Skocz do zawartości
trq

Co wybrac?

Co Twoim zdaniem jest lepsze?  

95 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co Twoim zdaniem jest lepsze?

    • Pentium 4 2,40 GHz
      40
    • Athlon 64 3,0 GHz
      82


Rekomendowane odpowiedzi

Ja spotakłem się z wieloma kwestiami "ja mam 3ghz" etc... etc... i powoli brzydze się tą platformą, a osobników wspomnianych omijam łukiem

A np. mercedesami też się brzydzisz? Bo przecież jeźdzą nimi też prezesi ogoleni na łyso w okularach po solarium, a ty jesteś szary pracownik i w głębi duszy zazdrościsz wszystkiego ;) Taka jest mentalność wielu ludzi.

 

Dodam tylko że to firma AMD stara się upodobnić do Intela, wypisując gdzie popadnie puste plusy np 3000+. A czemu? Aby dzieci których tak nie lubisz mówili że mają "trzy tysiące" albo bardziej popularne "trzy giga". A że to nie jest prawda to już inna sprawa.

 

Zobacz ilu tutaj w sigach ma napisane plusy zamiast taktowania ;)

 

Ale jak nie lubić, to sprawiedliwie po równo, co nie? ;)

Edytowane przez EP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misio-Jedi nie sluchaj VIPa

on wcale nie wybieral pomidzy P4 i A64

on juz kupowal P4 tylko nie wiedzial jaka plyte glowna wziac

a to roznica  :-P

1223292[/snapback]

 

wybieral wybieral :]

 

a teraz jeszcze Lagiera przekabacilem na ciemna strone mocy,a juz mial A64 zamawiac :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EP

bo + sa fajne

uswiadamiaja ze jedziesz czyms szybszym tylko ze z mniejszymi kolami :lol: (no i zimniejszym B) )

 

no juz taka glupote walnales ,przeciez gdyby amd nie wprowadzilo PR to moglaby liczyc tylko na profesjonalna klientele ,a takiej ze swieca szukac :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misio-Jedi nie sluchaj VIPa

on wcale nie wybieral pomidzy P4 i A64

on juz kupowal P4 tylko nie wiedzial jaka plyte glowna wziac

a to roznica  :-P

1223292[/snapback]

 

jasne KGB i jeszcze powiedz ze nadal KT400 i KD7 syci najbardziej czlowieku nie chce mi sie juz tego sluchac. Normalnie gdybym wkleil Ci moja i Twoja klotnie jak nf2 wychodzilo mowiles dokladnie takie same bajki jakie mowisz teraz. Nie rozgraniczam ani nie neguje intela czy AMD juz mialem zasysac A64 ale wciagam intelka co dokladnie zobaczycie niebawem... B) mam nadzieje ba nawet jestem ze to swietny wybor. Aha siadz i policz sobie czy nadal intel jest drozszy niz AMD bo chyba sie troche zatrzymales na KT400 :lol:

EOT

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to uwaga:

 

Prescott 3GHz BOX- 715 zł

Asus P4P800 de luxe (i865PE) - 450 zł

 

Athlon 64 3000+ (socket 939) BOX - 600 zł

Asus A8V de luxe (VIA K8T800pro) - 450 zł

 

- Intel droższy o stówkę :)

 

Zalety perwszego zestawu:

HT, intelowski chipset, niezawodność i stabilność (podobno)

Wady pierwszego zestawu:

Grzeje się (i podobno obniża sobie automatycznie taktowanie jak osiągnie pewną temperaturę), brak możliwości rozbudowy.

 

Zalety drugiego zestawu:

Wydajność (podobno), możliwość wymiany procka na mocniejszy (ale to nie pewne)

Wady drugiego zestawu:

Chipset VIA.

 

(Decyduję się na płytę Asusa bo to mercedes wśród płyt gł. :wink: )

 

- No i co szanowne koleżeństwo na to wszystko ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO - http://www.bino.pl/go/_info/?user_id=07489

 

i

 

TO - http://www.bino.pl/go/_info/?user_id=08150

 

 

sprzet latwy do rozbudowy i nic tam sobie nie obniza :]

 

 

( BTW jak ktos ma GG do usera BARTEZJUSZ to dajcie namiar bo chlop ma zapchana skrzynke PW i nie widzi moich wiadomosci,a prosil mnie o pomoc :] )

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vip ---> LGA 775 odpada. Nie mam zamiaru kupować teraz karty PCI-E, a tym bardziej nie mam zamiaru kupować DDR2.

