Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Wgrywasz bios od sparkla i niema zadnych problmow zeby tak sie krecil:)

To dlatego ze w Sparklach napiecie na rdzeniu masz 1,4V aw winfascie 1,3V to chyba mowi samo za siebie :wink:

1317385[/snapback]

 

Ja mam wlasnie sparkle wiec podejrzewam ze niepotrzebny flash (???) SOrry za lamerskie przypuszczenia ale jestem laikiem... :) Mam ta grafe od 2 dni i wiem ze sie super kreci, na poczatku zapodalem stery 75.90 z guru 3d i przy delikatnym podkreceniu wykrecila 5100 w 3d marku 03(rdzen- 350, pamiec- 610). Problem polega na tym, ze przy powyzszych ustawieniach przy zapodaniu jakiegolwiek divxa procek wykazuje 100 % wykorzystania i jest ogolna zwiocha- kodeki sa na pewno dobre. Powrocilem wiec do normalnych 66.93 , temat wrocil do normy ale stracil na 3dmarku ok 1400 pkt. CO byscie radzili w tej sytuacji. Z gory dzieki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy co chcesz robić ogladać filmy czy grać :P słyszzałem ze nowsze sery coś sie sypią jeżeli chodzi o filmy :o_o ale wiesz, albo rybki albo akwarium. A jeszcze jedno to smarki nijak sie maja do prawdziwej wydajności w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy co chcesz robić ogladać filmy czy grać :P słyszzałem ze nowsze sery coś sie sypią jeżeli chodzi o filmy :o_o ale wiesz, albo rybki albo akwarium. A jeszcze jedno to smarki nijak sie maja do prawdziwej wydajności w grach

1318383[/snapback]

 

Zarowno gierki jak i filmy... pierwsze slysze zeby trzeba bylo rezygnowac z wysokiej wydajnosci...wiadomo ze da sie to zoptymalizowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec juz wszystko jasne przyszły mi radiatorki i moje arty to jednak wina rdzenia ale i tak nie jest zle najwiecej poszlo mi 523/678 bez artow i 7.1k w 2k3!!! Dajac 530/650 sa arty :/ ale i tak nie jest zle pamieci sie zajebiscie kreca a to one daja wiekszego kopa!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec juz wszystko jasne przyszły mi radiatorki i moje arty to jednak wina rdzenia ale i tak nie jest zle najwiecej poszlo mi 523/678 bez artow i 7.1k w 2k3!!! Dajac 530/650 sa arty :/ ale i tak nie jest zle pamieci sie zajebiscie kreca a to one daja wiekszego kopa!!!

1318592[/snapback]

 

jezu ludzie :) co wy myslicie ze radiatory na pamieci to jakies panaceum?? przeciez w tcyh kartach to nic nie daje , gdyby pamieci lapaly temerature rzedu 90'C to radiatory cos by wyraznie dawaly ... wierz mi ze majac chlodne pamieci takze mozesz miec artefakty powodowane przez nie i nic tu nie zmieni zakladanie radiatorkow:] , arty spowodowane przekreconym rdzeniem to odrebna sprawa , wogole napisz jak wygladaja te artefakty albo moze sproboj zrobic screena to sie cos pomysli... w kazdym razie , arty z gpu u mnie po przekreceniu karty maja strukture szachownicy , jest to zreszta dosc logiczne biorac pod uwage sposob renderowania obrazu przez karte - pozatym zawsze konczy sie to w krotkim czasie freezem komputera, a co do artefaktow ( u mnie) powodowanych przez zbytnio podkrecona pamiec to sprawa wyglada inaczej , najczesciej cos dziwnego mruga przez caly ekran , albo tekstury jakby "odlepiaja" sie od obiektow itp... ciezko mi to inaczej zobrazowac:]

 

pusc screena jak dasz rade .. no i powodzenia w podkrecaniu :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w przypadku gdy taki leadtek z biosem od sparkla nam padnie i bedzie trzeba skorzystac z gwarancji. Da sie wtedy jakos wgrac oryginalny bios, bo inaczej to z gwarancji nici jesli tylko to dostrzega?

 

BTW gdzie teraz najtaniej mozna dostac tego Winfasta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

wtedy [gluteus maximus] zimna, ewentualnei jak masz dobry stosunek ze sklepem to jakos to zalatwia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtedy [gluteus maximus] zimna, ewentualnei jak masz dobry stosunek ze sklepem to jakos to zalatwia :lol:

1318922[/snapback]

e-tam... jak karta jest kompletnie padnięta - to niby jak/po_co mieliby sprawdzać jaki jest BIOS wgrany... a jak karta jest tylko troszkęwalnięta, to pewnie da się wgrać normalny BIOS... - niepotrzebnie panikujecie...

