Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Opracwanie bardzo fajne ale do mnie nie dociera jak ustawic HT na 2x (gdzie?), pamieci na DDR200/100/2:1 (przez Tweaker?). Rozumien mnoznik, nie widze dzielnika :(

Pierwszy raz podkrecam Athlona 64

 

Pozdrawiam

 

Dodam: Płyta GB K8NXP-SLI; 64 3200+

Edytowane przez BESSA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety chyba nie. W BIOSIE jest MB Intelligent Tweaker a tam mozna ustawiac:

-CPU Freq.

-PCIE Clock

-K8CPU Clock Ratio

4x voltag (CPU,Core,HT,DDR)

i dodatki jak CPU Spread Spectrum (nawet nie wiem co to jest) oraz Robust Graphic Booster (z nazwy sie domyslam)

 

Wiecej nic w tym biosie nic nie znalazlem i wydawalo by sie prosty i jasny poradnik robi sie ciezkostrawny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poolak:

Masz proca 0503 z tego co ludzie pisali na tym forum to tragedia jeśli chodzi o O/C wystarczy zajrzeć do tego tematu:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=107555

 

@BESSA:

Ke ? Wciskasz w biosie na początku zaraz po wciśnięciu DEL ową kombinacje CTRL i F1 i powinno się pokazać Menu z dodatkowymi opcjami.

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok =:) (dzieki)

 

 

Faktycznie banalne przejscie w szerszy tryb BIOSu - mi niestety wczesniej nie znane ... wczesniejszy SOLTEK tego nie mial.

Mam jednak problem z podkreceniem.. tzn krok po kroku z poradnikiem:

 

Sprzęt dla przypomnienia: Gigabyte GA-K8NXP-SLI; Athlon 64 3200+; 2x512 DDR400 Twinmos c2.5

 

PKT-1: Sprawdzam mozliwosci podkrecania plyty?

W BIOSie zmieniam:

- Advanced Chipset Setup: HT Frequency z Auto na 2x

- Advanced Chipset Setup: Max MemClock z Auto na 100

- MB Intellihent Tweaker: K8 CPU Clock Ratio z Defoult na x6

- CPU Frequency z 200 na 210 (na poczatek)

 

Nie wiem czy wszystko zrobilem ok ale po 2 minutach poczulem gryzacy smrod z obudowy... wylaczylem szybko komputer ale gorace byly tylko radiatory od DPS (Dual Power System) ... czy to przypadkoww zabrudzenie gdziec splonelo czy cos jest nie tak z tym co robie .. po wlaczeniu komputera wywalilo mi jeszcze BIOS ROM Erasing Error i przy dualu i po kolejnym restrarcie wrocilem do poprzednich Defoultowych ustwien aby o tym napisac

 

Pozdrawiam

BESSA

 

P.S. Nie jestem pewien tych ustawien DDR200/100/2:1 czy jak dla moich pamiatek ktore maja 200 ustawie 100 to osiagam to 2:1 czy tu o cos inego chodzi?

 

Dodatkowo sytuacja powtarza sie z tym smrodem spalenizny po ponownej probie podkrecenia CPU Frequency .. tak jakby sie PCI po podkreceniu topily!! :)

 

Napiszcie cos o ludzie z doswiadczeniem zanim calkowicie spale swoja premie.

 

Trzeba bylo poczekac na DFI a nie to mobo kupowac.

Edytowane przez BESSA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

nie jest tak zle jesli to prawda.

nawet szybciej odpisali bo w 12 h:)

 

yes, should be in April

 

Best regards,

 

Greta Kuo

Sales Manager

 

msn: greta@dfi.com.tw

Tel: 886-02-26942986 ext. 659

Fax: 886-02-26943221/3226

 

Dedicate Focus Innovation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym no niby nie długo, a jak „dostępność” będzie taka jak z DFI NF4 to będzie można kupić w Polsce zaraz po premierze. Wiec nie pozostaje nic innego jak wierzyć DFI że mobo będzie w przyszłym miechu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Mar 16 2005, 13:59-->

CYTAT(Mardok =:) @ Mar 16 2005, 13:59)
Hym no niby nie długo, a jak „dostępność” będzie taka jak z DFI NF4 to będzie można kupić w Polsce zaraz po premierze. Wiec nie pozostaje nic innego jak wierzyć DFI że mobo będzie w przyszłym miechu :)

1331339[/snapback]

 

A ty kiedy mardok zaczniesz korzystac z SLI na swoim ATI hheehhe. Po co walsciwie dokladales kase do plyty z SLI skoro karte kupiles ATI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@De_Xter:

No rzeczywiście na temat i w ogóle :/ Pisałem już chyba z 10 razy że ja nie miałem możliwości wyboru jaką mobo mogę sobie wybrać była SLI-D albo żadna :/ No i haha takie to zabawne :/

 

I jak ktoś jeszcze raz mi napisze „po co” to POGRYZE !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam płyte głowna MSI RS480 ATI s939 amd64 3000 niewiem jak to podkrecic :( jakies sugestie?

1332474[/snapback]

udaj sie do wrozki , albo do szkoly nauczyc sie czytac to co na glownej stronie Platformy AMD jest napisane ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o wpiz*** ty chyba naprawde jestes jakims jeleniem  :lol:

1334549[/snapback]

kolego troche kultury, jestes nowy na forum. Masz ladnie napisany poradnik krecenia A64 autorstwa Pana Raptora. Wszystko dokladnie jest tam opisane i jest to na glownym forum AMD - wiec najpierw z 5-10 min poprzegladaj forum a pewnie dostaniesz odpowiedzi na 90% twoich pytan.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Mar 16 2005, 15:03-->

CYTAT(Mardok =:) @ Mar 16 2005, 15:03)
I jak ktoś jeszcze raz mi napisze „po co” to POGRYZE !

1331432[/snapback]

 

hmm a "PO CO" :>

 

P.S. czekam z dubeltówką aż wpadniesz do mnie ]:->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...