 

(Poza tym nie podoba mi się ten socket w kształcie pułapki na myszy :) )

1223400[/snapback]

 

gdybys poczytal to bys zauwazyl ze ta plyta ma AGP i DDR-I :] ...bardzo dobra konstrukcja z nietuzinkowymi mozliwosciami OC

 

LGA 775 jest badz co badz nowszym rozwiazaniem i bardziej przyszlosciowym niz s478

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QUOTE(Informatoł)

klient detalista z ulicy to tragedia. Facio przychodzi z folderkiem supermarketu i chce równie tanio tylko na cześciach co sobie o nich poczytał w najnowszycm chipie co to go miał w ręku pierwszy raz. Zajmie 2 godziny na dzieńdobry, potem 5 razy zmieni konfiguracje

 

brak mi slow na takie podejscie

Dziaciaku? Na JAKIE podejście. Że firma pozbyła sie nierentownej działaności i że jest nieprzygotowana na obsługe detaliczego klienta i że taki klient to kłopot a wygonić go nie wypada tylko trzeba obsłużyć?. To co tu jest za trudne i co sie tak bulwersuje że brak ci słów?

Myślisz że kazda firma komputerowa jest sklepem ??? ZAchowujesz sie jak gościu co przychodzi do firmy myjącej szyby w wierzowcach i ma pretensje o to że sie krzywią jak on od nich wymaga usługi pod tytułem "umyjcie mi szyby w regaliku na 7 piętrze".

Bardzo dużo rzeczy ci sie zaledwie wydaje. A nie masz o nich pojęcia.

oferujesz mu za to P4 2.4 HT BOX,plyte Intela i865,128mb ddr400 GEIL ,Gainwarda fx5200 64-bit ,obudowe Chiefteca ,nagrywarke cdrw NECa ,karte TV avermedia ,Monitor Sony 17' ,telewizor 21' i pralke franie

dodajesz do tego ze za takie pieniadze nie mozna zlozyc szybszego komputera ,ale przynajniej mozna sobie uprac skarpetki podczas ogladania filmu

przestań bredzić.

 

no jasne ze przetarg do banku jest lepszym interesem ,ale tam uwaga maja wymagania: chca kupic kilka komputerow

sa tez dodatkowe wymagania : komputer musi miec drukarke i zainsalowanego office

no i tu nie ma jak pralki dorzucic

w życiu nie wiedziełeś tzw Szczególowych Warunków ZAmowienia do prztragu prawda? Piszesz znowu o czymś czego nie widziałeś na oczy. I piszesz bardzo głupie rzeczy.

 

bardzo ambitny ten przetarg

tak jak i twoje pojęcie o całej sprawie.

zaczynam utwierdzac sie w tym ze twoim jedynym celem jest zarabianie pieniedzy

 

Biedny miś.. obudził sie, otworzył oczy.. patrzy a tu KAPITALIZM. Ale oprócz tego ze zarabiam mam kupe frajdy z tego ze ludkom sprzęt działa i nie wieszają na mnie psów. Jakbym chciał tylko zarabiać to bym puszczał AMD w pięciopakach albo wstawiał kompy do supermarketów, tutaj na forum już by 50 razy padła nazwa firmy i wogóle.

 

Ale masz racje , to bardzo niemoralne proponować ludzieom profi usługe na dobrym sprzęcie i rządać za to kasy takiej jaka ta usługa jest warta. Niejako oczywiste jest że powinno sie to robić za darmo.

 

- moglbys sprzedawac wszystko

cały ten wątek i kilka innych jest właśnie o tym CZEGO BARDZO NIE CHCEMY SPRZEDAWAĆ U NAS ( czy też ja nie chce) I DALCZEGO TEGO NIE ROBIMY

 

Chyba już powinienenss kończyć dyskusje bo jak widać to ci główny wątek uciekł. Pozatym znowu mnie obrażasz i oceniasz a guzik wiesz. ALe życze ci pracy w której bedziesz zapewniał swoim klientom/pracodawcom maximum satysfakcji nie biorąc za to złamanego grosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A np. mercedesami też się brzydzisz? Bo przecież jeźdzą nimi też prezesi ogoleni na łyso w okularach po solarium, a ty jesteś szary pracownik i w głębi duszy zazdrościsz wszystkiego ;) Taka jest mentalność wielu ludzi.