 

...zresztą w niektórych sklepach da się reklamować nawet karty po Vmodach (i to nie softowych :lol: ) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Co w przypadku gdy taki leadtek z biosem od sparkla nam padnie i bedzie trzeba skorzystac z gwarancji. Da sie wtedy jakos wgrac oryginalny bios, bo inaczej to z gwarancji nici jesli tylko to dostrzega?

 

BTW gdzie teraz najtaniej mozna dostac tego Winfasta?

1318901[/snapback]

w pcprojekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra zmieniłem częstotliwości w samym rivatunerze i przeszły mi w zakładce Nvidi. Jest teraz ok ale co się robi z tymi wszystkimi ustawieniam jest ich milony? Przynajmniej te podstawowe z zakładki Nvidi, antyalasingi i inne duperele, co tu załaczyć a co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie w życiu !! patrz na taktowanie !! lepiej  dorzuć 200zł i kup se jakiegoś gf 6600GT np PixelView Geforce 6600GT (sam kupuje :P) albo weź r9800PRO

1319469[/snapback]

Moze odrazy dorzuc 1200zł i kup sobie radka x850xt!!! Nie wiem czy oplaca sie dokladac 200zł i miec karte nie duza lepsza (500pkt w 2k3 wiecej) Wolal bym te 200zł przeznaczyc na co innego a winfast 6600 z biosem od sparkla z pewnoscia mu wystarczy!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze odrazy dorzuc  1200zł i kup sobie radka x850xt!!! Nie wiem czy oplaca sie dokladac 200zł i miec karte nie duza lepsza (500pkt w 2k3 wiecej) Wolal bym te 200zł przeznaczyc na co innego a winfast 6600 z biosem od sparkla z pewnoscia mu wystarczy!!!!

1319565[/snapback]

hehe dokladnie! Wg mnie nie ma sensu dorzucac 200zl do 6600gt bo to jest prawie 30% ceny 6600 zwyklego. Jak juz dorzucac to do modowalnego 6800 LE

 

A co do punktow w smarku to sytuacja wyglada tak ze na @6600 mozna miec okolo 7500 a na @ 6600gt okolo 9500. Niektorzy maja ponad 10 000 ale mi sie nie udalo do 10 000 dojechac bo za slaby procek mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze odradzam zakup gf6600. karta jest kompletnie bez przyszlosci (nie wspominajac juz o zlaczu agp).

jesli kupowac juz grafe, to co najmniej gf6600gt. mam takowego (niestety na agp, wiec przy zmianie podstawki bedzie wymiana wszystkiego...) i jest kilka rzeczy, na ktore moznaby ponarzekac.

ogolnie, karta chodzi na 450MHz rdzen i 900MHz pamieci. po szybkim overclockingu wyciagnalem stabilnie 600MHz rdzen i 1200MHz pamieci. przy czym:

 

pamieci chodza swobodnie na 1200MHz bez zadnych radiatorow w zamknietej obudowie.

rdzen puszczony na 600MHz wymaga juz "solidnego" chlodzenia. w tym celu posluzylem sie otwartym na full oknem do pokoju :). poki temperatura nie wzrasta powyzej 60Cna rdzeniu, poty artefaktow nie ma. 600MHz dla rdzenia 8/3 to tak jak 300MHz dla rdzenia 16/6 wiec blisko 6800.

 

i tu wazna uwaga:

przepustowosc pamieci ma juz naprawde niewielkie znaczenie dla tej karty !!! mimo, ze jest tylko 128bitow, duzo wieksze korzysci mamy z podkreconego rdzenia niz podkreconych pamieci. jak chcecie, to dzisiaj powtorze eksperyment i podam wyniki z 3D smarka 2005 (w tym programie przede wszystkim pracuje rdzen - obrobka pikseli i verteksow)

 

kompa mam cienkiego, aktualnie: axp 1800MHz 9x200MHz, 512MB DDR synchronicznie na timingach 2,3,3,6 i wspomniany gf6600gt na agp winfasta.

 

proponuje jeszcze raz rozwazyc zakup gf6600. moj gf6600gt dlawi sie miejscami na wymagajacych (dodatkowych) mapach do far cry w 1024*768 na ultra detalach (z wlaczonym hdr`em). strach pomyslec jak bedzie "smigal" gf6600...

