. Not as much as others are getting,"

Poza tym w innym watku napsiał włąsnie 50-100MHz wzrost..ale tej wypowiedzi znaleźc już nie mogłem....

A co do tej niesprzedawalności, gwarancji itd. Przecież nie mówię ze każdy musi to robić - ale jak ktoś jest zapaleńcem, i zrobi wszystko by osiagnąć kolejne MHz to jest to jakaś metoda. Zdjęcie IHS jest działaniem tlyko dla największych zapaleńców OC nie znających kompromisów, i raczej andaje się tu do działu "ekstremalne podkręcanie". Jak ktoś jest zapaleńcem to nie odstrasza go utrata gwary, ot co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak na marginesie to 50MHz więcej ... a te 100 ??

Przeciez wyraźnie napisał : "+50MHz overclock. Not as much as others are getting,"

Poza tym w innym watku napsiał włąsnie 50-100MHz wzrost..ale tej wypowiedzi znaleźc już nie mogłem....

A co do tej niesprzedawalności, gwarancji itd. Przecież nie mówię ze każdy musi to robić - ale jak ktoś jest zapaleńcem, i zrobi wszystko by osiagnąć kolejne MHz to jest to jakaś metoda. Zdjęcie IHS jest działaniem tlyko dla największych zapaleńców OC nie znających kompromisów, i raczej andaje się tu do działu "ekstremalne podkręcanie". Jak ktoś jest zapaleńcem to nie odstrasza go utrata gwary, ot co...

Powiem ci, że kiedyś zdjąłem IHS z AMD K6-2 i nie dało mi to absolutnie nic ...

Ciekaw jestem czy sam zdejmiesz IHS ze swojego proca ... ja nie mam zamiaru 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem, że AMD K6-2 to było dawno temu, zupełnie inna technologia ;)

czy zdejmę? zobaczymy - powiedziałem sobie, zę musze osiągnąć 2,8GHz....jak nie uda się bez modowania to będe suzkal innych środków ;)

Swoją drogą, to wtedy byłoby 4200+.....za około 600zł :lol:

Update: Swoją drogą, to nowe AMD przy podkręcaniu(powietrzem, bo te 5GHz osiaganych przez Pentiumy na FC to inna bajka :P) powoli się zblizają do Pentium IV(powiedzmy 2,8GHz AMD i 3,7GHz Intel(taka realna średnia wartosć osiagana na nowych procach)) - to już niedaleko....może przyszła rewizja AMD spowoduje rewolucję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i BTW piekne wyniki. Mam takie pytanko poniewaz bede skladal koledze kompa wlasnie na A64 3000+ 0.09u i do tego K8N Neo2 Platinum. Chodzi mi o jakies szersze materialy albo moze ktos mi tu moze wytlumaczyc jak to jest odnosnie FSB a taktowania pamieci. Mozna je ustawic asynchro?? Tymi dzielnikami HT?? Jak to wplywa na wydajnosc?? Kumplowi nie starczy na jakies wypasione ramy i na razie beda to Twinmosy 3200 na Mtecach ,wiec moze 220 sie z nich wyciagnie. Czyli jezeli chcialbym z mnoznika x9 wycisnac powiedzmy 2400 to ustawiam HTx4(?) dla FSB 266 i dla ramow na 200 (cL2) HT na x5?? Jakby mi ktos to wytlumaczyl bylo by super. Oczywiscie link z objasnieniami mile widziany. Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż gdzie to wyczytałeś ... bo ja tam słyszałem, że paru łebków na XS zdjęło i raczej bez sensacyjnych efektów ...

Mam nadziej, że będziesez pierwszy na tweaku, który tego dokona  8)

1200350[/snapback]

Ja tego dokonalem juz 5 miesiecy temu operujac na A64 3200+ jeszcze s754. Efekt? ZADEN. Temp bez zmian, 0MHz wzrostu podkrecalnosci. Jeszcze gdzies sie wala ten nieborak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus A8N-SLI Deluxe Ma ktos ta plyte jak sie ciagnie FSB . Zalezi ma na conajmniej 280 . Na Zipzoomfyl.com sa po 199 !!!!

Moj athlonik czeka w podelku na plyte i nie monze sie doczekac. Ma ktos namiar na MSI nf4 >>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem A64 3200+ 0.09u i do tego K8N Neo2 Platinum ( 939 ). Pamieci mam

Kingstony Hyper X 433 2 x 512 (2,5). Od poczatku mialem problemy. Tzn komp mi nie chcial startowac. W serwisie powiedzieli zeby zresetowac bios. Pomoglo. Komp sie uruchomil, win zainstalowalem. Kompa wylaczylem. Wlaczam ponownie i znowu nie wstaje? Wylaczylem go przyciskiem z przodu ( przetrzymalem kilka sekund). Wlaczylem ponownie - uruchomil sie - strona glowna - test pamieci , napedy itp a ponizej napis ze overclocking fail czy cos podobnego. Oczywiscie obdzwonilem znajomych - walnieta plyta odpowiedzieli. Ale przeczytalem ten topik kiedys i cos mi zaswitalo :) HT standardowo na 5 x zmniejszylem na 4x. Wszystko dziala ok. O co chodzi, czemu komp nie idzie na HT x5 bez podkrecania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...