 

Dodam tylko że to firma AMD stara się upodobnić do Intela, wypisując gdzie popadnie puste plusy np 3000+. A czemu? Aby dzieci których tak nie lubisz mówili że mają "trzy tysiące" albo bardziej popularne "trzy giga". A że to nie jest prawda to już inna sprawa.

 

Zobacz ilu tutaj w sigach ma napisane plusy zamiast taktowania ;)

 

Ale jak nie lubić, to sprawiedliwie po równo, co nie? ;)

1223295[/snapback]

 

LOOL, nie jesteś w temacie. Pewna firma (nie wiem jaka) wypuściła takie obudowy zrobione na kształt mercedesa - wyglądające max wieśniacko. Na allegro też je widziałem, ale w rzeczywistości wyglądają śmiesznie ;] (bo rozumiem, że przykład merecedes jest akurat po tym jak powiedziałem o mercedesowej obudowie). I z tego co rozumiem to według Ciebie Intel jest oddzwierciedleniem mercedesa, a amd takiego fiata 126p ? Bo nie rozumiem - amd jak zarówno intel produkuje dobre i aktualnie drogie procki. Z Twojej wypowiedzi wywnioskować można, że uważasz posiadacza intela za posiadacza takiego mercedasa, a posiadacza amd jako zazdrośnika. Akurat mam amd z wyboru. Stać mnie na intela ale go nie chce, proste right ?

 

Ja się brzydze osobami, które mówią "mam intela i 3ghz" wychwalając się nad wszystko co kupił przy moim "marnym" mobilku ;] Nie gadam z takimi bo mi się poprostu nie chce. Jak ktoś za się na rzeczy to ok, ale nie żeby jakiś lolek pyrdolił mi o tym jaki on ma zajebisty komputer kupiony przez ojca (of course jak się nie chwale).

Edytowane przez Nexer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne KGB i jeszcze powiedz ze nadal KT400 i KD7 syci najbardziej czlowieku nie chce mi sie juz tego sluchac. Normalnie gdybym wkleil Ci moja i Twoja klotnie jak nf2 wychodzilo mowiles dokladnie takie same bajki jakie mowisz teraz. Nie rozgraniczam ani nie neguje intela czy AMD juz mialem zasysac A64 ale wciagam intelka co dokladnie zobaczycie niebawem...  B)  mam nadzieje ba nawet jestem ze to swietny wybor. Aha siadz i policz sobie czy nadal intel jest drozszy niz AMD bo chyba sie troche zatrzymales na KT400  :lol:

EOT

pzdr

1223327[/snapback]

akurat teraz mam nf2 i zamrozilo mi system ,znaczy sie kursor myszki zniknal bo gg laguje i nie chcialo sie zaladowac

brakuje HT?? nie ! brakuje via na ktorej sie nie zdazaly takie myki

i zebys wiedzial ze chetnie bym teraz siedzial na KD7 - byla nawet tania na allegro ale juz wydalem 3xtyle na dfi i kasy nie mialem

no i nf2 nie syci i na fsb192 grzeje sie bardziej niz kt266a (tez na fsb192 ofkoz)

 

i taki jestes pewny co do wyboru P4 - jest odzielna kategoria ludzi ktorzy w tej samej cenie kupuja Intela ,a jak kasy nie maja to biegna po tanie AMD - ja takich nie szanuje :D

 

 

Misi-Jedi

co to za minus wpisales

k8t800pro nie jest minusem ,to najlepszy chipset na agp ,choc mniejsze fsb wyciska niz nf3 250

dlatego generalnie do 3000+ lepiej brac cos na nf3 250 ,a do 3200+ to juz bez wniku

to co za czasow BX - jezeli Asus jest Mercedesem wsrod plyt glownych to Abit jest BMW : szybszy ,tanszy i ladniejszy

