Skocz do zawartości
DeathEvil

winchester 3000+ nowy krol OC!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Ten procek spokojnie powinien chodzic bez specjalnego chlodzenia 2700 :rolleyes:

a jak zastosowac jakis dobry wentyl to dajesz 2900 i jest ok pracuje stabilnie.

i spx mozesz nim grac z b.duzym powodzeniem w szachy na www.playchess.de

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procek spokojnie powinien chodzic bez specjalnego chlodzenia 2700 :rolleyes:

a jak zastosowac jakis dobry wentyl  to dajesz 2900 i jest ok pracuje stabilnie.

1216663[/snapback]

a z wc to pewnie 3200 pójdzie przy rozsądnym napieciu - jak masz takiego to chętnie kupie - daje 1k zł od reki - a jak nie testowałeś to nie pisz.

 

akurat z oc nie jest tak różowo - trafiaja sie serie lepsze i gorsze a nawet kichy - ostatnio miałem 3000+ 0450 - proc na domyślnym napięciu nie ruszył nawet na 9x233, a są serie robiące 9x315 ma domyślnym napięciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus jakie masz pamiątki ?? Bo moje Hynix-y niestety nie sa w stanie dojśc tak wysoko :(

1202052[/snapback]

Kurcze troszkę czasu mnie tu nie było - ale postaram się nadrobić zaległości :)

 

Pamięci to zwykłe Kingstony Value RAM 2 x 512 MB PC3200 (200MHz) na kosciach Pronos czy jakoś tak się to pisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi o ile wydajniejszy jest AMD64 3000+ na jadrze Winchester od takiegoz samego AMD64 3000+ ale na jadrze Newcastle ? pytam bo w sklepie w ktorym od zawsze kupuje maja te procki tylko w wersjo 0,13 nm i mam dylemat czy brac, czy tez zdecydowanie odpuscic i domagac sie Winchestera :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi o ile wydajniejszy jest AMD64 3000+ na jadrze Winchester od takiegoz samego AMD64 3000+ ale na jadrze Newcastle ? pytam bo w sklepie w ktorym od zawsze kupuje maja te procki tylko w wersjo 0,13 nm i mam dylemat czy brac, czy tez zdecydowanie odpuscic i domagac sie Winchestera :-)

1224952[/snapback]

NC 3000+ na S939 ?? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze dokonalem dobrego zakupu, ja mam AMD64 3000+ (Winchester na 939) wersja box ze wzgledu na 3 letnia gwarancje, zobaczymy jak moj sprzet sie wykreci bo bedzie testowany na kaskakdzie berkuta przy -100C (osobiscie bedziemy go krecic) oraz na moim nowym malenstwie - IceboX rev3.0 (zakladamy ze bedzie mogl odberac ok 600W ciepla) bedzie sie duzo dzialo najbidniej zakladam z berkutem 3 Ghz :) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nobem wiec prószę o wyrozumiałoś napisze to w tym temacie nie będę zakładał nowego :* :]

Kupuje sprzed jeszcze nie wiem jaki procek mam 2 do wyboru i czy to wogle jest opłacalne chodzi o :

1.

AMD Athlon 64 4000+ BOX s939 czy dołożyć trochę kasy i kupić

Athlon 64 FX 2600MHz BOX(Socket 939)

2.

MOBO Asus A8N-SLI Deluxe nForce4 SLI PCIex

RAM Kingston HyperX DDR 4x 512MB PC-400 (KHX3200ULK2/1G) CL2

+ oczywiście jakieś chłodzenie dobre

a chodzi o to co bym mógł wycisnąć i czy lepiej się opłaca kręcić AMD Athlon 64 4000+ czy Athlon 64 FX .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wolisz starszą technologie to bierz ...

Ciekawe po co to wprowadzili jak już Winny był ...

 

czy jest to stara technologia czy nowa jest dla mnie sprawa drugorzedna o ile wydajnosc jest taka sama i o to wlasnie pytam. Czym oprocz wydzielanego ciepla, zapotrzebowania na prad i samej technologii te procesory sie rożnią, jednym słowem czy nie kręcony procek na jądrze NW jest tak samo wydajny jak procek WIN.