 

tak czy ciak, na karte nie narzekam. do niedawna mialem gf2 gts :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios dla Winfasta 6600. Sam po tych wszystkich postach nie wiem co robić. Czy jest jakaś alternatywa oprócz wgrywania biosa od Sparkla aby podkręcic rdzeń na ok 500. Może to co podał wcześniej Miramp http://www.mvktech.net/index.php?option=co...3&func=fileinfo zmodyfikowany bios Leadteka, czy oprócz niego ktoś go sprawdzał, i po krótce jak dokonać jego podmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios dla Winfasta 6600. Sam po tych wszystkich postach nie wiem co robić. Czy jest jakaś alternatywa oprócz wgrywania biosa od Sparkla aby podkręcic rdzeń na ok 500. Może to co podał wcześniej Miramp  1319987[/snapback]

wczoraj właśnie wgrałem bios od sparkla ktory wziąłem ze strony www.mvktech.net. nie udało mi sie to z poziomu windowsa ale poszło bez problemu pod dosem. dzieki temu za pomoca rivatuner podkrecilem ja na530/710. nie mam radiatorkow na pamieciach i przy tych ustawieniach nie mam artefaktów nawet dlugim stresie. rdzen przy wyzszych ustawieniach nie daje rady na dłuższą metę ale jak by zmienic chlodzenie.... moje wyniki w testach sa w sygnaturze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Myślę, że jeszcze trochę poczekam na zmodyfikowany bios od Leadteka (chyba jestem emocjonalnie z nim związany). Zapytam dodatkowo o ten stress. O co chodzi? W zjednej zakładek Nvidii nie pamientam gdzie mam komunikaty o jakimś stressie L2-L1 i godziny,co to oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Myślę, że jeszcze trochę poczekam na zmodyfikowany bios od Leadteka (chyba jestem emocjonalnie z nim związany). Zapytam dodatkowo o ten stress. O co chodzi? W zjednej zakładek Nvidii nie pamientam gdzie mam komunikaty o jakimś stressie L2-L1 i godziny,co to oznacza?

1320155[/snapback]

nie wiem co to jest. ja jako stres rozumiem puszczanie 3dmarka kilka razy z rzędu lub po prostu pograc z godzine i wtedy wiesz najlepiej czy ustawienia sa stabilne. przeciez w podkrecaniu chodzi o to aby cos stabilnie dzialało a nie jak ktos tu pisal że trzyma otwartego kompa w oknie... tak sie chyba niezbyt przyjemnie gra.....

 

a ten zmodyfikowany bios leadtecka to skąd masz zamiar wziac? i co maja objac modyfikacje?

chetnie tez go wyprobuje... jakoś nie boje się flashowania... bede probowal aż znajde najlepszy...

 

jak znajdziesz jakis dobry bios to prosze przeslij mi dzieki

 

a tak do wszystkich to radiatorki na pamięci nic nie dają zwłaszcza w leadteck'u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci mam na 700 i są takie jak przed kręceniem (letnie). Generalnie to najlepiej by było mieć pomiar temp i podkręcałki

w zakładce NVidii bez konieczności instalowania WinFoxa. Zainstalowałem coolbitsa ale musiałem się bawić rivatunerem aby ustawić te 700. Jest jeszcze sporo czasu na zabawę nie ma co się spieszyć. Oprócz tego, że pada mi multiplayer w Call of Duty (chyba muszę przeinstalować) reszta ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pamieci na leadtecu 2x360 (720mhz) przy 3dmarku sa one wyraznie cieple.ale nie gorace,zreszta ich teoretyczna maxymalna czestotliwosc pracy wynosi 2x277(555mhz), moze da sie wycisnac z nich jakies 750 przy zmianie timingow (jesli ktos kiedys to rozgryzie) i vmodzie na pamieciech (wtedy sie dopiero radiatory przydadza)

co do rdzenia to po biosie ze sprakla idzie przyzwoicie (300@530)

nie wiem jak u innych,ale ja bym powiedzial ze temp rdzenia sie nie zmienila nic.

czekajmy na vmoda rdzenia na jakies 1.5 V -- moze wtedy 600 sie wyciesnie bez problemow.

 

 

dzieki za sprostowanie krzych650.. nie wiem czmeu myslalem iz leadteki maja 3.3 zamiast 3,6 pamieci.(3.3 mialem na ti4200 i szly tlyko 2x330(660mhz) bez artow)

Edytowane przez Muttzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl juz jakis tescik @6600 vs @9800pro ?

Ile W ciagnie @6600, bo z tego co wiem to @9800pro bardzo duzo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...