 

nikt nie odbierze A64 s939 jego dalszej przyszlosciowosci ,a HT dziala tylko na jednym OSie narazie (win2003 jest slabo dostepny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat teraz mam nf2 i zamrozilo mi system ,znaczy sie kursor myszki zniknal bo gg laguje i nie chcialo sie zaladowac

brakuje HT?? nie ! brakuje via na ktorej sie nie zdazaly takie myki

i zebys wiedzial ze chetnie bym teraz siedzial na KD7 - byla nawet tania na allegro ale juz wydalem 3xtyle na dfi i kasy nie mialem

no i nf2 nie syci i na fsb192 grzeje sie bardziej niz kt266a (tez na fsb192 ofkoz)

 

i taki jestes pewny co do wyboru P4 - jest odzielna kategoria ludzi ktorzy w tej samej cenie kupuja Intela ,a jak kasy nie maja to biegna po tanie AMD - ja takich nie szanuje :D

Misi-Jedi

co to za minus wpisales

k8t800pro nie jest minusem ,to najlepszy chipset na agp ,choc mniejsze fsb wyciska niz nf3 250

dlatego generalnie do 3000+ lepiej brac cos na nf3 250 ,a do 3200+ to juz bez wniku

to co za czasow BX - jezeli Asus jest Mercedesem wsrod plyt glownych to Abit jest BMW : szybszy ,tanszy i ladniejszy

 

nikt nie odbierze A64 s939  jego dalszej przyszlosciowosci ,a HT dziala tylko na jednym OSie narazie (win2003 jest slabo dostepny)

1223798[/snapback]

o you funny man! Nie chce mi sie tlumaczyc chocby tych freezow Twojej myszki ale zapewniam Cie ze rozwiazanie jest b. proste ;]] a i o Twoim 192mhz nic nie powiem bo jakto przeczytalem malo co monitora ze smiechu nie oplulem :lol: A co do cen jasne ze jak kupisz sobie abita fatality pod intela to cena bedzie sie roznila ale prosze Cie przelicz sobie wszystko mobo + proc A64 vs P4 mobo + proc roznica na calym zestawie wyjdzie 100/200 pln a moze nawet i nie dla mnie to zadna roznica cenowa biorac pod uwage ceny z przed kilku lat wiec obudz sie czlowieku i zajmij w koncu normalne stanowisko wobec obydwoch platform bo z Twoich wypowiedzi mozna wywnioskowac tylko jaki to intel jest beee a AMD wspaniale dla mnie to chore a przede wszystkim smieszne dzisiaj mam intela jutro moge miec AMD i na odwrot osobiscie powtarzam po raz kolejny ze nie rozgraniczam tego i nie neguje ani jednej ani drugiej platformy kazda ma plusy i minusy jak wszystko. Wiec KGB drogi mistrzu platformy AMD :lol: zyj sobie dalej w takim przekonaniu w jakim zyjesz i niech moc bedzie z Toba :lol:

EOT

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to powiedz co cie tak rozsmieszylo w fsb192

moze sie razem posmiejemy :lol:

 

co do roznicy 100pln to bardzo dobrze ,kto powiedzial zeby brac A64 bo jest tanszy

brac go bo jest lepszy ,a ze troszke tanszy to juz inna bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to powiedz co cie tak rozsmieszylo w fsb192

1223928[/snapback]

nie załamuj mnie...

http://service.futuremark.com/compare?2k1=7592423

 

pierwsze lepsze FSB, nie chcę mi się dalej szukać, bo jechałem stabilnie na 245 przez jakiś czas i jakoś nic się nie grzało, a jakby Ci Vip przywalił screenem to dopiero byś płakał.

proponuje abyś to ty ostudził ten twój przegrzany mózg, bo to on jest winien tych twoich zwisów i lagów na czaszce...

a tak BTW to żeby nie było - w linku do marka występuje w głównej roli AXP1700+ taktowany domyślnie na 1466MHz...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwalają mnie komenatrze o nie stabilności AMD i o kłopotach, miałem osobiscie kiedys P III i bylem zadowolony ale po krotkeij analizie okazuje sie ze za duzo nizsza cene mozna miec tosamo albo cos lepszego a bajki o braku stabilnosci , klopotach itp to dzieci opowiadaja :) tez przechodizlem przez to ze 4lata temu ale dorosłem B)