Niestety sporo sklepow posiada jeszcze w zapasie procki na jadrze NW w tym niestety te w ktorym ja sie zaopatruje

i w ktorym mam spory rabat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej bawi mnie to 2700 na zwyklym wentylu.....

Chlowieku, wiesz ile tne procek wydziela W ciepla przy 2700Mhz ??

1216686[/snapback]

Ciebie to bawi, a ja jestem kolejna osoba której proc dziala na boxie z zegarem 2700MHz :-)

Mój działa jednakowo na boxowym wentylatorz i na WC, różnica tylko w max temperaturach!!

No i fakt ze na boxie nie dalem wiecej na Vcore niz 1,65V co dalo maxymalna czestotliwosc 2,7GHz i temperature przy pelnym obciazeniu Prime95 61'C, a na WC max jaki mam to 43'C. No i dzieki WC moge bez obaw dac 1,9V :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciebie to bawi, a ja jestem kolejna osoba której proc dziala na boxie z zegarem 2700MHz :-)

Mój działa jednakowo na boxowym wentylatorz i na WC, różnica tylko w max temperaturach!!

No i fakt ze na boxie nie dalem wiecej na Vcore  niz 1,65V co dalo maxymalna czestotliwosc 2,7GHz i temperature przy pelnym obciazeniu Prime95 61'C, a na WC max jaki mam to 43'C. No i dzieki WC moge bez obaw dac 1,9V :-)

1226115[/snapback]

mozesz dac screeny z prime , super pi 16M i 3dm2k1 ... wydaje mi sie ,ze ktos Cie juz wczesniej prosił o to ale cos nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktoś juz pisał ale wczoraj w net-sklepach s939 pojawiły sie w wersji OEM - zawsze pawe złotych w kieszeni i może jakies starsze/lepsze serie;)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale w sumie jak topic o oc winchestera 3000+ to pochwalę się, a co;

Dołączona grafika

 

Stabilnie i piknie, ale to nie koniec, dziś lub jutro będę miał nowe dmuchadło, a wtedy... :D

 

B)

 

żeby było ciekawiej;

Dołączona grafika

 

HT= 1035 B)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie ja jestem niereformowalny może czegoś nie rozumiem mimo że mi tłumaczono ale raz kozie śmierć pytanie: PO jaką cholerę np pan kucyk stara się obniżać mnożnik i jechać z fsb zamiast osiągnąc tą sama częstotliowśc przy wyższym mnożniku. Przecież to nic nie daje . sorry ja nie rozumie :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: Czy to jest sprawdzanie możliwości płyty czy co bo z tego co mi "wyjadacze" w topicu o a64 to nic nie daje :zonk: :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: daje, średnio 200pkt w sisoft w każdym pomiarze :D

a kucyk jedzie z FSB do góry dlatego, że;

wtedy pamięci pracują w swoim optymalnym taktowaniu, jak zjade z FSB to ich wydajność spadnie przy dzielniku 166, a przecież nie ustawie 1:1 bo tego nie wytrzymają...

dlatego najabardziej optymalnym ustawieniem u mnie jest FSB na mnożniku 9, po za tym jak mam ustawić wyższy mnożnik jak mogę do 9 tylko ...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego oni w tych testach nie podaja dokladnie ustawien HTT i Dzielnika pamieci? Juz chcialem wymieniac Asusa na MSI i nawet mialem taka mozliwosc , ale z pomoca innych uzytkownikow tego forum udalo mi sie osiagnac zadawalajacy mnie wynik i stwierdzilem ze zostane przy VIA, ja na swojej rev2 dzielnik mapieci 1:1(DDR 200) HTT 400 wyciagam 300FSB, wiecej nie testowalem , bo czasu zabraklo. Aktualnie brykam na dzielniku 5:3(DDR 333) max stabilne FSB to 280, wyzej juz komp nie postuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...