 

z mojej strony no comment :) zawsze AMD z takim samym zegarem co intel bedzie znacznie wydajniejsze, nie ma bata

a int3el jak popracuje jeszce pare lat nad 64bit i zgodnscia wstecz to moze cos mu wyjdzie, moze skonczy wkoncu wykupowac patenty i najnowsze technologie od AMD..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze padla jakas odpowiedz ,ale spodziewalem sie Lagiera

 

wiec jakby ktos policzyl i pomyslal to by wiedzial ze moj procesor ma zablokowany mnoznik (w podpisie jest nie zmieniony nawet o 12.5x - rzeczywiscie zapomnialem ze ja przeciez sie nie znam i nie potrafilbym zmienic mnoznika ,trzecia osoba w Polsce ktora spalila mostki na procu by przeskoczyc mnoznik 12.5x ,patron drut moda - o tak nie potrafilbym wejsc do biosu i zmienic mnoznik :lol:)

wiec fsb192 daje 2400MHz co jest dobra wartoscia na testy bloku wodnego ,ale pozniej bedzie wiecej

 

a moze smieszy wasz fsb192 na KT266A ? no tak przeciez tyle to na dziendobry wszyscy lecieli na tym chipsecie

 

 

kucyk

nie bardzo trawie o co ci chodzi z A64 i via vel pci

to nie wiesz ze k8t800pro ma zablokowane pci/agp i abit AV8 jest wlasnie na tym chipsecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli że to prawie niemożliwy max na rajdowej skrzyni?

:lol:

1224607[/snapback]

A w ktorym to miejscu pisalem, ze mam na mysli Impreze po modyfikacjach, w wersji rajdowej ? WRX STI fabryczne ma predkosc ograniczona elektronicznie do 235km/h... :? :? :?

 

KGB --> nasz komentarze dotycza fsb192 na nf2, bo o tym tez wspomniales. Niczego wiecej :) Pozdro

Edytowane przez xor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja gdzies pisalem, ze mam na mysli Impreze w wersji rajdowej ? A uwierz mi, WRX STI nie ma w standardzie skrzyni rajdowej :?

1224687[/snapback]

nie martw sie Informatoł juz tak ma

on nie wie ze do STI nawet nie wejdzie rajdowa skrzynia :lol: (chyba ze przerobi sie mocowania i rozpruje pol tapicerki - ale takimi sposobami to i do malucha wejdzie B) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z tego co rozumiem to według Ciebie Intel jest oddzwierciedleniem mercedesa, a amd takiego fiata 126p ?

Nie rozumiesz, zreszta porównanie do 126p to są twoje słowa i twoje zdanie, ja nigdy nic takiego nie napisalem. Nie uważam że A64 to są fiaty podczas gdy p4 to mercedesy. Tak może tylko powiedzieć ktoś kto nie ma pojęcia o sprzęcie komputerowym.

 

Ja się brzydze osobami, które mówią "mam intela i 3ghz"

Bo im po prostu zazdrościsz. Zaraz powiesz że to nie prawda - ale gołym okiem widać że jest inaczej. Zresztą nie kto inny jak użytkownicy platformy amd w swoich sigach prześcigają się w plusach. Ten ma 3000+, inny ma 3200+ a inny 3500+. Gdybym rozumował tak jak ty to bym powiedział że się brzydzę takimi bezsensownymi oznaczeniami które sieją tylko zamęt. Osobiście mi się to kojarzy z sztucznym przedłużaniem członka ;) ale nie mam nic do ludzi którzy nadrabiają plusami. Jeśli w ten sposób lepiej się czują to proszę bardzo, mają do tego prawo.

 

Może mam przepraszać że posiadam P4 o taktowaniu 3,2Ghz? Może powinienem sobie go spowolnić do 1,6Ghz aby ludzie tacy jak ty nie podniecali się i nie dostawali ślinotoku? Nie uświadczysz czegoś takiego. Nie tutaj.

 

 

BTW Wiedz że te plusy (PR) mają za zadanie zbliżyć procesory amd do intela (wiec ty powinieneś tutaj kręcić nosem na amd), a to amd do tego dąży a nie na odwrót.

 

IMHO nie ma co rozwijać wojny co lepsze. Dla mnie i wielu ludzi którzy zarabiają na komputerze najlepszy jest Intel. A że ty wolisz (jak mniemam) AMD to twoja sprawa, ale nie możesz zachowywać się jak dziwadło które nie umie pojąć jak to możliwe że ktoś ma inne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...